حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.

حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.

حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.

معمولا پسر بچه ها از ابتدای شروع آموزش خود از مهد تا مدرسه، با معلمان و مربیان زن در ارتباط هستند و به طور دائمی زنان را در کنار خود می بینند، در نتیجه از آموزش های مربوط به مردان دور می شوند. برخلاف باور برخی از افراد که گمان می کنند، فقط مادران در رشد و تربیت فرزندان نقش ویژه و مهمی دارند، اما این طور نیست. پدران نیز نقش بسیار مهمی در تربیت و رشد فرزندان، خصوصا پسران خود دارند.

بسیاری از مردان نمی دانند باید چگونه با پسران خود رفتار کنند و در مورد نقشی که در زندگی آن ها دارند، آگاهی ندارند. باید بدانید که داشتن یک پدر فعال و قوی، تاثیر بسیار زیادی در رشد و پیشرفت پسرش خواهد داشت؛ زیرا پسران از شخصیت پدر خود الگوبرداری می کنند و به طور ناخودآگاه رفتار او را تکرار می کند، هم چنین آن ها در سن جوانی به دنبال تایید شدن از طرف پدرشان هستند.

بدون شک پدران تأثیر قدرتمندی در شکل گیری شخصیت فرزندان در حال رشد خود دارند و این از لحظه تولد آغاز می شود. در نتیجه لازم است که میان پدر و پسر ارتباط صمیمی و دوستانه برقرار شود تا در کنار آن بتوانند، نکات و آموزش های مردانه ای که فقط پدر می تواند به پسرش منتقل کند را به او بیاموزند.

در این مطلب با ما همراه باشید تا برخی از مهم ترین نکات و حرف های مردانه ای که هر پدر باید به پسرش بیاموزد را یاد بگیرید.

 حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.

فهرست مطالب

حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.

 • درباره ی اهمیت برد و باخت با او صحبت کنید.

پدر می توانند مانند یک دوست و همراه خوب برای پسر بوده و ویژگی های مردانه را به او یاد بدهد. به او بیاموزد که در بازی زندگی چگونه باید مسیری مستقیم را در پیش بگیرد و موفق شود. هم چنین زندگی و اتفاقات مختلف آن می تواند یک فرصت عالی برای پدران باشند تا به پسر خود بیاموزند در موقعیت های مختلف باید چه رفتار و برخوردی داشته باشند، چگونه از خود دفاع کند و تسلیم نشود.

 • چگونه رفتار کردن با خانم ها را به او بیاموزد.

مطمئنا مادر می تواند به فرزندش بیاموزد که در شرایط مختلف چه واکنش و رفتاری داشته باشد، اما فقط یک پدر می تواند در مورد چگونه رفتار کردن با خانم ها را به پسران خود آموزش دهند. این آموزش از طریق دوستان و اینترنت نمی تواند کمک کننده باشند. فقط یک پدر به دلیل علم و تجربه ای که دارد می تواند در این مورد به پسرش آگاهی دهد و رفتار درست و حد و مرزها را به او بیاموزد.

 • به او بیاموزد چگونه از خود دفاع کند.

تنها کسی که می تواند به پسرش یاد دهد که قوی و محکم باشد و  برای زندگی خود تلاش کند، پدر است. پدر باید به پسرش یاد دهد که چه زمانی و چگونه از خود دفاع کند در عین این که آرامشش را حفظ می کند. یک پدر باید به پسرش بیاموزد که مهربان بودن، هیچ ربطی به ضعیف بودن ندارد.

 • در مورد عشق با او صحبت کند.

پسر باید بتواند به راحتی در مورد احساسات مردانه و عواطف خود با پدرش صحبت کند. احساسات و عواطف دوران جوانی مانند هدایایی با ارزش هستند. پدر باید یک گفت و گوی مردانه در مورد عشق با پسرش داشته باشد.

 • در مورد پیدا کردن دیدگاه شخصی در مورد جهان به او کمک کند.

لازم نیست در این مورد کار خاصی انجام دهد، فقط باید همیشه کنار او باشد و با او صحبت کند تا او بتواند نیازهای زندگی را بفهمد و انتظاراتش از زندگی را مشخص کند. پدر باید پسر خود را همراهی کند تا پسرش بتواند یک عقاید و دیدگاه خود به زندگیش را پیدا کرده و مسیری مستقیم و منطبق با دیدگاهش را دنبال می کند.

 • تجربیات خود را با او در میان بگذارد | پدر بودن

کودک از سن شش ماهگی می تواند تفاوت رفتار پدر و مادر خود را متوجه شود، پس نقش و تاثیر پدر نیز از همان ابتدا شروع می شود. در سنین بالاتر نیز پدر باید ارتباط خود با فرزندش زا تقویت کرده و در مورد مسائل با او صحبت کند. پدر باید تجربیات خود را با پسرش به اشتراک بگذارد تا دیدگاه و نگاه او به زندگی را غنی تر کند.

 • مهارت های مردانه را به او بیاموزد.

بعضی از کارها هستند که کاملا مردانه اند و خانم ها قادر به انجام آن نیستند، کارهایی مثل آتش روشن کردن، تعمیر ماشین و غیره یک پدر باید این مهارت های پایه ای و مردانه را به فرزندِ پسر خود آموزش دهد.

 حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.

 • مسائل و امور مردانه را به او یاد دهد | رابطه پدر و پسر

کارهایی مثل اتو کردن لباس ها، پنچرگیری و شیو کردن صورت جزو کارهایی است که هر مرد باید بلد باشد. بهترین فردی که می تواند نحوه ی درست انجام این کارها را به پسران بیاموزد، پدرشان است. هم چنین پدر می تواند به فرزند پسر خود آشپزی هم یاد بدهد تا در مواقع لازم از پس خودش بر بیاید.

 • به او یادآوری کند که همیشه در کنارش هست“.

جایگاه پدر در خانواده و برای پسرش قابل مقایسه با دوستان و آشناهای دیگر نیست. فرزندان باید بتوانند در هر لحظه و شرایطی روی پدر خود حساب باز کنند و بدانند که پدر در همه شرایط در کنارشان است و اگر کمک و خواسته ای دارند می توانند از پدرشان کمک بگیرند. پس لازم است هر پدری این اطمینان را به فرزندان خود بدهد و به او بگوید که همیشه کنارش است.

 • همدلی و مهربانی را به او یاد بدهد | آموزش به پسر

اغلب، مردانی که توانایی همدلی و درک احساسات دیگران را دارند، پدرها، همسران و دوستان بهتری هستند.  طبق گفته شری یانگ کوهنبکر، استاد روانپزشکی دانشگاه چیمن در اورنج کالیفرنیا، همدلی یک مهارت اجتماعی با ارزش و مهم است که به شما کمک می‌کند دیگران را درک کنید و از کار‌های آسیب زا  اجتناب کنید. این یکی از بهترین احساساتی است که می‌توانید در تربیت فرزندتان به او هدیه دهید.

یکی از موارد طلایی و مهم در تربیت فرزندان این است که پدر دلسوزی، رحم، مروت و مهربانی را به فرزند پسر خود آموزش دهد و به او کمک کند که رفتاری مهربانانه با دیگران داشته باشد و در عین حال، حد و مرز مهربانی را یاد گرفته و تعادل را حفظ کند.

 حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.

 • به او یاد بدهد که هنگام خشم با عجله تصمیم نگیرد.

هر شخصی بعد از رسیدن به سن جوانی باید تصمیمات مهمی را برای زندگی خود بگیرد که تاثیرات بسیار زیادی در زندگی حال و آینده او خواهد داشت. پدران باید به پسران خود بیاموزند که به هیچ وجه زمانی که بی حوصله، خسته و عصبانی هستند و با عجله تصمیم نگیرند، به اصطلاح با او بیاموزند که شکم خالی و گرسنه تصمیم نگیرند، چون تصمیم گیری عجولاته مطمئنا نتیجه خوبی نخواهد داشت.

 • به او بگوید که به او افتخار می کند.

به احتمال زیاد وقتی به مردانی را که ذهن خود آن ها را تحسین می کنید  فکر کنید متوجه خواهید شد که همه آن ها در یک ویژگی مشترکند و آن هم اعتماد به نفس سالم است. زمانی که یک مرد احساس خوبی به خود داشته باشد پس خود را با ارزش و شایسته می داند و این دقیقا چیزی که است که باید به فرزند خود هدیه بدهید.

زمانی که پدر به پسر خود می گوید که به او افتخار می کند و یا چقدر خوش شانس است از اینکه پدر او است، قطعا حس عالی و خوشایندی را به او منتقل می کند که هم اعتماد به نفس و هم انگیزه او را نسبت به زندگی بالا می برد.

 • به او یاد بدهد که باختن همیشه بد نیست | نکات برای پدرها

یک پدر باید به پسرش یاد بدهد اگرچه بردن یک اتفاق خوب و عالی است اما باختنی که با انسانیت و جوانمردی همراه است، با ارزش تر است. پدر باید به او بیاموزد که در زندگی هر برد و باختی مفهوم و ارزشی دارد و باید همیشه انسانیت و انسان دوستی را نیز در نظر بگیرد.

 • به او بیاموزد که از اشتباه کردن نترسد.

پسران باید بدانند که اشتباه کردن در زندگی هیچ اشکالی ندارد و هر اشتباه به انسان درسی از زندگی را می آموزد. پدران باید به آن ها بیاموزند که از به جای ترسیدن از اشتباهات، آن ها را اصلاح کرده و از آن درس بگیرند. به او یادآور شوید که از کنار اشتباهات خود بی تفاوت رد نشوند زیرا هر اشتباه، درسی ارزشمند برای بهتر شدن در زندگی را به او می آموزد.

 • در مورد اهمیت صداقت با او صحبت کند.

هر پدر، باید به فرزند خود یاد بدهد که صداقت در هر شرایطی نشان دهنده ی شجاعت فرد است و او را به انسانی عالی مبدل می کند. اگر می خواهید پسر شما طعم یک موفقیت حقیقی و واقعی را بچشد، به او صداقت را یاد بدهید.

 • به او بیاموزد که حتی در شرایط سخت، مسئولیت پذیر باشد.

یک پسر باید یاد بگیرد که یک مرد واقعی همیشه، بهترین و درست ترین اقدامات را انجام می دهد، حتی اگر در شرایط بسیار سختی باشد. پدر باید به پسرش بیاموزد که خودش و زندگی او بسیار ارزشمند است و باید در هر شرایطی برای آن تلاش کند، مسئولیت کارهای خود را به عهده گرفته و بهانه جویی نکند.

 • اهمیت تلاش و سخت کوشی را به او یادآوری کند| تربیت فرزندان توسط پدر

زندگی همیشه روی خوش و شاد ندارد، چالش های بسیار زیادی وجود دارد که وقتی پسران بزرگ می شوند با آن مواجه خواهند شد. فشارهای اجتماعی، مسئولیت خانواده، موفقیت در کار و شغل چالش هایی هستند که هر فرد با آن مواجه می شود و نیازمند تلاش و سخت کوشی هستند.

یک پدر باید در مورد چالش ها و مشکلات احتمالی پیش رو با پسر خود صحبت کند و به او بیاموزد که سخت کوشی هم برای جسم و هم برای روح مفید است و شخصیت فرد را می سازد؛ همچنین به او یادآوری کند که موفقیت فقط با تلاش و سخت کوشی بدست می آید، پس برای تحقق رویاهایش و بالا بردن احتمال موفقیت خود، راهی به جز تلاش نخواهد داشت. او باید یاد بگیرد که شکست خوردن در کارهایش اشکالی ندارد و چیزی که ایراد دارد جا زدن و عقب کشیدن است.

نویسنده: “کودکانه” سایت کودک و نوجوان

مقالات مرتبط

[shortcode_blog title=’ حرف های مردانه که باید پدران به پسران خود بگویند.’ cols=’2′ cats=’%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9,%d8%aa%d8%b1%d8%a8%db%8c%d8%aa-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9,%d9%81%d8%b1%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b1%db%8c’ postspp=’4′ usecarousel=’1′ img_popup=’1′ /]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *