انیمیشن قرمز شدن

انیمیشن قرمز شدن Turning Red چه نکاتی به کودک آموزش می دهد

در فیلم Turning Red (2022)، یک دختر جوان ۱۳ ساله، Meilin ‘Mei’ Lee، هر زمان که احساسات شدیدی داشته باشد، به یک پاندا قرمز تبدیل می شود: زمانی که عصبانی است، زمانی که غمگین است و زمانی که هیجان زده است.

او شروع به باور می کند که احساسات قوی شرم آور هستند و سعی می کند خود واقعی خود را سرکوب کند.

در فیلم Encanto (2021)، خانواده چند نسلی مادریگال احساسات خود را از یکدیگر دور نگه می‌دارند و باعث فروپاشی خانه‌شان می‌شوند.

همانطور که در Inside Out (2015) و Frozen (2013) قبل از آنها، در این فیلم ها نیز شرور انیمیشن سنتی از بین رفته است و “شرور” به احساسات شخصیت تبدیل می شود.

تنها زمانی که شخصیت ها یاد بگیرند که تمام احساسات خود را در آغوش بگیرند – و متوجه شوند که در داستان های ما شرور نیستند – می توانند به خود واقعی و واقعی خود تبدیل شوند.

احساسات مهم هستند

احساس از خود طرز فکر یک فرد در مورد ویژگی های خود، هدف خود و باورهایی است که هویت آنها را مشخص می کند.

پرورش حس خود نه تنها برای کودک در حال رشد، بلکه در طول عمر حیاتی است. احساس مثبت قوی از خود برای رفاه ضروری است.

بخش مهمی از این احساس از خود و زندگی واقعی، توانایی احساس و بیان همه احساسات است. با این حال، بسیاری از والدین، مانند مادر مینگ، مینگ در سرخ شدن، برای زندگی واقعی تلاش می‌کنند، اغلب چهره‌ای شجاع نشان می‌دهند و آشفتگی درونی خود را پنهان می‌کنند.

سرکوب ترس ها و شک و تردیدهای خود ما را در معرض خطر بیشتری برای بیماری مزمن و افسردگی قرار می دهد، در حالی که  گشایش  برای بدن، ذهن و روح مفید است.

وقتی والدین نحوه بیان و ابراز احساسات را نشان نمی دهند، به کودکان آموزش داده می شود که ناراحتی خود را سرکوب کنند. این توانایی آنها را برای رشد و  ایجاد دلبستگی ایمن و سالم محدود می کند .

شفقت به خود  مستلزم مهربانی با خود و شناخت عیب ها برای همه ما مشترک است. در انکانتو، خواهران میرابل، ایزابلا و لویزا همگی معتقدند که باید احساسات خود را سرکوب کنند و خود را به خاطر داشتن احساسات سخت قضاوت می کنند.

شفقت به خود می تواند هنگام تصور رویدادهای اجتماعی ناراحت کننده در برابر احساسات منفی محافظت کند. این اثر بافر بیشتری نسبت به عزت نفس دارد و می تواند به ما کمک کند تا نقش خود را در رویدادهای دشوار بدون اینکه تحت تأثیر احساسات منفی قرار بگیریم، بشناسیم.

احساسات قوی را می توان به عنوان نقاط ضعف تلقی کرد، اما ارتباط با آنها با کنجکاوی و شفقت به خود به جای قضاوت ممکن است کلید پیدا کردن هویت شما باشد.

انیمیشن قرمز شدن

بهترین انیمیشن های ۲۰۲۰

ابراز احساسات می تواند منجر به رشد شود

این فیلم ها اهمیت ابراز و دوستی با احساسات ما را درک می کنند و اینکه چگونه این امر منجر به ارتباط با دیگران می شود. ارتباط اجتماعی مثبت،  هورمون عشق اکسی توسین را تولید می کند ، دوپامین را آزاد می کند و اضطراب را کاهش می دهد.

همانطور که Turning Red’s Mei با دوستانش ارتباط برقرار می کند و خود واقعی خود را به اشتراک می گذارد، احساسات او کمتر می شود.

وقتی خانواده مادریگال انکانتو یاد می گیرند که اجازه دارند ترس های خود را با یکدیگر ابراز کنند، جادو در خانواده بیشتر می شود.

این فیلم‌ها فرصت‌هایی را برای والدین و کودکان فراهم می‌کند تا در مورد نحوه برخورد ما با احساسات خود صحبت کنند و والدین به فرزندان خود کمک کنند تا با دلسوزانه به سمت مشکلات خود حرکت کنند – نه اینکه از آنها دور شوند.

Inside Out می تواند به ما کمک کند بفهمیم همه احساسات عادی هستند و نباید از آنها ترسید. شخصیت‌های شادی، غم، ترس، خشم و انزجار می‌توانند به کودکان کمک کنند تا احساسات ناخوشایند را در آغوش بگیرند.

وقتی کودکان از احساسات برای هدایت احساسات خود استفاده می کنند، این به آنها فرصت هایی برای رشد می دهد.

انیمیشن قرمز شدن : فرزند پروری با عشق

” فرزندپروری از درون به بیرون ” یک مفهوم روانشناختی است که به این معنی است که والدین باید از دنیای عاطفی خود مراقبت کنند تا از دنیای عاطفی فرزند خود مراقبت کنند.

وقتی والدین درک عمیق تری از خود داشته باشند، می توانند وابستگی قوی تری با فرزندان خود ایجاد کنند. همچنین هنگامی که والدین  تغییرات مغزی رشدی  کودکان را درک می کنند، چگونگی تغییر و تغییر احساسات با رشد کودکان و اینکه چگونه این می تواند بر تجربیات شما به عنوان والدین تأثیر بگذارد، مفید است.

درک این موضوع می تواند به شما کمک کند فرزندانی را شکوفا کنید. کمک به کودکان برای نامگذاری عواطف خود به آنها کمک می کند تا احساسات خود را رام کنند.

تشویق کودکان همیشه برای والدین آسان نیست، به خصوص اگر خودشان با تشویق بزرگ نشده باشند. رفتار مثبت بدون قید و شرط با فرزندان   به معنای پذیرش و عشق کامل به فرزندان (و خودتان) است. این کار بچه ها را برای موفقیت آماده می کند.

این فیلم‌های اخیر می‌توانند نقطه شروع مناسبی برای گفتگو در مورد مکان‌های اغلب نامرتب و نامرتب باشند تا به کودک شما کمک کند کمتر ترسیده و بیشتر رشد کند.

بهترین انیمیشن های ۲۰۲۰

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *