مشاوره عشق نوجوانی

مشاوره عشق نوجوانی - روانشناسی عشق در نوجوانی

مشاوره عشق نوجوانی – روانشناسی عشق در نوجوانی –  مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کی نیاز به مشاوره عشق نوجوانی دارید؟

ممکن است شما در نگاه اول والدین خوش اخلاقی به نظر برسید، اما به محض اینکه اولین تماس های نوجوان خود را با جنس مخالف می بینید از کوره در می روید.

مدام نگران این هستید که آنها به راه خطا نروند ( اگر آسیب ببینند و شکست بخورند، یا باردار شوند).

برای اطمینان از اینکه غریزه حمایت گر شما، باعث نمی شود که به یک والد وحشتناک تبدیل شوید، در اینجا ۵ روش برای بهبود این مسئله آورده شده اند:

مشاوره عشق نوجوانی - روانشناسی عشق در نوجوانی

 1. محدودیت بگذارید

نوجوان شما نیاز دارد از قوانین آگاهی یابد، و بدانید شما تا چه حد رفتارها را تحمل می کنید.

اگر نوجوان را در جریان فرآیند قانون گذاری قرار دهید، با احتمال بیشتری آنها را می پذیرد.

در واقع، بهترین روش اینست که محدودیت ها به وسیله هر دو طرف یعنی والد و نوجوان تعیین شوند، بدین ترتیب هر دو طرف نگرانی ها و استدلال طرف دیگر را درک می کنند و می فهمند.

 1. در مورد مسائل جنسی با وی صحبت کنید.

با اینکه کار خستیست، اما مهم است که صحبت های مناسب سن را با کودک خود داشته باشید.

این مسئله بهر حال بحثی است که نوجوان شما در آینده مطرح خواهد کرد، ولی ممکن است دیر باشد، زمانی که به مشکل خورده است.

نوجوان نیاز دارد از کسی مشاوره بگیرد برای هیجانها و پیچیدگی های زندگی.

مشاوره عشق نوجوانی - روانشناسی عشق در نوجوانی

 1. خوش رو باشید.

اگر نوجوان سعی کرد بین شما و طرف مقابلش ارتباطی برقرار کند، با خوش‌رویی قبول کنید.

این مسئله به شما کمک می کند در جریان ارتباط قرار بگیرید و آن را مانیتور کنید، و متوجه شوید که آیا برای کودک شما سالم است یا خیر.

این مسئله همچنین به طرف مقابل کمک می کند قوانین و محدودیت های شما را بفهمد.

 1. با مثال زدن راهنمایی کنید.

به نوجوان خود نشان دهید که یک ارتباط سالم چگونه است و الگوهایی از احترام، مصالحه، و عشق را به عنوان صفاتی از ارتباط سالم نشان دهید.

مطالعات نشان داده اند نوجوانان ابتدا از والدین خود می آموزند قبل از اینکه تحت تاثیر دوستان و رسانه قرار بگیرند.

هم چنین نوجوانانی که از والدین خود تقلید می کنند همانهایی هستند که والدین با خوشرویی به آنها اجازه صحبت کردن می دهند.

مشاوره عشق نوجوانی - روانشناسی عشق در نوجوانی

 1. قضاوت کردن را کنار بگذارید.

ممکن است وسوسه شوید که نوجوان خود اذیت کنید یا عشق او را ناچیز بچه گانه بشمارید، اما هرگز این کار را نکنید.

عشق اول هر فردی به شدت قوی است، و هرگز در طول عمر از یاد نمی‌رود.

در عوض، کنار بکشید، حمایت کنید، و به یاد داشته باشید که احساس خودتان در این دوران چگونه بوده است.

منبع: سایت کودکانه: کودک و نوجوان

مقالات مرتبط با نوجوان ۱۵ و ۱۶ ساله

نوجوان ۱۵ ساله

مقالات مشاوره جنسی بلوغ

مشاوره جنسی بلوغ

 

سوالات متداول

۱ - چرا نوجوانان اینقدر سریع عاشق می شوند؟

عاشق شدن یک تحرک عاطفی است که در هر سنی رخ می دهد، اما برای نوجوانان کنترل احساسات حتی سخت تر است. تغییرات هورمونی، ناشی از تحولات مغز و بدن، به شدت در ایجاد احساسات شدید و جذابیت جنسی و عاشق شدن نوجوان نقش دارد.

۲ - رابطه نوجوان چه مدت طول می کشد؟

اکثریت این زوج ها برای تنها چند هفته با هم هستند و برخی هشت ماه و برخی دیگر تا حدود یک سال طول می کشد. این در نمونه های اندک چند سال. دلیل مهم عدم آشنایی کامل و عدم شناخت است. دو زوج با ورود به مرحله جوانی خواسته هایشان تغییر کرده و نظرشان نسبت به زوجشان تغییر می کند

۳ - رابطه عادی نوجوان چیست؟

اما در اینجا برخی از میانگین ها وجود دارد: از ۹ تا ۱۱ سال، فرزند شما ممکن است استقلال بیشتری را از خانواده نشان دهد و علاقه بیشتری به دوستان داشته باشد. از ۱۴-۱۶ سال، فرزند شما ممکن است بخواهد زمان بیشتری را در گروه های جنسیتی مختلط بگذراند، که در نهایت ممکن است به یک رابطه عاشقانه ختم شود. یا حتی با جنس مخالف در فامیل رابطه برقرار می کند. در این دوره صحبت با یک مشاور می تواند او را از این بحران رهایی دهد و در تصمیم گیری به او کمک کند. ممکن است او واقعا زوج خوبی را پیدا کرده است ولی نیاز است هر دو آموزش ببیند و در مورد آینده بیشتر فکر کنند.

۱۰۷ دیدگاه ها

 1. شریف بار
  بسیار عالی بود . ممنون از وب سایت خوبتون
  پاسخ مرداد 31, 1399 at 1:34 ب.ظ
 2. عاشق
  چرا میگین توی سن پانزده و شانزده سالگی نهایتا یک سال رابطه هست؟ دلیلش چیه عاخه مگه میشه تغیر کنه علایق عاشقا؟ علشق که باشی که عوض نمیشه نظرت! اون عشق نیس بین‌خیلیایی که شما مشاوران عزیز دیدین!
  پاسخ شهریور 23, 1399 at 2:02 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز ببینید زمان مشخصی برای دوست داشتن وجود ندارد اما موضوعی که اهمیت دارد این است که در سن نوجوانی بیشتر تصمیم گیری ها هیجانی و بدون در نظر گرفتن شرایط سنی و رشد اجتماعی ، عاطفی ، اقتصادی و... می باشد و مدت زمان زیادی با خیالپردازی هایی که هردو نوجوان دارند نمی توانند این رابطه بدون هدف مشخص در زمان فعلی را ادامه بدهند و تمرکز زیادی که از آنها می گیرد و آسیب های خانوادگی و درسی که مشاهده می کنند می تواند باعث شود که یک رابطه را رها کنند در کنار اینکه این انتخاب و دوست داشتن شناخت بیشتری بعد از یک مدت برای آن ایجاد می شود و مانند اول آن بر پایه ظاهر نمی باشد و همین موضوع باعث می شود که انتخاب تغییر کند و در کنار همه این موارد شماها در این سن در حال کسب هویت و شناخت بیشتر خودتان هستید به همین دلیل ممکن است عقاید و باورهای دینیتان مداوم تغییر کند ، سبک لباس پوشیدن متفاوتی را امتحان کنید ، به رشته ها و شغل های متعددی گرایش داشته باشید و... تا به نقطه تعادل برسید و خودتان و نیازها و علایقتان را بشناسید و در این زمان می توانید بر مبنای معیارهای با ثباتی با شناخت فرد مقابل برای آینده خود تصمیم گیری کنید.
   پاسخ شهریور 23, 1399 at 9:24 ق.ظ
 3. مریم
  سلام خدمت شما بزرگواران مریم هستم ۱۵ سالمه از اصفهان. حدود یک سال پیش با یک پسر که اونم ۲۰ سالش هست آشنا شدم رابطمون بیشتر مجازی بود اما گاهی همدیگه رو می دیدیم خیلی دوستش داشتم و احساس میکنم اون هم من رو دوست دارد اما قبلا نامزد داشته و نامزدیش بهم خورده اما میگفت که خیلی دوستم داره و ازم خوشش میاد به تازگی سربازی رفته میخواستم بدونم که آیا اگه منتظرش باشم در آخر به هم میرسیم یا باید فراموشش کنم ممنون میشم اگر پاسخ سوالم رو بدید
  پاسخ مهر 11, 1399 at 10:46 ب.ظ
 4. مهدی
  سلام خسته نباشید من ۱۵ سال سن دارم و عاشق دختر خاله ام که حدودا ۴ سال از من بزرگتر است شدم و واقعا خیلی خیلی عاشقش هستم چند باری به خودش گفتم ولی واکنش تندی بهم نشون نداد ولی خب قبول نکرد خب البته حق داره چون من هنوز وسایلی و چیز هایی که برای یک زندگی مشترک نیاز هست رو ندارم و اینکه هنوز نمیتونم خوشبختش کنم ولی خب برنامه ریزی ام عالی هست من تو درس فوق العاده خوب هستم و قطعا درسم رو عالی پیش میبرم و در المپیاد هم شرکت میکنم و در اقتصاد هم خوب هستم در واقع من برنامه دارم برای ازدواج من واقعا عاشق هستم اونقدر که حتی شب ها خوابش رو میبینم و تفاوت سنی ما هم خیلی زیاد نیست و مطمئن هستم مشکل ساز نه خواهد شد من از سر هیجان عاشقش نشدم و خیلی ملاک در نظر داشتم و روز به روز دارم به عاشق شدم مطمئن تر میشم البته اینم بگم پدر و مادر من و پدر و مادر اون خبری از این ماجرا ندارند البته فکر کنم اون هم بر این باوره که عشق من هیجانی هست ولی خب من اصلا هیجانی فکر نمیکنم و قرار هم تا نتونم پیشرفت کاملی داشته باشم به اون هیچ درخواستی ندم شناختی که ازش دارم اینه اون فمینیست هست و دوس داره از این کشور بره و عاشق جهانگردی هست و من هم تلاش میکنم که بتونم تمام این شرایط رو براش ایجاد کنم من خیلی روییایی فکر نمیکنم و میدونم که عاشقشم البته اینم بگم من نزدیک ۲ ساله که عاشقش هستم لطفا خواهش میکنم التماس میکنم که به من بگین چی کار کنم تا بهش برسم من پیش ۵ تا مشاور دیگه هم رفتم که چندتاشون گفتن این عشقت هیجانی و تمسخرم کردن ولی دو تاشون گفتن این عشقت واقعی و سعی کن که حفظ کنی گفتن شاید دیگه تو زندگی به اندازه این کسی که الان عاشقش هستی نتونی عاشق بشی و برات مشکل ساز بشه در کل گفتن چون تو برنامه ریزی داری و اینکه خیلی به فکرشی و چند تا دلیل دیگه عشقت واقعیه و دستش نده امید وارم شما هم طوری کمکم کنید که مورد تمسخر قرار نگیرم لطفا نصحیت هم نکنید بهم راهکار بدین با تشکر
  پاسخ مهر 12, 1399 at 12:25 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا مهدی ببین احساساتی که داری قابل احترام هست و در این مسیر اما نیاز است که شما تصمیم گیری را به آینده واگذار کنید چون در زمان فعلی تمرکز بر این موضوعات کمکی به شما نمی کند و نیاز است که در آینده در شرایط سنی و رشدی مناسب زمانی که به هویت کامل رسیدید در این مسیر تصمیم گیری کنید. اگر بخواهید مداوم به آینده فکر کنید و به احساساتی که دارید و با خیالپردازی و یا مرور کردن علایق و رفتارهای فرد مقابلتان مسیر رشدی خود را طی کنید امکان وابستگی برای شما بیشتر می شود و این وابستگی می تواند باعث شود که شما تایم زیادی را به فکر کردن به این احساس اختصاص بدهید در صورتی که همه زندگی شما را در بر نمی گیرد و نیاز است که شما به علایق دیگرتان نیز توجه کنید و در زمان مناسب نیز براساس شرایط خودتان و فرد مقابل در این مورد تصمیم گیری کنید.
   پاسخ مهر 12, 1399 at 1:46 ب.ظ
 5. Maryam
  سلام خدمت شما مشاورین عزیز مریم هستم ۱۵ سالمه از اصفهان. حدود یک سال پیش با یک پسر که اونم ۲۰ سالش هست آشنا شدم رابطمون بیشتر مجازی بود اما گاهی همدیگه رو می دیدیم خیلی دوستش داشتم و احساس میکنم اون هم من رو دوست دارد اما قبلا نامزد داشته و نامزدیش بهم خورده اما میگفت که خیلی دوستم داره و ازم خوشش میاد به تازگی سربازی رفته میخواستم بدونم که آیا اگه منتظرش باشم در آخر به هم میرسیم یا باید فراموشش کنم ممنون میشم اگر پاسخ سوالم رو بدید
  پاسخ مهر 12, 1399 at 1:34 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما مریم جان ببین عزیزم احساساتی که داری قابل احترام هست اما بهتر است در این سن برای ازدواج تصمیم گیری نداشته باشید و اجازه بدهید در آینده در شرایط سنی و رشدی مناسب و با کسب هویت کامل وارد اینگونه تصمیم گیری ها شوید چون در سن شما تصمیم گیری بر مبنای هیجان و خیالپردازی زیاد می باشد و در ـآینده با مشکلاتی چون پشیمانی بیشتر روبرو می شوید . اینگونه روابط در سن شما وابستگی و درگیری فکری زیادی را ایجاد می کند که حتی می تواند بر روند درسی شما و دیگر علایقتان نیز تاثیر بگذارد . بهتر است از روابط طولانی مدت به امید اینکه آینده همه چیز آنگونه که شما می خواهید شود پیش نروید و اجازه بدهید در مورد ازدواج در زمان مناسبی و بر مبنای شرایط همان زمان فرد و خودتان تصمیم گیری کنید.
   پاسخ مهر 12, 1399 at 1:57 ب.ظ
 6. مهدی
  الان من خب واقعا عاشقش هستم و این عشقی که نسبت بهش دارم منو از زندگی عقب نمی اندازه بلکه بیشتر بهم امید میده و بهم کمک میکنه که زودتر درباره ی آینده ام تصمیم بگیرم و بیشتر به تحصیلم بپردازم و برخی از رفتار هام رو تغییر بدم و سعی کنم وقتی چند یال دیگه میخوام یهش بگم نقطه ضعف یا اخلاق بدی نداشته باشم که باعث بشه از من بدش بیاد در کل سوالم این آیا این تفاوت سنی مشکلی ایجاد میکنه یا با چیز های دیگه جاش پر میشه البته خیلی هم زیاد ۴ سال بزرگتره و با خم تو یک دهه هستیم که بعید میدونم مشکلی داشته نظر شما چیه؟
  پاسخ مهر 12, 1399 at 2:14 ب.ظ
  • مشاور
   ببینید آقا مهدی در اول نیاز هست که هردوی شما به هویت کامل برسید و شرایط سنی دوران نوجوانی را طی کنید و از اون خارج بشید در آینده این اختلاف سنی نیاز است که با تست و بررسی بالینی مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا بتوانیم با بررسی سن تقویمی و رشدی در این مسیر نظری بیان کنیم.
   پاسخ مهر 12, 1399 at 3:23 ب.ظ
 7. ستایشم
  ببینید من عاشق پسری شدم که همسنه خودمم اوایل خیلی نگاه های عاشقانه میکرد اما حالا عوض شده خودایی منم فقط نگاش میکردم رو نمیدادم ولی کمتر میاد جایی که من هستم. عاشق یکی دیگه شده؟؟ تازه گیا هم خیلی به خودش میرسه حدودا نود و پنج روز میگذره که عاشقش هستم
  پاسخ آبان 7, 1399 at 9:53 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما ستایش جان ببین عزیزم با توجه به تایپیکی که در آن سوال خود را مطرح کردید شما در سن نوجوانی قرار دارید دقت کنید که در آن گرایش به جنس مخالف بیشتر می شود اما عزیزم دقت داشته باش که در سن شما این گرایشات یک امر طبیعی هست اما دقت کنید که نمی توان بر مبنای نگاهای یک فرد در مورد علاقه او تصمیم گیری کرد و بیشتر این برداشت بر گرفته شده از احساس خود شما می باشد . بهتر است در این مسیر در کنار احترامی که برای احساسات خودتان قائل هستید اجازه بدهی در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر هم شما و هم این آقا با تشکیل هویت کامل و داشتن شرایط اجتماعی و اقتصادی و رشدی بهتر در مورد این احساسات تصمیم گیری کنید . در زمان فعلی اگر بخواهید تمرکز زیادی بر این احساسات و پاسخ های بیرونی بگذارید می تواند شما را از مسیر اصلیتان خارج کند بهتر است از خیالپردازی و بزرگنمایی احساسات و حدس زدن احساسات فرد مقابل خوداری کنید و سعی کنید تصمیم گیری را به آینده واگذار کنید .
   پاسخ آبان 8, 1399 at 1:24 ب.ظ
 8. سلام من۱۵ سلام هست و حدود شش ماه هست که عاشق یک دختر شدم که اونم هم سن خودم هست من اون رو داخل شهرستانمون دیدم البته این رو هم بگم با هم فامیل هستیم اما فامیل دور به خاطر همین رفت وآمد خانوادگی نداریم فقط در سال میتونم اون را داخل شهرستان ببینم شش ماه پیش که دیدمش چیزی بهش نگفتم ولی الان خیلی پشیمونم و دفعه بعد که ببینمش بهش میگم چیزی می خوام بگم این هست که لطفا نگیر فراموشش کن الان خیلی زوده این حرف ها رو نزنید من نمیتونم فراموشش کنم تازه من از همین الان برای ایندمون تصمیم گرفتم در ضمن اصلا که این عشق های دوره نوجوانی کوتاه نیست من واقعا عاشقش شدم و تا آخر عمرم هم عاشقش هستم فقط یه سوال داشتم وقتی ببینمش چه چیزی بهش بگم چجوری بهش بفهمونم عاشقش هستم
  پاسخ آذر 25, 1399 at 9:06 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز احساساتی که داری قابل احترام هست اما دقیقا چیزی که باعث می شود که این احساسات در دوران نوجوانی نگران کننده باشد این است که شما تنها براساس یکبار دیدن و بدون شناخت تصمیم به آینده ای نامعلوم گرفته اید و فکر می کنید که احساسات شما با دیگران متفاوت هست چیزی که عموما در سن شماها همه بیان می کنند . در این مسیر شما می توانید احساسات خود را بیان کنید اما این مسیر به هیچ یک از شما کمکی نمی کند چون در سالهای آینده و تشکیل هویت و وارد شدن به اجتماعات بزرگ تر و شرایط اجتماعی و اقتصادی تضمینی وجود ندارد که هیچ یک از شما دو نفر همین احساس را داشته باشید و در زمان فعلی بخاطر خیالپردزای های خود فکر می کنید که اینده به سمت چیزی که شما فکر می کنید پیش می رود . بهتر است به خودتان فرصت بیشتری بدهید و در کنار احترام به احساسات اجازه بدهید که در زمان بهتری در شرایط سنی و رشدی بهتر زمانی که بتوانید در مسیر دوست داشتن خود اقدامی کنید در این مورد با فرد مقابل صحبت کنید .
   پاسخ آذر 25, 1399 at 10:59 ق.ظ
 9. عرض سلام و وقت بخیر،سپاس از سایت خوبتون، من مصطفی هستم 21 سالمه و دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، یکسال قبل با یه دختر از طریق انستا گرام آشنا شدم و اونم دانشجو دانشگاه فرهنگیان بود، شهر امون هم حدود 30 دقیقه از هم فاصله داره، بعد 2 ماه آشنایی و حرف زدن باهم کم کم عاشق هم شدیم و رابطه مون جدی شد و هدف نهایی هردومون اذدواج بود، بعد من این موضوعو با خانواده درمیان گذاشتم، مادرم به دلایلی ناراضی بود مانند کم سن بودن من و موژگان دور بودن شهرمونو همین طور شاید اینکه به انتخاب من اعتماد نداشت، بعد من و تحت فشار گذاشت که باید و باید با موژگان قطع رابطه کنم و من هم راستش در اون شرایط نمیدونم چرا ولی شوکه شده بودم و همه چیز مثل خواب بود برام، و اینکه با موژگان قطع رابطه کردم و بعد از این موضوع من خیلی چیزا رو در زندگی تغییر دادم رابطه م با دوستامو محدود کردم و اینکه جدی تر شدم در زندگیم و... ، راستش حدودا یه سالی گذشته و الان خیلی خیلی خیلی پشیمونم از این که چرا با موژگان قطع رابطه کردم و اینکه باید روی تصمیم خودم استوار می بودم و همین موقع با خونواده منطقی تر صحبت می‌کردم و الان چند روزی هست با خونواده نشستم و اروم و منطقی باهاشون حرف زدم اونا هم راضی شدن و میگن اگه تو موژگان و میخوای خب ما میریم خواستگاری، الان هم سوالم اینه آیا کار درستی هست که دوباره برگردم به رابطه و اگه برگردم ارزش خواهد داشت و اینکه امکان داره موژگان منو ببخشه و آیا این سن برای اذدواج زود هست، آیا می‌توان این رابطه رو نگه داشت تا از دانشگاه تموم میشیم و بعد اذدواج کنیم در کل نظرتون راجع به این موضوع چیه ممنون از پاسختون
  پاسخ آذر 27, 1399 at 1:37 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا مصطفی احساسات شما قابل احترام هست اما دقت کنید که نگرانی های خانواده شما بی مورد نمی باشد چون اگر شماها شرایط اجتماعی با باثباتی نداشته باشید و هنوز در شرایط درس خواندن باشید و یا سربازی نرفته باشد و از نظر اقتصادی نیز وابسته به خانواده باشید هرچند که خانواده در این مسیر بتوانند به شما کمک کنند اما بازه می توانید در مسیر ازدواج با مشکلات بیشتری نسبت به زمانی که شرایط با ثبات تری دارید و استقلال بیشتری دارید تصمیم گیری داشته باشید . بعد مسافت بین شما زیاد نمی باشد اما دقت کنید که شماها براساس دو ماه آشنایی آن هم در دنیای مجازی تصمیم گیری برای موضوع مهمی چون ازدواج داشته اید و این می تواند آسیب های زیادی را به دنبال داشته باشد چون شناخت در دنیای مجازی ناقص می باشد و نمی توان براساس آن تصمیم گیری کرد . اگر فکر می کنید آمادگی شروع مسئولیت زندگی مشترک را دارید و از نظر اقتصادی و اجتماعی نیز شرایط نسبی مناسبی دارید در این مسیر می توانید بدون رابطه مجدد به صورت مجازی در احترام بخواهید که شماره منزل را بدهند تا خانواده شما تماس بگیرند و هردوی شما براساس شناخت در دنیای واقعی در این مورد تصمیم گیری داشته باشید . بیان شرایط قبلی و نگرانی ها می تواند در این مسیر به این خانم نیز جهت تصمیم گیری مجدد کمک کند بهتر است برای تصمیم گیری همه جوانب را مد نظر قرار بدهید .
   پاسخ آذر 27, 1399 at 2:41 ب.ظ
 10. مهسا
  با عرض سلام خدمت مشاور عزیز این سایت من ۱۶ سالمه و یک سال است که عاشق یک پسر شدم که ۲۰ سالشه حدودا و اینکه من دارم حس شدید و علاقه بسیار زیاد بهش رو پنهون میکنم (بگذریم که تو این یه سال چه روزای سختی رو گذروندم با پنهون کردم حسم ) و اینکه من همه ی احساساتم نسبت به این شخص رو دارم نادیده میگیرم و این یه جوارایی سرکوب کردن عواطف نامیده میشه نمیدونم چی راهی هست که میشع کمک کنه به من در بیان احساساتم جدا از ازدواج که امکان پذیر نیست میخوام حداقل متوجه این احساسات من بهش رو بفهمه میشع راهنمایی کنید من چیکار میتونم بکنم
  پاسخ دی 8, 1399 at 10:42 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما مهسا جان احساساتی که داری قابل احترام هست اما دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن تجربه این احساسات یک امر طبیعی هست اما دقت کنید که شنیدن این احساس از سمت این فرد نیز نمی تواند به شما کمکی کند اگر این فرد نیز احساس مشابهی داشته باشد که خب وارد شدن به یک رابطه دوستی در این سن از شما تمرکز زیادی می گیرد و این باعث می شود که شما تمرکزتان از مسیر اصلی خارج شود و اگر با پاسخ منفی نیز روبرو شوید نیز احساسات ناخوشایند بیشتری را ممکن است تجربه کنید . در این مسیر بهتر است در کنار احترام ب احساسات خود به شرایط سنی و رشدی نیز توجه داشته باشید و اجازه بدهید در آینده در شرایط سنی و رشدی مناسب در مورد این احساسات بر مبنای شناخت در دنیای واقعی تصمیم گیری کنید . اگر بخواهید دائم با خیالپردازی و بزرگنمایی این احساسات پیش بروید تمرکز شما زا موضوعات مهم دیگری چون علایق دیگر و درس کاهش می یابد .
   پاسخ دی 9, 1399 at 10:03 ق.ظ
 11. Mahshid
  سلام من دختری 13ساله هستم که از یه پسری که بسیجی هست خوشم اومده اون پسر مکبره یه امام زاده محمده و امام زاده چسبیده به خونه ی ما و من هر موقع که دلم بخواد میتونم برم ببینمش،ولی عشق من نسبت به این پسر خیلی زیاده و منو توی یه فشار خیلی زیادی قرار میده و من حتی از تمام درسام عقب موندم و افت کردم چون هر وخ که میخوام درس بخونم تمام فکر ذهنم اونه و هیچی از مطالب کتاب رو نمی‌فهمم من خودم الان نزدیک دوماهی شده که ندیدمش چون واقعا میخوام فراموشش کنم ولی شدنی نیست من حتی چند باری شمارمو نوشتم روی یه کاغذ که برم بهش بدم ولی موقعیتش پیش نیومد و بعد که کمی فکردم دیدم اصن این پسر بچه مثبته و اصلا دنبال این کارا نمیره که من بخوام بهش شماره بدم و اینکه من اگه رابطه ای با این پسر داشته باشم هیچ اتفاقی نمی‌افته و هیچ بالا ملایی سر من نمیاره اسمش هم امیر مهدیه و سنش هم حدود15/16،من میخواستم از شما کمک بگیرم ببینم چیکار کنم کی این عشق من نسبت به این پسر تموم میشه دیگه خسته شدم نمیخوام بهش فکر کنم ولی حتی نمیتونمم فراموشش کنم چون میترسم از دستش بدم و دیگه هیچ وخ یه همچین پسریرو نبینم و اینم بگم بهتون که اون اصلا منو نمیشناسه ولی تقریبا هر دفعه که من رفتم امام زاده که اون بوده منو از ته ته دلش نگاه کرده و همین نگاه کردن ها باعث شده که من احساس کمک که منم دوست داره اصن دارم دیوونه میشم خواهش میکنم کمکم کنید چیکار کنم فراموشش کنم یا برم سراغش؟؟
  پاسخ بهمن 7, 1399 at 9:10 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما مهشید جان ببین عزیزم احساساتی که تجربه می کنی قابل احترام هست اما عزیزم دقت کن که شما تازه 13 سال داری یعنی تازه وارد نوجوانی شده ای و در این سن گرایش و توجه شما به جنس مخالف بیشتر می شود و خیالپردازی های بیشتری هم داری اما در این مسیر در کنار احترام به احساسات خودت باید به شرایط سنی که داری هم توجه کنی چون وارد شدن به این روابط نه برای شما و نه برای این آقا سازندگی ندارد و از نظر اجتماعی ، خانوادگی و فردی می تواند برای هردویتان اسیب زا باشد . بهتر است به این موضوع بیشتر توجه کنی که قرار نیست شما احساسی را فراموش کنی اما نیاز است که واقعیت سنی و رشدی خودتان را نیز بپذیری و به خودت فرصت بدهی تا در اینده در شرایط سنی و رشدی مناسب به اینگونه احساسات در مسیر رشد و بر مبنای شناخت واقعی تصمیم گیری کنی . وارد ارتباط شدن به هر شکلی مورد تایید نیست و به مرور و با دقت به واقعیت ها می توانی با برنامه ریزی برای زندگی خود شرایط بهتری را به مرور تجربه کنی.
   پاسخ بهمن 7, 1399 at 11:33 ق.ظ
 12. سلام من ماریا هستم 15 سالمه من الان حدود 4 ساله عاشق پسر همسایمون شدم خیلی عاشقش هستم و اینم میدونم عشقم حقیقی و واقعی هستش من از بچگیم باهاش بزرگ شدم راستش همبازی بچگیم بود اوایل تا 11 سالگیم مثل یه دوست برام بود ولی بعدش نظرم عوض شد خیلی عاشقش شدم من از خانواده با فرهنگ و با آبرویی هستم اگه بخوام به اون ابراز علاقه کنم خوانوادم میکشنم چون توی این سن من باید فقط تو فکر درس باشم و اگر غیر از این باشد خوانوادم برخورد بدی باهام دارن همچنین خوانواده اون من و اون حتی با هم یه کلمه حرف نمیزنیم انگار که نه انگار همبازی بچگیم بود خیلی اوضاع فرق کرده من خیلی عاشقشم احساس میکنم اونم عاشقم باشه ولی جرعت اینکه به هم بگیم رو نداریم من خیلی تو فکرشم و این عشق خیلی به درسم لطمه زده نمیدونم چیکار کنم نمیتونم فراموشش کنم لطفاً بهمیه راهکار بدین
  پاسخ بهمن 27, 1399 at 9:57 ب.ظ
 13. Shaghayegh
  سلام ببخشید من تقریبا پنج ماه هست ک عاشق یه پسره شدم اون هم عاشقمه وخیلی همو دوس داریم فقط اون زیاد گیر میده به لباس و تیپ و اینا و میگع ک‌بیرون نمیتونی بری و خیلیم غیرتی و به خاطرع من‌همه کار کرده واقعا وایسته همیم چند بار امتحانش کردم ولی واقعا منو میخواد به خاطرع من کما هم رفته و قصد ازدواج داریم ولی من به خاطره گیر دادناش دروغ میگم بهش چون دوسش دارم و دوس ندارم نگران‌بشه ولی اون درک‌نمیکنه و دوبارع باهم‌خوب میشبم ایا واقعا عشق عس و به خاطزع من‌حتی تیغ زدع واقعا همو دوس داریم
  پاسخ اسفند 4, 1399 at 9:41 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما شقایق جان ببین عزیزم با توجه به توضیحات شما به نظر می رسد که در سن نوجوانی قرار دارید اما دقت کن عزیزم در هر سنی که قرار داشته باشید این بیش از اندازه کنترل کردن های شما و داشتن شک و همچنین اقدام به خودزنی با تیغ و یا رفتن به کما و... نشان از شرایط روحی نامناسب این آقا دارد که هم می تواند برای خودش آسیب زا باشد و هم شما پس بهتر است دوست داشتن را با وابستگی اشتباه نگیرید . بله شما و این اقا و یا هر فرد دیگری می توانید بهم احساس دوست داشتن را تجربه کنید اما اینکه این دوست داشتن در چه جهتی می باشد و چه میزان سازندگی دارد اهمیت زیادی دارد . در این مسیر ادامه این رابطه را به شما پیشنهاد نمی کنم. در کنار اینکه عزیزم دقت کن که خود شما نیز بیان می کنی که این شرایط رفتاری این اقا برایت مشکل ایجاد می کند و مجبور به پنهان کاری می شوید و این سبک شخصیتی ادامه خواهد داشت و با ازدواج قرا نیست تغییر کند پس بهتر است واقعیت بیرونی را حذف نکنی و بعد تصمیم گیری داشته باشی .
   پاسخ اسفند 5, 1399 at 3:54 ب.ظ
 14. بله درسته ایشون‌قبل من‌عاشق بودن و ضربه خیلی بدی بهشون رسید و دختر قبلی ولش کرد کلی اسیب دید و به همین دلیل ایشون دوس نداره ک‌منو از دست بده و من قبل ایشون یکیو دوس داشتم‌ک بهم‌خیانت کردو رف من به خودم‌قول دادم‌ک‌عاشق نشم‌ولی دوبارع شدم اینسری ازتجربه ای ک داشتم‌ایشونو انتخاب کردم‌چون‌احساس میکنم این واقعا همونی هس ک میخواهم و منم اگه بخوام ولش کنم نمیتونم هی توفکرشم تواین پنجماه اینقدر گریه کردم ک‌چشام میسوزع ولی بازم دوسش دارم این تاالان واقعا واسه من همه کار کردع نمیدونم‌گیج شدم
  پاسخ اسفند 5, 1399 at 9:35 ب.ظ
  • مشاور
   ببین عزیزم تجربه این اتفاقات در دوران نوجوانی یک امر طبیعی هست و عموما روابط در این سن دوام زیادی ندارد چون بیشتر بر پایه هیجان و خیالپردازی پیش می رود و به مرور و با رشد سنی و رشد هویتی معیارها و دیدگاهای افراد تغییر می کند و این باعث می شود که رابطه ی که دارند برایاشن جذابیت نداشته باشد و یا با مشکلات زیادی روبرو شود. ببین شقایق عزیزم من ادامه رابطه با فردی که اقدام به خودکشی و یا خودزنی می کند و افراد شک و سوء ذهن و یا کنترل گری دارد را تایید نمی کنم بهتر است به خودت فرصت بیشتری بدهی در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر می توانی تصمیم گیری بهتری داشته باشی .
   پاسخ اسفند 6, 1399 at 11:43 ق.ظ
 15. بله درسته حرفاتون الان ک نمیتونم ولش کنم و بهش خیانت کنم میترسم خودشو بکشه خونش گردنه من بیوفتع ولی اگه اینده حسموت بهم‌عوض شد حتما ولش میکنم شایدم واقعا عشق و هوسه نمیدونم ممنونم ک راهنماییم کردین
  پاسخ اسفند 6, 1399 at 1:10 ب.ظ
  • مشاور
   ببین عزیزم در هر صورت تصمیم با خود شما می باشد در کنار اینکه دقت کنید جدا شدن و ترک رابطه و بعد وارد رابطه دیگری در اینده شدن هیچ ارتباطی به خیانت ندارد و
   پاسخ اسفند 6, 1399 at 2:31 ب.ظ
 16. ‌ درسته خیلی ممنون ببخشید ک هی پیام دادم واقعا نیاز داشتم یکی راهنماییم‌کنه سپاس
  پاسخ اسفند 6, 1399 at 3:22 ب.ظ
 17. امیرحسین کوبنی
  با سلام خدمت مشاورین عزیز من امیرحسین هستم ۱۵ ساله هستم من ۵ ماه هست که عاشق دختر همسایه مون شدم ولی هنوز چیزی بهش نگفتم که عاشقشم چون خجالت میکشم هدف من از این عشق احساس آرامش و عاشقی تا ابد هستش دختری که من عاشقشم خیلی زیباست و حدود ۵ یا ۶ ماه از من کوچیک تره و منم واقعا عاشقش هستم و حتی دوست دارم تا ۲۰ تا ۲۲ سالگی باهاش ازدواج کنم ولی دوست دارم که باهاش رابطه جنسی یا سکس هم داشته باشم تا حس و حال خوبی نسبت بهش داشته باشم ولی اون زیاد منو تحویل نمیگیره ولی من خیییییییییییییلی عاشقشم ولی نمیدونم چه کاری کنم که اون عاشقم بشه و اینکه چجوری فرم تو دلش ولی اون دیگه تو دلم رفته و هرگز بیرون نمیاد ...... درسته من نو جوان هستم ولی عشق در هر سنی به نظرم طبیعیه ولی اگه قصد داشته باشم باهاش ازدواج کنم حتما میکنم ولی من نمیدونم این موضوع رو چجوری بهش بگم تا قبول کنه باهاش رابطه داشته باشم من تابحال اینقدر عاشق کسی نشده بودم لطفا کمک کنید خواهش میکنم
  پاسخ اردیبهشت 18, 1400 at 2:58 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا امیر حسین بله تجربه عشق و دوست داشتن در هر سنی می تواند رخ دهد به همین دلیل هم کسی به این احساسات قرار نیست خرده بگیرد یا شما را سرزنش کند . اما در این مسیر در احترام به احساسات خودتان نیاز است به شرایط سنی خودتان و این خانم توجه کنید چون هردوی شما در سن نوجوانی هستید و تا رسیدن به جوانی تغییرات زیادی خواهید کرد و در این مسیر هرقولی می تواند از سمت هردوی شما ایجاد شود پس نمی توان از زمان فعلی برای سن 22 سالگی تصمیم گیری کرد . در احترام به احساسات و افکار و نیازهای عاطفی و جنسی خود به همه جوانب توجه کنید تا بتوانید در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر در این مورد تصمیم گیری داشت.
   پاسخ اردیبهشت 18, 1400 at 3:20 ب.ظ
 18. امیرحسین کوبنی
  ببخشید من همش پیام میدم میخواستم بدونم که پیامم اومد؟
  پاسخ اردیبهشت 18, 1400 at 3:08 ب.ظ
  • مشاور
   سلام تا نیم ساعت دیگر به سوال شما پاسخ داده می شود.
   پاسخ اردیبهشت 18, 1400 at 3:11 ب.ظ
 19. امیرحسین کوبنی
  ممنون از راهنمایی تون
  پاسخ اردیبهشت 18, 1400 at 7:10 ب.ظ
 20. عرفان
  با سلام من یه هشت ماهی میشه که با یه دختر رابطه دارم نه رابطه عاطفی مثل دوتا رفیق هستیم اون مثل خواهر منه منم مثل برادر اون. همیشه اون به من میگه داداش منم بهش میگم خواهر و واقعا مثل خواهری هست که هم خونم نیست و واقعا هم به عنوان یه رفیق و داداش دوسش دارم حتی به قدری صمیمی هستیم که از همه چیزش خبر دارم و میدونم که عاشق یه پسر هست که رابطه شون خوش نیست هر روز جنگ و دعوا هست که اینا به کنار . ما با هم چت میکنیم و خیلی وقتا میاد بهم پیام میده و همیشه حرفاشو گوش میکنم و خودش هم میگه خیلی ممنون که به حرفام گوش می‌کنی اما چند روز قبل پیام داد گفت باید کلا به هم دیگه پیام ندیم و از این حرفا منم پیام ندادم بهش. من عاشقش نیستم اما زور داره بهم کسی که فکر میکردم مثل خواهرمه بی دلیل بزاره بره کسی که انگار خواهر واقعیم هست و دوسش دارم در این حد صمیمی بودیم ولی بی دلیل رفت و مطمئنم باز وقتی ناراحت باشه بر میگرده چون کسی دور برش نیست که بشینه باهاش حرف بزنه. من الان پی وی شو دارم و خیلی هم دوسش دارم اما نمیدونم بهش پیام بدم یا نه؟؟؟؟؟؟؟ و من ۱۶سال دارم ممنون از شما
  پاسخ اردیبهشت 20, 1400 at 2:04 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا عرفان احساسات شما قابل احترام هست اما دقت کنید هردوی شما در سن نوجوانی قرار دارید و اینکه بخواهید این روابط را حالا با هر اسمی تجربه کنید یک امر طبیعی می باشد اما دقت کنید که در اول نمی تواند برای این روابط حدود گذاشت و گفت از این میزان دیگر احساسات و شکل آن بیشتر نشود و دوم اینکه در این سن ممکن است با مشکلات زیادی این روابط برای هریک از شما همراه شود از کاهش تمرکز بر موضوعات مهم زندگی مانند درس خواندن گرفته تا مشکلات خانوادگی . در این مسیر بهتر بود دلیل این قطع ارتباط را از این خانم سوال می کردید در همان زمانی که به شما این پیام را داده بودند تا بتوانید دلیل این رفتار را بهتر درک کنید . در هر صورت در احترام به احساسات خود دقت کنید که اینگونه روابط در این سنین با هر اسمی دوام زیادی نخواهد داشت و در صورت مداوم شدن نیز می تواند با مشکلات زیادی همراه شود پس بهتر است در احترام به احساسات خود به درخواست این خانم نیز توجه کنید چون نمی دانیم که دلیل این درخواست چیست و ممکن است پیام دادن شما با مشکلی برای او همراه شود .
   پاسخ اردیبهشت 20, 1400 at 2:12 ب.ظ
 21. عرفان
  میگه که تو غریبه ای و من با یه پسر دیگه تو ارتباطم و راست هم میگه خب من غریبه ام ولی ما دوتا دوست بودیم انتظار نداشتم که با این دلیل بره ممنون
  پاسخ اردیبهشت 20, 1400 at 2:20 ب.ظ
  • مشاور
   ببینید آقا عرفان در هرصورت حتی اگر این دلیل برای شما مورد پذیرش نباشد این خانم به نظر می رسد که تمایلی به این ارتباط ندارند و اینکه بخواهید فکر کنید با برادر خطاب کردن شما حتما همین احساسات و نگاه وجود دارد مسیر اشتباهی می باشد . مسیر رابطه یک مسیر دو نفره می باشد و تا زمانی که این خانم نخواهند ادامه دادن این رابطه می تواند مشکلات بیشتری را ایجاد کند. وقتی این خانم در ارتباط دیگری هستند هرچند که شما را برادر خطاب کنند بازهم از سمت خانواده و یا دوست پسر این فرد این یک رابطه با یک فرد غریبه و جنس مخالف می باشد و این امکان وجود ندارد که بخواهید دائم این مسائل را به دیگران ثابت کنید . بهتر است در احترام به احساسات خود به شرایط این خانم نیز توجه کنید و سعی کنید با این برچسب ها در ارتباط پیش نروید در هرصورت روابط دو فرد از جنس مخالف نوعی ارتباط دوستی می باشد و نمی توان آن را با رابطه خواهر و برادری مقایسه کرد.
   پاسخ اردیبهشت 20, 1400 at 2:31 ب.ظ
 22. عشق
  سلام من یک سال هست که عاشق یکی از دختر های فامیل شدم و روم نمیشه بهش بگم من ۱۵ سال سن دارم و حتی اینکه فکر رابطه می کنم باعث ایجاد حس خوبی در من میشه ممنون میشم راهنمایی کنید
  پاسخ خرداد 2, 1400 at 1:24 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز احساساتی که دارید قابل احترام می باشد در کنار اینکه تجربه این احساسات در این سن کاملا طبیعی هست و نشان از سلامت شما دارد اما در این مسیر در کنار احترام به احساسات نیاز است که به شرایط سنی و اولویت هایی که در این سن دارید توجه کنید تا بتوانید مسیر رشدی بهتری را تجربه کنید . در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر برای هردویتان زمانی که هویت کامل برای هردویتان شکل گرفت اگر بازهم این احساسات وجود داشت حتما می توانید در مسیر پاسخ دهی و ایجاد ارتباطی هدفمند اقدام کنید .
   پاسخ خرداد 2, 1400 at 1:44 ب.ظ
 23. علی قاف
  سلام من یک پسر ۱۴ ساله عاشق هستم .من عاشق دختر خواهر همخدمتی بابام شدم.اها راستی نگفتم اون ۱۳ سالشه.از بچگی با هم بزرگ شدیم و الان من اونو از سال ۹۵ ندیدم . خیلی دوسش دارم و الان ۵ ساله دارم بهش فکر میکنم بنظرتون بهش بگم نگم چیکار کنم. چون نظرم قطعیه ۵ سال دیگه میخوام باهاش ازدواج کنم من به جز اون به هیچ دختری ن فکر میکنم نه چیزی ولی این دختر انگار تمام وجود منه یعنی چجور بگم از ننمم بیشتر دوسش دارم.دوس دارم بهش بگم حداقل خودمو خالی بکنم...هربار به سرم میزنه که به پدرم بگم ولی وقتی میرم جلو پشیمون میشم ممنون میشم راهنماییم کنین
  پاسخ تیر 17, 1400 at 7:05 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به آقا علی احساساتی که دارید قابل احترام هست اما دقت کنید هردوی شما در سن نوجوانی هستید و خب تجربه این احساسات کاملا طبیعی می باشد در این مسیر نیاز است که شما در کنار احترام به احساسات خود دقت کنید که شما جز دوست داشتن این فرد بعد وجودی دیگری نیز دارید یعنی اینکه خوتان را بتوانید معرفی کنید با چیزهایی که به خودتان تعلق دارد و نه اینکه به دیگری گره خورده باشد . در این مسیر بهتر است که برای ازدواج زمانی تصمیم گیری کنید که دوران نوجوانی هردوی شما تمام شده باشد و در آن زمان اگر بازهم همین احساسات وجود داشت و شناخت آن زمان شما و ایشان از هم در مورد این موضوع تصمیم گیری کنید. برای تصمیم گیری در مورد موضوع مهمی چون ازدواج نیاز به رشد جسمی، جنسی، عاطفی، شخصیتی، اجتماعی، اقتصادی و... می باشد پس بهتر است به خودتان فرصت بدهید و اولویت های زندگی فعلیتان را بشناسید تا بتوانید در این مسیر بهتر گام بردارید.
   پاسخ تیر 17, 1400 at 12:15 ب.ظ
 24. سلام من ۱۵سالمه و عاشق یک دختری هستم که ۱۷سالشه ایا شما این رو سلاح میدونید که بادختر بزرگتر از خودم رابطه داشته باشم.
  پاسخ مرداد 1, 1400 at 11:34 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا محمد در این مسیر جدا از اختلاف سنی که می تواند شما را با شرایطی جدا از مسیر رشدی خودتان روبرو کند این موضوع اهمیت دارد که اصلا هدفتان از این ارتباط چیست؟ چه میان شرایط سنیتان را می شناسید؟ فکر میکنید الویت شما در این سن چه چیزهایی می باشد؟ آسیب و فواید این ارتباط چیست؟ در این موراد اطلاعات بیشتری در اخیتار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم.
   پاسخ مرداد 2, 1400 at 4:10 ب.ظ
 25. هدفی نداریم فقط می خواهیم باهام دوست بمانیم الویتم اینکه باهام دوست بمونیم وخیلی عاشقشم لطفا بگید سلاح میدونید یانه؟
  پاسخ مرداد 3, 1400 at 11:13 ق.ظ
  • مشاور
   با تمام احترامی که برای احساسات شما قائل هستم اما تا زمانی که پروسه نوجوانی تمام نشود من این روابط را به صلاح شما نمی دانم بهتر هست که در این مورد به خودتان فرصت بیشتری بدهید تا در آینده بتوانید در شرایط بهتر این مسیر را طی کنید.
   پاسخ مرداد 3, 1400 at 4:07 ب.ظ
 26. نسترن
  ببخشید پیام من اومد؟
  پاسخ مرداد 4, 1400 at 6:27 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما نسترن جان سوال از سمت این ایمیل و نام کاربری شما ارسال نشده است مجدد در همین قسمت ارسال کنید.
   پاسخ مرداد 5, 1400 at 12:14 ب.ظ
 27. مریم
  سلام من مریم هستم و ۱۶ سالمه. من تقریبا از ۱۳ سالگی عاشق یکی از فامیلامون شدم که کلا یک ماه ازم بزرگ تره. من هر شب خوابشو میبینم و وقتی از خواب بیدار میشم و میبینم همه اون اتفاقای خوب خواب بوده یه حس ناراحتی میکنم و میشه گفت تا چند ساعت بعد بیداری کلا فکرم درگیر اون خوابه. میشه گفت کل روز به اون فکر میکنم و یه حس اضطراب و استرس هم دارم که نمیدونم برای چی این حس رو دارم و این حس استرسی که دارم خیلی اذیتم میکنه ولی اصلا نمیدونم چرا استرس دارم. خیلی می ترسم که اون عاشقم نشه و توی آینده با یه نفر دیگه ازدواج کنه. هر شب قبل خواب آیندمو باهاش تصور میکنم. تاحالا بهش نگفتم که دوسش دارم چون می ترسم اون منو دوست نداشته باشه. همیشه باهام خوب رفتار میکنه ولی نمیدونم دلیل خوب رفتار کردنش اینه که دوسم داره یا اینکه فامیلیم. هیچ وقت به هم ابراز علاقه نکردیم.از طرفی شنیدم عشق تو این سن واقعی نیست و همش الکیه و می ترسم حسی که بهش دارم واقعی نباشه. یه بار که بخاطر کرونا چهار پنج ماه ندیدمش داشتم فراموشش می کردم ولی وقتی دوباره دیدمش همه حس هام برگشت نمی تونم فراموشش کنم. یه بار که شنیدم اتفاقی براش افتاده انگار که کل وجودم از تو داشت می سوخت. همیشه طوری که خودش نفهمه زیرنظر داشتمش و مراقبش بودم. حالا نمی دونم باید چی کار کنم. نمیدونم با این حس استرس زیادی که دارم باید چیکار کنم. نمیدونم دوسم داره یا نه . نمیدونم با عشقی که از اون توی وجودم هست باید چیکار کنم.
  پاسخ مرداد 8, 1400 at 3:42 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما مریم جان تجربه این احساسات اصلا چیز بدی نیست و تجربه این احساس در مسیر رشدی شما قرار دارد اما اگر بخواهی سرمایه گذاری زیادی در این مورد داشته باشید خی این باعث می شود که خیلی از مسائل مهم دیگر زندگی را نادیده بگیرید و خب این باعث می شود که شما دائم در خیالپردازی و خواب و... این ارتباط را تجربه کنید . اگر این مسیر بر روند زندگی شما تاثیر منفی داشته باشد نیاز است که در احترام به احساسات خودتان برای شناخت بیشتر به روانشناس مراجعه کنید.
   پاسخ مرداد 9, 1400 at 3:36 ب.ظ
 28. مریم
  سلامی مجدد. ممنون بابت کمکت هاتون ولی این احساساتم اصلا تاثیر منفی توی زندگیم نداشته بلکه باعث شده خوشحال تر و شاد تر باشم. از نظر درسی هم چون هم سنیم همیشه یه جورایی با هم رقابت درسی داریم و همیشه نمره های جفتمون عالی بوده و جفتمون هم دبیرستان ریاضی می خوایم بخونیم. تنها چیزی که درموردش نگرانم،آیندس که بیشتر اوقات سعی می کنم بهش فکر نکنم
  پاسخ مرداد 9, 1400 at 8:37 ب.ظ
  • مشاور
   سلام مجدد مریم جان ببین عزیزم در این مورد اینکه به رابطه فعلی که دارید آگاه باشی یعنی اینکه رابطه فعلی شما تنها فامیل بودن هست و نه بیشتر و در کنار احترام به احساسات خودت بدانی که در زمان فعلی اولویت زندگی چیست و بر پایه خیالپردازی پیش نروی به هردوی شما کمک زیادی می کند . بهتر است تصمیم گیری برای آینده را به خود آینده واگذار کنید و سعی کنید که براساس شرایط حال زندگی کنید و تصمیم گیری داشته باشید .
   پاسخ مرداد 10, 1400 at 2:51 ب.ظ
 29. مریم
  سلام. بله درست میگید ممنون.
  پاسخ مرداد 10, 1400 at 5:51 ب.ظ
 30. سلام خسته نباشید من علی هستم و 17سالمه حدودا سه ماهه که عاشق دوست همسایمون شدم که ایشون از من دوسال کوچک تر هستن اما این دختر اول با پسر عموم که ایشون هم از من دوسال کوچیک تره دوست شدن اما رابطشون به یه ماه هم دووم نیاورد و عاشق هم نشدن اما این آشنایی منجر به آشنایی من با این دختر شد و الان ما سه ماهه که با همیم و عاشق هم هستیم به نظرتون میشه به رابطه بلند مدت فکر کرد و یا در نهایت ازدواج با وجود این گذشته بدی قبلا با پسر عموم دوست بوده؟ من سال دیگه هم کنکور دارم وهنم خیلی درگیره این مسائل شده حدودا یه هفته پیش هم خونوادم متوجه شدن و باهام برخورد کردن و کلا مجبورم کردن این دختر رو بلاک کنم خونوادم بهم خندیدن و مسخرم کردن که من تو این سن عاشق شدم من واقعا اعصابم خورد شده و نمیدونم که واقعا باید باهاش کات کنم یا نه ولی نمیتونیم چون واقعا ما همو دوس داریم ممکنه بهم نرسیم و درآینده به مشکلات جدی تری بخوریم من سه ماهه این دختر رو میشناسم و از نظر اخلاقیات و اعتقادات هم یه جورایی بهم نزدیک هستیم ولی احساس میکنم بعدا نمیتونم با گذشتش کنار بیام یا با پسر عموم به مشکلای جدی تری بخوریم لطفا کمکم کنید من این حرفارو نمیتونم با خونوادم مطرح کنم از اون طرفم میترسم به درسم واقعت لطمه بخوره ولی این دختر خانوم خودش باعث انگیزه بیشترم شده و میگه با من زیاد چت نکن باید درستو بخونی لطفا کمکم کنیدرابطه ی پسر عموم کلا دوهفته با این دختر طول کشید که اونم در حد چن تا تماس بود که اون هم چون پدرو مادر دختره فهمیدن ماجراشون برا همیشه تموم شد البته اون دوتاالان از هم متنفرن و از هم خوششون نمیادولی من سه ماهه باایشون چت میکنم و بعضی وقتا هم تماس میگیریم و کاملا همو دوست داریم و هردومون کاملا حدو حدود خودمونو میدونیم به نظرتون این رابطه میتونه به جایی برسه یا اگر فکر میکنید که نه بعدا مشکل ساز میشه همین الان تمومش کنم تا بیشتر بهم دلبسته نشدیم تموم شه اما واقعا سخته.ونمیتونیم جدا شیم.
  پاسخ مرداد 18, 1400 at 11:04 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا علی در اول اینکه خب تجربه این احساسات و توجه و گرایش به جنس مخالف در این سن کاملا طبعی هست و نشان می دهد که شما در مسیر رشد درستی قرار دارید اما خب در اینجا نیاز است که به موارد دیگری هم توجه شود اینکه در این شرایط سنی نمی توان برای موضوع مهمی چون ازدواج تصمیم گیری کرد چون ازدواج نیاز به شرایط سنی و رشدی مناسب دارد و در آن زمان می تواند دیدگاها و معیارهای هریک از شما با تفاوت های زیادی همراه شود پس بهتر است که حد و مسیر رابطه را بدانید و از خیالپردازی و قولی مبنی بر آینده خوداری کنید . برای آینده باید همان زمان تصمیم گیری کرد . در زمان فعلی شما اولویت مهمی چون کنکور دارید و خب درگیری در اینگونه روابط می تواند با مشکلات زیادی برای شما همراه شود چون نیاز است که وقت و انرژی خود را براساس اولویتی که در زمان فعلی دارید برای کنکور قرار بدهید و اگر بخواهید د ائم تمرکز خود را بر این رابطه، مشکلات با والدین، درگیری با پسر عمویتان و... قرار بدهید خب انرژی برای رسیدگی به اولویت هایتان از دست می رود . در هرصورت این روابط می تواند با هنجارهای خانوادگی همراه نباشد و باعث ایجاد واکنش نسبت به هردوی شما می شود چون در هرصورت نیز آنها نگران شرایط سنی و مسیر رشدی شماها می باشند . بله این روابط به مرور وابستگی بیشتری ایجاد می کند و جدایی را سخت تر می کند پس بهتر است اگر در این مسیر می خواهید تصمیم گیری داشته باشید در زمان فعلی باشد در کنار احترامی که برای احساسات خود قائل هستید اجازه بدهید در این مورد در آینده و در شرایط سنی و رشدی بهتر تصمیم گیری کنید.
   پاسخ مرداد 19, 1400 at 11:16 ق.ظ
 31. سلام متشکرم از پاسخ شما ببخشید پس با توجه به نظر شما بهتره این رابطه رو موقتا تموم کنم تا با تمرکز بیشتری به مسیرم ادامه بدم؟ یا بهتره همین رابطه رو محدود کنم و به اون هم بگم خیال پردازی های الکی نکنیم چون با تغییر سن ممکنه نظرمون راجه به هم عوض شه و الان مهم نیستش؟به نظر خودم که موقتا تموم کنم برای تمرکزم بهتره و بر اساس هر زمانی با توجه به معیار های جدید تصمیم بگیرم
  پاسخ مرداد 19, 1400 at 12:31 ب.ظ
  • مشاور
   بله وقتی یک رابطه برای شما با آسیب و مشکلات زیادی همراه شده است بهتر است که فعلا بر این روابط تمرکز نکیند اما از دادن هرگونه قول مبنی بر آینده هم خوداری کنید و سعی کنید که در احترام به احساساتی که دارید براساس شرایط سنی و رشدی که دارید پیش بروید . خبر من یک رابطه ناقص را توصیه نمیکنم چون در هرصورت هر رابطه ای با توقعات و تمرکز همراه می باشد.
   پاسخ مرداد 19, 1400 at 1:07 ب.ظ
 32. خوب ببخشید پس توصیه شما تموم کردن رابطه هست نه؟ چون نمیشه اینطوری به ایشون هم زیاد توجه کرد تموم کردن رابطه شاید بهترین کار باشه فکر میکنم
  پاسخ مرداد 19, 1400 at 9:33 ب.ظ
  • مشاور
   تا زمان و شرایط بهتر سنی و رشدی بله بهتر است که از وارد شدن به این روابط خوداری کنید چون به نظر می رسد که می تواند درگیری فکری زیادی را ایجاد کند در کنار اینکه هدف رابطه باید با شرایط همان زمان هماهنگ باشد .
   پاسخ مرداد 20, 1400 at 4:15 ب.ظ
 33. باعرض سلام .امیر هستم ۱۵ساله.راستش الان حدود ۸ ماه میگذره که عاشق یک دختر همسن خودم شدم و آشنایی مون هم به طور مجازی بودو تا به الان اصلا همو ندیدم و فقط به طور مجازی و عکس بوده .ما با هم رابطه خوبی داریم ولی متاسفانه من توی زندگی شخصی و مشکلات خانوادگی ،مسیر آینده ام رو با اما و اگر مواجه کرده و واقعا نمیدونم که به اهدافی که میخوام میرسم یا نه .و به همین دلیل دوست دارم هرچقدر هم سخت باشه اگر به جایی که آینده میخوام نرسم رابطه ام رو با اون تمام کنم تا حداقل اون توی زندگیش به جایی برسه .خواستم از شما مشورت بگیرم که آیا این کار من درسته،و در کل با توجه به توضیحات به من چه راهی رو پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟ممنون میشم اگر کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ مرداد 20, 1400 at 6:26 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا امیر احساساتی که در این سن تجربه می کنید از جمله احساسات عاطفی و یا حتی جنسی یک امر طبیعی هست اما شما هردویتان در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن شدت این احساسات بیشتر می شود و خب وابستگی زیادی در این روابط ایجاد می شود که درگیری فکری زیاد هم ایجاد می کند پس بهتر است به خودتان فرصت بدهید شما در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر حتما می توانید بر اساس یک شناخت در دنیای واقعی و زمانی که بتوانید یک رابطه هدفمند داشته باشید در این مسیر حتما می توانید برای این احساسات تصمیم گیری کنید.
   پاسخ مرداد 20, 1400 at 11:58 ق.ظ
 34. خوب ببخشید پس توصیه شما تموم کردن رابطه هست نه؟ چون نمیشه اینطوری به ایشون هم زیاد توجه کرد تموم کردن رابطه که موقتا برای چند سال باشه تا باز بعدا با شرایط جدید تصمیم بگیریم که میخوایم با هم باشیم یا نه فکر میکنم این بهترین کار باشه به ایشون هم هیچ قولی نمیدم
  پاسخ مرداد 20, 1400 at 9:48 ق.ظ
 35. حدیث
  سلام
  پاسخ مرداد 29, 1400 at 3:33 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما حدیث جان در همین قسمت می تواین سوال خودت را ارسال کنی.
   پاسخ مرداد 30, 1400 at 5:01 ب.ظ
 36. سلام
  سلام دوستم چند روز است حالش خوب نیست . من داستانش را براتون تعریف می کنم . داستان از زمانی شروع میشه که من ۸ سالم بود اون زمان ما مهمون دوره داشتیم . دختر هم سن نبود ولی بزرگ یا کوچکتر بود ولی پسر هم سن من خیلی بود . یک روز سر بحث شد که من به یکی از پسر ها بهم می آییم برای من سوال شد یعنی کی را می گویند. وقتی که فهمیدم دیگه موضوع تمام شد ولی از هفته بعد هر روز بهش نزدیک تر می شدم خودم نمی خواستم تا اینکه ۶ ماه گذشت و من یک حس عجیبی داشتم . وقتی درباره عشق و عاشقی سرچ کردم. متوجه شدم عاشق شدم .نمی دانستم چه کار کنم . وبعد سرچ کردم باید با عشق در این سن چه کار کنم . نوشت عشق در این سن معنی ندارد و گذرا است . بعد ۲ سال با یک سایت آشنا شدم که نوشت باید با عشق خود روبه رو شوید و اصلا بهش فکر نکنید ولی من هروز بهش فکر می کردم بعد اون روز من یک سال ندیدمش تو اون یک سال با آدم های جدیدی آشنا شدم ولی از عشقم کم نشد . من اون زمان چیز های زیاد ازش فهمیدم . یک روز دیدمش اون روز قلبم خیلی تند زد . ولی دیگه خسته شدم از همه چی می خواستم عاشق آدم های دیگه بشم و هنوز خیلی دوستش داشتم . تصمیم گرفتم برم بگویم استخاره کردم خوب آمد . می خواستم بگم من ۴ سال تمام است دوست دارم. ولی دیگه سخته این عشق یک جمله بگو که من ازت دست بکشم . ولی قبلش خواستم نظر مشاور را بدانم . من ۱۴ سالم و اون ۱۷ سال دارد. ممنون میشم کمک دوستم کنید . باتشکر
  پاسخ مرداد 30, 1400 at 11:57 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز خب تجربه این احساسات با ورود شما به نوجوانی صورت گرفته است و اصلا هم چیز بدی نیست در این مسیر قرار نیست که حتما برای تجربه هر احساسی کار خاصی انجام شود این که شما احساسات خودت را بشناسی و به آنها احترام بگذاری در کنار اینکه درک کنی در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن تجربه این احساسات با این شدت و با خیالپردازی طبیعی هست کمک می کند که تمرکز بیشتری بر اولویت های سنی خودت بگذاری تا به مرور بتوانی شرایط بهتری را تجربه کنید . شما در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر می توانی در مورد این احساسات حتما تصمیم گیری بهتری هم داشته باشی . این موضوع چه برای خود شما باشد و چه دوستتان و یا هر فرد دیگری فرقی ندارد در هرصورت پذیرش واقعیت و دادن زمان به خودتان در این سن از اهمیت زیادی برخودار می باشد.
   پاسخ مرداد 30, 1400 at 3:13 ب.ظ
 37. گوهر
  خیلی خیلی ممنون و متشکروم ❤️ الان می شود بگویید دوستم چه کار کند .دوستم دیگه خسته شد از اینکه ۴ سال منتظر موند ونمی داند اون شخصی اصلا دوستش دارد یا نه . من درباره پسر اطلاعات دارم چون تو یک محله زندکی می کنیم. پسر سر به زیر و با کسی حرف نمیزنه و به نظرات آدم ها احترام می گذارد و دوستم آدم با حجاب و خجالتی و خوش خنده . الان شما چه نظر دارید بهش بگویید یا نه . و اگه بگویید چه چیزی بگویید و می خواهد سال جدید را با پشتکار جدید و رویاجدید شروع کند . راستی اسم من گوهر است و همین طوری اسمم را سلام نوشتم
  پاسخ شهریور 1, 1400 at 9:08 ق.ظ
  • مشاور
   دوست شما باید مسیر رشدی خودش را ادامه بدهد اینکه بخواهد سرمایه گذاری روانی زیادی بر یک احساس یک طرفه کند و در دنیای خیالی خوش به این احساس پاسخ بدهد تنها باعث می شود که با مشکلات بیشتری روبرو شود و اولویت هایی که دارد را از دست بدهد در صورتی که در کنار احترام به احساسات خود و صبر کردن و تلاش برای اولویت های زندگیش می تواند در اول در ِآینده در شرایط ارتباطی مناسب به این احساسات خود پاسخ مثبت در یک ارتباط دو طرفه بدهد و دوم اینکه برای رسیدن به دیگر هدف هایش تلاش می کند و موفقیت بیشتری را کسب می کند. قرار نیست احساسی اصلا تجربه نشود و یا فراموش شود اما در این مسیر پاسخ دهی به بعضی نیازها و احساسات نیاز به زمان و شرایط دیگری دارد.
   پاسخ شهریور 1, 1400 at 10:43 ق.ظ
 38. گوهر
  ببخشید انقدر سوال می پرسم . یعنی الان هیچ کاری نکند. و شما می گویید بر طرف می شود . من به نظر شما احترام می گذارم. ولی دوستم هر کاری می کنه که فراموشش کند نمیشه و من می ترسم اگر بیشتر از این این موضوع طول بکشه به خودش ضربه بزند . یا از عشقش دیوونه بشه من این موضوع تازه دو هفته است فهمیدم و هر کاری می کنم که دوستم خوب باشه و اگه الان این موضوع تموم بشه چند روز ناراحت . بعد به مرور زمان خوب میشه . و من هر کاری که شما بگویید را انجام می دهم پس لطفاً راهنمایی کنید با تشکر
  پاسخ شهریور 1, 1400 at 2:34 ب.ظ
  • مشاور
   ببین عزیزم در این مورد در اول اینکه دوست شما می تواند برای خودش تصمیم گیری داشته باشد و بهتر است که از بیش از اندزاه وارد شدن به مسائل او خوداری کنید . اگر احتمال آسیب به خودش وجود دارد و یا با افت درسی و روابط و یا شرایط روحی مواجهه شده است نیاز است که حتما به روانشناس به صورت حضوری مراجعه کند.
   پاسخ شهریور 1, 1400 at 2:56 ب.ظ
 39. گوهر
  خیلی خیلی ممنون . همیشه تنتون سالم باشه ❤️ و اینکه دوستم می تونه برود و به اون شخص موضوع را بگویید و برای همیشه موضوع تموم شود . و اینکه اگه به مدت نصف روز با یک جنس مخالف حرف بزنی برای یک موضوع بعد که در آینده وارد رابطه می شویم خیانت حساب میشه .
  پاسخ شهریور 1, 1400 at 3:03 ب.ظ
  • مشاور
   ببین عزیزم دوست شما حتی اگر این احساسش را بیان کند در اول اینکه ممکن است این احساس از سمت این آقا مورد پذیرش نباشد خب می تواند این موضوع را تحمل کند؟ در کنار اینکه شماها در سن نوجوانی هستید و روابط در این سن با هیچ تضمین و برنامه ریزی هدفمندی نمی تواند همراه شود و این باعث می شود که از مسیر اصلیتان و اولیت های دیگران اگر بخواهید این میزان سرمایه گذاری روانی داشته باشید خارج شوید . بازهم تصمیم گیری نهایی با خود او هست و بهتر است که شما به هیچ عنوان در این مسیر بجای او تصمیم گیری نکنید و بیان احساسی هم اگر وجود دارد خودش انجام بدهد. خیانت زمانی صورت می گیرد که شماها با فردی در ارتباط باشید و تعهدی وجود داشته باشد و در همان زمان با فرد دیگری هم ارتباط برقرار کنید.
   پاسخ شهریور 1, 1400 at 3:23 ب.ظ
 40. نگار
  سلام خیلی ممنون بابت مطالب مفیدتون . ببخشید اگه یک نفر به مدت ۳ الا۴ سال یک جنس مخالف را دوست داشته باشه ولی بخواهد از تولدتش به بعد دوباره زندگی کند . یعنی دیگه اون را فراموش کن. شما چه نظری می دهید . من می خواهم سال جدید را با فراموش همه چیز گذشته و رویا جدیدم بسازم ولی هر کاری می کنم که اون شخص را فراموش کنم نمیشه . چون دوسش دارم .شما صلاح می دونید بهش بگویم که چقدر دوسش دارم ولی یک حرفی بزن دیگه ازت متنفر بشم . و همه کمکم می کند . لطفاً هر کارئ برای فراموش کردنش باید بکنم را بگویید . با تشکر
  پاسخ شهریور 5, 1400 at 12:54 ق.ظ
 41. پرنیا
  باسلام خدمت مشاور شما همش دارید به بچه ها میگید این احساسات زود گذره زود گذره ولی خوب یه استثنایی هم قائل بشید لطفا من خودم داییم و زن داییم از بچگی همو انتخاب کرده بودن الان بچشون بزرگه هنوزم عاشق همن اون یکی داییم با زنش از ۹ سالگی آشنا شده بوده میخوام بگم انقدر شما همش یه راهکار پیشنهاد میدین
  پاسخ شهریور 15, 1400 at 8:07 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما پرنیا جان ببین عزیزم اره ما بیان نمی توانیم بکینم که همه ازدواج ها و انتخاب های نوجوانی با شک مواجهه می شوند اما ریسک اینگونه روابط در این شرایط سنی زیاد می باشد و در این مسیر بهتر است که به خودمان فرصت بدهیم تا در شرایط سنی و رشدی مناسب در مورد این مسائل تصمیم گیری داشته باشیم و هیجانی با اینگونه مسائل برخورد نکینم . در هرصورت اولویت های هر فردی با دیگری متفاوت می باشد در کنار اینکه حتی اولویت های سنی و رشدی نیز شرایط متفاوتی را ایجاد می کند پس نمی توان با نادیده گرفتن پیش رفت.
   پاسخ شهریور 16, 1400 at 11:40 ق.ظ
 42. زهرا
  سلام اینجا باید سوال پرسید؟
  پاسخ شهریور 21, 1400 at 10:00 ب.ظ
  • مشاور
   سلام بله می توانید در همین قسمت سوال خودت را ارسال کنید و با داشتن لینک سوال جواب را در زیر سوال مشاهده کنید.
   پاسخ شهریور 22, 1400 at 11:06 ق.ظ
 43. سلام وقت بخیر من 18 سالمه و از دختری که یک سال کوچیک تر از خودمه خوشم میاد و جرئت رو در رو شدن باهاش و بیان علاقه مو ندارم ، البته حالا هم نمیخوام کاری انجام بدم تا مدرک دندان پزشکیم رو بگیرم و با شرایط مساعت خواسته مو مطره کنم ولی سوالی برام پیش اومده که باید اول توجه خودش رو جلب کنم و منو بشناسه و بعد برم خواستگاری ، یا اول بیاد برم خواستگاری ، آخه ترسم از اینه اگه اول برم خواستگاری ممکنه جواب رد بهم بده ، لطفا جوابم رو بدید . ممنون
  پاسخ شهریور 26, 1400 at 7:24 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز خب شما در زمان فعلی هردویتان در سن نوجواین هستید و تجربه این احساسات کاملا طبیعی هست و نشان از مسیر رشدی درست شما دارد اما خب این در حالتی هست که شما بدانید که قرار نیست تجربه هر احساسی در همان زمان با پاسخ همراه شود و در این مورد هم شما در کنار احترام به احساسات خود نیاز است که به هردویتان فرصت بیشتری بدهید تا در آِینده در شرایطی که هردوی شما در شرایط سنی و رشدی بهتر قرار دارید و هویت کامل تری را تجربه می کنید اگر بازهم همین احساسات را داشتید در این مسیر برای ارتباط و شناخت بیشتر نسبت به آن زمان خودتان و این خانم به هردویتان فرصت بدهید . اینکه در اول خودتان صحبت کنید و یا به صورت رسمی تر و با کمک خانواده ها خب این بستگی زیادی به دیدگاهای شما در ان زمان و سبک خانوادگی هردوی شما دارد اما در هرصورت مسیر شناخت باید طی شود .
   پاسخ شهریور 27, 1400 at 12:21 ب.ظ
 44. مرتضی
  سلام ببخشید میتونم آیدی تلگرام یا شماره واتساپتون رو داشته باشم؟ میخوام راجب یه مسئله ای مشاوره بگیرم
  پاسخ شهریور 26, 1400 at 9:27 ب.ظ
  • مشاور
   سلام بله شما میتوایند در تلگرام به کمک آی دی زیر سوال خودتان را مطرح کنید. https://t.me/kanonmoshaveran_bot
   پاسخ شهریور 27, 1400 at 12:18 ب.ظ
 45. محمد
  سلام خسته نباشید یک دختر عاشقمه و الان من هرکاری میکنم نمیتونم عاشق شم حسم مرده اگه میشه کمکم کنید
  پاسخ مهر 11, 1400 at 7:26 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما آقا محمد خب قرار نیست که اگر فردی به شما علاقه دارد شما هم همان علاقه را به او داشته باشید و در این مسیر شما در کنار احترام به احساسات فرد مقابل نیازی به مجبور کردن خودتان برای دوست داشتن یک فرد نیست . بهتر است به خودتان فرصت بیشتری بدهید در آینده در شرایط سنی و رشدی بهتر می توانید این احساسات را با فرد دیگری تجربه کنید.
   پاسخ مهر 12, 1400 at 12:31 ب.ظ
 46. بهار
  ایا سن۱۸سالگی برای تصمیم گیری زود است؟
  پاسخ مهر 18, 1400 at 1:23 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما بهار جان در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید که منظور شما از تصمیم گیری چیست و در کنار اینکه در این مسیر روند تصمیم گیری شما چگونه می باشد؟
   پاسخ مهر 18, 1400 at 2:20 ب.ظ
 47. بهار
  دوسال پیش باهاش رفاقت کرده بودم ولی نمیدونم بی‌دلیل باهاش کاد کردم ولی ته دلم دوسش داشتم اما خودمو تزش پنهان میکردم که یه وقت ازار نمبینه اونم طی این مدت منو دوست داش وتا اینکه چند ماه پیش وگف منو میخادنه بخاطره دوستی بهخاطر ازدواج منم گفتم بیا خاستگاری اگه منو واقعا میخای که اومد ولی بین خانواده ها یه موضوع کوچیکی پیش اومد و منم گفتم نمیخام پیام بدیم که همچی بدتر بشه و چون واقعا وابستش بودم هرشب گریه میکردمو روزها حالو حوصله نداشتم انگار ک افسرده بودم ولی گفت از حرفش بر نمیگرده وبازم قرارشد تا اخر این سال بیاد خاستگاری خانواده منم تاحدودی راضی هستن خانواده اون هم همینطور ولی ترس من از سنمونه که چون درسن بلوغ ممکنه باشیمو این عشق از سر شرایطمون باشه(بلوغ)
  پاسخ مهر 18, 1400 at 5:03 ب.ظ
 48. بهار
  منظورم از تصمیم گیری تصمیم بر ازدواج هستش و خاستگار من۱۹سالش هست و ما هردو به هم علاقه داریم و اینکه هردو نیز تر این ماجرا خب داریم وعلاوه بر ان خانواده هامون هم میدانن
  پاسخ مهر 18, 1400 at 5:07 ب.ظ
 49. بهار
  خانواده هامون تقریبا راضی هستن واینکه قرار شده تا اخر این سال دوباره بیاد خاستگاری ولی من فقط دودلم نمیدونم این عشقو علاقه ازسر شرایطمون (بلوغ)هس یا نه؟ و اینکه خودم به شدت وابستش هسم و شبها که کاملا گریه میکردموروز هام که حالو حوصله هیچی نداشتم و۲ماهی میشه بهش پیام نمیدم وحالم همش بده خودمم به این ازدواج راضی ام
  پاسخ مهر 18, 1400 at 5:17 ب.ظ