تلفن تماس جهت رزرو یا کسب اطلاعات بیشتر : شعبه سعادت آباد ۲۲۳۵۴۲۸۲ - ۰۲۱ | شعبه قیطریه ۲۲۶۸۹۵۵۸ - ۰۲۱ | شعبه شریعتی ۸۸۴۲۲۴۹۵ - ۰۲۱

روانشناسی نوجوان 14 ساله

روانشناسی نوجوان 14 ساله

جنبه های مختلف رشد در 14 سالگی و از نظر روانشناسی نوجوان 14 ساله – زمان مطالعه 5 دقیقه

روانشناسی نوجوان 14 ساله

چهارده سالگی ممکن است سنی محوری باشد. در حالی که برخی از کودکان 14 ساله شروع به حرکت در مسیر رسیدن به یک فرد مسئول سالم می کنند، برخی دیگر شروع به طغیانمی کنند و با گروه های مشکل دار آمیخته می شوند.

این سن زمانی مهم برای اطمینان از راهنمایی های کافی به فرزندتان و کمک به او برای به دست آوردن مهارت های مورد نیاز خود برای یک آینده موفق است.

رشد جسمی نوجوان 14 ساله

بیشتر دختران 14 ساله در این سن به بلوغ رسیده اند. هر دو دختر و پسر کم کم متوجه رشد موهای زیر بغل و دیگر اندام های خود می شوند.

بیشتر زنان دوره قاعدگی خود را شروع کرده اند و رشد پستان را تجربه کرده اند. پسران بزرگ شدن بیضه ها و بزرگ شدن آلت تناسلی را تجربه کرده اند. برخی از آنها ممکن است برای اولین بار ارضا شدن شبانه (رویای خیس) را تجربه کنند.

تغییر بدن آنها می تواند منبع غرور و یا دلیلی برای نگرانی باشد. برخی از نوجوانان ممکن است به بدنهای شبیه بزرگسال خود افتخار کنند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است از تغییراتی که تجربه می کنند خجالت زده یا گیج شوند.

ممکن است پسرهایی که دیرتر دچار بلوغ می شوند احساس بدتری نسبت به خود داشته باشند.

آنها ممکن است مسائل مربوط به تصویر بدن را تجربه کنند زیرا احتمالاً خودشان را با همسالان خود مقایسه می کنند. دختران ممکن است مشکلات تصویر بدن را نیز تجربه کنند. نگرانی در مورد وزن و ظاهر در میان آنان شایع است.

روانشناسی نوجوان 14 ساله

نقاط عطف رشدی

ممکن است طی چند ماه چندین سانتی متر رشد کند و به دنبال آن دوره رشد بسیار کند باشد.

تغییرات در ظاهر با سرعتهای مختلفی اتفاق می افتد که می تواند باعث نگرانی زیادی شود

نمایش طیف گسترده ای از بلوغ جنسی است.

نکات فرزندپروری

14 ساله شما تقریباً در تمام مدت گرسنه است. میان وعده های سالم در خانه تهیه کنید و حدالامکان سعی کنید مغذی باشند. با صحبت کردن در مورد سلامتی، به جای وزن، مشکلات تصویر بدن را کاهش دهید.

رشد هیجانی در روانشناسی نوجوان 14 ساله

با رشد نوجوان چهارده ساله به این باور می رسند که همه چیز را می دانند. بنابراین اگر نوجوان شما می خواهد در مورد همه چیز با شما بحث کند، و یا اگر اصرار دارد شما هیچ تصوری از آنچه در مورد آن صحبت می کنید ندارید، تعجب نکنید.

بیشتر نوجوانان نوسانات زیادی در عزت نفس خود تجربه می کنند. آنها ممکن است روزی در مورد خودشان احساس خوبی داشته باشند و و روز دیگر احساس نقص و عدم کمال را در روز دیگر تجربه کنند.

اگرچه نوسانات خلقی هنوز هم در سن 14 سالگی معمول است، اما معمولاً نسبت به گذشته کمتر هستند.

بسیاری از افراد 14 ساله با بالغ شدن، راحت تر می شوند. آنها معمولاً مهارتهای لازم را برای مقابله با احساسات ناراحت کننده به روشهای سالم ایجاد کرده اند.

آنها ممکن است به استراتژی های خاص خود، مانند روزنامه نگاری یا گوش دادن به موسیقی، تکیه کنند یا ممکن است برای حمایت گرفتن به دوستانشان متوسل شوند.

این طبیعی است که کودکان 14 ساله از والدین خود خجالت بکشند. آنها ممکن است مایل نباشند که هنگام لخت شدن در حمام یا در استخر والدین آنها حضور داشته باشند و یا در مقابل دوستان خود با حضور والدین خجالت می کشند.

نقاط عطف کلیدی 

از نظر روانشناسی نوجوان 14 ساله او باید عموماً خوشحال و راحت باشد.

نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص می دهد.

والدین او را شرمنده می کنند و دوست دارد که هویت مستقل داشته باشد.

روانشناسی نوجوان 14 ساله

روانشناسی نوجوان 14 ساله

نکات فرزندپروری

این احتمال وجود دارد که 14 ساله شما اصرار داشته باشد که قوانین شما بیش از حد سختگیرانه است یا انتظار زیادی از آنها دارید. این نکته را روشن کنید که آنها بر روی برخی امتیازهای خود کنترل دارند.

برای آنها تکالیف و وظایفی را مقرر کنید و از آنها انتظار داشته باشد که کارهای مدرسه خود را انجام دهند.

دریافت امتیازات را منوط به انجام درست این کارها کنید.

رشد اجتماعی  14 سالگی

ازنظر روانشناسی نوجوان 14 ساله طبیعی است که کودکان 14 ساله از تکیه کردن و گوش فرا دادن به والدین اجتناب کنند.

در عوض، آنها به احتمال زیاد به دوستان خود متوسل می شوند و از همسالان خود مشاوره می گیرند.

برای بسیاری از خانواده ها ، افزایش استقلال به معنای تغییر اساسی در روابط والد- فرزند است.

چهارده ساله‌ها می خواهند مورد قبول همسالان دبیرستانی خود باشد.

فردیت به اندازه عضویت در گروه اهمیتی ندارد. اگر احساس کند که در آن گروه ها جایی ندارد، ممکن است نوجوان شما دچار اضطراب شود.

این امر می تواند مشکل در اعتماد به نفس آنها را به دنبال داشته باشد و در صورتی که جایی برای احساس تعلق پیدا نکند، ممکن است در معرض خطر حمایت از افراد ناسالم باشند.

بسیاری از افراد 14 ساله علاقه مند به ایجاد روابط عاشقانه هستند.

به همین دلیل ممکن است تحت فشار قرار بگیرند یا ترجیح دهند وارد ارتباط شوند.

نقاط عطف کلیدی

علاقه شدید به روابط عاشقانه

اضطراب در مورد دوست داشتنی بودن

دارای یک دایره بزرگ اجتماعی شامل دوستانی از هر دو جنس است.

نکات فرزندپروری

به فعالیت های نوجوان خود علاقه نشان دهید. سؤالاتی بپرسید که فراتر از “بله” یا “نه” است تا در را برای گفتگوهای عمیق تر باز کنید.

به جای اینکه بپرسید، “روزت چطور بود؟” بپرسید “بهترین قسمت روزت کجاش بود؟” و درباره نظرات و علایق نوجوان خود سؤال کنید.

رشد شناختی در روانشناسی نوجوان 14 ساله

بیشتر افراد 14 ساله عدالت و برابری را به عنوان موضوعات مهم می دانند.

آنها برای تجربیات طولانی مدت آماده هستند و علایق آنها کم تر زودگذر است.

آنها غالباً می خواهند دنیای فراتر از اجتماع خود را گشت و گذار کنند، و علاقه مندند آنچه را که در خارج از مدرسه، زادگاه یا کشورشان وجود دارد یاد بگیرند.

روانشناسی نوجوان 14 ساله دختر

 

گفتار و زبان

ممکن است 14 ساله شما بعضی مواقع کمتر اجتماعی به نظر برسد.

اما این می تواند بخشی از رشد طبیعی او باشد زیرا نوجوان شما به تنهایی شروع به حل مشکلات و برخورد با احساسات می کند.

ممکن است نوجوان شما ترجیح دهد در ارتباط الکترونیکی با دوستان خود بماند.

پیام کوتاه و رسانه های اجتماعی اغلب در این سن بسیار مهم هستند.

بیشتر افراد 14 ساله ترجیحات و علائق خود را مشخص می کنند. آنها اغلب کتاب های مورد علاقه دارند و بسته به میزان خواندن آنها، واژگان گسترده ای دارند.

بازی

بازی های یک نوجوان 14 ساله طیف گسترده ای دارد، از بازی های ویدئویی گرفته تا تماشای مسابقات ورزشی با دوستان.

آنها به احتمال زیاد از تهیه برنامه با دوستان خود لذت می برند و ممکن است وقت خود را صرف کار در پروژه های هدف محور با دوستان خود کنند.

نقاط عطف کلیدی از نظر روانشناسی نوجوان 14 ساله

بر روی رشد و پیشرفت در آینده متمرکز می شود

شروع به تعیین اهداف شخصی می کند

ممکن است فرضیات و راه حل های ارائه شده توسط بزرگسالان را به چالش بکشد

نکات فرزندپروری

به نظرات نوجوان خود احترام بگذارید حتی وقتی که با آنها موافق نیستید. به یادگیری بیشتر درباره آنچه ایده های آنها را شکل داده است و چرا آنها اعتقاد خاصی دارند، علاقه نشان دهید. نوجوانان اغلب فقط می خواهند بدانند که کسی به آنها گوش می دهد.

روانشناسی نوجوان دختر 14 سالگی

چه زمانی باید نگران بود؟

همه نوجوانان با سرعت کمی متفاوت رشد می کنند. بنابراین، در حالی که برخی از بچه های 14 ساله بیشتر شبیه بزرگسالان به نظر می رسند و عمل می کنند، برخی دیگر ممکن است کاملاً شبیه کودک باشند.

معمولاً، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد زیرا همه بچه ها در آینده نزدیک به هم شبیه می شوند.

اگر به هر حال نگران عدم سلامتی نوجوان خود هستید، مهم است که با پزشک فرزند خود صحبت کنید.

یک پزشک می تواند در مورد مشکلات جسمی یا روحی نوجوان بررسی های لازم را انجام دهد و در صورت لزوم او را ارجاع دهد.

اختلالات خوردن نیز می تواند در سالهای نوجوانی بروز کنند. به عادات غذایی نوجوان خود توجه داشته باشید.

کنار زدن وعده های غذایی، خود را مجبور به بالا آرودن غذا کردن و یا رژیم های غذایی مخرب علامت های هشداری هستند که می توانند نشان دهند که نوجوان شما به کمک حرفه ای نیاز دارد.

مقالات پیشنهادی

سوالات متداول

1 - یک فرد 14 ساله باید چه کاری انجام دهد؟

بله، شما مطمئناً در حال گذار از کودکی به دوره نوجوانی و جوانی هستید. برخی از افراد در این سن ترجیح می دهند به عنوان یک جوان شناخته شوند اما از نظر قانونی هنوز کودک به حساب می ایند. دقت کنید ما ویژگی های شخصیتی افراد در سن 14 سالگی را در سایت بیان کردیم. این سن یک سن حساس بوده که تحولات جسمی و روانی شدید در آن رخ می دهد.

2 - چرا پسر 14 ساله من اینقدر مودی (تغییرات رفتاری و احساسی شدید) دارد؟

در این مرحله از زندگی پسر شما، در دوران بلوغ است، به این معنی که سطح هورمون وی بالا و پایین می رود. او با تغییرات عاطفی و احساسات جدید و عجیب روبرو خواهد شد. شما ممکن است: برخی از نوسانات خلقی و در برخی اوقات، افسردگی و کم تحرک او را مشاهده کنید.

3 - رشد جسمی و قد در این سن چقدر است؟

متوسط ​​قد یک پسر 14 ساله چقدر است؟ متوسط قد او باید بالای 150 سانتی متر باشد. متوسط ​​قد یک دختر 14 ساله چقدر است؟متوسط قد او باید بالای 140 سانتی متر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه دختر 14 ساله می توانید با متخصصان ما با شماره های 02122247100و 02122354282تماس بگیرید.
۴۶ نظر
 1. sima
  پسر 14 سال ای دارم که از چندی پیش مبتلا به گرفتگی بینی شده است.ناراحتی بینی و آبریزش زلال بینی باعث ناراحتی زیادی برای فرزندم شده است.لطفا بفرمایید که آیا نیاز دارد به پزشک مراجعه کند یا نه؟
  پاسخ نوامبر 7, 2016 در 4:29 ب.ظ
 2. زاهد
  این حالتی که شما گفتین بیماری نمی باشد بلکه سیکل طبیعی و سیکل فیزیولوژیک بینی می باشد و نباید از این بابت نگران باشید. این بیماری اول باید به دقت معاینه شوند چون آبریزش بینی یکی از علائم آلرژی می باشد.اغلب افراد می گویند به موادی مانند گردو غبار، گرده گیاهان، بوی ادکلن و عطر حساسیت دارند.که در این صورت باید این افراد را از این مواد و از این محیط ها دوری کنند و متعاقبا شروع به درمان دارویی کنند و بعد از معاینه اگر علت گرفتگی بینی مشخص نشود می توان از روش های دیگر پزشکی کمک گرفت و به علت گرفتگی بینی فرزندتون پی برد و در صورت نیاز به درمان مناسب اقدام کرد و برای اطمینان کامل حتما باید ایشان به پزشک مراجعه نمایند.
  پاسخ نوامبر 8, 2016 در 9:55 ق.ظ
 3. sahar
  چند وقتیه احساس میکنم پسر 14 ساله ام رفتارش عوض شده و مثل قبل نیست اوایل فکر کرده به خاطر بلوغش و مشکلات بحران های سنشه.اما یک روز متوجه شدم پسر دوستم که 11 سالشه و در واقع همسایمونه هستن به پسرم زور گویی میکنه و پسرم علاوه بر این از اون بزرگتره از لحاظ قد و هیکلم کوتاه یا کوچیک نیست هیچ واکنشی نشون نمیده.آیا من باید دخالت بکنم؟ یا صرفا مشاجره بچه گونه است؟جوری شده که هر وقت دوستش اراده کنه پسرم حتی کار مهمی هم داشته باشه با اون میره بازی.انگار همیشه اونو بالاتر از خودش میبینه.پیش مشاور هم رفتیم گفت به خاطر دوران بلوغشه.چه راهکاری پیشنهاد میدین؟
  پاسخ دسامبر 12, 2016 در 4:05 ب.ظ
 4. زاهد
  اینکه بازگو کردین پسرتون از دوستش تعریف میکنه و در عمل نمیتونه واکنش درستی نشون بده به زورگویی پسر همسایه میتونه نشون دهنده این باشه که اعتماد به نفس کمی داره پسرتون و شاید چون فکرمیکنه اون از خودش بالاتره اعتماد به نفسش پایین اومده حالا چون شما میگید چیزی از اون پسر کم نداره میتونه دلیلش این باشه که اون پسر اعتماد به نفس خیلی زیادی داره ولی پسر شما نه به نظر من باهاش مستقیم صحبت کنید بگید و اون روز یه لحظه احساس کردم فلانی بهت زور میگفت ولی فکر کنم اشتباه کردم.؟ چون پسر من قوی تر از این حرفاست که بزاره کسی بهش زور بگه بهش القا کنید که قویه.هر بار که از پیش دوستش میاد ازش سوال کنید که چه کارایی کردن و بفهمید پسرتون چه ویژگی تو این پسر دیده که غبطش رو میخوره به پسرتون مسئولیت بدین که این باعث میشه اعتماد به نفسش زیاد بشه.سپردن مسئولیت موضوع خیلی خیلی مهمه البته باید توجه داشته باشید وقتی اون مسئولیت به پسرتون سپردید کاملا بهش اطمینان کنید.وقتی کار خوبی انجام داد تحسینش کنید.
  پاسخ دسامبر 13, 2016 در 4:06 ب.ظ
 5. Zeinab
  سلام من یه دختر 14ساله ام خانواده ی من خیلی با هم سردن و من هم اصلا باهاشون جور نیستم و اونا به نیازام اهمیت نمیدن وقتی مشکلاتمو بهشون میگم یا بهم میخندن یا مسخرم میکنن میشه راهنمایی کنین که من چیکار باید بکنم؟
  پاسخ آوریل 8, 2017 در 7:53 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام زینب جان، فرزند چندم خانواده هستی؟ فاصبه سنی والدینت با تو زیاده؟ بهر حال در سن نوجوانی خیلی از نیازهای نوجوان ها برای والدین کم اهمیت هستند نه به این معنا که خود نوجوان اهمیت ندارد به دلیل اینکه نیازهای بزرگسالان با این سنین تفاوت داره و در نظر اونها خیلی ناچیز هستند. باید والدین اینجا اموزش ببینند عزیزم.
   پاسخ آوریل 13, 2017 در 3:16 ب.ظ
   • Zeinab
    سلام فرزند دوم هستم ،مادرم 22سال و پدرم 32سال باهام فاصله ی سنی دارن شاید بخاطر این چیزی که شما میگین باشه ولی ما اصلن با هم خوب نیستیم پدرم خیلی کم میاد خونه و وقتی هم میاد یکسره سرش تو گوشیه و اصن نمیاد تا کنار هم باشیم و هربار که با مادرم صحبت میکنه اخرش شروع میکنن به دعوا کردن واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم پیشه مشاور رفتم با خانوادم صحبت کردم ولی جواب نداده دیگه داره تحملم تموم میشه چون به نظرم این حجم از مشکلات برایه یه دختر14ساله زیاده
    پاسخ آوریل 14, 2017 در 7:48 ق.ظ
 6. mobin55
  پسرچهاره سال ام عکسهای مبتذل سرچ میدهد.چه عکس العملی داشته باشم.چه برخوردی داشته باشم؟
  پاسخ آگوست 27, 2017 در 7:37 ب.ظ
  • رهنما
   تو این سن باید باهاش رفیق باشی و رفتاریو انجام ندی که اینکار رو در خفا و در پناه دوستانش انجام بده .بعد از این مورد خود شما بهترین دوست برای ایشون هستید.با توجه گفته های دوستان من معتقدم هیچ کسی جز خود شما نمیتونه با ایشون دوست باشه و در این مورد کمکش کنه تا از این مرحله رها بشه.پس با یه پیاده روی ساده شروع کنید و وقتی تونستید اعتمادشو جلب کنید راهنماییهاتونو بهش بگید .بعد از مدتی این عکسها براش عادی میشه شما نگران محیط بیرون از خونه باشید.
   پاسخ آگوست 27, 2017 در 7:40 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام. سعی کنید عکس العمل خاصی نشون ندید. این رفتارها در این سنین کمی زیاد می شوند و بعد به مرور کاهش پیدا می کنند. جای نگرانی ندارد، مگر اینکه خیلی زیاد و سواس گونه باشد.
   پاسخ سپتامبر 12, 2017 در 6:46 ب.ظ
 7. مهشید
  سلام ببخشید من ۱۴ سالمه و‌ سوال های که بعضی وقتا برام پیش میاد یا مثلا حرف هایی که احساس می کنم باید به کسی بگم تا بتونه راهنماییم کنه که باید چه کاری انجام بدم ، نمیدونم باید به چه کسی بگم . با مادرم خیلی حرف نمی‌زنم چون چند باری که امتحان کردم عکس العملی که نشون داد یه جورایی منو ترسوند . چه کار باید بکنم؟
  پاسخ اکتبر 11, 2017 در 7:58 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام مهشید عزیز. مسلما مادرت نمی تونه تمام حرف های تورو درک کنه. هر دوستی هم برای صحبت کردن ایمن نیست... ولی روان شناس خوب می تونه بهت کمک کنه. مثلا همین مشاوره آنلاین
   پاسخ نوامبر 19, 2017 در 8:25 ب.ظ
 8. رضا
  سلام ببخشید من 14 سالمه و از وقتی که به سن بلوغ رسیدم 1 سال میگذره و از اون روز احساس میکنم که داره به دیگران حسودیم میشه که مثلا اونا کامپیوتر یا گوشی یا هر چیز دیگه ای بیشتر از من دارن و ما خیلی پول نداریم که بتوانیم بخریم و از روزی که به سن بلوغ رسیدم رفتارم نسبت به بقیه خیلی عوض شده چه کنم؟
  پاسخ آگوست 24, 2019 در 7:32 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز توجه به این موضوعات در سن شما طبیعی می باشد اما نیاز است که شما بدانید که نمی توانید همه چیز را داشته باشید اما می توانید از امکاناتی که در اختیار شما وجود دارد استفاده بهتری ببرید تا بتوانید برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید. 1. داشتن این افکار در شما چه احساسی نسبت به خودتان ایجاد می کند؟ 2. روابط شما با والدینتان چگونه می باشد؟ 3. چه میزان می توانید از امکانات فعلیتان استفاده کند؟
   پاسخ آگوست 25, 2019 در 11:05 ق.ظ
 9. AlimohaamDi
  سلام خشته نباشید من به هم سن های خودم حسودی میکنم به شدت تا قبل این این حس نداشتم من الان 14 سالمه تا 13 سالگی به هیچ کس حسادت نمیکردم ولی نه به دوستان خودم حسادت نمیکنم مصلن به سارا نیکا که تو پایتخت هستند و... اما لازم است بگوییم من فقط به هم سن ها خودم حسودی میکنم از 13 تا 16 ساله ها حسودی میکنم
  پاسخ آوریل 5, 2020 در 1:11 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز شما رد سنی قرار دارید که مورد توجه بودن و تجربه این احساسات طبیعی می باشد و بهتر است از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید اما بهتر است در کنار تجربه این احساس به این موضوع نیز توجه کنی که هر فردی ویژگی های مخصوص به خود را دارد که اگر آنها بشناسد و به آنها احترام بگذارد و در سمت موفقیت آنها قدم بردارد می تواند نتیجه گیری بهتری داشته باشد و امکان موقیت خود را افزایش بدهد . بجای اینکه تنها به معقوله حسادت بودن این احساسات توجه کنی بهتر است ویژگی هایی که باعث می شود که توجه شما به این افراد خاص جلب شود را بشناسی و سعی کنی در خودت این ویژگی های مثبت را پرورش بدهی . البته تو خودت واقعیت را نمی تونی با نمای بیرون افراد مقایسه کنی چون حتی افرادی که از نظر ما موفق هستند ممکن است نارضایتی ها را از زندگی داشته باشند که ما آنها را نمی بینیم . با شناخت بیشتر خودتان می توانید در مسیر کسب هویت و شناخت بهتر خودت اقدام کنید تا احساس رضایت بیشتری را تجربه کنی .
   پاسخ آوریل 5, 2020 در 12:22 ب.ظ
 10. ..
  سلام من خودم در این دوره ی سنی هستم و به یکی از فامیلام که فامیل نزدیکه ولی خیلی نمیبینمش علاقمند شدم و جز دوستم کسی خبر نداره چند روز پیش هم یکی اومد دایرکتم و گفت فامیله و دوسم داره گفت یادته سر به سرت میذاشتم منم با وجود اینکه قلبم داشت از جاش درمیومد محل نذاشتم و با پیچ دیگه اسمشو پرسیدم فهمیدم سر کارم گذاشته و فامیل نیست اما حرفاش مشکوک بود که میگفت سر به سرم میذاشت (همون کسی که بهش علاقه دارم سربه سرم میذاشت)و اینکه با پیچ دیگمم سراغ‌منو گرفت بنظرتون دستمو خونده و الکی یک اسم دیگه داده و من چجوری فراموشش کنم با اینکه نمیبینمش ولی واقعا سخته اصلا تو این سن عاشق شدن صحیحه؟ اون اولین نفریه که جذبش شدم
  پاسخ آوریل 7, 2020 در 2:55 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز احساسات شما رد این سن قابل احترام می باشد اما دقت کنید که در این سن بیشتر تصمیم گیری ها هیجانی می باشد چون بدون توجه به شرایط سنی و موقعیت اجتماعی و اقتصادی در این مورد تصمیم گیری می شود . چون نوجوان خیالپردزای و ریسک پذیری بلایی دارد و افکار با بزرگنمایی همراه می باشد فرد احساسات خود را با شدت بیشتری احساس می کند بهتر است در این مسیر در کنار احترامی که برای احساسات خود قائل هستید سعی کنید که شرایط سنیتان را مورد نظر قرار بدهید و اجازه بدهید در اینده در شرایط سنی بلاتر و موقعیت اجتماعی و اقتصادی و رشدی مناسب تر در این مورد تصمیم گیری کنید . تمرکز فعلی شما بر این مسائل می تواند از مسائل مهم دیگری چون درس خواندن شما را دور کند و آسیب زا باشد .
   پاسخ آوریل 7, 2020 در 10:54 ق.ظ
 11. غریبه اشنا
  من پسری چهارده ساله ام و خیلی تمایل به راطه جنسی دارم و خودم رو با خود ارصایی اروم میکنم. لطفا بهم بگید چیکار کنم.
  پاسخ می 28, 2020 در 3:46 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز اینکه شما در این سن نیازهای جنسی را تجربه کنی خب یک روند کاملا طبیعی هست اما نیاز هست که شرایط سنی و رشدی خودت را هم مد نظر قرار بدهی چون در این سن نیاز به رشد قدی و جسمی داری و اگر این مسیر خودارضایی ادامه پیدا کند می تواند بر روند رشدی شما تاثیر بزاره و آسیب زا باشد . هرچقد که شما تمرکز بیشتری بر این نیاز کنید و عومل تحریک کننده مانند عکس ، فیلم ، صحبت های جنسی با دوستان و.. را بیشتر تجربه کنید این نیاز را نیز بیشتر درک و تجربه خواهید کرد . سعی کنید که برای زندگی روزانه خودت برنامه ریزی داشته باشی و از بیکاری و تنهای خوداری کنی ، عوامل تحریک کننده را بشناسی و آنها را حذف کنی و در کنار این موراد علایقتو بشناسی و به انها توجه کنی . اگر بخواهید روند خودارضایی را ادامه بدهی با مشکلات جسمی و روحی زیادی روبرو خواهی شد پس بهتر است در کنار احترامی که برای این نیاز قائل هستی سعی کنی پاسخ دهی به این نیاز را به آینده و شرایط سنی و موقعیت مناسب تر و بدون آسیب قرار بدهی .
   پاسخ می 28, 2020 در 12:13 ب.ظ
 12. غریبه آشنا
  ممنون از جواب دادنتون
  پاسخ می 28, 2020 در 2:55 ب.ظ
 13. غریبه اشنا
  من اگر خود ارضایی نکنم بعد از چند روز خواب های جنسی میبینم و خود به خود مایه از بدنم بیرون میاد ایا این روند طبیعی هست
  پاسخ می 28, 2020 در 3:00 ب.ظ
  • مشاور
   این روند راضا شدن در خواب یک مسیر طبیعی در بدن می باشد و مشکلی را ایجاد نمی کند
   پاسخ می 28, 2020 در 3:03 ب.ظ
 14. تنها تنها
  ⓘ ħⓓⓘ: من یه پسر ۱۴ ساله هستم عاشق دختری ۱۳ ساله شدم . همدیگرو هم خیلی دوست داریم . میخواستم ببینم چطور این رابطرو به خانوادمون بگیم؟ لطفا از این حرف ها که هنوز کوچیک هستید و از این حرفها نیارید چون گوشم پره از اینا.من بچه اول خانواده هستم اون دختره هم بچه دومه و ما تقریبا ۲ ساله که با همیم.
  پاسخ ژوئن 15, 2020 در 9:37 ب.ظ
  • دکتر لیدا احدی
   سلام. دوست عزیز ملاک های شما برای انتخاب ایشان چیه؟ چه خوبی و بدی هایی از ویژگی های شخصیتی ایشون در نظر داری؟
   پاسخ ژوئن 16, 2020 در 10:51 ق.ظ
 15. علی
  با سلام من دختری 14 ساله دارم،با یک دغدغه خاص و با داشتن هدفی مشخص مطالب سایت را مطالعه کردم بسیار مفید و برایم قابل استفاده بود. متشکرم یک سوال دیگر هم داشتم که در سایت جوابش را نیافتم ، لطفا راهنمایی بفرمائید دختر 14 ساله من کمی حالت لج بازی دارد و برخی مواقع بدون هیچ دلیلی نظرمخالف والدین خود را میدهد،دراین موارد چه برخوردی داشته باشیم؟ تشکر مجدد
  پاسخ ژوئن 22, 2020 در 10:11 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز ممنون از توجه شما خب اگر دقت کنید دختر شما دیگر یک نوجوان می باشد و رفتارها و برخوردهای کودکان را با خود نمی پذیرد به سنی رسیده است که نیاز به توجه و احترام و استقلال بیشتری دارد . سعی کنید شما به عنوان یک پدر که جنس مخالف او را دارد در احترام با او برخورد کنید و وقت برای بیرون رفتن و تفریح با او بگذارید تا او توجه از جنس مخالف را تا رسیدن به شرایط مناسب سنی از شما دریافت کند در کنار اینکه رفتارهای مادر نیز به عنوان یک الگور که در احترام با او برخورد می کنند و شنونده مناسبی برای او می باشد می تواند به او کمک زیادی کند. سعی کنید در کارها با او مشورت کنید و از سرزنش کردن یکدیگر خوداری کنید و مسیر تعاملی را به عنوان یک راحل با در نظر گرفتن شرایط همه به عنوان مسیر اصلی زندیگتان قرار بدهید تا او نیز متوجه شود که هم شخصیت ارزشمندی دارد و هم اینکه مسیر اصلی تصمیم گیری تعامل می باشد و نه توهین و یا لجبازی وقهر و... برخورد شما و همسرتان با یکدیگر و با او اهمیت زیادی دارد به عنوان جنس مخالف در احترام با آنها برخورد کنید تا دختر شما جنسیت خود را محترم بداند و با مشکلاتی که احتمال آن برای نوجوان در تشکیل هویت و یا گرایش به جنس مخالف وجود دارد کمتر روبرو شود و یا در صورت روبرو شدن بتواند به شماها اعتماد کند که بدون سرزنش و نصیحت شنونده خوبی برای او هستید . این لجبازی ها در سن نوجوانی بیشتر به امید استقلال و احترام بیشتر می باشد به او بیان کنید که متوجه می شوید عصبانی و یا ناراحت هست اما می خواهید که در مورد آن صحبت کنید و دلایل آن را بررسی کنید و تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید و در مسیر بهتری این احساسات پاسخ داده شود چون در این حالت شما تنها احساس عصبانیت او را می فهمید اما دلیل آن را متوجه نمی شوید . از هرگونه برچسب زدن به نوجوانتان خوداری کنید و در جمع خانوادگی و دوستان با او با احترام صحبت کنید و حامی مناسبی برای او باشید چون در این مسیر اعتماد نوجوان به پدر و مادر اهمیت زیادی دارد .
   پاسخ ژوئن 22, 2020 در 11:09 ق.ظ
 16. آرزو
  سلام من دختری ۱۴ساله هستم که جدیدا خیلی با خودم حرف میزنم و بیشتر تنهام و اگه وارد یه اجتماع یا پیش فامیل خیلی کم حرفم و اوناهم بهم میگن و خودمم تعجب میکنم ولی واقعا پیششون کم حرفم اما تو خونه خیلی حرف میزنم البته به کسیم زیاد اعتماد ندارم و نمیتونم باهاش کامل دردل کنم میشه شما منو راهنمایی کنین ممنون میشم
  پاسخ جولای 31, 2020 در 5:03 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز اینکه شما در این سن بیشتر با خودتان صحبت کنید و رفتارهای خودتان را آنالیز کنید یک روند طبیعی می باشد و همچنین اینکه شما در جمع خانوادگی احساس آرامش و اطمینان بیشتری نسبت به روابط فامیلی و دوستانه داشته باشید نیز طبیعی می باشد و در این مسیر اگر شما بتوانید ارتباط لازم را با دیگران برقرار کنید در کنار اینکه به حریم های خصوصی خودتان نیز پایبند هستید جای برای نگرانی وجود ندارد. برای دردودل کردن نیاز است که شما با یک فرد تایم زیادی را باشید و یک ارتباط و اعتماد دو جانبه وجود داشته باشد تا در این مورد بتوانید یک فرد را به حریک شخصیتان راه بدهید .
   پاسخ آگوست 1, 2020 در 2:21 ب.ظ
 17. آرزو
  خیلی ممنونم
  پاسخ آگوست 1, 2020 در 8:05 ب.ظ
 18. Mohaddseah
  سلام من تو چهارده سال پا گذاشتم من کلا با طرز تربیت یا رفتار خانواده ام با من یا خواهرم مخالفم. من یه خواهر دارم که هفت سال از من کوچیکتر خانواده م فقط به اون اهمیت میدن و طرفداری اونو میکنن حتی زمانی که حق با منه. خانواده ام اصلا به من و خواسته هایم احترام نمیدونی و اهمیت نمیدن و انکار میکنن خیلی چیزها رو برای من ممنوع کردن لطفا منو راهنمایی کنید
  پاسخ آگوست 5, 2020 در 10:04 ب.ظ
 19. علاقه مند مشاره دادن
  سلام من نوجوانی ۱۴ ساله هستم و دوست دارم با سایت شماهمکاری کنم و جواب دوستانو بدم چون واقعا میدونم یک هم سن میتونه هم سن خودشو درک کنه چون منم تمام این مشکلاتو داشتم و درک میکنم و علاقه دارم بقیه هم درک کنند پس لطفا بزارین با سایتتون همکاری کنم تجربه مشاوره ایم هم خیلی بالای و اطمینان میدم پشیمون نمیشید
  پاسخ آگوست 19, 2020 در 1:59 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز شما می تونید به عنوان یک هم سن در زیر پست دوستان نظرتان را ارسال کنید در صورت تایید در زیر پست آنها قرار میگیرد اما سعی کنید که از دادن مشاوره های تخصصی خوداری کنید چون گاهی راحل ها می تواند باعث شود که افراد که با مشکلات روحی بالاتر از نظر آسیب روبرو هستند شرایط بدتری را تجربه کنند . شما نیز بهتر است سعی کنید که اگر به این مسیر علاقه دارید به صورت تخصصی برای درس خواندن و دریافت مدرک تخصصی این رشته تلاش کنید در زمان فعلی ما تنها می توانیم به عنوان یک هم سن در سایت نظر شما را ثبت کنیم البته آن هم در صورتی که مورد تایید مشاوران قرار گیرد .
   پاسخ آگوست 19, 2020 در 2:22 ب.ظ
 20. فرشاد
  سلام دختری 14 ساله داریم همش سرش تو گوشیه تا 4 صبح تو گوشیه بعد میخوابه تا 1 ظهر مدرسه هم دوست نداره بد اخلاقه همش دنبال آهنگ های غمگینه راهنمایی کنید لطفا آیا گوشی رو ازش بگیریم ؟؟
  پاسخ آگوست 25, 2020 در 11:20 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا فرشاد نگرانی شما برای فرزندتان قابل احترام هست اما دقت کنید او در سن نوجوانی قرار دارد و نیاز به استقلال و احترام بیشتری دارد اگر شما بخواهید از موضع قدرت با او برخورد کنید و گوشی او را بگیرید هم او را در شرایط روحی نامناسب تری قرار می دهید هم اینکه او را مجبور به پنهان کاری بیشتری می کنید. بهتر است سعی کنید که به او محبت کنید ، از در آغوش کشیدن دختر نوجوانتان خوداری نکنید ، برای خرید کردن با او اگر خودش مایل هست وقت بگذارید ، بدون سرزنش و توهین حتی اگر حرف هایش باب میل شما نیست شنونده خوبی باشید تا او اطمینان کند و نیازها و احساسات خودش را با شما در میان بگذارد . در سن او گرایش به جنس مخالف و روابط دوستی با همسالان و توجه به جزئیات روابط و نیازهای خودش بیشتر می شود پس بهتر است با آگاهی از سن او وارد صحبت و تعامل شوید به مادر ایشان بیان نکنید که این وظیفه اوست دقیقا برعکس جدا از روابط مادر و دختر ، دختر شما به تعامل مفید با جنس مخالف که شما باشید نیاز دارد تا مسیر رشدی بهتری را طی کند . سعی کنید در محیط جذاب برای نوجوان مثلا کافه با او صحبت کنید با خنده به او بگوید مایل هست در یک کافه او را دعوت کنید و سعی کنید که از قبل با همسرتان هماهنگ باشید . در یک محیط امن بیان کنید که دوستش دارید و نگران دیر خوابیدن و غمگین بودن او هستید و می خواهید اگر دوست دارد مانند دو دوست باهم صحبت کنید سعی کنید که نصیحت نکنید و شنونده خوبی باشید . بی تمایلی او به درس خواندن ، تا دیر موقع بیدار بودن ، بداخلاقی او و اهنگ غمگین گوش دادن همه می تواند باهم ارتباط داشته باشد بدون سرزنش به او بیان کنید اگر می خواهد می توانید شرایط حضور او را برای رفتن پیش روانشناس و صحبت با یک متخصص ایجاد کند ، به او بیان کنید که هر تصمیمی که بگیرد با او همراه خواهید بود و احساساتش برایتان مهم و پر اهیمت هست .. نگرانی و احساسات خود را با کلمات زیبا به او بیان کنید و اجازه بازسازی رابطه را بدهید و در کنار این موارد روابط شما و همسرتان نیز به عنوان یک الگوی مهم زندگی او می باشد پس سعی کنید که در احترام با یکدیگر و با او برخورد کنید تا بتوانید در این مسیر نتیجه گیری بهتری داشته باشید و بدانید که دختر شما چه احساسی دارد و بعد در این مورد تصمیم گیری کنید.
   پاسخ آگوست 25, 2020 در 1:19 ب.ظ
 21. ..........
  سلام! من یک نوجوان توی همین سن ها هستم و تازگیا از یک نفر خوشم میاد و بنظرم اون تنها شخصیه که تا الان من و جذب خودش کرده ولی از اونجایی که اروپا زندگی میکنم و اون شخص مسیحیه و من مسلمون برای همین این موضوع واسم مشکله و نمیدونم چیکار کنم میترسم کار اشتباهی انجام ندم. (دختر)ممنون میشم اگه جوابمو بدین!
  پاسخ سپتامبر 23, 2020 در 9:55 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز تجربه این احساسات در سن شما کاملا طبیعی هست اما موضوعی که قرار است شما در نظر داشته باشید این است که تجربه این احساسات قرار نیست با رخ داد خاصی همراه شود که شما به مورادی چون دین نیز توجه می کنید این احساسات احساسات دوران نوجوانی هست که نیاز است شما در احترام به احساسات برخورد کنی و اجازه بدهی که در سنین بالاتر و در زمانی که هویت شما به صورت کامل تری رشد گرفت در مورد این مسائل و روابط تصمیم گیری داشته باشید .
   پاسخ سپتامبر 24, 2020 در 10:56 ق.ظ
 22. سارا
  ‌سلام من ۱۴ سال سن دارم و چند ماهه پیش با یک پسری ب نام مسیحا چت میکردم ک هر روز توی پارکه نزدیکه خونمون اون رو میدیدم و با اون دوست شدم سه بار هم قرار داشتیم قراره سوم اتفاقی گوشیم توی اب افتاد ولی باز در ارتباط بودیم اون همش من رو ول میکرد و من بخاطرش خودزنی میکردم و دوباره با من دوست میشد واقعا بهش وابسته بودم روحیم چن ماهه خراب شده واقعا اذیتم همش خودزنی میکنم خسته شدم از فکرش نمیتونم درام همش ب فکره خودکشیم با اینکه سنی ندارم در حاله حاضرم اون پسره با دیدنش توی بیرون حالم بد میشه خیلی گریه میکنم سنی ندارم ولی ضربه بدی بهم وارد شده آن پسر هم ۱۴ سال دارد اون منو دوس نداره برای هوس میخام ولی من خیلی دوسش دارم براش همه کاری کردم واقعا روحیم خرابه شبا همش فکرم درگیره چن روز یبار بیخود گریم میگیره مثله همین واقعا خیلی اذیتم فقد ب من راهه حل بدیت من کلاس نهم هستم و انقد فکرم درگیره نمیتونم درس بخونم شاید درکم نکنید با اینکه مشاور هستید ولی واقعا ضربه بد خوردم ب کمک و یه راهه حل نیاز دارم
  پاسخ اکتبر 19, 2020 در 12:07 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما سارا جان ببین عزیزم شما در سنی هستی که گرایش به جنس مخالف بیشتر می شود اما اگر شرایط سنی و رشد خودت و فرد مقابلت را در نظر نگیری این و وارد این روابط بشی برای آسیب های زیادی همراه خواهد داشت . در کنار اینکه اقدام به خودزنی و خودکشی موضوعی هست که نشان از شرایط روحی نامناسب شما می دهد و نیاز هست که برای درمان به روانشناس و روان پزشک مراجعه کنید همین شرایط روحی هم باعث شده است که شما بدون در نظر گرفتن آسیب های این روابط و همچنین بدون توجه به سبک رفتاری و نبود علاقه متقابل به این فرد وابسته شوید . بهتر است در مورد این روابط در طول درمان با روانشناس خودت صحبت کنی و بعد از درمان در مورد آنها تصمیم گیری کنی. دقت داشته باش که خودزنی و خودکشی کمکی به بهبود روابط و یا مشکلاتی که داری نمی کند و تنها باعث می شود که خودت آسیب بیشتری ببینی پس بهتر است برای نگهداشتن و یا ترس از دست دادن و... به این رفتارهای هیجانی نپردازی و سعی کنی که در زمانی که با این افکار مواجهه می شوی انها را یاداشت کنی و سود و زیان های آن را نیز بنویسی در کنار اینکه بهتر است تنها نمانی و در این موراد با مادر و یا روانشناس خودت صحبت کنی.
   پاسخ اکتبر 19, 2020 در 1:16 ب.ظ
 23. مریم
  سلام. خانواده من اصلا من رو درک نمی کنند. وقتی سوالات جنسی میپرسم میگند به تو مربوط نیست. در حالی که به سن بلوغ رسیدم. 14 سالمه. دخترم. مامانم هر چی بهش میگم میره به بابام میگه. داداشم 7 سال ازم کوچیکه وقتی منو اذیت میکنه اگه حق با من هم باشه دوباره طرف اونو میگرند. و به نیاز هام توجه نمیکننن. وقتی هم یه چیزی میخرند اونقدر منت میذارن. که از اون وسیله بدم میاد. دیگه خسته شدم کاش لااقل یه پسری پیدا شه برم باهاش دوست شم یا خودم رو بکشم از دست اینا راحت شم. خیلی بد رفتا هستند.
  پاسخ اکتبر 30, 2020 در 7:10 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما مریم جان ببین عزیزم اینکه شما وارد سن بلوغ شده اید به این معنا نمی باشد که آنها موظف هستند به هر سوال شما پاسخ بدهند و هر نیازی و درخواستی را در شما قبول کنند هرچند که اینکه شما بخواهید در احترام با شما برخورد کنند و اطلاعات بیشتری به شما بدهند یک درخواست طبیعی هست . اما عزیزم دقت کن که بهتر است در این مسیر سوالات خود را از مادر بپرسید در زمانی که فرد دیگری حضور ندارد و در صورتی که فکر می کنید به دلایلی مادر نمی توانند در این مورد به شما کمکی کنند بهتر است سوالات خود را از متخصص بپرسید تا بتوانید اطلاعات متناسب با شرایط سنیتان را دریافت کنید . اما دقت داشته باش که موضوعات جنسی چیزی نیست که بخواهد سوالات زیادی ایجاد کند و شما به عنوان یک خانم می دانید که زن و مرد از اندام های جنسی متفاوتی برخودار می باشند که در زمان مناسبی در شرایط سنی و رشدی متناسب در ازدواج به نیازهای جنسی یکدیگر پاسخ می دهند همین میزان اطلاعات برای شما کافی می باشد تا شرایطی که بخواهید ازدواج کنید که در آن زمان متناسب با سنتان و رشدی که دارید حتما شناخت بیشتری کسب می کنید . اما در مورد روابط دیگر با خانواده بهتر است در اول از هرگونه مقایسه و سرزنش خود و یا پدر و مادر خوداری کنید و سعی کنید که اگر مشکلی با برادرتان دارید در احترام با خود ایشان بیان کنید و با شنیدن صحبت های یکدیگر این مشکلات را برظرف کنید . دقت کن که در سن نوجوانی که شما در شروع آن هستید و تا 19 سالگی عموما ادامه دارد شما گرایش به جنس مخالف را بیشتر تجربه خواهید کرد اما دقت کنید که اگر بخواهید در این سن وارد این روابط شوید خودتان را در معرض آسیب های زیادی قرار می دهید پس بهتر است در کنار احترام به احساسات خودتان اجازه بدهید که در سنین بالاتر و در رشد بیشتر در مورد این موضوعات تصمیم گیری کنید این روابط کمکی به مشکلات شما نمی کند و حتی می تواند برای شما مشکلات بیشتری را نیز ایجاد کند پس بهتر است از تصمیم گیری های هیجانی و خیالپردازی در این موراد خوداری کنید .
   پاسخ اکتبر 31, 2020 در 1:27 ب.ظ
 24. امیر علی
  سلام.من 14 سال سن دارم.من خیلی دارم تو زندگیم رنج میکشم چون حتی تو گروه های دبیرستان نیز از چت با بچه های همسن و غیر همسن خودمم لذت نمیبرم.نمیدونم شاید بخاطر اینکه فکر میکنم رفتارشون بچه گونس.و این باعث شده که همیشه تنها باشم و برای همه عجیب و غریب به حساب بیام میتونم بگم رفتار من اصلا شبیه رفتار همسنان خودم نیست و برای همین هیچکس با من جور نمیشه حتی برای دبیر ها من یک آدم عجیب و غریبم. چون رفتارم خیلی خشکه و همه جا معذبم و به شدت مغرورم . اگر خودمم بودم با همچین آدمی دوست نمیشدم. با اینکه خیلی آدم احساسی هستم هیچ حسی نسبت به هیچ چیز و هیچ کس ندارم. همیشه احساس میکنم انسان موفقی میشم ولی دنیا برام خیلی تاریکه. اصلا هم اهل ورزش نیستم متاسفانه و تنها ورزشی که میکنم شطرنجه که اونم ورزش به حساب نمیاد.خیلی هم استرسی هستم. اگر میشه کمکم کنید چون دیگه نمیدونم چیکار کنم. احساس میکنم دارم افسرده میشم.
  پاسخ نوامبر 1, 2020 در 12:43 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا امیر علی دقت کنید که شما نیاز است در کنار شناخت و احترام به خودتان به این موضوع نیز توجه کنید که دیگران نیز برای خودشان شخصیت قابل احترامی دارند و اگر شما بخواهید روابط دوستی خود را ادامه بدهید در کنار احترام به خودتان نیاز است که فرد مقابل را نیز مورد احترام قرار بدهید تا بتوانید مسیر رشدی بهتری را طی کنید . روابط دوستی نیاز به احترام در کمال تفاوت ها دارد تا بتواند مسیر سازنده ای را تجربه کند اگر شما نتوانید این مسیر را دبنال کنید خب روابط دوستی شما با مشکلات زیادی مواجهه می شود . در کنار اینکه ورزش کردن نیاز به عملکرد دارد به این معنا که اگر ورزشی را دوست دارید نیاز است که در برنامه های روزانه خود وقت مشخصی را برای انجام و آموزش و توجه به آن قرار بدهید. بهتر است در این مسیر برای بررسی شرایط روحی خودتان و بررسی افکار و احساساتی که تجربه می کنید به صورت دقیق تر به روانشناس به صورت حضوری یا تلفنی مراجعه داشته باشید تا بتوانیم در این مسیر به شما کمک کنیم تا بهتر افکار و احساسات خود را بشناسید و در مسیر رو به رشد به آنها پاسخ بدهید .
   پاسخ نوامبر 1, 2020 در 12:59 ب.ظ
 25. حامد
  اه ای گل گفتی کامنت با یوزر امیرعلی . منم خیلی افسرده ام انگار الکی الکی! منم اصلا احساسات به خرج نمیدم به کسی علاقه ای ندارم و... . حتی از خواهرم بدم میاد احساس میکنم خانوادم نا تنی من هستن نمیدونم شاید اوسکول شدم به جا افسرده . منم گاهی با خودم حرف میزنم!!!! مخصوصا وقتی تنها هستم!!! شاید عجیب به نظر بیاد از قیافه خودم بدم میاد!!!! وقتی با خودم حرف میزنم اکثر حرفام اینه که حامد خاکت بر سر این چ قیافه ایه ت داری! من موندم چم شده چون 13 سالم بود هیچ دردی مرضی هیچی نداشتم! احساس میکنم مشکل روانی پیدا کردم ! 2 تا ترس دارم یکیش اینه که میترسم باعث خودکشی بشه دومیش میشه میترسم این رفتار کار دستم بده چون علامه حلی میرم اونا خیلی رو نمره حساسن و... من خیلی درسخون نیستم اما نمراتم خوبه . هیچ وقت اعتماد به نفس هم ندارم . خانم/اقای مشاور چه خاکی تو سرم بریزم؟
  پاسخ نوامبر 24, 2020 در 8:50 ق.ظ
 26. ترلان
  سلام نوجوانی هستم ۱۴ ساله ... مشکلات زیادی تو زندگیم دارم احساس میکنم تازگیا حسود شدم در ضمن افکار بیش از حد هم دارم یه جور افکار افراطی یا نابهنجار به طوری گاهی اوقات در خیال به سر میبرم و افکارم راجب خودم نیست وضع مالیمون خوب و عالی هست این افکار رو همه چی تاثیر گذاشته حتی درسام انقدر خسته شدم که رفتم یه سیگار خریدم و میخوام بکشم و واقعا به کمک نیاز دارم خیلی هم میترسم لطفا راهنماییم کنین
  پاسخ ژانویه 12, 2021 در 5:34 ب.ظ
  • دکتر لیدا احدی
   سلام عزیزم شما نیاز به جلسات روانکاوی دارید و این خیلی به شما کمک خواهد کرد نیاز است تا از بخش ناهشیار شما اطلاعاتی که آسیب زا هستند شناسایی و حل شوند. برای رزرو وقت با برترین مشاوران ایران می توانید با شما 02122354282 (مرکز مشاوره ستاره ایرانیان) تماس بگیرید.
   پاسخ ژانویه 13, 2021 در 1:34 ق.ظ
نظر دهید