تلفن تماس جهت رزرو یا کسب اطلاعات بیشتر : شعبه سعادت آباد ۲۲۳۵۴۲۸۲ - ۰۲۱ | شعبه قیطریه ۲۲۶۸۹۵۵۸ - ۰۲۱ | شعبه شریعتی ۸۸۴۲۲۴۹۵ - ۰۲۱

راهنمای مادران کودک ۱ تا ۲ ساله

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

۱۱ نظر

 1. sahar گفت:

  پسرم الان یک سال و ۸ ماهشه. و تخم مرغ را به هر صورتی که درست میکنم دوست نداره مگر اینکه رنده اش کنم و با موز بخوره می خواستم بدونم آیا ترکیب این دو از خواص تخم مرغ کم نمی کنه و ایا خاصیت تخم بلدرچین از تخم مرغ بیشتره؟

 2. زاهد گفت:

  خاصیت تخم بلدرچین بیشتر از تخم مرغ نیست اما اگر فرزندتان این را ترجیح می دهد اشکالی ندارد که از تخم بلدرچین استفاده نمایید تخم مرغ را می توانید در خوارکی های ترکیبی نیز فرزندتان بدهید و ترکیب آن با موز اشکالی ندارد.

 3. mahtab گفت:

  سلام دختر تقریبا یم سالشه و عادت داره که انگشت شستش رو به دهانش بگیره .منم نمیتونم مانعش بشم.اطرافیان میگن که ممکنه دخترم بعد از بزرگ شدن دندانهاش به شکل مرتب رشد نکنند و این موضوع باعث شده من خیلی نگران باشم.

 4. مشاور گفت:

  عادات دهانی به دسته ای از رفتارهای ارادی کودک گفته می شود که در صورت تداوم ، باعث ایجاد ناهنجاری های دهانی و دندانی در سنین بالاتر خواهد شد.
  یکی از شایع ترین از عادات ، عادت دهانی مکیدن انگشت شست می باشد که به طور معمول تا سن ۳ سالگی نرمال در نظر گرفته می شود و از ۳ سالکی به بعد ، به طور معمول این عادت توسط خود کودک ترک می شود.ولی در صورت باقی ماندن آن ممکن است باعث ایجاد ناهنجاری ها دهانی – دندانی در سنین بالاتر شود .درمان در این کودکان باید با برنامه خاصی صورت گیرد. به کودک باید فرصت داد که عادتش را پیش از رویش دندان های دایمی متوقف کند.درمان اغلب بین سنین ۴-۶ سالکی انجام می شود و تاکنون سه روش مختلف جهت درمان این عادت پیشنهاد شده است.انتخاب هر کدام از این روش های درمانی ، بستگی به تمایل خود کودک برای متوقف ساختن عادتش دارد.

 5. نرگس گفت:

  پسر من یک و نیم ساله است و هشت دندان دارد، آیا تعداد دندان هایش متناسب با سنش است یا نه؟

 6. زاهد گفت:

  معمولا دندان پیشین وسطی فک پایین اولین دندان کودک است که در سن حدود شش و نیم ماهگی در می آید و سپس دندان های پیشین کناری ، پیشین وسطی بالا و پیشین کناری بالا به ترتیب تا حدود سن ۸-۹ ماهگی در می آیند.در سن ۱۲ تا ۱۶ ماهگی دندان های آسیای اول در می آیند و سپس در حدود سن ۱۶ تا ۲۰ ماهگی دندان های نیش در کنار دندان های پیشین بیرون می زنند.کودک ۱۸ ماهه به طور طبیعی چهار دندان پیشین و ۴ دندان آسیای اول را دارد و به تدریج تا دو ماه دیگر دندادن های نیش او نیز خواهند در آمد.

 7. baran گفت:

  سلام من یک دختر یک سال و نیمه دارم.باهوش و اجتماعیه و از هیچ چیز نمی ترسه، حیوانات ، تاریکی و نه هیچ چیز مگر صداها.اوایل از صدای جاروبرقی و سشوار می ترسید الان این ترس گستره پیدا کرده و هر صدای نامتعارفی اونو میترسونه مثلا صدای ماشین که از بیرون میاد می ترسه و میدوه بغل من یا پدرش.اگر من یا پدرش نزدیک نباشیم شروع میکنه به گریه گردم.جو خونه ما خیلی ارومه و حتی اگه من و شوهرم با هیجان و با صدای بلند درباره موضوعی صحبت کنیم دخترم نگران میشه.و مدام تکرار میکنه که نکن بابا نکن مامان نکن.این در حالیه که جتی یک بار هم با هم دعوا و کشمکش نداشتیم تو خونه.این مسئله خیلی نگرانمون کرده.

 8. زهرا صالحی گفت:

  به نظر من این ترس به خاطر اقتضای سنش می باشد سعی کنید در جمع های شلوغ ببریدش مثل مسجد تا برایش عادی شود.ممکن است زمانی که شما نبودید از یک صدای بلند ترسیده باشد باهاش صحبت کنید توضیح دهید که مهم نیست.

 9. سارا گفت:

  دخترم دو سالشه و میخوام از پوشک بگیرمش.اما از دستشویی میترسه و اصلا نمیره.دوست هم نداره پوشک بشه.البته وقتی مدفوع میکنه که پوشک باشه.از محیط دستشویی و حمام کلا میترسه.چکار کنم؟

 10. مرینا گفت:

  خب نبرش دستشویی فعلا براش بیرون لگن بزار مثلا گوشه اتاق خواب بعد که عادت کرد به اینکه دستشویی بکنه کم کم به محیط دستشویی هم عادتش بده.مثلا بگو بری دستشویی امروز بهت یه جایزه خوب می دهم بعدش یه خوراکی چیزی بده بهش

 11. پریماه گفت:

  براش یه قصری بگیرید و تو حموم دستشویی نذارید اول تشویقش کنید بعد قصری رو ببرید تو حمام یه چند روزی کنارش وایسید بعد برید پشت در منتظرش.مطمئن باشید که شما هستید و تنهاش نمیزاید.همه چیز رو یواش پیش ببرید درست بشه از وقتی راه افتاد باید دیگه پوشاک و ازش میگرفتید.

نظر دهید

سوال امنیتی *