تلفن تماس جهت رزرو یا کسب اطلاعات بیشتر : شعبه سعادت آباد ۲۲۳۵۴۲۸۲ - ۰۲۱ | شعبه قیطریه ۲۲۶۸۹۵۵۸ - ۰۲۱ | شعبه شریعتی ۸۸۴۲۲۴۹۵ - ۰۲۱

پیشگیری از اضطراب جدایی در کودک

پیشگیری از اضطراب جدایی در کودک

🌟 مادر بین شش تا هجده ماهگی کنار فرزندش حضور داشته باشد. اضطراب جدایی در میان کودکانی با مادران شاغل یا کودکانی که زودتر از هجده ماهگی به مهد میروند بسیار شایع است.

مغز کودک نبود مادر را با نابودی مادر یکی میداند و زمانی که مادر از جلوی دید کودک کنار میرود کودک وحشت زده می شود. کودکی که دو سال اول به اندازه کافی بغل میشود و به مادر میچسبد کمتر دچار اضطراب جدایی خواهد شد.

💠 مادر میتواند زمان دستشویی رفتن در را باز بگذارد تا فرزندش در صورت وحشت از نبود مادر بتواند او را پیدا کند. این کار به آموزش دستشویی رفتن هم کمک میکند.

🌟 تخت یا اتاق خواب کودک بهتر است قبل از شش ماهگی جدا شود.

💠 از فرزندتان در حالی که پشت سر شما گریه میکند جدا نشوید.

🌟 تا چهارده ماهگی با او دالی موشه و از چهارده ماهگی با او قایم موشک بازی کنید. بزرگترین و مهمترین بازی با بچه ها قایم موشک بازی است.

وقتی هزار بار با فرزندتان این بازی را میکنید بعد از شانزده ماهگی کودک به این نتیجه میرسد نبودن مساوی نابودی نیست.

💠 اکر فرزندتان گریه میکند یواشکی او را ترک نکنید.

منبع:e-teb.com

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه اضطراب جدايي در كودك می توانید با متخصصان ما با شماره های 02122247100و 02122354282تماس بگیرید.
۳ نظر
 1. mahla
  سلام یک ماه دیگه پسرم سه سالشه میشه.دو روزه که به خانه اسباب بازی میبرمش اما به حرف مربی گوش نمیکنه و دوست داره فقط بازی کنه.ضمنا از دوری من هم ناراحت نیست و بهانه گیری نمیکنه.آیا در این سن این حالت طبیعیه؟
  پاسخ سپتامبر 5, 2017 در 6:03 ب.ظ
  • همیار
   به نظر من شما در سن مناسبی برای این کار اقدام کردید و فرزند شما مهارت اجتماعی متناسب با سن خودش را دارد.هم از این لحاظ که از شما جدا شده و به گروه هم سالان نزدیک شده و هم لحاظ که بازی اکتشافی دارد.کنجکاوی در محیط جدید برای کوتاه مدت طبیعیه ولی باید کم کم قوانین و مقرارت محیط آگاه بشه و رعایت کنه.حرف شنوی و عدم خودمداری باید در کودک سه ساله شما وجود داشته باشد.
   پاسخ سپتامبر 5, 2017 در 6:41 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام. کودک را به خانه اسباب بازی می برید که بازی کند پس چه انتظاری می رود که به حرف مربی گوش کند؟؟؟ بعلاوه کودکان در این سن فرمانبردار نیستند. در مورد اینکه از دوری شما ناراحت نیست جای نگرانی ای وجود ندارد. دوره ی حساسی که کودک بیش از حد به والدین خود می چسبد بین هشت تا 18 ماهگی است و بعد از ان چسبیدن زیاد به والدین نامناسب تلقی می شود.
   پاسخ سپتامبر 14, 2017 در 9:11 ق.ظ
نظر دهید