مقالات روانشناسی کودک و نوجوان تمامی جنبه ها و مسائل روانشناختی کودکان و نوجوانان به تفکیک سن را پوشش می دهد.

اهمیتی که برای والدین این است که پسران و دخترانشان سالم و شاد و با رشد کافی در سطح عاطفی و فکری رشد کنند، ما را بر آن می دارد تا مقالات را برای ارائه توصیه ها، کلیدها و اطلاعاتی متمرکز کنیم که به ما امکان می دهد درک کنیم و در مواجهه با مشکلاتی که وجود دارد عمل کنیم. ممکن است از نظر احساسی و رفتاری ظاهر شود.

موضوعات روانشناسی کودک و نوجوان

موضوعاتی که در مقالات به آنها پرداخته می شود عبارتند از: غم و اندوه دوران کودکی یا افسردگی دوران کودکی ، اضطراب دوران کودکی ، ترس های دوران کودکی ، مشکلات مدرسه ، مشکلات یادگیری (تمرکز، مهارت های خواندن و نوشتن و غیره) مشکلات سازگاری قبل از تغییر مدرسه، جدایی، تغییر مکان. محل سکونت، تغییر در محیط اجتماعی، مشکلات روابط ، مشکلات جامعه پذیری در مدرسه ، مسائل دلبستگی و وابستگی های عاطفی و برخی از اختلالات مربوط به ویژه مانند بیش فعالی 

آنها همچنین بخش ویژه ای برای توانایی های بالا و استعداد خواهند داشت .

زودرسی و استعداد فکری مسائلی است که در درجه اول نیاز به ارزیابی و ارزیابی کافی از طریق تست هوش و سپس استراتژی عادی سازی زندگی این کودکان مستعد دارد .

در بلوغ و رشد، مسائل اساسی وجود دارد که در مورد هوش هیجانی در کودکان خواهیم دید ، در مورد شناخت هیجانی، درک هیجانی، واژگان عاطفی، بیان هیجانی و تنظیم هیجانی صحبت خواهیم کرد. همانطور که با سایر مهارت های اجتماعی و منابع عاطفی که می توانند برای پسران و دختران به بزرگسالان شاد تبدیل شوند، برخورد خواهیم کرد.

سایت روانشناسی کودک

حوزه روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

حوزه روانشناسی بالینی کودک و نوجوان ما در درمان و مراقبت جامع از اختلالات عاطفی، رفتاری و شناختی در کودکان و نوجوانان و پیامدهای آن در سطح فردی، خانوادگی، مدرسه و اجتماعی تخصص دارد.

ما تیمی از روانشناسان بالینی آموزش دیده و روانشناسان سلامت عمومی با تجربه در تشخیص و درمان اختلالاتی مانند اضطراب، افسردگی، اختلالات رفتاری، اختلالات طیف اوتیسم و ​​بسیاری دیگر داریم.

ما به اهمیت یک رویکرد شخصی و مراجع محور اعتقاد داریم. بنابراین، برای درک نیازهای خاص کودک یا نوجوان و طراحی یک برنامه درمانی موثر و پایدار در دراز مدت، با والدین و مراقبین از نزدیک همکاری می کنیم.

علاوه بر این، ما طیف گسترده ای از خدمات را برای کمک به بیماران و خانواده های آنها ارائه می دهیم، از جمله درمان فردی، زوج درمانی و خانواده درمانی و ارزیابی روانشناختی. ما همچنین با همکاری سایر متخصصان در کلینیک ستاره ایرانیان خود کار می کنیم تا مراقبت جامع و همه جانبه را تضمین کنیم.

هدف ما در حوزه روانشناسی بالینی کودک و نوجوان کمک به کودکان و نوجوانان در توسعه مهارت های زندگی، بهبود رفاه عاطفی و ترویج زندگی سالم و شاد است.

اگر برای خود یا فرزندتان نیاز به کمک دارید، برای ارزیابی و درمان مناسب با ما تماس بگیرید.

سن فرزند خود را انتخاب کنید: