تلفن تماس جهت رزرو یا کسب اطلاعات بیشتر : شعبه سعادت آباد ۲۲۳۵۴۲۸۲ - ۰۲۱ | شعبه قیطریه ۲۲۶۸۹۵۵۸ - ۰۲۱ | شعبه شریعتی ۸۸۴۲۲۴۹۵ - ۰۲۱

مشاوره عشق نوجوانی

مشاوره عشق نوجوانی

مشاوره عشق نوجوانی – روانشناسی عشق در نوجوانی –  مدت زمان مطالعه 3 دقیقه

کی نیاز به مشاوره عشق نوجوانی دارید؟

ممکن است شما در نگاه اول والدین خوش اخلاقی به نظر برسید، اما به محض اینکه اولین تماس های نوجوان خود را با جنس مخالف می بینید از کوره در می روید.

مدام نگران این هستید که آنها به راه خطا نروند ( اگر آسیب ببینند و شکست بخورند، یا باردار شوند).

برای اطمینان از اینکه غریزه حمایت گر شما، باعث نمی شود که به یک والد وحشتناک تبدیل شوید، در اینجا 5 روش برای بهبود این مسئله آورده شده اند:

مشاوره عشق نوجوانی - روانشناسی عشق در نوجوانی

 1. محدودیت بگذارید

نوجوان شما نیاز دارد از قوانین آگاهی یابد، و بدانید شما تا چه حد رفتارها را تحمل می کنید.

اگر نوجوان را در جریان فرآیند قانون گذاری قرار دهید، با احتمال بیشتری آنها را می پذیرد.

در واقع، بهترین روش اینست که محدودیت ها به وسیله هر دو طرف یعنی والد و نوجوان تعیین شوند، بدین ترتیب هر دو طرف نگرانی ها و استدلال طرف دیگر را درک می کنند و می فهمند.

 1. در مورد مسائل جنسی با وی صحبت کنید.

با اینکه کار خستیست، اما مهم است که صحبت های مناسب سن را با کودک خود داشته باشید.

این مسئله بهر حال بحثی است که نوجوان شما در آینده مطرح خواهد کرد، ولی ممکن است دیر باشد، زمانی که به مشکل خورده است.

نوجوان نیاز دارد از کسی مشاوره بگیرد برای هیجانها و پیچیدگی های زندگی.

مشاوره عشق نوجوانی - روانشناسی عشق در نوجوانی

 1. خوش رو باشید.

اگر نوجوان سعی کرد بین شما و طرف مقابلش ارتباطی برقرار کند، با خوش‌رویی قبول کنید.

این مسئله به شما کمک می کند در جریان ارتباط قرار بگیرید و آن را مانیتور کنید، و متوجه شوید که آیا برای کودک شما سالم است یا خیر.

این مسئله همچنین به طرف مقابل کمک می کند قوانین و محدودیت های شما را بفهمد.

 1. با مثال زدن راهنمایی کنید.

به نوجوان خود نشان دهید که یک ارتباط سالم چگونه است و الگوهایی از احترام، مصالحه، و عشق را به عنوان صفاتی از ارتباط سالم نشان دهید.

مطالعات نشان داده اند نوجوانان ابتدا از والدین خود می آموزند قبل از اینکه تحت تاثیر دوستان و رسانه قرار بگیرند.

هم چنین نوجوانانی که از والدین خود تقلید می کنند همانهایی هستند که والدین با خوشرویی به آنها اجازه صحبت کردن می دهند.

مشاوره عشق نوجوانی - روانشناسی عشق در نوجوانی

 1. قضاوت کردن را کنار بگذارید.

ممکن است وسوسه شوید که نوجوان خود اذیت کنید یا عشق او را ناچیز بچه گانه بشمارید، اما هرگز این کار را نکنید.

عشق اول هر فردی به شدت قوی است، و هرگز در طول عمر از یاد نمی‌رود.

در عوض، کنار بکشید، حمایت کنید، و به یاد داشته باشید که احساس خودتان در این دوران چگونه بوده است.

منبع: سایت کودکانه: کودک و نوجوان

مقالات مرتبط با نوجوان 15 و 16 ساله

نوجوان 15 ساله

مقالات مشاوره جنسی بلوغ

مشاوره جنسی بلوغ

 

سوالات متداول

1 - چرا نوجوانان اینقدر سریع عاشق می شوند؟

عاشق شدن یک تحرک عاطفی است که در هر سنی رخ می دهد، اما برای نوجوانان کنترل احساسات حتی سخت تر است. تغییرات هورمونی، ناشی از تحولات مغز و بدن، به شدت در ایجاد احساسات شدید و جذابیت جنسی و عاشق شدن نوجوان نقش دارد.

2 - رابطه نوجوان چه مدت طول می کشد؟

اکثریت این زوج ها برای تنها چند هفته با هم هستند و برخی هشت ماه و برخی دیگر تا حدود یک سال طول می کشد. این در نمونه های اندک چند سال. دلیل مهم عدم آشنایی کامل و عدم شناخت است. دو زوج با ورود به مرحله جوانی خواسته هایشان تغییر کرده و نظرشان نسبت به زوجشان تغییر می کند

3 - رابطه عادی نوجوان چیست؟

اما در اینجا برخی از میانگین ها وجود دارد: از 9 تا 11 سال، فرزند شما ممکن است استقلال بیشتری را از خانواده نشان دهد و علاقه بیشتری به دوستان داشته باشد. از 14-16 سال، فرزند شما ممکن است بخواهد زمان بیشتری را در گروه های جنسیتی مختلط بگذراند، که در نهایت ممکن است به یک رابطه عاشقانه ختم شود. یا حتی با جنس مخالف در فامیل رابطه برقرار می کند. در این دوره صحبت با یک مشاور می تواند او را از این بحران رهایی دهد و در تصمیم گیری به او کمک کند. ممکن است او واقعا زوج خوبی را پیدا کرده است ولی نیاز است هر دو آموزش ببیند و در مورد آینده بیشتر فکر کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه روانشناسی عشق در نوجوانی می توانید با متخصصان ما با شماره های 02122247100و 02122354282تماس بگیرید.
۳ نظر
 1. شریف بار
  بسیار عالی بود . ممنون از وب سایت خوبتون
  پاسخ آگوست 21, 2020 در 1:34 ب.ظ
 2. عاشق
  چرا میگین توی سن پانزده و شانزده سالگی نهایتا یک سال رابطه هست؟ دلیلش چیه عاخه مگه میشه تغیر کنه علایق عاشقا؟ علشق که باشی که عوض نمیشه نظرت! اون عشق نیس بین‌خیلیایی که شما مشاوران عزیز دیدین!
  پاسخ سپتامبر 13, 2020 در 2:02 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز ببینید زمان مشخصی برای دوست داشتن وجود ندارد اما موضوعی که اهمیت دارد این است که در سن نوجوانی بیشتر تصمیم گیری ها هیجانی و بدون در نظر گرفتن شرایط سنی و رشد اجتماعی ، عاطفی ، اقتصادی و... می باشد و مدت زمان زیادی با خیالپردازی هایی که هردو نوجوان دارند نمی توانند این رابطه بدون هدف مشخص در زمان فعلی را ادامه بدهند و تمرکز زیادی که از آنها می گیرد و آسیب های خانوادگی و درسی که مشاهده می کنند می تواند باعث شود که یک رابطه را رها کنند در کنار اینکه این انتخاب و دوست داشتن شناخت بیشتری بعد از یک مدت برای آن ایجاد می شود و مانند اول آن بر پایه ظاهر نمی باشد و همین موضوع باعث می شود که انتخاب تغییر کند و در کنار همه این موارد شماها در این سن در حال کسب هویت و شناخت بیشتر خودتان هستید به همین دلیل ممکن است عقاید و باورهای دینیتان مداوم تغییر کند ، سبک لباس پوشیدن متفاوتی را امتحان کنید ، به رشته ها و شغل های متعددی گرایش داشته باشید و... تا به نقطه تعادل برسید و خودتان و نیازها و علایقتان را بشناسید و در این زمان می توانید بر مبنای معیارهای با ثباتی با شناخت فرد مقابل برای آینده خود تصمیم گیری کنید.
   پاسخ سپتامبر 13, 2020 در 9:24 ق.ظ
نظر دهید