تلفن تماس جهت رزرو یا کسب اطلاعات بیشتر : شعبه سعادت آباد ۲۲۳۵۴۲۸۲ - ۰۲۱ | شعبه قیطریه ۲۲۶۸۹۵۵۸ - ۰۲۱ | شعبه شریعتی ۸۸۴۲۲۴۹۵ - ۰۲۱

راهنمای مادران کودک ۱ تا ۲ ساله

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
۱۵ نظر
 1. sahar
  پسرم الان یک سال و 8 ماهشه. و تخم مرغ را به هر صورتی که درست میکنم دوست نداره مگر اینکه رنده اش کنم و با موز بخوره می خواستم بدونم آیا ترکیب این دو از خواص تخم مرغ کم نمی کنه و ایا خاصیت تخم بلدرچین از تخم مرغ بیشتره؟
  پاسخ نوامبر 12, 2016 در 5:59 ق.ظ
 2. زاهد
  خاصیت تخم بلدرچین بیشتر از تخم مرغ نیست اما اگر فرزندتان این را ترجیح می دهد اشکالی ندارد که از تخم بلدرچین استفاده نمایید تخم مرغ را می توانید در خوارکی های ترکیبی نیز فرزندتان بدهید و ترکیب آن با موز اشکالی ندارد.
  پاسخ نوامبر 13, 2016 در 4:08 ب.ظ
 3. mahtab
  سلام دختر تقریبا یم سالشه و عادت داره که انگشت شستش رو به دهانش بگیره .منم نمیتونم مانعش بشم.اطرافیان میگن که ممکنه دخترم بعد از بزرگ شدن دندانهاش به شکل مرتب رشد نکنند و این موضوع باعث شده من خیلی نگران باشم.
  پاسخ نوامبر 22, 2016 در 4:26 ب.ظ
 4. مشاور
  عادات دهانی به دسته ای از رفتارهای ارادی کودک گفته می شود که در صورت تداوم ، باعث ایجاد ناهنجاری های دهانی و دندانی در سنین بالاتر خواهد شد. یکی از شایع ترین از عادات ، عادت دهانی مکیدن انگشت شست می باشد که به طور معمول تا سن 3 سالگی نرمال در نظر گرفته می شود و از 3 سالکی به بعد ، به طور معمول این عادت توسط خود کودک ترک می شود.ولی در صورت باقی ماندن آن ممکن است باعث ایجاد ناهنجاری ها دهانی - دندانی در سنین بالاتر شود .درمان در این کودکان باید با برنامه خاصی صورت گیرد. به کودک باید فرصت داد که عادتش را پیش از رویش دندان های دایمی متوقف کند.درمان اغلب بین سنین 4-6 سالکی انجام می شود و تاکنون سه روش مختلف جهت درمان این عادت پیشنهاد شده است.انتخاب هر کدام از این روش های درمانی ، بستگی به تمایل خود کودک برای متوقف ساختن عادتش دارد.
  پاسخ نوامبر 26, 2016 در 7:55 ق.ظ
 5. نرگس
  پسر من یک و نیم ساله است و هشت دندان دارد، آیا تعداد دندان هایش متناسب با سنش است یا نه؟
  پاسخ نوامبر 26, 2016 در 9:00 ق.ظ
 6. زاهد
  معمولا دندان پیشین وسطی فک پایین اولین دندان کودک است که در سن حدود شش و نیم ماهگی در می آید و سپس دندان های پیشین کناری ، پیشین وسطی بالا و پیشین کناری بالا به ترتیب تا حدود سن 8-9 ماهگی در می آیند.در سن 12 تا 16 ماهگی دندان های آسیای اول در می آیند و سپس در حدود سن 16 تا 20 ماهگی دندان های نیش در کنار دندان های پیشین بیرون می زنند.کودک 18 ماهه به طور طبیعی چهار دندان پیشین و 4 دندان آسیای اول را دارد و به تدریج تا دو ماه دیگر دندادن های نیش او نیز خواهند در آمد.
  پاسخ نوامبر 26, 2016 در 9:08 ق.ظ
 7. baran
  سلام من یک دختر یک سال و نیمه دارم.باهوش و اجتماعیه و از هیچ چیز نمی ترسه، حیوانات ، تاریکی و نه هیچ چیز مگر صداها.اوایل از صدای جاروبرقی و سشوار می ترسید الان این ترس گستره پیدا کرده و هر صدای نامتعارفی اونو میترسونه مثلا صدای ماشین که از بیرون میاد می ترسه و میدوه بغل من یا پدرش.اگر من یا پدرش نزدیک نباشیم شروع میکنه به گریه گردم.جو خونه ما خیلی ارومه و حتی اگه من و شوهرم با هیجان و با صدای بلند درباره موضوعی صحبت کنیم دخترم نگران میشه.و مدام تکرار میکنه که نکن بابا نکن مامان نکن.این در حالیه که جتی یک بار هم با هم دعوا و کشمکش نداشتیم تو خونه.این مسئله خیلی نگرانمون کرده.
  پاسخ دسامبر 3, 2016 در 11:30 ق.ظ
 8. زهرا صالحی
  به نظر من این ترس به خاطر اقتضای سنش می باشد سعی کنید در جمع های شلوغ ببریدش مثل مسجد تا برایش عادی شود.ممکن است زمانی که شما نبودید از یک صدای بلند ترسیده باشد باهاش صحبت کنید توضیح دهید که مهم نیست.
  پاسخ دسامبر 4, 2016 در 2:48 ب.ظ
 9. سارا
  دخترم دو سالشه و میخوام از پوشک بگیرمش.اما از دستشویی میترسه و اصلا نمیره.دوست هم نداره پوشک بشه.البته وقتی مدفوع میکنه که پوشک باشه.از محیط دستشویی و حمام کلا میترسه.چکار کنم؟
  پاسخ دسامبر 14, 2016 در 2:58 ب.ظ
 10. مرینا
  خب نبرش دستشویی فعلا براش بیرون لگن بزار مثلا گوشه اتاق خواب بعد که عادت کرد به اینکه دستشویی بکنه کم کم به محیط دستشویی هم عادتش بده.مثلا بگو بری دستشویی امروز بهت یه جایزه خوب می دهم بعدش یه خوراکی چیزی بده بهش
  پاسخ دسامبر 15, 2016 در 5:47 ب.ظ
 11. پریماه
  براش یه قصری بگیرید و تو حموم دستشویی نذارید اول تشویقش کنید بعد قصری رو ببرید تو حمام یه چند روزی کنارش وایسید بعد برید پشت در منتظرش.مطمئن باشید که شما هستید و تنهاش نمیزاید.همه چیز رو یواش پیش ببرید درست بشه از وقتی راه افتاد باید دیگه پوشاک و ازش میگرفتید.
  پاسخ دسامبر 15, 2016 در 6:01 ب.ظ
 12. حسین کوچولو
  سلام و خسته نباشید پسر دو سال و دو ماهه ای دارم که فعلا حرف نمیزنه هر چیزی که فکر میکنید میفهمه و میفهمونه کلمه هم میگه جیش هم میکه و کاملا کنترل میکنه ولی هنوز تو خواب یاد نگرفته سوالم اینه که پسرم از نظر شما غیر طبیطعیه خسته شدم از بس اطرافیان میگن چرا حرف نمیزنه وای
  پاسخ سپتامبر 4, 2017 در 3:02 ب.ظ
  • همیار
   دوست محترم کودکان از 12 ماهگی و زودتر شروع به گفتن تک کلمات ساده میکنند و از 18 ماهگی جمله های ساده میگند پس با این تفاسیر با این که از لحاظ درکی کوچولوی شما طبیعی هست از لحاظ بیان زبان دچار تاخیر هستش و بهتره به گفتار درمانی برای مشاورات مربوطه و علت یابی مراجعه کنید.
   پاسخ سپتامبر 4, 2017 در 5:33 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام... اگر کودک ارتباط چشمی و کلامی مناسبی دارد و پیام ها و ارتباطهای بین فردی را می فهمد و دستورات کلامی را پیگیری می کند جای نگرانی ندارد. برای توانایی کلامی مهم است که کودک بتواند جملات دو کلمه ای را تا سن دو نیم سالگی بگوید مثلا آب بده... بریم.... به به می خوام.... اگر از اوای های درست استفاده می کند باز هم جای نگرانی ندارد. غان و غون کردن از سن شش ماهگی هم نشانه ای است دال بر اینکه کودک نرمال است. اگر کودک شما تا سه سالگی نتوانست خواسته های خود را در غالب جملات کوتاه بیان کند به گفتار درمانگر مراجعه نمایید.
   پاسخ سپتامبر 15, 2017 در 8:07 ق.ظ
 13. مامان
  سلام دختر 22 ماهه ای دارم خیلی وقته که هر وقت میبرمش بیرون سریع میگه منو بغل کن و اگر نکنم خودش رو میندازه رو زمین و غلت میزنه و گریه میکنه و اصلا کوتاه نمیاد در جاهای دیگه هم همیشه متوقعه از من ودر حال غر زدن که یا بغلش کنم یا کاری که میخواد رو انجام بدم.با اینکه من اصول درست رو رعایت کردم اما همچنان همینطوریه با غریبه هم مشکل داره بفرمایید با این کودک چگونه رفتار کنم؟
  پاسخ سپتامبر 14, 2017 در 5:48 ب.ظ
نظر دهید

سوال امنیتی *