تلفن تماس جهت رزرو یا کسب اطلاعات بیشتر : شعبه سعادت آباد ۲۲۳۵۴۲۸۲ - ۰۲۱ | شعبه قیطریه ۲۲۶۸۹۵۵۸ - ۰۲۱ | شعبه شریعتی ۸۸۴۲۲۴۹۵ - ۰۲۱

روانشناسی 13 تا 15 سالگی (نوجوانی)

روانشناسی 13 تا 15 سالگی (نوجوانی)

 

آنچه باید در مورد فرزند نوجوان 13 تا15 ساله خود بدانید:

فرزند شما اکنون رسما یک نوجوان است. دوره نوجوانی زمانی چالش برانگیز برای شما و فرزندتان است. او تا حدی بالغ شده که از آن قدم های لرزان کودکی گذشته و اکنون می‌تواند با اطمینان زیاد گام بردارد، نوجوانان به روش خاص خودشان عمل می کنند ولی  هنوز به کمک شما نیاز دارند.

از نظر اجتماعی، بیشتر به روابط  با همسالانش متکی است و کمتر وابسته شماست. می توانند روابط پایداری با بزرگسالان و همسالان خود داشته باشند و با اینکه تمایل بیشتری به دوست شدن با جنس مخالف دارند، همچنان دوستی با هم جنسان در آنها رایج تر است. تاثیرپذیری از همسالان بسیارشدید است، از نحوه پوشش گرفته تا رفتار و علاقه مندی ها. حد و مرز ها را می سنجند و زمانیکه بزرگتر می شوند و شروع به تجربه استقلال بیشتری می کنند هدفمند شده  و بنابراین احتمالا از دخالت شما بسیار ناراحت می شوند. ممکن است مکالمات چالش برانگیزی   در مورد امتیازات و اصول اخلاقی داشته باشید مخصوصا وقتی نوجوان درک می کند بزرگسالان نیز کامل نیستند. آنها مستعد رفتار های عجیب و غریب بچه گانه هستند به ویژه وقتی تحت فشار باشند.

چالش هایی جدی در پیش روی فرزند شما قرار دارد. حس نیرومند هویت در آنها به وجود آمده و بیشتراز قبل  روی خودشان تمرکز می کنند. تمایلشان به  داشتن حریم شخصی شدید تر شده است.  آنها نیازمند شناخت و بازخوردهای مثبتی هستند که در حفظ خودباوری و اعتماد به نفسی که برای مواجهه با چالش های پیچیده تحصیلی، احساسی و اجتماعی  نیاز  دارند،  کمک می کند. آنها ممکن است درگیر روابط عاطفی کوتاه مدت و زود گذر شوند. علاقه مند به آزادی هستند ولی کاملا آماده برای آزاد بودن نیستند و این موضوع نگرانی های جدی برای آنها ایجاد می کند مخصوصا وقتی در رویارویی با مراحل مهم و کلیدی زندگی مثل ترک مدرسه یا خانه باشند.

این دوره سنی زمانی است است که بیشترین تفاوت بین دختران و پسران دیده می شود. پسرها به سوی بلوغ  می روند و با تغییرات در اندامشان روبه رو می شوند که شامل افزایش رشد موهای زائد و صدای ناهنجار است و ممکن است توجه و دلواپسی زیادی  روی ظاهرخود داشته باشند. دخترها بلوغ را تجربه کرده اند و چرخه قاعدگی آنها به خوبی برقرار شده و از نظر اندام جنسی بیشتر از پسرها تکامل یافته اند. هردو جنس نگرانی زیادی درمورد میزان جذاب بودن ازنظر دیگران دارند و میل جنسی در آنها افزایش می یابد، پس  بهتراست درمورد این وضعیت با او صحبت کنید (اگرتا بحال این کار را انجام نداده اید). رشد  پسرها و دخترها همچنان  ادامه می یابد و سرعت رشد زمانی که به 16 سالگی می رسند کمتر می شود. شما متوجه بهبود زیادی در مهارت های حرکتی انها می شوید طوری که برای انجام فعالیت های فیزیکی سخت،  کمتر دچار سختی می شوند.

متوجه می شوید که فرزندتان برای انتقال تفکرات و احساساتش بهتر عمل می کند. ارزش ها و ایده هایی مترقی دارند و علاقه مندی هایشان به شکل هوشمندی توسعه یافته است. درفرایند حل مساله بهتر شده و در حدود 15 سالگی می توانند درباره مفاهیم انتزاعی فکر کنند و از مهارت تصمیم گیری  در وضعیت های اجتماعی تر و تحصیلی استفاده کنند. وقتی نگرانی و دلواپسی دارند بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند.این سنی است که آنها بیشتر خطر می کنند مخصوصا اگر تحت  تاثیرات منفی از گروه همسالانش باشد مثل نوشیدن الکل، مصرف مواد و یا رابطه جنسی.

ممکن است فکر کنید فرزندتان در حال دور شدن از شماست ولی او بیش از هرزمانی به حمایت شما نیاز دارد. او را تشویق کنید با شما صحبت کند، بی طرف بودن  وارزش نهادن به نظرات و نگرانی های آنها  موجب می شوند بفهمند شما درکنارش هستید. مهم است در باره هر چیزی  صادق و رو راست باشید  از تغییرات شکل ظاهری گرفته تا چالش ها و خطراتی که برای فرزندتان به وجود می آید. اگر فرزندتان به شما اعتماد داشته باشد، میل بیشتری به گفتگو  با شما در مورد هرچیز مهمی دارد. دخالت دادن آنها در تصمیم گیری های خانوادگی به آنها کمک می کند چگونه با مشکلاتی  که برایشان پیش می آید دست و پنجه نرم کنند و به آنها اطمینان می‌دهد انتخاب  های مستقلی در آینده داشته باشند. سنجش حد و مرز ها کاملا طبیعی است ، تداوم و واضح بودن این حدومرزها بسیار مهم است.

تعادل استقلال فرزند شما در حال تغییر است و همراه با این تغییر رابطه شما نیز دچار تحول می شود.ممکن است وسوسه شود با دوستانش بماند با این حال فراموش نکنید که شما در جایگاه پدر و مادر در بهترین موقعیت برای حمایت و راهنمایی فرزندتان قرار دارید، ترفند این کار این است که تا حدی اورا راهنمایی کنید که به او فضای کافی برای بال و پر گرفتن داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

پیش بسوی ۱۲ سالگی

پیش بسوی ۹ سالگی

پیش بسوی پنج سالگی

پیش به سوی یک سالگی

 

منبع:مشاورکو

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه 13 تا 15 سالگی می توانید با متخصصان ما با شماره های 02122247100و 02122354282تماس بگیرید.
۴۵۴ نظر
 1. angel
  سلام احساس میکنم دخترم جدیدا عاشق یکی ازهمکلاسیهاش شده و همه اش تو فکر اونه و از طریق تلگرام هم با هم چت می کنن در ضمن هر دو جزو شاگردان ممتاز هستند و این علاقه باعث شده او پرخاشگری کنه.در ضمن ما جدیدا صاحب یه فرزند پسر هم شدیم.باهاش چه برخوردی داشته باشم؟
  پاسخ آذر 28, 1395 در 1:31 ب.ظ
  • منصورر
   پسره چند سالشه و خودت ـــــــــ؟
   پاسخ تیر 3, 1396 در 8:25 ب.ظ
 2. ناشناس
  خب عاشق هم کلاسیش باشه چه اشکالی داره؟دخترا مخصوصا تو نوجونی خیلی احساسی اند و به محبت احتیاج دارند .بد نیس که
  پاسخ آذر 28, 1395 در 4:21 ب.ظ
 3. جوادیان
  به نظر من عوض اینکه شما در جواب پرخاشگری اون بهش پرخاش کنید باید محبتتون رو بیشتر کنید.بچه جدیدم که اومده حتما احساس کمبود محبت می کنه در ضمن مشکلی نداره که با همکلاسیش دوست بشه و دوستش داشته باشه فقط راجع بهش تحقیق کنید که ببینید چجور بچه ای هست.چون مسلما الان که یکم از نظر عاطفی با مشکل مواجه هست ممکن خیلی به اون وابسته بشه و اونوقت اگه اون فرد شایسته ای نباشه که خیلی بد می شه.بعدم حواستون باشه تموم کنترل ها روی نوجونها باید به صورت نامحسوس باشه چون اونا غرور جوانی و افکار بچگی رو دارن.بعدم بهش مسئولیت بدید و بهش بگید که چقدر به کمک اون به عنوان یک بزرگسال خانه احتیاج دارید یکم هنونه زیر بغلش بزارید.اینجوری می بینید که خیلی راحت به دل شما راه میاد
  پاسخ آذر 29, 1395 در 6:06 ب.ظ
 4. ناشناس
  من از شما یه وسال دارم آیا دخترتون میل به گوشه گیری داره؟اگه داره شاید مشکل از خودتونه که میخاد کمبود محبتو از ایشون جبران کنه
  پاسخ آذر 29, 1395 در 6:29 ب.ظ
 5. میترا
  دوست عزیز دختر شما داره بحران های سن بلوغ رو پشت سر میگذرونه و پرخاشگری هم یکی از خصلت های این دوره ی سنی بسیار حساسه از یه طرفم داره صاحب یه برادر کوچیک میشه و ممکنه باعث حسادتش شده باشه.این اتفاقیه که برای اغلب بچه اولی ها افتاده و میفته .این دست خود شماس که با رفتار مناسبتون نسبت به هر دو جلوی این حساسیت ها رو بگیرید.
  پاسخ آذر 30, 1395 در 4:05 ب.ظ
 6. angel
  ممنون از پاسخ های خوب دوستان عزیز
  پاسخ آذر 30, 1395 در 4:12 ب.ظ
 7. حمید
  سلام من چند سالی هست که سر کلاس نمیتونم گوش کنم و حواصم پرت میشه و هرچی تمرکر میکنم نمیتونم گوش کنم رشته ی تجریس هم هستم اگه میشه لطفا کمکم کنید
  پاسخ دی 6, 1395 در 4:17 ب.ظ
  • حمید
   تجربی
   پاسخ دی 6, 1395 در 4:20 ب.ظ
   • مژگان ن
    سلام، برای افزایش تمرکز حتما یک سری روش های ذهن آگاهی رو تمرین کنید و علاوه بر این نوروفیدبک بسیار کمک کننده است. ورزش منظم و خواب منظم هم به این مسئله کمک بسیاری می کند.
    پاسخ دی 7, 1395 در 9:05 ب.ظ
 8. بهنیا
  سلام و خسته نباشید.همسرم زمانیکه پسرم 20 ماه داشت فوت کرد الان پسرم کلاس هفتم هست.خیلی باهاش مشکل دارم مدرسه هم ازدستش شکایت داره حرف گوش نمیده بی قراره حرکات نامناسب انجام میده دهن به دهن جواب میده.من خودم خیلی احترام بزرگتر ها رو دارم ولی پسرم بخصوص اگر بهش تذکر بدم بدتر رفتار میکنه خلاصه کلافه شدم اصلا حوصله نداره با وجود اینکه باهوشه ولی برای درس وقت نمیگذاره .همیشه سعی میکنه با همه چیز مخالفت کنه تیک های عصبی هم داره خیلی پر توقع و خودخواهه که فکر میکنم به خاطر انکانات زیادیه که در اختیارش گذاشتم دیگه نمیدونم چیکار کنم.کلافه شدم.
  پاسخ دی 15, 1395 در 11:27 ق.ظ
  • روانشناس سایت کودک
   رفتارهای پسر شما می تواند تا حدودی به دلیل فقدان حضور مادر از کودکی باشد اما دچار یاس نشوید، زیرا این رفتارها با توجه به اینکه در استانه ورود به نوجوانی و بلوغ می باشد نیز عادی است مانند تمام نوجوانان و کودکان همسن خودش. اینکه بی احترامی می کند حتی با تذکر مشکل فرزند شما نیست. تمام بچه ها با تذکر رفتار خود درست نکرده و حتی بدتر هم می کنند. پر توقع بودن و خودخواهی علاوه بر اینکه جزوی از ویژگی های این سنین است کمی هم تحت تاثیر رفتارهای شما بوده. همانطور که خودتان ذکر کردید. اما ناگهان همه چیز را تغییر ندهید. با او در مورد احساساتش زیاد صحبت کنید. بگذارید از هر جا ناراحت است با شما در میان بگذارد. مخصوصا اگر جایی اعتراضی دارد به شما بگوید و یا حتی نگرانی در مورد بلوغ و مسائل جنسی. برای دریافت نتایج بهتر هم حتما به مشاور مراجعه نمایید.
   پاسخ دی 17, 1395 در 4:51 ب.ظ
  • Ťufan
   1 پسر شما به یک مادر نیاز داره که نوازشش کنه . 2 بهش قول کادوهایی لوکس گران قیمت به شرطی که همون جوری که خودتان به عنوان یک پدر ازش انتظار دارید . 3 از پسر تان قول بگیرید، که اگه رفتارش همین جوری ماند؟ تحریمش کنید ! هرچیزی نیاز داشت بگین نه تا که دست از این لجبازی ها برداره. 4 و زیاد بهش رو ندین که سوارتون میشه!
   پاسخ بهمن 8, 1395 در 11:37 ب.ظ
 9. میترا
  سلام به نظر من اگر از الان جلوشون رو نگیرید و اقتدار خودتون رو بالا نبرید دچار مشکل جدی با پسرتون میشید. پسرتون تازه کلاس هفتم هست.با این مشکلاتی که شما گفتید پسرتون هر چی بیشتر وارد جامعه بشه.شما هر روز رفتار جدیدی از پسرتون مسبینید و دیگه نمیتونید جلوشو بگیرید به دو سال دیگه فکر کنید که ممکنه با یک نه گفتن از خونه بزن بیرون و.. هر روز اقتدار و جدیت خودتون رو بالا ببرید.
  پاسخ دی 15, 1395 در 11:40 ق.ظ
 10. حسین۱۴
  سلام.چند وقت پیش درتلگرام بودم.آیدی دختری را یافتم هم سن خودم.پس از چک کردن پروفایلش عاشقش شدم.چند وقت پیش بهش پیام و پیشنهاد دادم.اما جواب نداد و من رو report کرد. چیکار کنم؟؟؟ چیکار؟ کمک کنید،کمک
  پاسخ اسفند 28, 1395 در 4:36 ب.ظ
 11. حسین۱۴
  ببخشید من فقط ۱۴ سالمه و کلاس هشتمم.معذرت که وارد جمع بزرگتر ها شدم.شرمنده
  پاسخ اسفند 28, 1395 در 4:41 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   حسین جان سلام. من احساست رو می فهمم و می دونم که این حس خیلی بدیه. اما این تجربه کمکت می کنه که یاد بگیری چطوری وارد روابط بزرگسالی بشی. اول از همه خودت رو بذار جای اون دختر. یک نفر ناشناس پیام بده.. واقعا مجبور نیست که به هر کسی که در خارج از محیط تلگرام نمی شناسه جواب بده.میشه گفت کار خیلی منطقی ای هم کرده. تو در سنی هستی که دوست داری عشق رو تحربه کنی و مسلما هم من هر چی بخوام بگم معتقد هستی که عشق تو خیلی درسته. پس اگر فکر می کنی دوسش داری این احساس رو تو خودت بیشتر بشناس تا بزرگ تر بشی. فقط یادت باشه وقتی تو کسی رو دوست داری اون مجبور نیست که حتما تورو دوست داشته باشه.
   پاسخ اسفند 28, 1395 در 9:22 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   نگران نباش این سایت برای تو و هم سن های توست :)
   پاسخ اسفند 28, 1395 در 9:23 ب.ظ
 12. حسین۱۴
  ممنونم و متشکر.
  پاسخ اسفند 29, 1395 در 8:15 ق.ظ
 13. حسین۱۴
  فقط یه سوال. چجوری میتونم این احساس بیقراری رو از خودم دور کنم؟ اگه جواب بدین ممنون میشم.
  پاسخ اسفند 29, 1395 در 1:27 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   حسین جان توی پیام قبلی هم بهت گفتم، این احساس بی قراری که برات خیلی عجیب و گاهی هم قشنگ هست رو باید تحمل کنی و حتی بپذیری، نوجوانی و سن تو یعنی همین احساس ها که هر چند وقت یکبار حال و هوات رو عوض می کنند و باعث می شن خودت رو بهتر بشناسی و حتی احساس جنسی و هویت خودت رو. این احساس که الان داری کمکت می کنه بفهمی که بهترین نیاز تو چیه و چه جوری بهش برسی و از جنس مخالف چی بخوای. بشین بنویس... شعرهای عاشقانه بخون و حرف های قشنگ رو خوب تو ذهنت مزه مزه کن. نه تو می تونی به زور کسی رو داشته باشی و نه عشق اونقدر قدرت داره که بتونه ادما رو بعد از شروع رابطه نگه داره... متاسفانه این برخلاف اون چیزیه که فیلم ها و قصه ها می بینی. یادت باشه که شاید توی هجده سالگی به احساس امروزت و توی بیست و پنج سالگی به احساس هجده سالگیت بخندی.. شاید هم تعجب کنی که چرا روزی یه جایی کسی رو دوست داشتم با این مشخصات یا از این طریق و ....پس از این عشق نوجوانی و هورمون وار خودت لذت ببر
   پاسخ اسفند 30, 1395 در 11:15 ب.ظ
 14. حسین۱۴
  سلامسال نو رو بهتون تبریک میگم.خواهش میکنم به سوالم پاسخ دهید
  پاسخ اسفند 30, 1395 در 5:20 ب.ظ
 15. هانیه یزد
  سلام...من چندوقته تویه گروه هستم..به یکی ازهم گروهیام علاقه دارم..تقریبا یه سالی میشه..وهرروز علاقم بهش بیشترمیشه..ماباهم حرف میزنیم ولی مثل دوتادوست وهمگروهی..اگه بگم دوسش دارم کاردرستیه؟ودیگه باهاش حرف نزنم؟دوست دارم بدونه دوسش دارم..اون موقع حتی اگه دیگه باهاش حرف نزنم ته دلم آرامش دارم که حرف دلم روزدم
  پاسخ فروردین 1, 1396 در 11:09 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام هانیه جان. ابراز علاقه بهر حال یکی از جنبه های یک ارتباط هست. اما ارتباط شما الان خیلی عاطفی نیست که این مسئله رو ابراز کنی. قبل از اینکه این رو بگی ازش بپرس ایا تنها هست یا کسی رو در زندگی داره. و اینکه بهش بگو از اینکه باهاش صحبت می کنی خوشحالی و ببین اون در مقابل چه چیزی رو ابراز می کنه. باید قدم به قدم این مسئله رو مطرح کنی تا طرف مقابل موضع نگیره و از تو دور نشه.
   پاسخ فروردین 6, 1396 در 7:41 ق.ظ
   • هانیه یزد
    رفتارش جوریه که بعضی وقتاحس میکنم میخوادبگه دوسم داره..ولی بعضی وقتاجوریه که حس میکنم حوصله منو نداره...نمیدونم...گیج شدم کاری که شمامیگین رو انجام میدم بعدنتیجه روبهتون میگم ممنونم ببخشیدمزاحم شدم
    پاسخ فروردین 23, 1396 در 3:44 ب.ظ
    • روانشناس کودک
     موفق باشی عزیزم منتظر هستم
     پاسخ فروردین 24, 1396 در 3:27 ب.ظ
 16. حسین۱۴
  ممنونم سالدخوب و خوشی داشته باشی
  پاسخ فروردین 4, 1396 در 1:13 ب.ظ
 17. 14sara
  سلام ، ببخشید من یه جورایی می تونم بگم که عاشق یکی از بچه های مدرسه شدم ، اول جذبش شدم بعد باهم دوست شدیم و البته من دوستی رو شروع کردم ، بعد از مدتی هم من اونو دوست داشتم و هم اون منو ، ۳ سال از من بزرگتر هست . بعد چند ماه همه چی بهم ریخت و نمی دونم سر چی ، و الان وضعیت جوری هستش که من روز به روز اونو بیشتر دوست دارم و هی میرم پروفایلش رو با گوشیه مامانم چک می کنم چوم منو بلاک کرده و اون هر روز از من بیشتر دور میشه و از من بیشتر بدش میاد، من بعضی وقتا فک می کنم که این رفتارا به خاطر حرفای معاون ها و مشاور های توی مدرسه هست ، چون این قضیه زمانی که هردو همو دوست داشتیم معلوم شد و برای هردوتامون دردسر شد ، به خصوص که این شخصیم که میگم ترنس هستش و از سمت مدرسه خیلی تحت فشار . الانم جوری شده که من همش دارم بهش فک می کنم شبا خوابشو می بینم ، تو مدرسه خودمو می کشم تا تنظیم کنم و فقط ۱ دقیقه بسشتر ببینمش و اون هم هی فرار می کنه ، از تو کلاسشون نمیاد بیرون و.... . خواهش می ‌کنم کمکم کنید. من سر این موضوع خیلی تحت فشار بودم و هنوزم هستم و یکبار خودم رو با خودارضایی آروم کردم و برای حدود ۱ ساعت اصلا بهش فکر نکردم و همین شد که من الان هر چند وقت باید این کار رو انجام بدم . خواهش می کنم کمکم کنید ، به هیچ یک از بزرگترها نمی تونم بگم و فقط با یکی از دوستام درمیون میذارم. اونم کاری از دستش بر نمیاد‌.
  پاسخ فروردین 12, 1396 در 3:43 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سارا جان. نگران نباش. اون دوستت که می گی با توجه به شرایطی که داره به خاطر خود تو ازت فاصله گرفته. قبلا پسر بوده و الان دختر شده؟ اگر الان دختر هست تمام احساساتش هم کاملا زنانه شده و نمی تونه به تو ابراز علاقه کنه متاسفانه. تو هم از این احساساتت ناراحت نشو. تو سنی هستی که ممکنه کسی رو دیوانه وار دوست داشته باشی و یه چیزهایی رو تجربه کنی. اینها کمکت می کنند پخته تر بشی.
   پاسخ فروردین 28, 1396 در 8:28 ب.ظ
 18. سروش
  سلام من پسری 14 ساله هستم. مشکلم اینجاست که نمیتونم درس بخونم حوصلم نمیکشه یه جورایی فقط میخام بخوابم بعد از اینکه خانوادم تذکر دادن فهمیدم اشتباهه ایم کار خانوادم کمک چندانی به من نمیکنند. وقتی از کلاس میام حسابی خسته میشم از ۳ میام خونه تا ۷ میخوابم بعدا بازور بلند میشم شب دیر میخوابم و تمایلی به خوندن درس ندارم کمکم کنید درسم رو با علاقه بخونم متشکرم
  پاسخ اردیبهشت 3, 1396 در 4:48 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سروش جان. باید برنامه روزانت رو منظم کنی و خواب و استراحتت مهم ترینه و خوب نیاز به بررسی شرایط دیگه هم هست. البته خانواده هم باید کمک کنند و بیشتر انگیزه دهنده باشند تا متذکر. ما می تونیم کمکت کنیم. به ربات تلگرام ما پیام بده هزینه کمی داره و می تونی مشاوره انلاین بگیری. مشاوره آنلاین...ربات تلگرام کانون مشاوران ایران
   پاسخ اردیبهشت 18, 1396 در 2:15 ب.ظ
 19. Sahar
  با سلام پسر ده ساله دارم كه يك سالي هست پرخاشگري داره، اصلا درس دوست نداره. زماني كه من باهاش ميخوام درس كار كنم يا در مورد زمينه هايي كه ضعيفه باهاش كار كنم فقط يا داره نق ميزنه يا ساز مخالف برادر حدودا سه ساله داره كه همه بازيهاش با اون خشن هست از تذكر دادن و يا ياداوري اينكه حركات خطرناك چه اسيب هايي ميتونه به برادرش برسونه خسته شدم خواهش ميكنم من رو راهنمايي كنيد
  پاسخ اردیبهشت 5, 1396 در 8:46 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام. این رفتارهای پسر شما و خشمی که داره احتمال زیاد از انتقادها و تذکرهای مداوم نشات گرفته و یحتمل اعتماد به نفس پایینی داره. درس نخواندن هم یک جورایی لجبازی با شماست و نشان دادن پرخاشگری بیشتر. بعلاوه اینکه انگیزه درونی هم برای درس خوندن نداره. به نظر هم می رسه ناخودآکاه مورد مقایسه با برادرش قرار می گیره و احساس ضعف نسبت به برادرش داره و همین امر می تونه خشمش رو بیشتر کنه. مخصوصا اینکه مدام در مواجهه با برادر بهش تذکر بدین بدتر خواهد شد.
   پاسخ خرداد 21, 1396 در 5:33 ب.ظ
 20. Sahar
  سلام من چن ماهه عاشق پسری شدم ۱۷ سالشه خودمم۱۴ سالمه بعد پسره معتاده و بچه پارکه ولی من مشکلی باهاش ندارم مامانم از رابطمون خبر نداشت ک رفتیم با هم پارتی اون روز کلاس نقاشیمو پیچونده بودم بعد مامانم مجبور شدم بهش بگم با پسری دوستم مامانم مخالفه میگه تا ۱۷ یا ۱۸ سالگی باید صبر کنی ولی من پسررو دوس دارم از اون موقع هم هس ک دیگه اصلا نمیزاره هیچ جایی برم خودم قبلا هم نمیزاشت ولی الان اصلا نمیزاره خیلی محدودم کرده خیلی چکم میکنه و از اون پسره خیلی بدش میاد چیکار کنم میگن باید باهاش تموم کنی ولی من نمیتونم لطفا راهنماییم کنید ممنون
  پاسخ اردیبهشت 5, 1396 در 5:01 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سحر جان، من واقعا احساست رو درک می کنم و می دونم که الان از اینکه بیرون نمیری خیلی احساس بدی داره. اما می خوام یک مسئله مهم رو بهت بگم. تمام بچه ها تو سن نوجوانی انقدر به رابطه با جنس مخالف علاقه پیدا می کنند که نمی فهمن طرف مقابلشون چه ویژگی های مثبت یا منفی ای داره. در واقع یک جورایی چشماشون بسته میشه و قدرت قضاوت کم میشه. این تجربه مشترک همه بچه های هم سن توست. یه تصور دیگه هم که ممکنه پیش بیاد اسطوره ای بودن عشقشونه، که انگار هیچ کس تو دنیا به اندازه اونا عاشق نیست و یا هیچ کس هم مثل معشوقشون پیدا نمیشه... و اینها هم خوبه هم بعد... خوبه چون باعث میشه پخته تر بشی و بده چون اگر خیلی جدی بگیری ممکنه عواقب بدی داشته باشه. خیلی صادقانه دارم بهت می گم
   پاسخ اردیبهشت 11, 1396 در 6:35 ب.ظ
   • Sahar
    بله پاسخ شما کاملا صحیحه ولی خب این قدر هم محدودیت خیلی بده هوز هم نمیزاره برم میگه باید ۱۶ سالت بشی عاقل بشی یکم بعد بزارم بری بیرون تو الان نمیفهمی بچه ای خب هر کی باشه بهش بر میخوره من دوست دارم با دوستام برم بیرون میگه نه شما شیطونی میکنید خودشم باهامون میاد خب من خوشم نمیاد هی یکی بالا سرم باشه بگه این کارو کن و این کارو نکن دوستی با جنس مخالف فکر نکنم حتی در حد عادی هم مشکلی داشته باشه این یه چیز عادیه ولی پدر و مادر من نمیتونن قبول کنن میگن که تو خانواده ما جا نیوفتاده ولی هیچ ربطی نداره من نمیتونم به خاطر این که فک و فامیل فکر بد میکنن که زندگیمو خراب کنم پدر مادرم میگن با پسر اینا تا ۱۸ سالگی اینا دوست نشو اون موقع هم مثلا در حد داداشت باشه ک درد و دل کنی باهاش فکرشون اینه که تنها پسری که باید باهاش مثلا روابط عاطفی و این چیزا داشته باشی شوهرته ولی خب من دوست ندارم همچین چیزیو هی میگم بیاین بریم مشاوره میگن نه تو باید خودتو درست کنی ما مشکلی نداریم به خودت رجوع کن خیلی حرسم میده میشه راهنماییم کنید چیکار کنم که هم اجازه بدن برم بیرون همم این که حداقل با یه پسر دوست باشم چون من روابطم واقعا با پسرا خیلی بهتر از دختراس خودم میدونم با دخترا اصلا دابطه نمیتونم برقرار کنم برای همین زیاد دوستی ندارم ۳ تا کلا دارم ولی دوستایی ک پسر مجازی مخفی باهاشون حرف زدم خیلی بودن و خیلی باهاشون راحت ترم
    پاسخ خرداد 8, 1396 در 11:11 ق.ظ
    • روانشناس کودک
     سحر جان نه رومی روم نه زنگی زنگ.... نه اونقدر که اونها سخت می کنند درسته نه این اندازه که تو ازادی می خوای. یادت باشه برای دوست پسر داشتن فرصت خیلی خیلی زیادی داری. مخصوصا وقتی وارد دانشگاه بشی و پخته تر شده باشی کلی فرصت های بهتر داری که بتونی با بقیه وقت بگذرونی. بعلاوه اون زمان روابط و احساست هم قشنگ تر شده. بعلاوه برای اینکه به والدینت هم ثابت کنی پخته هستی و راهت رو بلدی باید توی زندگی شخصیت به فکر پیشرفت درسی و اجتماعیت باشی تا اونها هم بیشتر بهت اعتماد کنند و احساس بهتری برای ازاد گذاشتن تو داشته باشند.
     پاسخ خرداد 18, 1396 در 8:28 ب.ظ
 21. ناشناس
  سلام دختري 15 ساله هستم يكي از دوستاي صميميم جديدا به طور غير معمول نگران قيافشه و خيلي به خاطر اين موضوع خودش رو سرزنش ميكنه خواستم راهنماييش كنم اما چيزي براي گفتن نداشتن اگه ميشه راهنماييم كنيد چون خيلي نگران دوستم هستم اينو مي دونم كه افراد تو اين مخصوسا دختر ها نگران قيافشون هستن اما تا به حال نديده بودم كه كسي به خاطر قيافه افسردگي بگيره و گريه كنه برام عجيبه!!!!
  پاسخ اردیبهشت 21, 1396 در 7:32 ق.ظ
  • ناشناس
   مخصوصا
   پاسخ اردیبهشت 23, 1396 در 6:17 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام. این که دوستت انقدر نگران چهره اش هست نشون میده اعتماد به نفس خیلی ضعیفی داره و در ادامه افسردگی گرفته. این مسئله معمولا برنمی گرده فقط به قیافه و ظاهر در این سن، احتمالا ریشه در رفتارهای خانواده، مقایسه کردن از کودکی و ... حتما باید با این مسئله مواجه بشه که بیشتر از همه در کودکی از چه چیزهایی رنج می برده و خانواده هم باید مورد بررسی قرار بگیرند. دوستت باید تحت مشاوره قرار بگیره.
   پاسخ خرداد 18, 1396 در 8:36 ب.ظ
 22. سارا
  وقتی عموم ازدواج کرد زن عموم یه برادر کوچیک داره که اون موقع دوتامون 9 ساله بودیم و اون همش بهم چشمک میزد در عروسی حالا میگفتم از بچگیش بوده الاناهم که 14 ساله شدیم وقتی که مادر بزرگم فوت شد ما هفت شبانه روز مراسم سوگواری داشتیم اونم همش میرفت پشت پنجره ی بزرگ ی که کل خونه از اون معلوم میرفت و همش به من نگاه میکرد یه جوری هم نگاه میکرد که هیچ کی متوجه نمیشد منم همش اعصابم خورد میشد من یه عالمه دختر عمو و دختر عمه بزرگ تر از خودم دارم فاصله سنی مون 1 ساله و خیلی هم بیحجاب و ارایش میکنن ولی من کلا چادری نیستم ولی بی حجاب هم نیستم متوسطم ولی موندم چرا به اونا نگاه نمیکنه و فقط منو نگاه میکنه موقع غذا خوردن هم میومد نزدیک میشد من بهش محل نمیزارم ترو خدا بگید چیکار کنم اذیت میشم نگا میکنه درضمن این تابستون مراسم سالگرد مادر بزرگمه و من نمی خوام اون دوباره نگام کنه میترسم پیشنهاد دوستی . چیزی بده من هم خودم نمیخوام و اگر هم بخوام مامان بابام نمیزارن ممنون اگه جواب بدید
  پاسخ اردیبهشت 28, 1396 در 6:41 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سارا جان. اینکه یه نفر از تو خوشش اومده اصلا چیز بدی نیست و ناراحت نباش اما اگر تو احساس خوبی بهش نداری و نمی خوای با فردی دوست باشی در صورتی که بهت پیشنهادی داد خیلی قاطعانه رد کن و نه بگو. قطعا مجبور نخواهی بود و مجبورت نمی کنه که باهاش دوست باشی. نگران نباش.
   پاسخ خرداد 18, 1396 در 8:18 ب.ظ
 23. دختر
  سلام. من 14 سالمه قبلا خیلی از بودن کنار دیگران لذت میبردم و همه رو دوس داشتم ولی چند وقته احساس میکنم حوصله کسیو ندارم و نمیخوام کسیو ببینم فقط و فقط حوصله خودمو دارم و همیشه به بهانه های مختلف رفتن به مهمونی رو کنسل میکنم. چند وقت پیش هم تصمیم جدی داشتم که خودمو راحت کنم....
  پاسخ اردیبهشت 30, 1396 در 10:44 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام کیمیا جان. اینکه تو بی حوصله شدی و اصلا از معاشرت با دیگران لذت نمی بری می تونه دلائل مختلف داشته باشه یکیش به دلیل سن حساسی که هستی و تغییرات هورمونی هست که احساس خلا زیاد می کنی و خلقت منفی میشه و اصلا حوصله ارتباط نداری. یک دلیل دیگه هم می تونه وجود افسردگی در تو باشه که مسلما وجود علائم دیگه هم لازمه و نمی شه بر اساس یک یا دو علامت تشخیص گذاشت. به روان شناس حضورا مراحعه نکردی؟ دیگه چه علامت هایی داری؟ روابطت با خانواده چطوره؟
   پاسخ خرداد 21, 1396 در 5:28 ب.ظ
 24. shayan14
  سلام... ببخشید من 14 سالمه پدر و مادرم زیاد رابطه ی خوبی ندارن و من از این خیلی اذیت میشم...همینطور برادر بزرگترم با پدرم اینطورن من خیلی اذیت میشم وقتی میبینم نمیتونم درک کنم...وقتی مادرمو میبینم....چون کاملا میدونم حق با مادرمه و اون خیلی بیشتر من اذیت میشه از این زندگی اما بخاطر ما برو نمیاره...به همین دلایل منم همیشه بارها و بارها هست که از زندگی کردن خسته میشم و *فکرای ناجور* به سرم می خوره .....من چیکار کنم دیگه طاقت ندارم لطفا کمکم کنید؟!! باتشکر
  پاسخ خرداد 10, 1396 در 9:24 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام شایان. با این مسائل که ذکرکردی حتما این احساسی که الان داری عادیه و هر کی جای تو بود همین فکرو الان داشت.در مورد پدر و مادرت واقعا مسئله بین خودشون رو باید با کمک هم حل کنند و حتما به مشاور مراجعه کنند تا ارتباطشون بهتر بشه. در مورد برادرت هم می تونن کمک بگیرند. مخصوصا مادرت که خیلی داره اذیت میشه باید دنبال چاره باشه. در مورد خودت اینو یادت باشه هیچ کس در شرایط خیلی نرمال نیست، و اینکه حتما توانمندی هایی هم هستند که خارج از همه اینها بتونی به اونها تکیه کنی و به فکر رشد خودت باش. فرصت هم زیاد داری و سعی کن تمرکزت رو بذاری روی شغل، درس یا هر چیزی که علاقه داری. جدا از همه مشکلات اطراف هر کسی می تونه پیشرفت خودش رو داشته باشه.
   پاسخ خرداد 18, 1396 در 8:16 ب.ظ
 25. erfan
  سلام من 14سالمه وعاشق دختری هم سن خودم شدم بسیارزیباهست و8ماهه که باهم هستیم وهردوهمو دوست داریم ایا این دوستی خوبه یانه؟؟
  پاسخ خرداد 18, 1396 در 10:46 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام عرفان جان. خیلی خوبه که عاشق شدی و داری این تجربه شیرین رو کسب می کنی. اینکه شما دو نفر بهم احساس دارید به صورت کلی بد نیست و تجربه خوبیه. فقط باید حواستون باشه که تصمیمات زود هنگام نگیرید.. خیلی کم سن هستید و لزومی نداره از الان برای ایندتون برنامه ریزی کنید. سعی کنید به پیشرفت هم کمک کنید مخصوصا توی درس خوندن و کنکور. اگر احساستون باعث پیشرفت هر دو بشه خیلی هم خوبه. اگر باعث پسرفت و افت بشه اصلا خوب نیست.
   پاسخ تیر 7, 1396 در 4:45 ب.ظ
 26. erfan
  سلام من 14سالمه وعاشق دختری هم سن خودم شدم بسیارزیباهست و8ماهه که باهم هستیم وهردوهمو دوست داریم ایا این دوستی خوبه یانه من خیلی خیلی دوستش دارم
  پاسخ خرداد 18, 1396 در 10:47 ب.ظ
 27. erfan
  چه جوری میشه خصوصی صحبت کردباشما یه مسایلی هست که اون هارامیخوام خصوصی بگم لطفا
  پاسخ خرداد 18, 1396 در 10:55 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام عرفان. بیا مشاوره آنلاین از طریق ربات تلگرام می تونی وارد بشی با هزینه کم... ما هم جواب میدیم. مشاوره روانشناسي آنلاين: http://t.me/kanonmoshaveran_bot
   پاسخ تیر 4, 1396 در 10:25 ب.ظ
 28. erfan
  من و او دوبار هم روبوسیدیم وحس خیلی خوبی داشت واصلا بعدان بوسه ها نخواستیم کارهای جنسی انجام بدهیم وهمین دوستی مارا بیشتر کرده ما هردو هیچ بیماری نداریم که از بوسه وارد شودچون خانواده های ما جوری هستند که هرماازماازمایش سلامت میگیرند وسالم هستیم
  پاسخ خرداد 18, 1396 در 11:09 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   در موردش توی مشاوره خصوصی آنلاین صحبت خواهیم کرد.
   پاسخ تیر 4, 1396 در 10:27 ب.ظ
 29. Morteza14
  سلام ممنون میشم اگه راهنماییم کنید... من 14 سالمه خیلی دوست دارم عاشق بشم ولی هم استرس برای همکلام شدن و ترس برای اینکه چطوری ابراز علاقه کنم دارم. لطفا راهنمایی کنید.
  پاسخ خرداد 22, 1396 در 7:57 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام. استرسی که داری خیلی طبیعیه و تجربت کمه... اصلا عجله نکن.... باید اول روی اعتماد به نفس خودت کار کنی و شرط اول برای عاشق شدن اینه که خودت رو خوب بشناسی و خودت رو دوست داشته باشی تا بتونی به کس دیگه ای ابراز علاقه کنی و عشق بورزی.
   پاسخ تیر 1, 1396 در 10:29 ب.ظ
 30. کیمیا 15
  سلام نچ مراجعه نکردم ولی اینترنتی با یک روانشناس صحبت کردم و اون گفت نیاز به مشاوره حضوری داری و شاید به دارو هم نیاز داشته باشی. بهم گف به مامان و بابام بگم ولی من نمیدونم چجوری بهشون بگم. میترسم اگه بهشون نگم، جوون تر که شدم (20_25 سالگی) منو ببرن تیمارستان حالا چکار کنم؟؟؟
  پاسخ خرداد 22, 1396 در 1:40 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   نه نگران نباش کیمیا جان.. کسی الکی دارو تجویز نمی کنه یا قرار نیست همین جوری الکی بری تیمارستان. اگر فردی قرار به بستری داشته باشد کاملا زندگی رو برایخ ود و اطرافیانش سخت تر می کنه و واضحا نیاز به درمان فوری خواهد داشت. بعلاوه برای تشخیص قطعی مراجعه حضوری خیلی بهتره. همان طور هم که برات توضیح دادم ممکنه مشکل از ویژگی های بلوغ و دوره سنیت باشه نه وجود یک اختلال
   پاسخ تیر 7, 1396 در 4:57 ب.ظ
 31. ارمان ۱۵
  سلام من پونزده سالمه هیچ حق نظری ندارم حق ندارم با دوستام بیرون برم حق ندارم خونه دوستام برم حق ندارم دوستمو خونمون بیارم حق ندارم باهاشون سینما یا گیمنت یا هر جایی برم حق ندارم از خیابون خودمون بالاتر برم مامانم میگه مدرسه باید نزدیک باشه نمیزاره مدرسه دور برم خلاصه من هیچ حقی ندارم .لطفا یه کمکی بکنید (اگه میشه از طریق جیمیل پاسخ بدید)
  پاسخ خرداد 22, 1396 در 5:59 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام. آرمان می فهمم خیلی احساس بدی هست و از این محدودیت های خانواده عصبانی هستی. ولی این محدودیت ها با افزایش سنت به مرور از بین میرن نگران نباش اصلا. الان هم از لحاظ روجی هم فیزیکی در مرز کودکی و بزرگسالی هستی ولی به مرور که فاکتورهای مختلف در تو تغییر می کنند خانواده بیشتر بهت اعتماد می کنند و می تونی آزادتر بشی. بعلاوه تو سنین بالاتر تو وارد دانشگاه و کار میشی و ناخودآگاه فضای باز رو تجربه خواهی کرد.
   پاسخ تیر 8, 1396 در 3:22 ب.ظ
 32. ناشناس14
  سلام من حدود چهارده سالمه. من از یه چیزی خیلی بدم میاد وقتی یکی فکر کنه من هنوز هشت سالمه مثلا چند وقت پیشی می خواستم با کسی که یه دو سه سال بزرگتر از خودمه در مورد یه موضوعی حرف بزنم می گفت برو بزرگترت را بیار یا وقتی میرم خونه فامیل ها می گویند برو تو اتاق با بچه ام بازی کن (در حالی که اون بچه شیش سالی از من کوچیک تره و من خجالت می کشم نه بگم)جون من شما باشید به غرورتون بر نمی خوره؟یه مشکل دیگه هم دارم و اینکه یه مقداری خجالتیم و نمی تونم اونجور که باید و شایده با مردم گرم بگیرم به نظر من این دو تا مسءله یه جوریا به هم ربط داره چون مسالا اگه با بزرگ تر خودم گرم بگیرم دیگه نمی گه این یاروبچه است به نظرتون کجای کار میلنگه
  پاسخ خرداد 28, 1396 در 11:55 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام. ببین اعتماد به نفس خیلی روی مخاطب تاثیر داره. هر چقدر تو با قاطعیت و اطمینان بیشتری با ادم ها ارتباط برقرار کنی تاثیر عمیق تری روی اونها می ذاری و بهر حال کم کم جا میفته. اما یک مسئله رو فراموش نکن که توی بازه دوازده تا پونزده سالگی در مرز کودکی و بزرگسالی هستین. یعنی نه میشه گفت بچه نه بزرگسال. تا یکی دو سال دیگه که فیزیکت تغییر کنه صدات و .... تجربیات خودت هم از روابط بیشتر میشه و کم کم می بینی بیشتر روت حساب باز می کنند. این مسئله خیلی دراز مدت نیست نگران نباش.
   پاسخ تیر 4, 1396 در 10:20 ب.ظ
 33. هادی۱۴
  سلام.من پسری هستم چهارده سالمه.یه دختر همسایه داریم دوساله همسایشون شدیم.الان دو ماهه عاشقش شدم.ما طبقه دومییم اونا خونشون روبه رو پنجره پشتی ما هستش.یه روز داشتم تو خیابون نگاه میکردم دختره اومد تو حیاطشون لباساشو برداره منو دید مکق کرد بهم لبخند زد و دست تکون داد وقتی برگشته بره داخل دوباره برگشت و همین کار رو کرد.دوبار دیگه این اتفاق افتاد تا بهش اشاره کردم بیاد بیرون.اونم اسازع کرد که باشه بعد چند دقیقه نمیدونم چه اتفاقی افتاد رفتم و برگشتم پنجره و نگاه کردم دختره لباس پوشیده اومده جلو در منتظر من.م تا خواستم برم بیرون برگشت و رفت داخل(البته منو ندید).از اون روز وقتی میومد بیرون حواسش نمیومد پیش من.البته بعضی اوقات که میاد نو حیاطشون نگا میکنه و وقتی میفهمه مادرش پشتشه گاری انجام نمیده(البته از این دخترایی نیست که بیتد تو خیابون یا حتی جلو در حیاطشون و اصلا تنهایی شهر نمیره فکر کنم شونزده هیفده سالشه).از اون روز که احساس کردم کمی عکسالعمل سرد تر شده فهمیدم خیییییلییییی عاشقش شدم.دارم دیوونه میشم.نمیدونم پطکر به خونواده م بگم خیلی حساسن رو درسم یچیز اینجوری که بشه مادرم خیلی سرزنشم میکنه برعکس پدرم که هیچی نمیگه.نمیدونم چطوری بگم عاشقش شدم برن برام با خونوادس صحبت کنن.طاقت ندارم لطفا راهنمایی کنین.
  پاسخ تیر 1, 1396 در 9:34 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام هادی جان. چقدر خوبه که الان انقدر یکی رو دوست داری. از این حست لذت ببر ... اما.... این حس اون چیزی نیست که فکر می کنی به درد اینده تو بخوره و یا اقدامات جدی تر انجام بدی. البته که تو خیلی دوسش داری و مطمئنا عاشق ترین فردی.... اما این حس فقط تحت تاثیر هورمون ها و تغییرات بدن تو در این سنه. متاسفانه هیچ چیز بالاتر از این نیست.
   پاسخ تیر 9, 1396 در 6:53 ب.ظ
 34. هادی۱۴
  نمیدونم چطوری به خونوادم بگم
  پاسخ تیر 1, 1396 در 9:41 ب.ظ
 35. fati16ساله
  سلام من فاطیم م15سالمه شهریور ماه میرم16من دکتربهم گفته؟افسردگی دارم درسامو حوصله شو ندارم بخونم یاگوش بدم مامانم بهم محبت نمیکنه نمیزاری دوستی هم سنی اشته باشم نمیزاره با دوستام بیرون برم بهم اعتمادنداره اخه 9سالم که بود عاشق یه پسر شدم که همبازیم بود 6سال ازم بزرگ تر بود وقتی مامانم فهمید کلا اخلاقش باهام فرق کرد یه ادم دیگه شد نمیدونم نمیزاره دم در برم توی محلمونم دختر داریم اما یا ازم چن سال بزرگترن یا چن سال کوچیک تر کلا کسی نیس باهام هم صحبت بشه هرچیم بامامانم میگم ب بابام میگه نمیتونم بش اعتماد کنم اما من هیچی ازش پنهون نکردم اما نمیدونم چیکار کنم بیرونم باهام نمیاد یا میگه حالشو ندارم یا میگه پام درد میکنه خاهرمم حوصله بیرون نداره داداشمم حاظر نیس منو با خودش جایی ببره با این که داداشم ازم دوسال کوچیک تره شب قدر بود مسجد کنا خونمونه ب مامانم گفتم میخام برم خونه حوصله شو ندارم گف نمیشه یا داداشتت ببرتت یا خودم میام راضی نمیشد که خودم برم بعد التماسش کردم گفتم ب خدا مامان میرم خونه ب جون بابا جایی نمیرم گف اگه رفتی خونه زود میری بعدشم ب اجیت میگی زنگم بزنه رفتم خونه ب خاهرم گفتم زنگش بزن زنگزده ب مامانم مامانم گف در هارو قفل کن در حیات در اتاق لباساشو مطمعا باش در اورده و بخابونش و قطع کرد باز چن دیقع دیگه زنگ زد همینا رو گف مطعن بشه من خونم با این که درا قفل بود چهار بار زنگ د اخرش خاهرم کلافه شد گف ب خدا در قفله نمیتونه بیرون بره منم از این همه بیاعتمادیش ناراحت شدم و یه عالمه گریه کردم این یه موردش بود کلا هرچی میخانبخرن مثل گوشی واسه داداشم خریدن که ازم کوچیک تره واسه اجیمم خریدن گفتم برا منم بخر گفتن تو کوچیکی گفتم داداشم که ازم کوچیک تره چرا خریدین گف پسره گفتم خب خاهرمم دختره گف اون بزرگه من همیشه تو زندگیم گریه داشتم اونا با دوستاشون میرن بیرون داداشمو میگن پسره اجیمو میگن بزرگه من موندم این وسط چیکارم لطفا کمکم کنین
  پاسخ تیر 3, 1396 در 8:17 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام فاطیما جان، مسلما این رفتارها خیلی ناراحت کننده هستند اما برای این مسئله باید با مادرت مورد بحث قرار بگیره و بتونیم ارتباط بین شما دو تا ارتباط ایمن برقرار کنیم. تو به تنهایی نمی تونی این مسئله رو حل کنی. لازمه به صورت خانوادگی این مسئله حل بشه
   پاسخ تیر 9, 1396 در 7:02 ب.ظ
 36. fati16ساله
  لطفا جوابمو زود بدین خاهش میکنم
  پاسخ تیر 3, 1396 در 8:32 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   نگران نباش ببا روان شناست صحبت کردی اینارو؟ چه برنامه ای ریختین؟
   پاسخ تیر 9, 1396 در 7:02 ب.ظ
 37. دختر(کیمیا)
  ایدی تونو میدین تو تلگرام باهم اشنا شیم؟ البته اگه اقا هستین منصرف شدم لطفا ایدیتو نو بفرستین دیگه راستی دیگه 14 ساله نیستم اشتباه تایپی بود تو سوال اولم.
  پاسخ تیر 4, 1396 در 1:03 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام کیمیا جان. هر سوالی داری همین جا بپرس ما در خدمتیم. پرتال گفت گو بیا و کلی سوال بپرس ما اونجا بیشتر بهت پاسخ خواهیم داد. moshaver.kodakonojavan.com
   پاسخ تیر 9, 1396 در 7:43 ب.ظ
 38. ALMA
  سلام من یک دخترم ولی روحیات پسرانه دارم باید چه کنم تا کمتر مثل پسر باشم؟
  پاسخ تیر 4, 1396 در 3:24 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام. می تونی بیشتر توضیح بدی این روحیاتت چه جوری هستند؟ می تونی توی پرتال کودک و نوجوان سوالت رو بپرسی یا بیای مشاوره خصوصی آنلاین. هر دو توی سایت هستند.
   پاسخ تیر 10, 1396 در 8:15 ب.ظ
 39. ناشناس14
  ممنون ولی من فیزیکیم تا حدودی تغییر کرده مثلا صدام عوض شده
  پاسخ تیر 6, 1396 در 9:21 ق.ظ
 40. دختر
  سلام منو به خاطر حرفام ببخشید و بابت راهنمایتون هم ممنونم. موفق باشید و موید باشید.
  پاسخ تیر 6, 1396 در 12:28 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   ما در خدمتیم .. مچکرم.. برای صحبت بیشتر هم می تونی یا به مشاوره آنلاین سر بزنی یا پرتال گفتگوی کودک و نوجوان همین سایت بالا سمت چپ
   پاسخ تیر 7, 1396 در 4:00 ب.ظ
 41. روانشناس کودک
  همه سوالات جواب داده میشن، سوالات خیلی زیاد هستند و ما سعی می کنیم به همه به نوبت پاسخ بدیم.
  پاسخ تیر 7, 1396 در 4:01 ب.ظ
 42. Omid
  سلام من پسری۱۷ ساله هستم عاشق دختری شدم اما نه می‌دونم نظر اون دختر چیه ونه موقعیت فراهمه مادرش همیشه باهاشه میخوام بدونم چجوری می‌تونم رابطه برقرار کنم اصلأ رابطه من درسته؟
  پاسخ تیر 12, 1396 در 3:24 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام امید. خب اون دختر هم احتمالا باید سن کمی داشته باشه و نمیشه انتظار داشت که خیلی ازاد باشه. اگر راهی برای ارتباط نیست سعی کن اینو بپذیری که نمی تونی خیلی بهش نزدیک بشی و خب از این عشق و احساسی که داری لذت ببر. بهر حال این مسئله از دست تو خارجه و بعلاوه نمی دونی که اون دختر چه حسی نسبت به تو داره. همین طور ممکنه اگر باهاش ارتباط بگیری بعد متوجه بشی که انقدرها هم که فکر میک ردی دوستش نداری و هزاران اما و اگر دیگه.... می خوام اینو بدونی که همیشه اون چیزی که تو ذهنته و از فاصله دور ممکنه تو ارتباط نزدیک تغییر کنه و ....
   پاسخ تیر 20, 1396 در 9:32 ق.ظ
 43. Mahsa
  سلام من۱۴ سالمه. قبلا رمان میخوندم الان دیگه نمیخونم به مامانم رمانیو معرفی کردم که الان همش سرش تو گوشیشه الان دو سه ماهی میشه من دیگه خیلی کلافه شدم بابامم تا ساعت ۱۲ شب سره کاره از صبح.فامیلی کسیم نداریم تو این شهر لطفا یه نظری پیشنهادی کمکی بدین من این گوشیو از مامانم جدا کنم از تنهایی مردم
  پاسخ تیر 20, 1396 در 11:12 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   مهسا جان واقعا احساس تنهایی که می کنی قابل درکه و میشه گفت حق با توست. اما شاید مادرت نمی دونه با این کار داره از خونه و مخصوصا تو دور میشه و اینکه نمی دونم تو چقدر احساس تنهایی می کنی. در قدم اول این احساست رو به مادرت بگو. در مراحل بعدی که یک مقدار مادرت احساس خطر کرد و نگران وضعیت خانواده شد، همین انگیزه ای میشه که روی این رفتار اعتیادگونه به اینترنت کار کنه و کمترش کنه.... متاسفانه خانواده ها همه درگیر این مسئله هستند و فقط مادر و پدر تو نیستن.
   پاسخ تیر 26, 1396 در 10:33 ق.ظ
 44. saba
  لام من 13سالمه خیلی وقته که از زندگیم سیر شدم به خاطر یه سری موضوع وقتی ک به خونوادم میگم کمکم کنن که من مشکلمو حل کنن اصلا بهم اهمیت نمیدن فکر میکنن من دروغ میگم بعد ک نمیدونستم باید چیکار کنم فقط تو اتاق گریه میکردم مامانمم فکر میکرد ک من عاشق شدم گوشیو ازم گرفت از وقتی ک گوشی رو ازم گرفتن حالم بدتر میشه فکر میکنم خیلی تنها شدم چون من هیچ خواهرو برادری ندارم و مامانمو بابامم همش سرکارن اصلا نمیتونم مشکلمو جوری بگم ک کسی درکم کنه
  پاسخ تیر 21, 1396 در 6:53 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام صبای عزیز. این مسائلی که میگی احتمالا به این دلیل هست که خلق افسرده پیدا کردی و بهتره که با یک مشاور و یا روان شناس صحبت کنی از نزدیک. مشکل تو قابل درکه و در این سن نوجوان خیلی نسبت به مسائل احساسی و افسرده شدن آسیب پذیر هست. می تونی هم توی مشاوره آنلاین ما بیای و کمکت کنیم.
   پاسخ تیر 26, 1396 در 6:38 ب.ظ
 45. ی بنده خدای14ساله
  سلام من ی مشکلی دارم اینکه خودم ظاهر خودم رو میپذیرم و خیلی هم دوستش دارم اما میترسم که دیگران خوششون نیاد و همیشه این ترس باهامه لطفا کمکم کنید چجوری این ترسو از بین ببرم و سوال دومم اینه ک من زیاد علاقه به مهمونی و این چیزایی که افراد غریبه زیاد توش باشن اصلا خوشم نمیاد و موذب میشم و اگر راهی برای فرار از اون مجلس باشه حتی یه دقیقه هم اونجا نمیمونم (اصلا خجالتی نیستم و روابط عمومی و حرف زدنمم خوبه)اما نمیدونم این یه حس درونیه. با تشکر
  پاسخ تیر 22, 1396 در 12:11 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام دوست نوجوان ما. احتمالا ترس از نظرات دیگران و ترس از پذیرفته نشدن می تونه ناشی از اعتماد به نفس کم افراد باشه. اما قبل از هر چیز اینو فراموش نکن که ناراضی بودن از ظاهر خود در میان جمع یکی از اضطراب ها و نگرانی های شایع دوران نوجوانی هست. هم چنین به دلیل همین اضطراب ها و ترس از مورد قضاوت قرار گرفتن باعث میشه که کمتر خواهان این باشند که در معرض دید باشند و در مجالس حضور یابند. به مرور که زمان می گذره، ظاهر خودت رو عمیقا می پذیری و یاد می گیری چجوری توی اجتماع روی دیگران تاثیر بذاری بیشتر به ظاهرت عادت می کنی و بیشتر با قرار گرفتن با همین ظاهر توی محیط های اجتماعی خو می گیری.
   پاسخ تیر 23, 1396 در 4:11 ب.ظ
 46. علی
  سلام پسری هستم 13ساله که در این سن هر کسی به راهنمایی های پدر ومادرش تحتیاج داره ولی پدر مادر من اصلا به این موضوعات توجه نمیکنن و البته جدا از این ها چون که تک پسر هستم و سه تا خواهرم دارم و از همشون کوچیکترم به شدت احساس تنهایی میکنم تنها یک رفیق دارم که بعضی وقتهابا هم توی تلگرام چت میکنیم و اصلا پدر ومادرم بهم توجه نمیکنن و به خواسته هام تنوجه نمیکنن تا به حال دوستانم بیش تر پنج رفتن بیرون برای تفریح یا تجدید دیدار ولی پدر مادر من نگذاشتند ویه جورای منو دارن تو خونه حبس میکنن لطفا کمکم کنید
  پاسخ تیر 27, 1396 در 11:41 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام علی عزیز. اینکه پدر و مادرت محدودیت قائل میشن به این دلیل نیست که تو رو درک نمی کنن، بیشتر اونها نگران اتفاقاتی هستند که ممکنه تحت تاثیر همسالان برات بیفته. البته که ناراحتی تو قابل درکه ولی از نظر اونها تو مرز بین کودکی و بزرگسالی هستی. یه زمان کوتاهی می بره تا بهت فرصت بیشتر بدن و بتونی با خیال راحت رفت و امد کنی. برای رسیدن به این منظور باید بهشون نشون بدی که هدفمند هستی و برای ایندت برنامه ریزی داری. بعلاوه تقریبا از شونزده سالگی خیلی ازادانه تر زندگی خواهی کرد اگر هم خودت بتونی شخصیت قوی ای بسازی لیاقت این ازادی رو خواهی داشت.
   پاسخ مرداد 3, 1396 در 2:44 ب.ظ
 47. هادی۱۴
  سلام.من پسری هستم چهارده سالمه.یه دختر همسایه داریم دوساله همسایشون شدیم.الان دو ماهه عاشقش شدم.ما طبقه دومییم اونا خونشون روبه رو پنجره پشتی ما هستش.یه روز داشتم تو خیابون نگاه میکردم دختره اومد تو حیاطشون لباساشو برداره منو دید مکث کرد بهم لبخند زد و دست تکون داد وقتی برگشته بره داخل دوباره برگشت و همین کار رو کرد.دوبار دیگه این اتفاق افتاد تا بهش اشاره کردم بیاد بیرون.اونم اسازع کرد که باشه بعد چند دقیقه نمیدونم چه اتفاقی افتاد رفتم و برگشتم پنجره و نگاه کردم دختره لباس پوشیده اومده جلو در منتظر من.م تا خواستم برم بیرون برگشت و رفت داخل(البته منو ندید).از اون روز وقتی میومد بیرون حواسش نمیومد پیش من.البته بعضی اوقات که میاد نو حیاطشون نگا میکنه و وقتی میفهمه مادرش پشتشه گاری انجام نمیده(البته از این دخترایی نیست که بیتد تو خیابون یا حتی جلو در حیاطشون و اصلا تنهایی شهر نمیره فکر کنم شونزده هیفده سالشه).از اون روز که احساس کردم کمی عکسالعمل سرد تر شده فهمیدم خیییییلییییی عاشقش شدم.دارم دیوونه میشم.نمیدونم چپطوری به خونواده م بگم خیلی حساسن رو درسم یچیز اینجوری که بشه مادرم خیلی سرزنشم میکنه برعکس پدرم که هیچی نمیگه.نمیدونم چطوری بگم عاشقش شدم برن برام با خونوادس صحبت کنن.طاقت ندارم لطفا راهنمایی کنین.(تو جواب این سئوال::ما از اونجا اسباب گشی کردیم و ازش دور شدم.خیلی عصبی شدم نمیدونم چکااار کنم.با خودم فکر میکنم هیشکی نمیتونه مثل اون برام بشه.نمیتونم فراموشش کنم.)تورو خدا چکار کنم
  پاسخ تیر 29, 1396 در 7:38 ب.ظ
 48. هادی۱۴
  .(تو جواب این سئوال..سئوال بالا ::ما از اونجا اسباب گشی کردیم و ازش دور شدم.خیلی عصبی شدم نمیدونم چکااار کنم.با خودم فکر میکنم هیشکی نمیتونه مثل اون برام بشه.نمیتونم فراموشش کنم.)تورو خدا چکار کنم
  پاسخ تیر 29, 1396 در 7:49 ب.ظ
  • مسعود
   منم احساستو درک میکنم واقعا منم موندم چجوری
   پاسخ مرداد 3, 1396 در 4:15 ب.ظ
 49. مسعود
  من یک ساله که عاشق هم کلاسی دختر داییم شدم ولی دختر داییم اصلا حاضر نیست بهش بگه چون میگه که من که صمیمی ترین دوستش هستم هم وقتی بهش میگم با فلانی دوست شو اصلا حاضر نیست باید چیکار کنم راهنمایی کنید لطفا
  پاسخ مرداد 1, 1396 در 5:25 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام. مسعود عزیز خب بهترین راه اینه که خودت مطرح کنی... من نمی دونم چند سالشه دقیق... اما اگر سنش همین حدود دوازده تا پونزده باشه خب سخته سریع بیاد صمیمی بشه و بهش حق بده... اگر هم خودت سنت کم هست خیلی هیجانی تصمیم نگیر و با همین عشقت زندگی کن توی فکرت.
   پاسخ مرداد 12, 1396 در 9:11 ب.ظ
 50. مریم
  سلام من 13 سالمه و چند وقته وقتی میرم بیرون تنهایی احساس ترس و استرسم میگیره ولی با یه کسی برم این احساس رو ندارم قبلا اصلا اینجوری نبودم و خیلی خجالتی هستم خواهش میکنم راهی دارید بگید
  پاسخ مرداد 3, 1396 در 4:53 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام مریم عزیز. ببین اضطراب در اجتماع معمولا ناشی از احساس های درونی تو در مورد خودت و ظاهرت میشه. ممکنه این حس درونی رو داشته باشی که ظاهر تو خوب نیست یا اینکه ممکنه دیگران مسخره کنند و ... برای سن تو این حس عجیب نیست. باید رو خودت کار کنی و یادت باشه توی خیابون کسی حواسش به تو نیست و همه همین طور که هستی تورو دوست دارند و می پذیرند. بعلاوه باید نقاط قوت خودت رو هم پیدا کنی و به اونها اعتماد کنی.
   پاسخ مرداد 17, 1396 در 10:41 ق.ظ
 51. ناشناس14
  خیلی ممنون .از وقتی که شما راهنماییم کردین تلاشم برای بیشتر شدن اعتماد به نفس بیشتر شده و تا حدودی هم تاثیر داشت خیلی خیلی ممنون و اینم بگم که من اعتماد به نفس پایینی داشتم و خیلیا ازم سوء استفاده می کردن ولی وقتی که پیشنهاد شما را خوندم به خودم اومدم ویجورایی نتیجه گرفتم اعتماد به نفس عزت به نفس هم میارهخیلی خیلی ممنونیه درخواست دیگه هم از شما داشتم اگه می شه راه های زیاد شدن اعتماد به نفس رو برام توضیح بدین تا اعتماد به نفسم بیشتر از این بشه
  پاسخ مرداد 4, 1396 در 12:13 ب.ظ
  • روان شناس کودک
   خواهش می کنم خوشحالیم که این طور بوده.. حتما برات مطالب کامل می ذارم. فقط یه فرصتی نیازه جواب بقیه پرسش ها هم داده باشه حتما می ذارم نگران نباش.
   پاسخ مرداد 7, 1396 در 7:57 ق.ظ
 52. مهدیه
  سلام من 13 سالمه من بعضی از هفته ها یا روزا دچار افسردگی میشم یه جوری که انگار یه خبر خیلی بدی شنیدم همش دلم میخواد گریه کنم اونم بی دلیل واقعا نمیدونم چرا ! ولی اینم بگم من یه خاصیتی دارم هر چقد تو این مدتا گریه کنم و غصه بخورم بعد از گذشت اون مدت اینقد شادم که انگار من اون ادم نیستم !! خودم از خودم تعجب میکنم ولی حتی اگه تو اون مدت باشم که افسردگی دارم جلوی بقیه شادم و هیچکس به این شک نمیکنه من افسرده هستم بعد اون جمله که میگه کسی که بیشتر و الکی میخنده از درون داغونه یادم میوفته لطفا یه راه حلی بگین ممنون از سایت خوبتون:)
  پاسخ مرداد 8, 1396 در 8:15 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام مهدیه جان. برای بهبود این وضعیت باید روی افکارت و مسائلی که بیشتر بهشون فکر می کنی هنگام ناراحتیا کار کنیم... مسئله غیر قابل رفعی نیست فقط باید بخوای که این ویژگی تغییر کنه.. بعلاوه خیلی از هم سن های تو به این حالت هستند عزیزم
   پاسخ مرداد 23, 1396 در 8:10 ق.ظ
 53. مهدی
  سلام آیا از نظر شما عاشقی در دوران نوجوانی غلط است؟ لطفا بهم بگید چرا
  پاسخ مرداد 8, 1396 در 6:31 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام مهدی. خیر! ما در تمام این سایت هم همین نظر رو داشتیم که دوست داشتن نه تنها در نوجوانی که در هیچ سنی غلط نیست... اما مسئله اصلی نوع نگاه به عشق و دوست داشتنه... مثلا یک نوجوان باید بدونه بین دوست داشتن در دوره نوجوانی و تصمیم گیری برای ازدواج و انتخاب منطقی خیلی خیلی تفاوت وجود دارد. این همون احساسیه که منجر به پختگی خواهد شد.
   پاسخ مرداد 23, 1396 در 8:12 ق.ظ
 54. محمد
  سلام من چهارده سالمه و دی ماه سال 96 میشه پونزده سالم و مشکلم اینکه هیچ احساسی ندارم هیچ هدفی واسه زندگی ندارم هیچ علاقه ای به هیچی ندارم و اصن واقعا هم خیلی عجیبه اخه من هیچ میلی هم جنس مخالف و اینجور چیزا ندارم عجیب ترشم اینکه حتی اگه دختری بخواد خودشو بهم نزدیک کنه من اجازه نمیدم با اینکه پسرم!!! و من قبلا کلاس هفتم بودم و دقیقا سیزده سالم بود عاشق شده بودم و اونم خونشون دور بود و همش منو پس میزد و بلاک میکرد و خلاصه که افسردگی گرفته بودم و حتی میخواستم خودمو واسه یک دختر بچه پولدار بکشم!؟ ولی الان خیلی چیزا عوض شده و من حتی دیگه بهم سلامم نمیکنم ولی چیز عجیب ترین اینکه وقتی میرم خونشون اخه دختر دختر داییمه وقتی میریم خونشون و یک اتاق بهم میدن به طور موقت که یک دوروزی بمونیم خونشون همش گریه میکنم حتی خودمم نمیدونم چرا و اینم بگم که طرف با کلی پسر رفیقه و منم دیگه حالم ازش بهم میخوره و خواهشا تمام این حرفایی که زدم کامل و با دقت بخونین و کمکم کنید مشکل اصلیم رو اولاش نوشتم که خیلی بی احساس شدم و امیدی به اینده ندارم و فقط الکی میخورم میخوابم برامم مهم نیست حتی کسی بمیره یا نمیره خودمم میدونم عجیبه و احساس میکنم واقعا متفاوتم در بین نوجوانان همسن خودم و لطفا جواب رو به ایمیلم بفرستید مطلع بشم اخه ربات انلاین پول نه هزار تومن رو مادر پدرم نمیده .،، و ازتون بازم خواهش میکنم کامل مشکلمو بخونید و با دقت ممنونم سایت خوبی دارید..
  پاسخ مرداد 14, 1396 در 9:11 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام محمد، من بهت ایمیل می زنم اما متاسفانه تایم کاری ما اجازه نمیده مدام ایمیل چک کنیم و پاسخ بدیم. این مسئله ممکنه تورو ناامید کنه.
   پاسخ مرداد 22, 1396 در 7:50 ب.ظ
 55. محبوبه
  سلام مقالتون خوب بود. ولی کو بزرگتری که توجه کنه؟ شما میگین نوجوان ها از خانواده دور میشن ولی برعکس مامانم داره از من دور میشه. بهش میگم بیا میخوام باهات حرف بزنم، یا نمیاد! یا وقتی میاد سریع عصبان میشه!!! چون میخواد فقط گوش کنم. همش دوست داره نظرم باهاش یکی باشه در غیر این صورت باهم دعوامون میشه!!! بخدا خیلی عصبی شدم. رفتاراش خیلی روم تاثیر گذاشته و حالا من شدم یه نوجوان پرخاشگر و عصبی....
  پاسخ مرداد 20, 1396 در 5:39 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام محبوبه جان. احساس تو کاملا قابل درکه و خواسته تو از مادرت معقول هست. ممکنه مادرت به دلیل مشکلاتی که در خانه داره یا حتی مشکلات ارتباطی بی حوصله و عصبی باشه.. در این شرایط یک مقدار درک از جانب تو هم لازمه... بهر صورت مادرت اگر با یک مشاور یا روان شناس خوب صحبت کنه و بیشتر در مورد ویژگی های نوجوون خودش بیشتر بدونه، همین آگاهی کمکش می کنه که بهتر رفتار کنه... شاید واقعا نمی دونه که یک گفتگو ساده چقدر می تونه به تو کمک کنه.
   پاسخ مرداد 26, 1396 در 8:56 ق.ظ
 56. anghelgh
  سلام احساس می کنم دختر 13 ساله ام جدیدا عاشق یکی از همکلاسیاش شده و همه اش تو فکر اونه و از طریق تلگرام هم با هم چت می کنند.و در ضمن هر دو جزو شاگردان ممتاز هستند.ولی من از این علاقه که باعث پرخاشگری او شده مترسم در ضمن ما جدیدا صاحب یک فرزند پسر شدیم.
  پاسخ مرداد 21, 1396 در 5:23 ق.ظ
  • همیار
   به نظر من عوض اینکه شما در جواب پرخاشگر اون بهش پرخاش کنید باید محبتتون رو بیشتر کنید.بچه جدیدم که اومده اون حتما احساس کمبود محبت می کنه.در ضمن مشکلی نداره که با همکلاسیش دوست بشه.و دوستش داشته باشه فقط راجع بهش تحقیق کنید.که ببنید چور بچه ای هست.چون مسلما الان که یکم از نظر عاطفی با مشکل مواجهه هست ممکنه خیلی به اون وابسته بشه و اونوقت اگه اون فرد شابسته ای نباشه که خیلی بد میشه.بعدم حواستون باشه تموم کنترل ها روی نوجوان ها باید به صورت نامحسوس باشه چون اونا غرور جوانی و افکار بچگی رو دارن.بعدم بهش مسئولیت بدید و بهش بگید که چقدر به کمک اون به عنوان یک عضو بزرگسال خانه احتیاج دارید یکم هندوانه زیر بغلش بزارید.اینجوری می بینید که خیلی راحت به دل شما راه میاد.
   پاسخ مرداد 23, 1396 در 8:38 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام.. این سوال رو در جای دیگری پرسیدید و پاسخ دادیم.. متشکرم
   پاسخ مرداد 26, 1396 در 8:53 ق.ظ
 57. Vahid
  سلام ببخشید من 15سال دارم یه دختر تو کوچمون هست که چند ساله عاشقشم و نمیتونم بهش بگم ومشکل بزرگ اینه که باوجود اینکه یک سال ازم کوچیکه ولی رفتارش بچگانس. تورو خدا کمکم کنین در ضمن خانوادمم یکم خشن هستن و به من توجه کمتری دارن فکر نکنم به وجود رابطه من با اون راضی باشن
  پاسخ مرداد 21, 1396 در 4:11 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام وحید عزیز. نگران چی هستی که خانواده بفهمن؟ تو که هنوز با اون دختر ارتباطی نداری بعلاوه دوست داشتن همین جوری خوبه نیازی نیست بهش بگی.. شاید کم کم احساست کم بشه بعدا پشیمون بشی که بهش گفتی.
   پاسخ مرداد 26, 1396 در 3:06 ب.ظ
 58. سحر
  سلام من سحر هستم ۱۳سالمه من مادر و پدرم کمی‌مذهبی هستند ولی بهم راجب چادر یا هرچیز دیگه ای اصلا زورم نمی کنند من بایکی از دوستای صمیمیم قهر کردم به خاطر بی حجابی یا خیلی از مسائل دیکه الان نمیدونم چطوری یه دوست خوب پیدا کنم دیگه هیچ دوستی ندارم امسال هم دارم میرم کلاس هفتم خیلی از دخترای هم سن و سال من خیلیاشون بی حجاب و مانتو جلو باز‌و از این جور چیزا میپوشن من پدرم از این ها متنفره من چیکار‌کنم ؟ لطفا کمکم کنید ممنون
  پاسخ مرداد 22, 1396 در 3:44 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سحر عزیز... خب دوست پیدا کردن صرفا مربوط به ظاهر نیست.. می دونم که الان خیلی ها ظاهر دور از عرفی دارند امادر این میون میشه یک فردی رو با ظاهر متعادل پیدا کنی... مثلا دختر مانتویی ساده... مخصوصا اگر دختری باشه که درس خون و مودب باشه حتما پدرت قبول می کنه و ظاهر رو در نظر نمی گیره
   پاسخ مرداد 30, 1396 در 6:52 ب.ظ
 59. من بیچاره
  سلام من ۲۰ سالمه و یه خواهر ۱۵ ساله دارم دیگه از دستش خسته شدیم، توی مدرسه میگرده با بدترین دخترا دوست میشه، از طریق اونا با چند تا پسر دوست شد بعد گوشی رو ازش گرفتیم" گوشی مال خودش نبود برای بابام بود" فوری سیم کارتشو شکوند بعد از اون ۳ تا سیمکارت پیدا کردم توی کیفش ک اونا رو هم شکوند درس اصلا نمیخونه اصلا با یه پسری دوست شد رفت خونشون بهش کادو داد؛ ب گفته ی خودش که اصلا تماس نداشتن با هم و در حد ۵ دقیقه بود، اما از بس دروغ گفته بهش اعتماد ندارم توی ساختمونمون با دو نفر کوچکتر از خودش دوسته اونا خیییلی لات و خیابونی هستن، اینم مثل اونا شده هرشب تا ساعت ۱ خونه ی اوناس، همش میگه حوصلم سر میره توی خونه، فقط میپیچونه ما رو که بره پارک با دوستاش آرایش میکنه جدیدا با اینکه هم خوشگله هم سفید، لباسای بد میپوشه توی خونه با ما دعوا داره همش یواشکی پول میدزده از جیب مامان بابام بخدا هرروز نصحیتش میکنیم که دست بردار از دوستای افتضاحت اما فورا قهر میکنه و اعتصاب غذا میکنه همش به فکر تیپ و مدل لاک هست امروزم که خبر دادن اینو با ۳ تا از دوستاش و ۳ تا پسرا گرفتن بردن کلانتری من و مامانم هراسان رفتیم گفتن با پسرا در حال قلبون کشیدن بودن البته خواهرم و یکی از دوستاش گفتن ما با اونا نبودیم، پدر یکی از دوستامون دنبالش میگشت ما رفتیم بهش بگیم که همزمان ما رو هم گرفتن اما من باور ندارم از بس دروغ گفته اگه ۲ دقیقه دیرتر رسیده بودیم نامه ی زندان رو رد کرده بودن توی عمرمون پامون به کلانتری باز نشده بود که شد امشب تو رو خدا بگین چیکار کنیم ما؟ بعید میدونم هیچوقت آدم بشه
  پاسخ مرداد 23, 1396 در 10:47 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلامو مسائلی که فرمودید برای اکثر خانواده های نوجوانان مشکل هستنند حالا هر کدام به نحوی. ولی در یک سایت کودک ما نمی توانیم در یک کامنت به درمان و اموزش خانواده اون هم در این مسائل بپردازیم، مضافا اینکه حضور خود وی و درمان و اموزش وی الزامیست. من بهتون پیشنهاد می کنم که از مشاوره حضوری یا آنلاین استفاده کنید. باید تمامی ابعاد و جزئیات مورد بررسی قرار بگیرند و خود نوجوان باید مورد اموزش و درمان باشد.
   پاسخ مرداد 24, 1396 در 5:55 ق.ظ
   • حدیث
    ماهک هستم 14 سالمه .....پدر مادرم موبایل منو از من گرفتند به همین دلیل من نمیتونم با دوست پسرم که خیلی دوستش دارم ارتباط داشته باشم الان سه ماه شده خیلی عذاب میکشم دوست پسرم هم برای خوزستانه و من برا شمال از طریق موبایل با هم در ارتباط بودیم که الان همون هم نیستیم ....چیکار کنم ..خواهش میکنم کمکم کنید خواهش میکنم دلم خیلی براش تنگ شده چند بار تصمیم داصتم از خونه فرار کنم اما جرعت این کار رو ندارم ...راهنماییم کنید...من تنهام خیلی خیلی
    پاسخ شهریور 6, 1396 در 2:24 ق.ظ
    • روانشناس کودک
     سلام مجدد ماهک جان... خیلی احساس بدیه که ادم از کسی دوست داره دور باشه و اینکه نتونه ارتباطی باهاش داشته باشه... من کاملا می فهممت... اما مسئله اینجاست که بدون موبایل یعنی می ترسی از دستش بدی؟ خب فرصت هست که بعدها بازم ازش خبر بگیری... بیرون از خونه هیچ اتفاق خوشایندتری برای تو نیست.. مثلا کسی بهت گوشی نمیده که با اون در ارتباط باشی. بعلاوه وقتی از خونه فرار کنی دیگه اسم دختر فراری رو پیدا می کنی و اون پسری که دوستش داری و خانوادش دیگه اصلا تورو قبول نخواهند کرد. بهر حال با خانواده بودن یک امتیاز هست. به این مسئله خوب فکر کن.
     پاسخ شهریور 17, 1396 در 11:06 ق.ظ
 60. علیرضا
  البته اینم بگم که من خودم باهاش تو تئاتر اشنا شدم و هروقت که بازی میکنه من نقش مقابلشم بخاطر همین بیشتر چشم تو چشمیم
  پاسخ مرداد 31, 1396 در 12:11 ب.ظ
 61. علیرضا
  سلام من یه پسر 13 ساله هستم و عاشق یه دختره شدم که اونم 13 سالشه وقتی بهم نگاه میکنه یهو هول میشم و کف دستم عرق میکنه{به شدت} من از گفتن حسم به اون و خانوادم خجالت میکشم . باای نکه تئاتر کار میکنم از اعتماد به نفس بالایی برخوردارم نمی تونم این موضوع رو به کسی بگم به نظرتون من کار بدی کردم که عاشق این خانوم شدم یانه
  پاسخ مرداد 31, 1396 در 12:19 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام علیرضا... نه عاشق شدن که اصلا بد نیست... اگر منطقی و درست باشه و اگر باعث پیشرفت تو بشه. خیلی هم خوب خواهد بود اصلا نگران نباش. .. این حس هایی که داری خیلی خوبن و قدرشونو بدون... بهت کمک می کنند بزرگتر بشی و بالغ و پخته بشی. باز هم ممکنه از این حس ها در زندگی داشته باشی البته در هر سنی این حس متفاوت خواهد بود.
   پاسخ شهریور 10, 1396 در 7:00 ب.ظ
 62. Sahar
  سلام خسته نباشید ببخشید من یه دختر ۱۵ساله هستم که خیلی دوست دارم مشکلاتمو با یکی در میون بزارم و باهاش درد ودل کنم بدون اینکه هراسی داشه باشم و همچنین خیلی دوست دارم که با مادرم راحت باشم ولی مادرم اصلا اینو نمیخواد و من هروقت سوالی ازش میپرسم برام توضیح نمیده واگه هم بده یه جورایی میپیچونه و هروقت هم که میخوام باهاش درد و دل کنم اول میترسم که سرزنشم کنه و همچنین اون اصلا حوصله حرفای من و نداره خواهر بزرگتر از خودمم هم ندارم که حداقل بتونم با اون درد و دل کنم و خواهرم کوچیکه دوست هم دارم ولی برای درد و دل ترس از این دارم که رازدار خوبی نباشه کسی هم توی خانواده نیس که بتونم اونقدر ببینمش و باهاش صحبت کنم دیگه واقعا دارم کلافه میشم اگه پیشنهادی دارید بدید لطفا
  پاسخ شهریور 1, 1396 در 11:58 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام. برای درد دل کردن هم می تونی مشاوره تلفنی داشته باشی و هم مشاوره آنلاین.. اصلا کار سختی نیست... برای هر دو هم اطلاعات کامل در سایت هست و می تونی استفاده کنی.
   پاسخ شهریور 12, 1396 در 5:07 ب.ظ
 63. ایمان
  سلام. من پسرم 13 سالشه و برای اولین بار متوجه شدم مشروب خورده چه برخوردی باید باهاش داشته باشم که دیگه این کارو نکنه
  پاسخ شهریور 2, 1396 در 11:15 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام.... نوجوان ها رفتارهای پرخطر زیادی رو انجام میدن. اولین مسئله اینه که احساس گناه نباید بهش بدین. ازش در مورد احساسی که هنگام نوشیدن داشت بپرسین و این تجربه رو چجوری می بینه... بعد به دنبال این پرسش ها نشون بدین که درک می کنید و واقعا می تونه حس خوبی بده. بعد از آن خیلی دوستانه با وی صحبت کنید و در مورد تاثیراتی که روی بدن می گذارد گفتگو کنید. نظر او را بپرسید و اینکه در مورد مصرف اینده چه برنامه دارد.
   پاسخ شهریور 12, 1396 در 5:20 ب.ظ
 64. مهسا
  سلام من ۱۴ سالمه و پدر مادرم نمیزارن برم‌بیرون این ب شدتی منو ناراحت میکنه ک خودمو تو اتاق حبس میکنم چون بیشتر هم سن و سالای من یا خونه همدیگن یا با هم بیرونو سینما و خریدن ولی مامانم میگه برای این کارا زوده ولی من ب خودم اعتماد دارم ک در حدی حستم ک بتونم از خودم دفاع کنم و خوبو بدو تشخیص بدم هرچقدم باهاش حرف میزنم حرفمو گوش نمیده واقعا مامانم با این کارا کاری میکنه که انگار بهم اعتماد نداره یا من خودمم اعتمادمو بهش از دست دادم چون اصلا تو این سن با من درست رفتار نمیکنه و بابامم از مامانم حمایت میکنه لطفا بگین چیکار کنم
  پاسخ شهریور 2, 1396 در 6:21 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام مهسا جان.. پدر و مادرها متفاوتن و میزان آزادی ای که به بچه ها میدن هم متفاوت هست. اولین اصل اینه که بدونی خیلیا مثل تو هستن.. اگر به همین سایت و سوالا سر بزنی خواهی دید.. پس فکر نکن فقط پدر و مادرت اینطور هستند. بعلاوه این سخت گیریها با افزایش سن تو کمتر خواهد شد... البته که منوط به این هست که تو چقدر بتونی اعتماد جلب کنی.. مثلا بعد از هجده سالگی و با ورود به دانشگاه خیلی اوضاع تغییر خواهد کرد.
   پاسخ شهریور 12, 1396 در 5:23 ب.ظ
 65. Mehran
  سلام به همگی من مهران هستم پونزده سال دارم من حس عشق و عاشقی رو دارم ولی خیلی کم رو هستم خیلی دوس دارم با یه دختر دوست باشم ولی میترسم به کسی پیام بدم چی کار کنم ؟ واقعا این موضوع آزارم میده چند بار خواستم داخل پیوی دختری برم (هم سن خودم هست) ولی اصلا نمیتونم لطفا راه حلی بدید با تشکر
  پاسخ شهریور 3, 1396 در 1:48 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام مهران عزیز. خب این که تو واقعا خیلی رو نداری مستقیم صحبت کنی نشونه ضعف تو نیست. شاید دوست نداری نه بشنوی یا مزاحم کسی بشی. به هر حال اینکه شاید دوستات توی مدرسه راحت این کارو انجام میدن نشونه قوی بودن و بهتر بودن اونها نیست. ترس تو به احتمال زیاد همون ناشی از ترس از طرد شدنه، که یه وقت پیام بدی و جواب خوبی نشنوی. اگر واقعا دوست داری این کارو انجام بدی باید ب1ذیری کسی که بهش پیام میدی لزوما مجبور نیست به تو پاسخ مثبت بده و مممکنه پاسخی نده و یا حتی بد برخورد کنه... این مسئله ای هست که تو اجتماع هم زیاد باهاش مواجه خواهی شد و باید بهش عادت کنی.
   پاسخ شهریور 15, 1396 در 7:49 ق.ظ
 66. Mehran
  من غیر از این مشکل بالا که مطرح کردم مشکل دیگه ندارم بعضی اوقات عصبی یا خیلی زود ناراحت میشم ولی دربارش تحقیق کردم تا حد زیادی خودمو کنترل میکنم از نظر تحصیلی هم نمراتم عالیه مشکلی ندارم استقلال خودم رو در خانه دارم خانوادم هم خیلی خوب در مسائل درکم می کنند ولی این که حس عاشقی دارم رو خجالت میکشم بهشون بگم نمیدونم شایدم از اینکه جواب منفی بشنوم میترسم بعضی اوقات شدید احساس تنهایی میکنم :((
  پاسخ شهریور 3, 1396 در 10:47 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   این ترس تو از نه شنیدن تو این خیلی طبیعیه... ولی باید قبول کنی که همه وظیفه ندارن به تو جواب مثبت بدن و مهم ترین قدم شهامت جلو رفتنه... اگر هم نه شنیدی باید بپذیری. اما به این فکر کن که صرفا شنیدن نه به دلیل این نیست که تو مشکلی داری اون فرد مطمئنا دلیل های خاص خودش رو داره که هیچ کدوم هم مربوط به تو نیست.
   پاسخ شهریور 20, 1396 در 8:35 ب.ظ
 67. R.ak
  سلام.من 13 سالمه ،احساس میکنم یه مشکلاتی دارم. و یک موضوعی که دلم میخواد یک نفر که خیلی بهش اعتماد قلبی دارم پیدا کنم و بهش بگم.ولی هیشکی نیست.... با خونوادم مشکلی ندارم خیلی هم خوبن ولی من نمیتونم باهاشون درمورد موضوعم حرف بزنم.کمکم کنید خواهش میکنم ممنون.همش فکر میکنم منو احساسامو درک نمیکنن...
  پاسخ شهریور 5, 1396 در 8:10 ب.ظ
 68. R.ak
  میخوام مشاور انلاین خصوصی پیدا کنم.چون به خونوادم نمیخوام بگم .کسی رو سراغ دارید؟(مورد اعتماد )
  پاسخ شهریور 5, 1396 در 8:14 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام بله در خدمت هستیم در مشاوره آنلاین.... به لینک زیر مراجعه نمایید. روی مشاوره آنلاین که در زیر نوشتم کلیک کن مشاوره آنلاین
   پاسخ شهریور 17, 1396 در 11:08 ق.ظ
 69. علی
  من13سالمه ولی قدم 151 هست همه ی دوستام و همکلاسیام از من بلندترن کمکن کنید لطفا
  پاسخ شهریور 6, 1396 در 5:44 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام علی عزیز. نگران نباش رشد قد تا بیست و پنج سالگی گاهی در بعضی بیشتر ادامه داره... جهش های رشدی در افراد مختلف متفاوت هست. مثلا ممکنه جهش رشدی تو در سن 16 سالگی باشه... بعلاوه برای افزایش و بهبود قد، ورزش کردن بهترین گزینست. ورزش هایی مثل بسکتبال و والیبال بهترین گزینه هستند.
   پاسخ شهریور 17, 1396 در 12:05 ب.ظ
 70. queen
  سلام من یه دختر تقریبا 15 ساله ام عاشق یه پسری هستم ک ازم هشت سال بزرگه دو ساله مکاتبه ای باهاش در ارتباطم اون میخواد بیاد خاستگاریم خیلی دوستم داره منم خیلی دوسش دارم ولی میترسم اگه نامزد شم درسم عقب بیفته و سرد بشم من هدف های زیادی دارم برام خیلی مهمه ک برای هدف هام تلاش کنم برای آیندم... به هر حال اون میخواد به خونوادم بگم ک دوسش دارمو میخواد بیاد خاستگاریم بدونه ک جواب رد بهش نمیدنو... نمیدونم چجوری به مامانم بگم اخه یبار گفتم گفت اونایی ک دوست میشنو اینا...لات ...هستن ممکنه راهنماییم کنین چجوری به مامانم بگم؟؟؟ و اینکه بهش چجوری ثابت‌کنم‌پسر خوبیه؟؟؟:
  پاسخ شهریور 6, 1396 در 3:15 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام عزیز. حس شما دو نفر واقعا قابل درکه و دوست داشتن خیلی خوبه... اما ببین آشنایی مجازی واقعا نمی تونه قابل اعتماد باشه... اشنایی از نزدیک خیلی مهم تره... حتی نمی شه گفت که تو واقعا عاشق هستی. عشق خیلی متفاوت تر از اون چیزیه که مجازی حس کردی. همون طور هم که خودت گفتی مطمئنا از درست عقب میفتی... پس منطقی تر فکر کن و دوستی تون رو ادامه بدین تا زمان مناسبش برسه.
   پاسخ شهریور 21, 1396 در 7:07 ب.ظ
 71. بهزاد14 ساله
  سلام پسری هستم 14 ساله که بعد از یک ماه میرم توی 15. اما بعد بگم که من تا کلاس چهارم ابتدایی رو تو روستا گذروندم و الان شهر هستیم و هر از چند گاهی میریم روستا و مدرسه های روستا هم جوری هست (بدلیل کمبود دانش آموزان و جمعیت)دختر و پسر ها جدا از هم ولی توی یک کلاس هستند . شاید برایتون مسخره باشه ولی من از 7 سالگی دوست داشتن رو تجربه کردم . وقتی پیش دبستانی بودم با دختر عموم میرفتیم مدرسه . تو اونجا هم کلاسی هاشو دیدم و عاشق یه دختر شدم (اسمشو نمیگم). دختر خیلی آروم و با غرور متینی بود . و تا الآن که داره 15 سالم میشه تا حالا بازم به چند تا دختر علاقه مند شده بودم ولی الآن که عشقمو با عشق اولم (همونی که همکلاسیم بود )رو مقایسه میکنم میبینم عشقم به بقیه دخترایی که دوست داشتم از رو هوس بود ولی تا الآن هم دوستش دارم ولی حدود 5 ساله که ندیدمش خیلی دلم براش تنگ شده شنیدم که اونم اومده شهر... بگذریم اون اولین و آخرین دختری هست که دوستش دارم . تو روستامون رسم اینه که دختر وقتی به 17 ، 18 ساله میشه میره خونه بخت. خواهش میکنم کمکم کنید من تا حالا ندیدمش باباش وقتی بچه بود خود کشی کرد پدربزرگش که روحانی بزرگ روستامونه (هم استادمه) .اگه ازدواج کنه و از دستش بدم میمیرم. میدونم که حق ندارم جلوی ازدواج با کسی که دوستش داره رو بگیرم (هنوز زدواج نکرده). ترسم اینه که از دستش بدم.ممنونم که میخونید معذرت زیاد شد.
  پاسخ شهریور 8, 1396 در 2:09 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام بهزاد عزیز. خب نگرن نباش... اگر اسم و ادرسی ازش داری می تونی پیداش کنی، فقط مسئله اینجاست که ممکنه این دفعه که می بینیش با تصویری که تو ذهنت هست متفاوت شده باشه... ادما از بچگی تا بزرگسالی خیلی تغییر می کنند.. به این مسئله فکر کردی؟؟؟ و اینکه تا هجده سالگی هم تو و هم اون تغییر می کنید، بهر حال نگران نباش و اگر دوست داری دنبالش برو... اما این دوست داشتن دلیل بر اینکه حتما برای ازدواج مناسب خواهید بود نیست... لازم به زمان گذاشتن بیشتر هست و تو هنوز هیچ برنامه ای برای ایندت نداری.
   پاسخ شهریور 26, 1396 در 9:29 ق.ظ
 72. Marina
  سلام ....من از یکی از فامیل های دورمون خوشم اومده که حدودا چهار پنج سالی ازم بزرگتره غرورم نمیزاره بهش بگم یا خب میترسم و خجالت میکشم بهش بگم باید چیکار کنم؟ چیکار کنم که اون بفهمه دوسش دارم ؟؟ (14 سالمه) از اینکه نمیتونم بهش بگم دیوونه دارم میشم اما بیشتر از همه سعی میکنم از فکرش درام چون واقعا نمیتونم به هیچ طریقی بهش بگم و نتنها به اون نمیتونم بگم به خواهرم و مادرم نمیتونم بگم کلا درباره ی این مسائل من با هیچ کس صحبت نمیکنم چون میترسم مادرم محدودم کنه یا دیگه اعتمادش کم شه بهم هیچ وقتم نتونستم حرف دلمو به مامانم درمیون بزارم لطفا شما راهنمایی کنین راهش چیه که کلا بهش فکر نکنم چون این دوست داشتن یک طرفس کاملا...البته حتما نباید تو عشق هر دو طرف همو دوست داشته باشن ولی حتی اینو نمیدونم که ایا کسی هست تو زندگیش یا نه و اینکه نمیتونم بهش بگم
  پاسخ شهریور 10, 1396 در 9:31 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام... مرسی از پیامت عزیز. واقعا دوست داشتن حس خوبیه... ولیه مون طور که خودت گفتی اینکه نمی دونی کسی تو زندگیش هست یا نه.... بهر حال ادامه دادن این احساس به این صورت اصلا به نفعت نیست... حداقل این باید بدونه که دوسش داری.
   پاسخ مهر 3, 1396 در 4:27 ب.ظ
 73. سایه
  سلام، دقیقا مشکل من برعکس همست، و اونم اینکه نمیتونم با پسرا دوست بشم، منظور فقط دوست پسر نیست کلا نمیتونم باهاشون دوستانه رفتار کنم و فورا حالت دفاعی میگیرم و احساس میکنم میتونه به خاطر نوع بزرگشدنم و خانوادم باشه اما دلیلش برام اصلا مهم نیست لطفا بگید چطور این به نوعی پسر ستیزی رو رفعش کنم چون اصلا دلم نمیخواد اینطور رفتار کنم ، راستی من تقریبا شونزده سالمه و برادر هم دارم اما با اون مشکلی ندارم ، چیزی که شاید توی جوابتون تاثیر بزاره یه بار از یه متجاز همسن پدرم فرار کردم و واقعا نمیدونم این تاثیر داره یا نه، الان من چیکار کنم؟
  پاسخ شهریور 11, 1396 در 8:07 ب.ظ
 74. Laya
  سلام من از یکی اشناهامون خوشم اومده که تو تلگرام ایدیشو پیدا کردم و باهاش مدتی چت میکردم اون نمیدونست که من اشناشم و خیلی باهم چت میکردیم از صبح تا شب واقعا نمیدونم از کجا و چجوری فهمید که من کیم.... از رفتارهاش معلوم بود که میدونه من بودم که باهاش چت میکردم الان خیلی بابت این موضوع ناراحتم و فکر میکنم که ابروم رفته و خیلی خجالت میکشم تو چشاش نگاه کنم لطفا راهنمایی کنین کارم اشتباه بوده یا نه چون اصلا نمیتونم خودمو ببخشم
  پاسخ شهریور 11, 1396 در 9:33 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام لیلا جان... مسئله ای هست که پیش اومده سعی کن بهش فکر نکنی و دیگه اصلا پیام ندی... چون شاید اشتباه می کنی و اون متوجه نشده... در صورت ارتباط بیشتر ممکنه بفهمه... پس فاصله بگیر
   پاسخ شهریور 20, 1396 در 8:37 ب.ظ
 75. علیرضا
  مرسی از شما خیلی به من کمک کردید
  پاسخ شهریور 12, 1396 در 9:59 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   خواهش می کنم
   پاسخ شهریور 20, 1396 در 8:35 ب.ظ
 76. ...
  سلام! ببخشید من یه سوال داشتم یک سال میگذره که من یه نفرو دوست دارم نمیتونم بگم عشق چون واقعا نمیدونم عشق هستش یا نه ولی در این یک سال اندازه ی یک عمر به من سخت گذشت! دوست داشتنه کسی که شمارو دوست نداره خودتون و خودش فک میکنید ازتون سر تره نمیدونم راستش تو این یه سال خیلی بهم سخت گذشت خیلی وقتا خواستیم دیگه باهم حرف نزنیم ولی نشد یا اون برگشت یا من! دیگه نمیدونم راهه درست چیه واقعا من دوسش دارم؟ چرا اون منو دوست نداره پس؟ نمیدونم! میخایم یه روز قرار بذاریم بریم بیرون ولی نمیدونم کاره درستیه یا نه میترسم وابسته تر از اون چیزی بشم که هستم میترسم دیدش نسبت بهم تغییر کنه! نمیدونم این رابطه ادامه دادانیه یا نه! چون یه طرفس شاید! من۱۵ سالمه و اون ۱۸ !
  پاسخ شهریور 13, 1396 در 12:42 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سارای عزیز... این دوست داشتن و احساسی که داری واقعا قابل درکه اما مسئله مهم اینه که یادت باشه چون تو کسی رو دوست داری اون موظف نیست که دوست داشته باشه.. البته این مسئله اصلا به دلیل مشکل خاصی در تو نیست یا سرتر بودن اون به قول خودت.... شاید ذهنش جای دیگه هست و ... بهر حال تو سنی هستی که این حس رو لازم داری و داری ازش لذت می بری گاهی.. اما یادت باشه قرار نیست این ارتباط حتما جدی بشه و یا اتفاق خاصی در اینده بیفته... کمتر از دو یا سه سال دیگه خواهی دید که چقدر معیارات متفاوت شدند و شاید تعجب کنی از دوست داشتن الانت.
   پاسخ شهریور 20, 1396 در 8:40 ب.ظ
 77. آلا
  سلام من ۱۳ سالمه حدود دوسال با یکی از همکلاسیام دوست بودم خیلی دوسش داشتم دو ماه پیش عکس پروفایلش رو دیدم که تیپ و مدل موی پسرونه زده و توی استوری واتساپش عکسای خودشو گذاشته که مثل پسرا رفته بود بیرون وقتی ازش پرسیدم این عکسا چیه چرا اینطوری شدی گفت من قبلا پسر بودم جنسیتم رو تغییر ندادن خیلی چیزای دیگه هم گفت وقتی هم بهش گفتم امسال مدرسه کجا میری اسم یه مدرسه پسرونه رو آورد ولی من اصلا باور نکردم این دوستم هنوز اخلاقش دخترونست و اندام دخترونه داره و به نشانه های بلوغ دختران هم رسیده اما امسال کلاس ششم صداش مثل پسرا شده بود .یه بارم به دوستم گفتم بهش پیام بده بگه این عکسا چیه ولی دوستمو نشناخت مثل اینکه شماره های بقیه رو پاک کرده بود و بهش گفت هیچی چند وقت پیش فامیل دورشو دیدم بهش جریان و گفتم اون گفت منم وقتی عکساشو دیدم مامانم زنگ زد به مامانش و مامانش گفت جریان اینطوریه حتی خودشم باور کرده . مامان دوستم هم همش عکسای دخترشو با تیپ پسرونه تو استوری و رو پروفایلش میزاره دوستم هم عکسای استوری منو نگاه میکنه من موندم چیکار کنم ارتباطمو باهاش قطع کنم و بلاکش کنم چون به گفته ی خودش یه پسره و من نمیخوام نامحرم عکسامو ببینه وقتی هم عکساشو میبینم حالم بد میشه دوستم هم خانواده ی مذهبی داره اصلا هم اهل بی حجابی نیست که بدون شال و تیپ پسرونه بره بیرون . مامان منم که میگه داره باهات شوخی میکنه ولی اگه شوخی بود مامان خودش عکساشو اینطوری پروفایل و استوری نمیذاشت نظر شما رو‌میخواستم بدونم ببخشید اگه زیاد نوشتم آخه فکرم خیلی درگیرشه
  پاسخ شهریور 13, 1396 در 7:10 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام عزیز. ببین دو حالت داره... یا داره بازی می کنه و این جوری جلب توجه می کنه یا اینکه واقعا این مسئله وجود داره.. اگر داره بازی می کنه که خب بهتره ازش دور شی. چون دنبال جلب توجه الکی هست. اما اگر مسئله واقعا وجود داره نیازمند درک هست و باید درکش کنی، و اصلا خطری تورو تهدید نمی کنه... اگر توانایی درکش رو نداری خب بهتره ازش فاصله بگیری.
   پاسخ مهر 7, 1396 در 11:45 ق.ظ
 78. سارا
  سلام من دخترى ١٤ ساله هستم رابطه خوبى با مامانم ندارم سر هر چيزه كوچيكى بحثم ميشه مثلا وقتى مى خوم بعضى از كاراى خونه رو انجام بدم فكر مى كنم به غرورم بر مى خوره يا وقتى بابرادر دوقلوم دعوا مى كنم مادرم از برادرم طرفدارى مى كنه جورى كه من حس مى كنم اونو ببشتر از من دوست داره راستش خودمم نمى دونم چمه گاهى بى حوثله مى شم دلم مى خواد سر همه زور بگم احساس بزرگى مى كنم لطفا راهنماييم كنيد زودتر مرسى
  پاسخ شهریور 15, 1396 در 6:13 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سلارای عزیز. ببین با بزرگ شدن تو مادرت ازت انتظار داره که بیشتر بهش کمک کنی و مسئولیت پذیرتر باشی. زمانی که این کارو نمی کنی و مدام باهاش بحث کنی مادرت از تو خشم می گیره و این ارتباط مدام خراب تر میشه.. البته اگر از دوستات هم بپرسی می بینی اونها هم با والدین خودشون مشکلاتی دارند توی این سن که اگر درست پیش بره همه چیز، به مرور وضعیت بهتری خواهند داشت مخصوصا بعد از بیست سالگی.
   پاسخ شهریور 23, 1396 در 9:14 ق.ظ
 79. Bahar15
  سلام دختری 15 ساله هستم کمبود محبت دارم تک فرزندم پدر مادرم اصلا درکم نمیکنن حتی پدرم انقد از دستم شاکیه که بهم گفت خودتو بکش هم مارو هم خودتو راحت کن با پسری20 ساله آشنا شدم ک میدونم منو بخاطر چی میخواد...! نمیدونم چیکار کنم دارم میمیرم خواهش میکنم کمکم کنید واقعا به محبت و کمی درک نیاز دارم... ینی چاره ای جز خودکشی هست؟
  پاسخ شهریور 17, 1396 در 5:05 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام بهار عزیز. بله خیلی راه ها هست... اولین قدم اینه که یک خانواده درمانی برین.. هم تو و هم پدر و مادرت باید یاد بگیرین که چطور با یکدیگر برخورد داشته باشین. اگر یک مشاور خوب بری و حرفشون همه گوش بدین نتیجه خواهی گرفت اصلا نگران نباش... این مسئله با مشاوره آنلاین حل نمی شه.
   پاسخ شهریور 21, 1396 در 7:33 ب.ظ
 80. عرفان
  سلام عرفانم 15 سالمه . تا سال پیش ک کلاس هشتم بودم معدل من 20 بود ولی سال نهم افت تحصیلی داشتم . رفتارم با پدر مادرم تغییر کرده . افتادم توی راهه رفیق و رفیقبازی . ب مادرم بی احترامی بیش از حد میکنم . از صبح تا شب توی پیست موتور سواری افتادم و گیر شیرینکاری با موتورم . خیلی از خودم بدم میاد بهم بگید چیکار کنم مثل قبلا بشم . قبلا همه ازم راضی بودن ولی الان نه
  پاسخ شهریور 17, 1396 در 8:30 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام عرفان... خیلی خوبه که خودت متوجه شدی که تغییرکردی و از اون چیزی که هستی راضی نیستی. این قدم بزرگی برای تغییر در جهت مثبته... قدم بعدی اینه که یک لیست از رفتارهایی که فکر می کنی منجر به آزار دیگران میشن رو تهیه کنی... مثلا اولیش همین موتور سواری... و بعد ..... اول هم از رفتارهایی شروع کن که اولویت بیشتری دارن
   پاسخ شهریور 21, 1396 در 7:42 ب.ظ
 81. آرام
  سلام من یک دختر ۱۴ ساله هستم من احساس میکنم جادویی دارم اما هم زمان اتفاقات عجیبی برایم میافتد تقریبا تمام خاطرات ۱ سالگی تا ۱۳ سالگی ام را فراموش کردم ولی چیز هایی را که میخواستم فراموش کنم مانده اند .من خیلی افسرده شده ام ولی خیلی زود عصبانی میشوم و کنترلم دست خودم نیست همین طور تمام چیز هایی که از خودم میدانستم اشتباه شده و تقریبا نمیدانم کی هستم. من هیچ دوستی نداشته ام و پسر و دختر فرقی نداشته بود.میشود کامل به من بگویید که چکار کنم تا شب ها راحت بخوابم و بتوانم کنترل خشم داشته باشم و اصلا خودم رابشناسم؟
  پاسخ شهریور 17, 1396 در 10:45 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   آرام جان در مورد جادویی که صحبت کردی خب خیلی دقیق توضیح ندادی و نظری ندارم. اینکه می گی هر چیزی که منفی هست یادم می مونه به دلیل خلق افسرده تو هست که گرایش به یاد سپاری رویدادهای بد و منفی داری. همین افسردگی و اضطراب احتمالی باعث خشم هم میشه. پس اول باید خلق افسرده درست بشه تا خشمت هم کمتر بشه. اینکه نمی دونی کی هستی مربوط به سنت هست و تا پیدا کردن هویتت زمان می بره. هر چقدر بیشتر خودت رو بشناسی بهتر می تونی ارتباط برقرار کنی و دوستان بیشتری داشته باشی. مثلا اینکه از چی لذت می بری یا چی رو دوست داری و .... برای ارامش در خواب حتما مربوط به خلقت هست... اگر می تونی به کلینیک مراجعه کن با نوروفیدبک و روان درمانی نتیجه می گیری... چیزی نیست که بشه در یک کامنت پاسخ داد...
   پاسخ شهریور 24, 1396 در 8:16 ق.ظ
 82. nazanin
  سلام من یه دختر14 سالم من عاشق یه بازیگر شدم کل شب و روزم شده فکر کردن به اون . خیلی هم خجالتیم و با بدبختی به مامانم گفتم که اون بازیگرو دوسش دارم اما مامانم هیچی بهم نگفت حتی دعوام هم نکرد منم دیگه از اون موقع ترسیدمو هیچ حرفی ازش نزدم اما گاهی اوقات یه اشاره هایی بهش میکنم اما مامانم جوابمو نمیده نمیدونم چیکار کنم خیلی دوسش دارم حتی اکران فیلماشو هم نمیتونم به مامانم بگم فکراش از ذهنم نمیره حتی تو خیالاتم باهم ازدواج کردیمو بچه داریم من بعضی وقتا بخاطرش گریه هم میکنم لطفا راهنماییم کنید نمیخوام فراموشش کنم فقط میخوام بدونم چیکار کنم خجالتم بره و بتونم با مامانم ازش حرف بزنم و رفتار مادرم به چه دلیلی میتونه باشه توروخدا بگید
  پاسخ شهریور 18, 1396 در 4:14 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام نازنین عزیز... من فکر می کنم مادرت تو رو درک کرده و فقط نخواسته خیلی تو این مسئله عمیق بشی و روی روحیت تاثیر بذاره... بهر حال توی این سن عادیه نوجوونا عاشق میشن و تجربه میکنن و گاهی این تجربه حسی بالا با یک شخصیت معروف هست. فقط حواست باشه این عشقی که داری روی جنبه های دیگه زندگیت تاثیر نذاره... کم کم متوجه تغییز ار این حست خواهی شد.... نگران نباش... الان ین عشقی که داری لذت ببر.
   پاسخ شهریور 24, 1396 در 8:41 ق.ظ
  • Anahita
   نازنین جون از اونجایی که من تجربه ای جور عشق هارو داشتم بهت توصیه میکنم اصلا درگیر این عشقا نشو زندگیت رو به هم میریزه همه فکر و ذکرت میشه اون ولی بعد یه مدت عاشق یکی دیگه میشی یا اگر هم همچنان عاشقش بمونی دچار راه های خطرناکی میشی که اصلا خوب نیست بنا بر این سعی کن فراموشش کنی فکر کن عزیزتو کشه و...
   پاسخ شهریور 27, 1396 در 10:54 ق.ظ
 83. ملیکا
  سلام و خسته نباشید . من 15 سالمه و تک فرزندم .پدر و مادرم وقتی 7 سالم بود از هم جدا شدن . الانم از سن 11/12 سالگی ناپدری دارم . خیلی مرد مهربونیه ولی حساسیتای بی دلیل نشون میده . فک میکنم دلیلشم رفتارای مامانم با منه . نمیخوام بگم که منو حبس کردن چون به نظر خودشون دارن از من محافظت میکنن . پس شاید عیبی نداشته باشه که فک کنم شاهدختی چیزیم که ملکه ی آیندس و همه باید مراقبش باشن ! امسال قرار بود گوشی بخرن واسم که مثل همیشه لحظه ی آخر منصرف شدن . ناپدریم میگفت چرا به پدر خودت گفتی پول واست بفرسته . بعد از اونم دلیل میخواستن واسه گوشی داشتنم که من هر چی میگفتم ناپدریم میگفت منطقی نیست . با اینکه فقط داشتن گوشیه واسم یه عقده شده . دیگه همه چی داره واسم تبدیل به عقده میشه شده البته . حق ندارم خونه ی دوستام برم حتی وقتی صمیمی ترین دوستم تولدشو بخاطر برنامه ی من یه هفته عقب انداخت مامانم دقیقه ی نود گفت نه نمیخواد بری . مدرسم خیلی نزدیکه اجازه نمیدن تنها برم . نمیذارن با دوستام برم بیرون . حق آرایش کردن حتی توی عروسیا رو هم ندارم . جدیدا هم علاقه ای که به کسی داشتمو سرکوب کرده بودم دوباره از نو پدیدار شد . این تابستون وضعیت خیلی بدی واسه من بود ولی من هیچ وقت نمیتونم راجبه اینطور مسایلی با مامانم حرف بزنم چون خیلی عصبیه و خالمم از اون بد تره . که شما فک کنین دو تا آدمی که هنوز افکارشون توی دهه ی 60 گیر کرده با هم مشورت میکنن و همرو هم قضاوت میکنن. درسم خیلی خوبه معدلم 19\75 شد از بیست ولی همیشه تو خانواده ی خودش تو سرم میزنه که فقط بگه چه مادر با فکریه . اینا یکم از مشکلات منن . ولی حس میکنم مامانم الکی روی همه چی حساس میشه . خسته شدم از درک کردنش . حتی طوری شد که بعد اینکه گفتن گوشی بی گوشی من روی آیپد تلگرام نصب کردم و با یه پسر کلی دردودل کردم . ولی مامانم فهمیدو همه چی بد تر شد . دختر خالمم هم سنه منه که با پدرش و نامادریش زندگی میکنه . اما مامانش فهمید که این حتی با یه پسره بیرونم رفته . بعد سعی داشته به مامان من تلقین کنه که ملیکا هم میدونسته و اینا . یه روزیم یکی از پسرای فامیل اینجا بود هر دو سرمون تو گوشی بود که خالم بعد از اون گفت اینا دو تا با هم چت میکردن من میدونم! آدم چطوری باید با همچین خانواده ای کنار بیاد ؟ کاشکی مشکلم فقط علاقه مند شدن به شخصی بود . این عشق و علاقه ها میان و میرن ... اما من هر چی میگم مامانم میگه ایشالا دانشگاه و دیپلمو این حرفا ! نمیدونم اگه فردا روزی من بخوام آرایش و کنم و برم بیرون چه چیزایی میخوان بگن بهم ببخشید خیلی دلم پر بود .شرمنده
  پاسخ شهریور 19, 1396 در 9:08 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام ملیکا جان... تمام اینها که گفتی دغدغه اکثر نوجوون های همسن خودت هست... اینکه داری اذیت میشی رو کاملا می فهمم اما برای مقابله با این وضعیت فقط گذر زمان نیازه... الان به چشم خانوادت تو هنوز کودک هستی. ناپدری و هر کسی هم مطمئنا اگر دوستت نداشتن جور دیگه رفتار می کردن.. نگران نباش..
   پاسخ مهر 7, 1396 در 12:05 ب.ظ
 84. فریما
  سلام. من دختری 13 ساله هستم. تا به حال آرایش نکردم اما مشتاقم که این کار رو تجربه کنم. من مژه های بلندی دارم و دوست دارم که از خط چشم استفاده کنم تا مژه هام زیبا تر به نظر بیان. اما هیچکس به من اجازه ی این کار رو نمیده( اگر چه آرایش کردن از نظر من برای سنم مناسب نیست) علاوه بر این ها ، تمایل دارم که کمی ابرو هام رو اصلاح کنم ( اگر چه ابروهای من پیوسته نیست)... همچنین نسبت به چهره ام حس خوبی ندارم... عکس های واقعی خودم رو روی پروفایل تلگرامم نمی ذارم. در واقع عکس هام رو با برنامه اسنپ چت می گیرم تا زیبا تر و فریبنده تر به نظر بیام... اگر میشه من رو راهنمایی کنید که به چه شیوه ای میتونم مادرم رو راضی کنم که به من اجازه ی استقاده از خط چشم و... رو بده.
  پاسخ شهریور 21, 1396 در 2:20 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام فریما جان، ببین همه نوجوان ها توی سن تو از چهرشون راضی نیستن و به اعتقاد خودشون جهره متناسبی ندارند. بعلاوه اکثرا دوست دارند تغییر کنند و با ارایش زیباتر بشن.. میل به زیبا تر شدن که کلا در ذات انسان هست.. ولی در مورد استفاده از لوازم ارایشی در این سن خودت حتما می دونی در دراز مدت چه تاثیری روی پوست دور چشم و صورت می ذاره.... حتی توی کشورهای اروپایی تا سنین میانسالی زیاد ارایش نمی کنند مگر در مراسم های خاص، چون باور دارند که باید از پوست مراقبت کرد تا زیبا بود... به نظرم روی مراقبت از پوستت و پاکسازی و ... کار کن... فرصت برای ارایش کردن زیاد داری.
   پاسخ مهر 18, 1396 در 7:01 ق.ظ
 85. یه دختر 13 ساله
  سلام ببخشید من یه مشکلی داشتم که میخواستم از شما کمک بگیرم . من پارمیدا هستم و 13 سالمه.من تک فرزند هستم و از طرف خانواده ی پدری تک نوه و از طرف خانواده ی مادری تک دختر و بزرگ ترین نوه هستم . مشکل من اختلافات بی پایان بین پدر و مادرمه. من از لحاظ مالی همه جوره تامین میشم اما احساس کمبود محبت میکنم . پدر و مادرم خیلی خیلی خیلی با هم دعوا میکنن و آخرین بار هم قرار بود از هم جدا شدن که با کلی گریه و زاری من راضی شدن کنار هم زندگی کنیم. یه چیزی میگم شاید تعجب کنید اما من پدرم رزیدنت روان پزشکیه و هر موقع که احساس ناراحتی میکنم و بهش میگم میگه به خاطر سنته راستی این رو هم بگم من یه دفتر دارم که اسمش رو گذاشتم دفتر احساسات و تقریبا سه ماهه که از هیچ حسی با والدینم صحبت نکردم و همه رو به دفترم گفتم. خلاصه حرفم میشه این که چطور میتونم جلوی اختلاف های مادر و پدرم رو بگیرم یا مثلا بعدش اشتیشون بدم و این که چطور میتونم از احساساتم با اون ها صحبت کنم. در ضمن منظورم از احساسات عاشقی و این طور چیزا نیست بلکه چیز های خیلی خیلی معمولی مثل این که مثلا امروز تو کلاس زبان این اتفاق افتاد و ... با تشکر
  پاسخ شهریور 21, 1396 در 6:41 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام پارمیدا جان... احساساتت کاملا قابل درکه، اینکه داری می نویسی احساساتت رو خیلی خوبه، چون کمک می کنه بهتر بتونی تنظیم کنی... بعلاوه اونها چون دغدغه و درگیری های خاص خودشون رو دارند، در نظرشون الان این مسائل خیلی بزرگ نیستند، در مورد اینکه چطور می تونی جلوی اختلاف های اونها رو بگیری یک قدم مهم اینه که سعی کنی راضیشون کنی برای حل اختلافاتشون پیش مشاور یا روان شناس برن که بتونه بهشون کمک کنه.. در غیر اینصورت نتیجه نمی گیرند... تو به عنوان عضوی از خانواده به تنهایی نمی تونی کاری از پیش ببری.
   پاسخ مهر 19, 1396 در 9:15 ب.ظ
 86. محمد صدرا
  سلام من یک نوجوان 15 ساله هستم و جدیدا حس و حال عجیبی دارم که میخواهم یک زندگی مشترک را هرچه سریع تر شروع کنم ولی به کسی علاقه ندارم که دچار عشق باشم فقط میل زیادی به عشق و ازدواج پیدا کردم لطفا راهنماییم کنید ممنون
  پاسخ شهریور 25, 1396 در 8:06 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام محمد صدرا.. نگران نباش برای همه نوجوان ها هم سن تو این حالت پیش میاد... یه مدت بگذره بهتر باهاش کنار میای. این احساس برای پختگی و بزرگتر شدنت لازم هست.
   پاسخ شهریور 25, 1396 در 11:43 ق.ظ
 87. A
  با سلام من دختری بودم که به هیچ پسری دل نمیبستم و حتی با هم بازی های پسر هم یا بازی نمیکنم یا خیلی کم اما روزی فهمیدم عاشق شدم عاشق یک پسر اوایل میگفتم نه بابا اصلا تو هم بخوایش اون نمیخواتت اما وقتی به خودم اومدم دیدم اون پسره هم به من نگاه میکنه رفتار های مشکوکانه داره عالاوه بر خودش پسر خالش هم شده . من 12 سال دارم و اون یک سال از من بزرگتره چجوری مطمئن بشم حتی به دلیل اینکه مامانامون خیلی با هم خوب نیستن خیلی کم پیش میاد با هم حرفی بزنیم یه بار بیشتر نشده البته. چه کارش کنم دارم دیوونش میشم دختر خاله هاشم فکر کنم سر از کار خودش و پسر خالش در اوردن و جدیدا با هام بد شدن در صورتی که من اصلا کاریش نداشتم
  پاسخ شهریور 25, 1396 در 11:06 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام... احساست خیلی قابل درکه و خیلی خوبه که ادم عاشق بشه.... تو این سن این حس رو باید تجربه می کردی و کمکت می کنه بزرگتر و پخته تر بشی. تضمین نمی کنم که دو یا سه سال دیگه هم هم چنان این پسر رو دوست خواهی داشت و یا او هم به همین صورت.. به همین دلیل می گم که زیاد سخت نگیر و از حسی که داری لذت ببر. نذار روی قسمت های دیگه زندگیت تاثیر بذاره مثل درس خوندن. نگران نباش به مرور بهتر از احساسات سر در میاری... عشق باید به تو کمک کنه پخته تر بشی.. اگر داری اذیت میشی پس عشق نیست
   پاسخ شهریور 26, 1396 در 11:26 ق.ظ
 88. محمد صدرا
  سلام میخواستم بگم کنترلش برام سختی یعنی نمیدونم چی هست و بعضی شب ها گریه هم میکنم اما نمیدونم چی میخوام بعد به این هم اشاره بکنم که آهنگ های غمگین محسن چاوشی گوش میدم و با داشتن این حس گریم میگیرم ممنون میشم اگر راه کاری به من نشوند بدین
  پاسخ شهریور 25, 1396 در 1:37 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   می فهمم که حسی از تنهایی هم می تونه باشه... ولی این مرحله رو برای پخته تر شدن باید گذر کنی تا بتونی ارتباط بهتر برای بزرگسالی داشته باشی و در واقع در اون سنین بتونی با بینش درست وارد زندگی مشترک بشی.
   پاسخ آبان 1, 1396 در 7:39 ب.ظ
 89. عرشیا
  سلام من ۱۴ سال دارم. پدر و مادر من با من زیاد هم سلیقه نیستن و هیچوقت حق رو به من نمیدن من داداش کوچکتر از خودمم دارم ۹ سالشه ولی هر موقع دعوامون میشه اصلا کار ندارن کی شروع کرد فقط من مقصر محسوب میشم و تنبیه میشم و مخصوصا پدرم خیلی برادر کوچکترمو دوست داره و اگه بزنمش با من بدجور دعوا میکنه و غرورمو میشکونه بیشتر مشکلم با پدرمه اصلا سلایق متفاوتی داره با اینکه میدونم چیزی توی دلش نیست ولی از وقتی داداش کوچکترم بدنیا اومده اصلا به من توجه نمیکنه کار هایی که میکنم براش اهمیت چندانی نداره.اون دائم دنبال یه مسئلس که با من بحث کنه به همه چی هم گیر میده مثل چرا اینجوری لباس پوشیدی چرا این کفشو نخریدی و... و جالب اینجاس که هر موقع چیزی که باب سلیقش نباشه رو من دوست داشته باشم میگه خاک تو سرت و تحقیرم میکنه. نمیدونم چکار کنم سر همین مسائل با مادرمم بحثم میشه خواهش میکنم به gmail من جواب بدید چکار کنم؟ من نمیخوام بهشون بی احترامی کنم و چیزی میگم گوش میدم و اصلا اذیتشون نمیکنم ولی بازم برام تبعیض قاعل میشن.
  پاسخ شهریور 25, 1396 در 4:09 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام عرشیا جان.... متاسفانه امکان پاسخگویی جداگاه از طریق ایمیل نداریم، اگر دوست داری وارد مشاوره آنلاین شو. حرف های تو درسته و عصبانیتت از والدینت قابل درکه... من چیزی که متوجه شدم اینه که والدینت در واقع به عنوان بچه بزرگتر از تو انتظاراتی دارند که خب شاید هم غیر واقع بینانه باشه.. تو هم خیلی نسبت به اون انتظارات آگاهی نداری و نمی دونی چجوری برخورد کنی... مهم ترین اتفاقی که باید بیفته اینه که باید پل ارتباطی بین تو و والدینت باشه تا هر دو طرف بتونید درک لازم رو پیدا کنید...
   پاسخ آبان 1, 1396 در 7:47 ب.ظ
 90. محمد صدرا
  ببخشید جواب منو نمیدین؟
  پاسخ شهریور 26, 1396 در 12:09 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   لطفا صبر داشته باش محمد صدرا، تعداد سوالات زیاده و افراد زیادی در نوبت هستند. هیچ سوالی بدون پاسخ نخواهد ماند.
   پاسخ شهریور 26, 1396 در 1:09 ب.ظ
 91. A
  ببخشید باز مزاحم میشم با توجه به اینکه مامان اون با فامیل ما اونقدرا خوب نیست برا همین کم پیش میاد که همو ببینیم ولی من دلم میخواد یه جوری باهاش رابطه بر قرار کنم . از خودش هم پیداست که میخواد بیاد سمتم چون همش یا داره نگام میکنه یا داره میاد نزدیکم یا ازم رد میشه حتی تو عروسیا تو پیست رقص من همش کنار اون میرقصیدم یا اون میومد سمت ما برا همین خیلی بهش مشکوکم دلم میخواد در حد دوستی ساده بتونم بهش نزدیک شم حتی پسر خالش هم دوستم داره یه بار قشنگ به بهونه رد شدن قشنگ تو بقلم بود یه بار هم از پله میومدم پایین که پسر خالش بهش اشاره کرد اون دو تا هم همین جور نگام میکردن 2 سه بار همین اتفاق افتاد . چه جوری و به چه بهونه ای میتونم بهش نزدیک شم؟ من تو عروسیا بیشتر میبینمش.میشه کمکم کنید خیلی دوستش دارم چون مطمئنم اونم دوستم داره اگهمیشه یه راهی برای دوستی باهاش بهم بدین ممنون میشم. ببخشید متنم طولانی شد واقعا به یه مشاور نیاز دارم . میتونم سوالامو از شما بپرسم و در جریانتون بزارم؟
  پاسخ شهریور 27, 1396 در 10:47 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   عزیزم مشاوره و روان شناسی هیچ وقت در زمینه نیست که چجوری بتونی به یک نفر نزدیک بشی... بعلاوه ما هم اون فرد رو نمی شناسیم که توصیه کنیم نزدیک بشی یا نه و از حوزه مسئولیت پذیری ما خارج هست...لزوما هم وقتی کسی رو دوست داری نزدیک شدن به اون فرد بهت کمکی نمی کنه... بعلاوه ممکنه مسائل و مشکلات دیگه هم پیش بیاد... پس سعی کن این احساس رو توی خودت نگه داری...
   پاسخ آبان 1, 1396 در 7:46 ب.ظ
 92. علیرضا
  سلام. ممکن هست کسی هم عشق من شده باشه من به چند نفری مشکوک هستم اگه میشه کمک کنید که من چطوری متوجه بشم
  پاسخ شهریور 27, 1396 در 11:01 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   واقعا سخته جواب دادن به این سوالت علیرضا... بهر حال این اتفاق برات میفته که ببینی کسی دوست داره و یا تو اونو دوست داری... و البته اگر هم نیفته ربطی به ویژکی های تو نداره.... بیشتر یک اتفاق هست و بسته به اینه که تو با چه افرادی ملاقات می کنی و .....
   پاسخ آبان 1, 1396 در 7:51 ب.ظ
 93. مهدی
  سلام ببخشید من پسر ۱۵ ساله هستم عاشق یه دختر همسن خودم شدم میترسم به پدر مادرم بگم اخه تو این سن کسی شاید این کارو نکنه ولی من نمیتونم باید چیکار کنم
  پاسخ شهریور 27, 1396 در 2:03 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام مهدی... عاشق شدن خیلی خیلی حس خوبیه.... احساست هم کاملا قابل درکه... تو سن تو خیلیا عاشق میشن و به احساس زیاد می رسن... اما فراموش نکن که والدین هنوز شمارو کودک می بینند... من هم نمی خوام که کودک هستی هنوز، اما خب پخته نیستی که برای یک ارتباط جدی تر... از هر نظر که فکرش رو بکنی... این احساسات توی این سنین به رشد تو کمک می کنه و تجربه کسب می کنی.. پس عجله نکن.
   پاسخ آبان 1, 1396 در 8:02 ب.ظ
 94. علیرضا طالبی
  سلام. علیرضا هستم 14 ساله. من تا حدودا 1 سال پیش آدمی بودم که تو گناه غرق شده بودم کارایی کردم که الان حتی از به زبون اوردنشون هم بدم میاد. اون موقع اصلا به بد بودن کارام فکر نمی کردم. تا این که یه شب خواب مرگ دیدم خواب دیدم که از هر کسی درخواست کمک می کنم جواب نمیده. تو خواب احساس کردم که دارم میمیرم. تو خواب همش از خدا میخواستم که منو به خاطر کارام ببخشه اما میدونستم که کار از کار گذشته. تا این که با مردنم تو خواب از جام پریدم. بعد از اون شب چند هفته عذاب وجدان شدید داشتم و هر شب گریه می کردم تا این که مدرسه شروع شد و کم کم از اون حالت در اومدم اما هنوز عذاب وجدان دارم. احساس میکنم بخشیده نمیشم. احساس میکنم پست ترین آدم دنیا هستم که به خودم اجازه‌ی اون کارارو دادم. لطفا کمک کنید از این حالت دربیام (در ضمن با هیچکسی این هارو درمیون نذاشتم)
  پاسخ شهریور 27, 1396 در 2:04 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   علیرضای عزیز سلام.... می فهمم که خیلی خیلی داشتن احساس گناه بده... اما اینو یادت باشه که آدم ها توی زندگی از این گناه ها یا اشتباهات خیلی مرتکب می شن و وقت برای جبران اونها زیاده... تو خودت میگی به هیچ کس نگفتم پس از کجا فکر می کنی که فقط توئی که این کارها رو کردی؟؟ حتما بقیه هم ممکنه در حد تو یا بیشتر کارهایی انجام دادن، و تو خبر نداری... مثل خودت که به کسی نگفتی.... تنها راه جبران تکرار نکردنه... بعلاوه احساس گناه فقط باعث میشه که الان اذیت بشی و داری یک جوری ناخودآگاه داری خودت رو تنبیه می کنی... ولی اصلا راه جبران نیست.
   پاسخ آبان 5, 1396 در 7:43 ق.ظ
 95. سامی اس
  سلام و خسته نباشید من ۱۲ سال دارم عاشق دختر فامیل نسبتا نزدیک خود شدم که ۱۸ سال دارد . من الان سه ساله که عاشقش شدم . این احساس منو داره کلافه میکنه افسردگی برام ایجاد کرده نمیدونم چجوری ای حس رو به پدر و مادرم بگویم خیلی خیلی دوسش دارم ببخشید که تو سایت بزرگتر ها ورود کردم اگه میشه پاسخ دهید ممنون
  پاسخ شهریور 29, 1396 در 1:21 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام... ببین خب فاصله سنی شما اونقدرزیاد هست که اصلا حس خوبی توی پدر و مادرت ایجاد نشه و اگر بگی ممکنه ناراحت بشن.... البته من والدینت رو نمی شناسم اما مسائل فرهنگی در ایران همه جا مشابه هست... یک راهی که بهت پیشنهاد می کنم از طریق یک فردی خارج خانواده که غریبه هم باشه و آگاه صحبت کن شاید هم صلاح ببینه و خودش به خانواده بگه... و به خودت هم کمک می کنه با این حس کنار بیای... این بهترین راه حله... حداقل جوری گفته میشه که کمتر بشن.
   پاسخ مهر 12, 1396 در 8:40 ق.ظ
 96. A
  ببخشید میشه جوابمو بدین خیلی وقته منتظرم
  پاسخ شهریور 30, 1396 در 4:22 ب.ظ
 97. صدرا
  سلام و خسته نباشید من 15سالمه.وقتی 12سالم بود به اشتباه کاری کردم و پیامداشو دیدم و تاوانشم کشیدم.تو اون سال های بعدی واقعا حالم خوب بود و اصلا به اون موضوع فکر نمیکردم و برام مرده بود و شاد و سرحال بودم و خیلی احساس خوبی بود. تا اینکه وقتی 15سالم شد حالم خیلی بد شد و هست اون افکار و موضوع ناخوداگاه از جلو ذهنم رد میشن و یه احساس استرسی در من ایجاد میکنه که واقعا خیلی زجر اوره و خیلی هم ترسو میشم و هی میگم الان دوستام در مورد من چی میگن بقیه در موردم چی میگن و یه احساس ننگ و سرخوردگی بهم میده که واقعا حالم بد میشه و افسرده میشم حتی در مورد موضوع با پدر و مادرم حرف زدم و اونا هم گفتن اولا سه سال گذشته.دوما در مورد یه موضوع به این کوچیکی که ادم اینجوری نمیشه.راستم میگن اگه با عقل باشه کوچیکه ولی تو ذهنم خیلی بزرگه انگار تمام بدبختی های دنیا ریخته سرم و نمیتونم هضمش کنم. دو سه بارم خودکشی کردم ولی هر سه تا رو نجات پیدا کردم واقعا حالم خرابه خیلی افسرده شدم هیچی بهم کیف و احساس شادی نمیده.میخواهم خودمو نجات بدم از این وضع خواهشا شما کمک کنم خیلی نا امید شدم
  پاسخ مهر 3, 1396 در 6:21 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام صدرا جان، ببین این حالت های تو احتمالا ناشی از خلق افسرده است هست، که حالا ناشی از اون تجربه گذشته ات میشه یا افکارت... باید هم روی تغییر باورها در مورد خودت کار کنی و هم روی گذشتت... این کار زمان بر هست و بهت توصیه می کنم از نزدیک با یک روان شناس یا مشاور در تماس باشی... یا مشاوره انلاین بیای.
   پاسخ مهر 25, 1396 در 3:33 ب.ظ
 98. A
  چرا جواب نمیدین دیگه پاسخگوی سوالات ما نیستین ایا
  پاسخ مهر 6, 1396 در 11:43 ق.ظ
 99. S
  سلام من دختری ۱۳ ساله هستم و عاشق یکی از پسر های فامیل شدم که دو سال از من بزرگتره از بچه گی حدود ۸ سالگی عاشقش بودم و این حس هر بار که میبینمش بیشتر میشه چون اونا تو یه شهر دیگه خیلی کم همو میبینیم ولی اون اصلا با هیچکی حرف نمیزنه مخصوصا با من مثلا اگه من تو یه اتاق نشسته باشم اون وارد اتاق نمیشه و این موضوع واسه منم همینطوره یعنی اگه اون تو یه اتاق باشه من نمیتونم وارد اون اتاق بشم مثل یه حس خجالته نمیدونم چیکار کنم؟لطفا کمکم کنید
  پاسخ مهر 10, 1396 در 5:16 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام. دوست داشتن و دوست داشته شدن حس خوبیه و در سن تو این هیجانات و عواطف از یه طرف تازگی داره و از طرفی شناخت کافی نداری بهش. به نظرم عادیه که بخوای دوست داشته بشی و دوست داشته باشی ولی در سنی نیستی که بطور جدی بخوای به این قضیه فکر کنی. از طرفی هر چقدر که بزرگتر بشی خواهی دید که دیدگاهت داره عوض میشه نسبت به موضوعات و عواطف. بگذار یک مقدار زمان بگذره و بهتره الان تمرکزت رو روی درسات و یا تفریحات ورزش و هنری بکنی و خودت رو بیشتر بشناسی. با جنبه های مختلف وجودت بیشتر اشنا شو و عاشق شدن رو موکول کن به زمانی که خودت رو بهتر و بیشتر شناختی. قطعا بعد از همه اینها خواهی تونست یک رابطه عاطفی پایدارتر و موفق تر داشته باشی. موفق باش و از زندگی که خودت محوریتشی لذت ببر.
   پاسخ آبان 6, 1396 در 9:00 ب.ظ
 100. Maral
  سلام من ۱۴ سالمه و قدم خیلی نسبت به سنم کوتاهه من واقعا افسردگی گرفتم چون واقعا خیلی بده که تو این سن من قدم۱۵۷ باشه لطفا کمک کنین و اینکه واقعا خیلی بده که برای کوتاهی قد مورد تمسخر قرار بگیری ولی هیچ کس درک نمیکنه که من قدم رو که خودم انتخاب نکردم
  پاسخ مهر 11, 1396 در 1:52 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام عزیزم. در رابطه با قد باید بگم که توجه به چند فاکتور خیلی مهمه 1. وراثت 2. سن 3. رژیم غذایی و فعالیتی و 4. ویژگیهای بوم شناختی کشورت. خب وراثت چیزیه که نمیشه تغییرش داد اگر پدر و مادرت هم کوتاه قد هستن معجزه رخ نمیده . 2. خب تو الان هم در سن رشد هستی و امکان افزایش قدت وجود داره 3. رژیم غذایی و ورزشی مناسب بسیار مفیده خصوصا در سن تو که سن رشد هستی و 4 اینکه میانگین قد خانم ها در ایران 160 هست پس خیلی هم قدت کوتاه محسوب نمیشه. پیشنهاد میکنم با یه متخصص تغذیه مشورت داشته باشی عزیزم. موفق باشی
   پاسخ آبان 6, 1396 در 9:21 ب.ظ
 101. Maral
  سلام من ۱۴ سالمه و قدم خیلی نسبت به سنم کوتاهه من واقعا افسردگی گرفتم چون واقعا خیلی بده که تو این سن من قدم۱۵۷ باشه لطفا کمک کنین و اینکه واقعا خیلی بده که برای کوتاهی قد مورد تمسخر قرار بگیری ولی هیچ کس درک نمیکنه که من قدم رو که خودم انتخاب نکردم
  پاسخ مهر 11, 1396 در 1:56 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام . مهم ترین مساله در رابطه با قد مساله ژنتیک و تغذیه هست. این سوال مطرح میشه که ایا والدین تو هم قد کوتاهی دارند یا نه اونها قدشان نسبت به تو بلندتره؟ اگر اونها هم قدشان در همین میزانه که خب هیچ مشکلی نیست ولی اگر نسبت به اونها قدت کوتاهتر باشه به احتمال زیاد تغذیه نامناسب داشته ای. از طرفی تا سن 25 سالگی امکان افزایش قد وجود داره و جای هیچ نگرانی نیست و میشه با رژیم غذایی سرشاز از کلسیم و لبنیات و ورزش های مناسب و کششی مانند والیبال و بسکتبال افزایش قد رو تشویق کرد. اما مهم تر از همه اینها دونستن این موضوعه که قد چیزی نیست که باعث افتخار و یا سرشکستگی باشه و شما هنوز جای رشد و نمو دارید پس با تغذیه سالم و ورزش سعی کنید که بدن سالم و قد متناسبی به دست بیارید.
   پاسخ مهر 23, 1396 در 10:37 ب.ظ
  • فرهاد
   قدتت خیلی هم خوب و طبیعیه...یکی از دخترای اشنای من با 19 سال سن هم قد خودته حدودا... پس مشکلی نداری... مطمئنا احساست بخاطر دیدن دوست و همسن بلندقد تر از خودته،مشکلی از طرف تو نیست و قد هر فردی با بقیه متفاوته...حتی دو خواهر...
   پاسخ مهر 28, 1396 در 8:24 ق.ظ
 102. ارسلان
  سلام. خسته نباشید. لطف کنید راهنمايي کنید. خواهر من 15 سالش هستش و بسیار رفتارش بد و پرخاشگرانه است. درست هستش که ما هم دوران بلوغ رو گذروندیم، اما بلوغ این نسل واقعا نمود متفاوتی داره. الان که با شما صحبت میکنم از خونه قهر کرد و رفته پیش یکی آز دوستانش و ميگه اصرار نکنید و شب اونجا میمونم. رابطه ای بسیار پیچیده با چند تا از دوستاش داره و به شدت تحت تاثیر اوناست. امروز هم به خاطر اینکه بحث یکی از دوستاش پیش اومد چنین واکنش پرخاشگرانه ای رو همراه با بدترین توهین ها به ما کرد و در عین حال freak ميزد و لرزش دست و پا داشت. راستش به این نتیجه رسیدیم که به روانکاو مراجعه کنیم و با یک روانشناس مشورتی کنیم برای درمان دارویی. به پیشنهادات شما هم نیازمندیم. با تشکر فراوان
  پاسخ مهر 11, 1396 در 5:40 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام دوست عزیز. دوران بلوغ واقعا شرایط حساسی هست اما به این معنی نیست که نمیشه کنترلی روش داشت. بهتره بگیم که ما میتونیم نوجوان رو راهنمایی کنیم و همراهش باشیم تا از این مرحله چالش برانگیز بطور سالم و سلامت بگذره. این خودش مستلزم اینه که شما هم یکی از دوستانش بشید و دید کنترلی و از بالا به پایین نداشته باشید. بهترین دوستان در این سن مستونن خانواده باشن. با موضوعات با قاطعیت برخورد نکنید و منعطف باشید. بگذارید حس کنه ازاده ولی این ازادیش محدوده های تعریف شده و مشخص شده داره. در این سن طرفداری از دوستان و جانفشانی برای اونها هم امری عادیه چرا که نشون دهنده یانتخاب اون فرده و میخواد به همه بقبولونه که دوستش بهترینه حتی اگر خودش هم بدونه که واقعا اینطور نیست. پس بهتره خیلی تحت فشار نگذاریدش. سعی کنید در فعالیت های جمعی خانوادگی درگیرش کنید در تصمیم گیری ها بگذارید به عضو تاثیر گذار بدل بشه تا بتونه خودشو به شما ابراز کنه و به نحوی تاثیرگذاریشو حس کنه. خواهید دید که رفته رفته مقاومت در برابر راهنمایی های شما هم کمتر میشه. بگذارید دیده بشه تا ببینه. موفق باشید.
   پاسخ آبان 6, 1396 در 9:28 ب.ظ
 103. Maede 1382
  سلام من یک پسر خاله دارم که ۱۹ سالشه و منم ۱۴ ساله اون خارج زندگی میکنه ولی گه گاهی که میاد ایران خیلی خاص باهام برخورد میکنه منم خیلی دوستش دارم و متافسانه خیلی ذهنم مشغول خودش کرده درعین حال نمی دونم میتونم بهش بگم یانه اصلا نمیدونم که دوستم داره یا نه ولی نسبت به خودم خیلی مطمئن هستم.
  پاسخ مهر 14, 1396 در 12:29 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام. این احساسات و هیجانات اقتضای سنته عزیزم. ولی این رو در نظر بگیر که وقتی از کسی دوری برای یک مدت و گه گاه میبینیش قطعا با روی گشاده باهات برخورد میکنه. در این سن شیطنت پسرا هم البته هست که میخوان روابطی رو تجربه کنن. اما من توصیه نمیکنم به چند دلیل. 1 در محیط متفاوت از محیط زندگی تو زندگی میکنه و خیلی از نرم ها و ارزش های متفاوتی رو باهاشون روبروعه. 2. در سنی نیست که بتونه و بتونی یک رابطه ی احساسی موفق رو مدیریت کنین. 3. شناخت و اگاهی کامل نسبت به خودتون و احساسات خودتون ندارید. دوست داشته باش دوست داشته شو اما جدی نگیر.
   پاسخ آبان 6, 1396 در 9:38 ب.ظ
 104. هادی۱۴
  سلام،من چهارده سالمه و هیکلم بزرگه و بنظر هیفده میخورم،من پنج ماه پیش عاشق یه دختری همسایمون بود شدم،(البته دوماه پیش خودم پست گذاشته بودم همینجا که عاشقش شدم و نمیدونم چکار کنم)ما خنمون اسباب کشی کرد و سه ماه ازش دور بودم،تو این سه ما هرکاری تونستم کردم که شماره دختره رو گیر اوردم،(دختره۱۷-۱۸ میخوره)چند هفته پیش یه پیام خالی فرستادم رو واتساپش تا دیشب که حواب داد و نوشت (شما؟) منم گفتم شما و شما پیام دادین و اینا،گفت اسمت گفتم (اسم یه دختر با فامیلیش،اونم میشناختم)گفت خودتی من زهرام و اینا ،حالا پیام داده الهه دختر خالت کما بود پی شد،دیگه کم اوردم نمیدونم دیگه چه دروغی بگم،چطوری بهش بگم کیم و عاشقشم،سر بحث رو باز کردم باهاش گفتم دوس پسر داری گفت گناهه بدم میاد،،حالا نمیدونم چطوری بهش بگم که کیم و میخوامش ،از یچیزی میترسم بهش بگم چون مادرش شماره مادرمو داره بهش زنگ بزنه،بدبخت شم‌چکار،کنم،،شک کرده ،،(شماره واتساپم خاموشه از وای فای استفاده میکنم)، تورو خدا زود جوابم بدین
  پاسخ مهر 14, 1396 در 6:16 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام هادی جان... خب نمی شه که به دروغ گفتن ادامه بدی.. راه منطقی اینه که راستش رو بگی و بعید می دونم که اون هم به کسی بگه.. اگر هم ترس از راست گفتن داری پس فاصله بگیر و دیگه باهاش تماس نداشته باش.
   پاسخ مهر 27, 1396 در 5:24 ب.ظ
 105. Al asghar
  سلام،‌من ۱۵ سالمه میخواستم بدونم مادرو پدرم میتونن گوشی همراه منو چک کنن؟
  پاسخ مهر 18, 1396 در 3:51 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام دوست عزیز. داشتن حریم شخصی مساله ای هست که برای همه لازمه و محترم. اما پدر و مادر هر کسی نیستن و قصدشون محافظت از شماست پس مشکلی نداره اگر با چک کردن گوشی شما نگرانی هاشون رو در مورد شما رفع کنن. خیلی حساسیت نشون ندین . این نشون دهنده ی اینه چقدر براشون مهمید و مواظبتونن. اگر شما هم واکنش نشون ندید و خیالشون از بابت شما راحت بشه خواهید دید که این اعمال کنترلی و نظارتی کمتر خواهد شد به مرور.
   پاسخ آبان 6, 1396 در 10:00 ب.ظ
 106. یاس
  سلام ببخشید من کلاس هشتم پارسال معدلم ۲۰بود امسال احساس میکنم گیر دوست بازی افتادم هر چقدر سعی میکنم مثل قبل سه نمی‌دونم حس میکنم به خاطر استفاده از تلگرام هم هست ولی حالا پاکش کردم اما بازم نمیتونم جلوی کارای بیهودمو بگیرم (با تشکر)
  پاسخ مهر 19, 1396 در 8:20 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام. بهترین کار اینه که تایم بندی مشخصی برای کارهای مختلفت داشته باشی و خودتو عادت بدی که هر کاری رو در زمان و به مدت مشخص انجام بدی مثلا استفاده از تلگرام رو موکول کنی به ساعات پایانی روز و فقط به مدت یکی دو ساعت و نه بیشتر. برای درس و مطالعه هم سعی کن برنامه منظم داشته باشی و کم کم عادت کنی به برنامه ریزی برای کارهات خواهی دید که چقدر زمان اضافه داری و همه کارهاتو میتونی به بهترین نحو انجام بدی
   پاسخ مهر 23, 1396 در 10:21 ب.ظ
 107. هادی۱۴
  سلام ...لطفا جواب سئوالم بدین بالاستهادی ۱۴
  پاسخ مهر 24, 1396 در 5:21 ب.ظ
 108. رز
  سلام دختر من 12 سالشه چند روز پیش متوجه شدم در تلگرام با یک پسر دوست شده و چت کردن و پسره براش فیلمهای سوپر فرستاده چجوری با دخترم برخورد کنم؟
  پاسخ مهر 25, 1396 در 4:34 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام.... متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی بچه ها خیلی زودتر از ان چیزی که ما متوجه بشیم با بعضی مسائل که مناسب سنشون نیستن مواجه میشن... بهترین راهکار اینه که قبل منابع نامطمئن و نادرست ر خود ما منبع اگاهی بچه ها باشیم و اطلاعات درست رو بدیم در غیر این صورت مواجهه بچه ها تقریبا غیر قابل اجتناب شده است و اصلا نمیشه انکار کرد. سعی کنیم واقع بینانه موضوعات رو در میون بذاریم. در مورد چت کردن با یک پسر هم حتما سعی کنید در مورد ارتباط با جنس مخالف اطلاعات لازم رو بهش بدید و باهاش صمیمی تر باشید تا برای جبران عاطفه در خانواده به سمت دوستی نرود.
   پاسخ دی 12, 1396 در 12:34 ب.ظ
 109. نفس
  سلام.من ی دختر ۱۴ ساله هستم و حدودا یک ساله ک عاشق ی پسر17 ساله شدم . حسم اونقدر بهش عمیقه ک نمیتونم حتی ب نبودش فک کنم . خیلی دوسش دارم ب قدری ک وقتی میبینمش تپش قلب میگیرم وحالم بد میشه. حدود یک سالی هست ک باهم دوست معمولی هستیم و با هم هرروز حرف میزنیم . من خیلی سعی کردم ک فراموشش کنم ولی نمیتونم . خواهش میکنم کمک کنید .
  پاسخ مهر 27, 1396 در 7:19 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   با سلام.... نفس جان خب خیلی طبیعیه حسی که در چهارده سالگی داره زیاده و دوست داری اون فرد رو مدام بیشتر بشناسیش.... این احساس اگر به جنبه های دیگه زندگیت اسیب نزنه اشکالی نداره فقط حواست باشه هر ادمی لزوما اونطور که تو فکر می کنی نیست و همه جوانب رو بسنج. یک مدت بگذره با این احساست بهتر کنار میای.... این احساس بهت کمک می کنه خودت رو بهتر بشناسی پس نگران نباش.
   پاسخ دی 29, 1396 در 1:47 ب.ظ
 110. میلاد
  سلام من قبلا اشق یه دختر شدم ولی نمی تو مستم ابراز علاقه کنم و الان دچار افسردگی شدم چه کنم
  پاسخ مهر 28, 1396 در 11:25 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام میلاد جان.... یعنی فکر می کنی از اینکه ابراز علاقه نکردی بهش افسرده شدی؟؟ اگر بهش ابراز علاقه می کردی چه اتفاقی می افتاد؟ و اینکه خب تشخیص افسردگی با یکی دو تا علامت که فکر می کنی نیست همه سریع افسرده نمی شن...
   پاسخ دی 30, 1396 در 4:37 ب.ظ
 111. حسین
  سلام من پسری16ساله هستم حدود ی سال پیش با دختر همسایمون اشنا شدم بعد ب مرور زمان این علاقه یشتر شد ب حدی ک ی روز نینمش دیونه میشم دختره پدرشو از دست داده بود و 3 تا داداش بزرگ داشت ی شب حالش بد شد ساعت 12 شب رفتم دم درشون ک داداشش دیدم خلاصه جنگ شدو گوشیمو همه چیزمو شکستن کتک کاری از این چیز دختره خودکشی کرد بخاطر من ولی الان زندس ما با وجود اینا هرروز بیشتر عاشق هم میشیم ایا ب این رابطه ادامه بدم؟؟؟
  پاسخ مهر 28, 1396 در 12:24 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   حسین جان دوست داشتن خیلی قشنگه و می فهمم احساست رو .... اما اگر خیلی بدون فکر و رفتار درست عمل کنید نتایج خوبی نخواهید گرفت و این خیلی خیلی بده... سعی کنید سنجیده تر عمل کنید و اصلا عجله نداشته باشید چون به ضرر هر دو خواهد بود... اگر هم هر برنامه ای برای ایندت داری با اون دختر باید به فکر ساختن اینده ایمن باشی پس بیشتر به فکر درس و برناریزی باش.
   پاسخ دی 29, 1396 در 1:56 ب.ظ
 112. حسین
  لطفا سریع پاسخ بدید ممنون
  پاسخ مهر 28, 1396 در 12:27 ب.ظ
 113. Ali
  سلام ببخشید من هروقت یک زن جوان را میبینم و میبینم که پاهایش معلوم است شهوتی میشم ولی اتفاق افتاده که حتی عاشق دختری هم شدم ازته دل عاشقش شدم ولی نمیدانم چطوری بهش بگم راهنمایی کنین
  پاسخ مهر 29, 1396 در 7:54 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   علی عزیز... احساسی که داری در مورد زنان می تونه طبیعی باشه ولی خب انتظار میره این حالت با افزایش سنت نرمال تر بشه... در مورد عشقی که داری خیلی لزومی نداره حتما مستقیم بهش بگی.... یک مقدار همه چیز رو به زمان بسپر.
   پاسخ دی 30, 1396 در 4:41 ب.ظ
 114. A
  با سلام من دیگه نمیدونم چه کار کنم دارم دیوونه یه پسر میشم.من لاس هفتمم.تا اسمش میاد بی قرار میشم قرمز میشم. مثلا یه بار تو کلاس زبان مدرسه بودیم که یهو اسم اون اومد من داشتم میخندیدم اصلا یه وری بودم اومدم اب بخورم مثلا بهتر بشم که یکی از دوستام که جریانو میدونست داشت میخندید که اب پرید تو لگوم خلاصه قرمز شده بودم بعدم کتابو گرفته بودم جلو صورتم.چی کار کنم شبا هم با سلام صلوات میخوابم که یهو اب حرف نزنم ابروم بره یه بار شد ولی یه جور پیچوندمشو کمکم کنید.
  پاسخ آبان 2, 1396 در 6:50 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام. خب چرا دیوونه بشی؟؟؟ نگران نباش کنار اومدن با احساساتت رو کم کم یاد می گیری و این حس که می تونه تجربه شیرینی باشه رو کم کم پخته تر خواهی کرد.
   پاسخ آبان 22, 1396 در 9:17 ق.ظ
 115. سعید
  سلام من یک پسر16،5ساله هستم که تو مدرسه معدلم19,5هست ولی به خاطر درس از لحاظ روحی مثل افسرده شدم هیچ کسی هم نمیتونه به من کمکم کنه بعضی وقتا احساس میکنم که تنها کسی که میتونه کمک کنه حرف زدن با جنس مخالف باشه ولی نمیدونم چجوری یا اصلا این کار درسته یا نه کمکم کنید راه درستشو بگید لطفا بعد من نمیدونم خانواده اگه یک روزی از این موضوع خبر دار بشن چی میشه
  پاسخ بهمن 6, 1396 در 10:22 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام سعید عزیز.... اینکه به خاطر درس استرس داری و خلقت افسرده شده باید روی استرست کار کنی تا بهتر بشی. صحبت کردن با جنس مخالف یک نیاز و انگیزه درونی در سن تو هست ولی راهی برای بهبود و درمان استرس و خلق افسرده ات نیست مسلما..... این کار کمکت می کنه پخته تر بشی و هویتت رو پیدا کنی و با خودت بهتر آشنا بشی.
   پاسخ بهمن 8, 1396 در 5:36 ب.ظ
 116. صبا
  من دختری 13ساله هستم و من پسر همسایه امان را دوست دارم و این حس پارسال به من وارد شد و فکر میکنم اون هم منو دوست داره چون وقتی از کنارم رد میشه دست و پایش را گم میکنه و وقتی از انجا رد میشم دوستانش به او اشاره میکنند و او از بابای من میترسه و با من حرف نمیزنه او الان کلاس هفتم هست و حتی در خیابان و خواب هم اورا میبینم کمکم کنین چکار کنم
  پاسخ بهمن 25, 1396 در 8:31 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام صبا جان..... چقدر عالی که حس خوبی به پسر همسایتون داری... نمی دونم اونم دوست داره یا نه .... و نمیشه هم حدس زد.... اما خب باید بدونی این حس برای سن تو طبیعیه و خوبه که فانتزی داشته باشی و بهش فکر کنی... یه مدت دیگه شاید این حس از بین بره... خیلی عجله نکن... هر چقدر هم بزرگ تر میشی شکل این دوست داشتن ها تغییر می کنه
   پاسخ اسفند 2, 1396 در 6:18 ب.ظ
   • صبا
    خیلی ممنونم از شما اگه خصوصی بخوام باهاتون صحبت کنم چکار کنم بعد هر جلسه چقدر پول باید بدیم
    پاسخ فروردین 4, 1397 در 8:58 ق.ظ
    • روانشناس کودک
     صبا جان تا حدی همین جا در خدمتت هستیم... اگر مشاوره حضوری میخوای با شماره های کلینیک که در همین سایت گذاشته شده تماس بگیر که امکان مشاوره حضوری و تلفنی هست
     پاسخ فروردین 7, 1397 در 8:46 ق.ظ
 117. صبا
  میشه زود جواب بدهید ممنونم
  پاسخ بهمن 26, 1396 در 11:47 ق.ظ
 118. کیان
  1-سلام من 14. سالمه و در مورد موضوع های جنسی میدونم ولی مادر پدرم فعلا بهم هیچی نگفتن دوس دارم اونا بدونن.. چیکار کنم؟ 2-و یه چیز دیگه من به روابط جنسی علاقه زیادی پیدا کردم ولی خودم دوس ندارم اینا رو داشته باشم چیکار کنم بتونم ترک کنم؟ 3- از 2 ساله دلم میخواد درس بخونم زمان بندی هم میکنم ولی بازم وقتی کتاب میگیرم دستم نمیتونم بخونم وقتی دستمه کتاب فکرم میره یه جا دیگه هر کاری هم کردم نشده اعتماد به نفسمم پایینه نمیتونه با کسی روابط خوبی داشته باشم مخصوصا بزرگ تر از خودم اروم صحبت میکنم.. خیلی بده و میدونم کمکم کنید لطفا مشکلااتمو میخوام حل کنم
  پاسخ بهمن 26, 1396 در 4:29 ب.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام کیان جان... خب خانوادت هم حتما می دونن که تو اطلاع داری ولی برای حفظ احترام چیزی نمی گن. می تونی یک زمانی ازشون درخواست کنی یا سوالی بکنه تا اونها جواب بدن و از این طریق با کمک هم در این موارد صحبت کنید. اینکه به روابط جنسی علاقه داری خب طبیعیه چون تو یک انسان هستی... کنترل کردن این علاقه هم نیاز به گذشت زمان، بزرگ تر شدن و بلوغ فکری داره... کم کم یاد می گیریچجوری مدیریت کنی. نگران نباش. برای درس خوندن نیاز داری برنامه ریزی کنی و مشاوره تحصیلی بگیری... شاید توجه و تمرکزت هم بهم خورده که نمی تونی روی درس متمرکز بشی. حتما پیش مشاوره تحصیلی برو کمکت می کنند.
   پاسخ اسفند 7, 1396 در 3:57 ب.ظ
 119. Amir hosein
  سلام من پسری 13 ساله هستم و عاشق دختری هم سن خودم هستم الان چند ماه هست که دوسش دارم مدرسه اونا کنار مدرسه ما هست و خیلی رفتم تو فکرش حس میکنم اون هم منو دوست داره دیشب یه کنسرت اجرا کردم و اون هم بود و با دستش علامت قلب درست میکرد من از دیشب خیلی علاقه ام بهش زیاد شده ولی نمیتونم بهش ابراز کنم. لطفا کمکم کنید
  پاسخ اسفند 17, 1396 در 4:33 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام امیرحسین عزیز. خیلی خوبه که به یک نفر حس خوب داری... من به خودم نمی تونم این اجازه رو بدم که تشویقت کنم مستقیما بهش ابراز علاقه کنی. ولی خب از این حسی که داری لذت ببر و مطمئن باش بزرگتر که بشی این حس تغییر می کنه... هر احساس خوبی که داری نمی تونه دلیل باشه بر اینکه حتما رسیدن به اون فرد برای تو خوشبختی میاره.
   پاسخ اسفند 19, 1396 در 6:01 ق.ظ
 120. Amir hosein
  سلام میخواستم بدونم چجوری باهاش صمیمی تر بشم و باهاش دوست بشم
  پاسخ اسفند 17, 1396 در 4:49 ق.ظ
 121. Amir hosein
  لطفا جوابم رو تو جمیل بدین
  پاسخ اسفند 17, 1396 در 5:08 ق.ظ
 122. Amir hosein
  من خیلی عاشقشم و هی میخوام برم بیرون ببینمش آخه شهر ما کوچیکه
  پاسخ اسفند 17, 1396 در 5:10 ق.ظ
 123. Amir hosein
  توروخدا جواب منو زود تر بدین
  پاسخ اسفند 17, 1396 در 5:54 ق.ظ
 124. س صالح
  سلام لطفاً جواب من رو تو جیمیل بدید، من ۲۵ سالمه، یه دختر ۱۲ ساله ای تو خانواده امون هست، اکثر با هم بازی می‌کنیم، خیلی از اندامش خوشم میاد، با من خیلی راحته ، چند بارم تو بازی بغل اش کردم ، دلم میخواد لمس اش کنم و بدنش رو انجوری ببینم یه رابطه خاص بدنی باهاش داشته باشم، نمیدونم چیکار کنم برم سمت اش یا ...
  پاسخ اسفند 29, 1396 در 9:12 ق.ظ
  • wpadmin
   مشاوره روانشناسي تلگرامي: http://t.me/kanonmoshaveran_bot در این مورد حتما " با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   پاسخ مرداد 27, 1397 در 9:18 ق.ظ
 125. سید حسین
  با سلام و درود. من حدود دو سال است که حس متفاوتی به یکی از دختر های کلاس زبانم دارم. عاشقش شدم و فکر میکنم اون هم به من حسی داره. متاسفانه وقتی اهنگ یا فیلم عاشقانه میبینم حالم بد میشه و همش میرم توی فکر. چند بار سعی کردم باهاش حرف بزنم ولی فکر میکنم زیاد کار جالبی نباشه. لطفا کمکم کنیدِ.
  پاسخ اردیبهشت 30, 1397 در 6:33 ب.ظ
  • wpadmin
   عاشق شدن دوست عزیز الان مشکل درکجاست ؟ شما در تصورات خودتون عاشق شدید . شایدم این حس رو به ایشون منتقل کنید بعد قراره چه اتفاقی بیفته ؟ به این قسمت دوم که مهمترین قسمت از روابط شماست خوب فکر کنید .
   پاسخ مرداد 31, 1397 در 9:22 ق.ظ
 126. ناشناس
  سلام پسری هستم ۱۴.۱۵ساله من توی تلگرام با یه ربات آشنا شدم که به یکی شانسی وصلت می کنه من به یه دختر وصل شدم اول یکم حرف زدیم(حرف معمولی)بعد گفت عکستت بده منم دادم و باش گفتم توهم بده اون گفت تو دوباره بده ومن بازم دادم بعدش دوباره گفت سلام منم باش گفتم چنبار سلام می کنی گفت من خواهرشم و عاشق تو شدم من باش گفتم آخه چجوری توی پنج دقیقه گفت عکست و حرفایی را که زدیا دیدم و دیوونت شدم من باش گفتم برو پی کارت چون نمی خواستم قاطی این بازیا بشم ولی اون گفت رگما که زدم می فهمی منم خیلی ترسیدم بیستر از این ادامه بدم و چت را قطع کردم الان همش می ترسم که جدی جدی بلایی سر خودش نیاره تو را خدا منا از این بلا تکلیفی دربیارین همش باخودم میگم ای کاش حرف اون رفیقم که بام میگفت ((یه وقت دیوونه نشی بری دنبال این کارها)) را گوش می کردم من خیلی بی لیاقتم که چنین رفیقایی دارم‌و میرم‌ دنبال این کارها تو را خدا بگین تکلیف من چیه
  پاسخ خرداد 18, 1397 در 9:13 ق.ظ
  • wpadmin
   عشق مجازی امیدوارم اونقدر ساده لوح نباشید که خودتون رو بازیچه دست دیگران در فضای مجازی کنید . دوست عزیز خوبه کمی فکر کنید . چطور میتونید عاشق کسی بشید که نه دیدیدش و نه میدونید اصلا کیه ؟ شاید یه مرد باشه که میخواد سربسر شما بذاره. پس روابط خودت رو بطور کامل با این اشخاص قطع کنید . و از چیزی هم نگران نباشید .
   پاسخ مرداد 31, 1397 در 8:43 ق.ظ
 127. reyhane
  سلام.من دختری 14 ساله ام و عاشق پسر خالم که 3 سال از من بزرگتره شدم .طی یه جریان دوستامم این موضوعو فهمیدن و هر موقع اسمشو میارن نمبدونم به چه دلیلی تمام ناخونامو تا ته میخورم.درضمن من از 10 سالگی عاشقش بودم و حتی یه بار هم براش نامه نوشتم که دوسش دارم و اون خوندش .ما خیلی کم همدیگه رو میینیم چون شهرامون از هم دورن.و اون اصلا با من اصلا فقط در حد سلام صحبت میکنه و هیچوقت توی اتاق یا آشپزخونه یا جایی که من هستم نمیاد.خالم هم خیلی تعصبیه و نمیذاره زیاد صحبت کنم باهاش .میخوام بدونم الان تکلیفم چی باید بشه و چیکار کنم؟لطفا راهنماییم کنید.
  پاسخ خرداد 18, 1397 در 12:13 ب.ظ
  • wpadmin
   دوست عزیز در سن 14 سالگی انتظار دارید چه تکلیفی از شما روشن بشه ؟ که به خواستگاری شما بیاد و ازدواج کنید ؟ کمی به صحبت های خودتون فکر کنید متوجه بچگانه بودنش خواهید شد . پس بهتره در این سن به فکر چیزهای مهمتری باشید تا روابط عاطفی .
   پاسخ مرداد 31, 1397 در 8:40 ق.ظ
 128. نفس
  سلام من 14سالمه از بچگی با خونوادم مشکل داشتم البته ادمای خوبین ولی پدرم همیشه سر هر موضوع کوچکی من رو میزد.خیلی هم ادم معتقدیه(بر عکس فامیل) و اسرار داشت من چادر بپوشم. از ی چن وقت پیش احساس میکنم دلم میخواد بتونم حمایت ی نفرو از جنس مخالفم داشته باشم چون نه برادری دارم نه فامیل پسری بجز چن نفر که تو ی شهر دیگن. ولی هر وقت میخوام باهاشون درد و دل کنم می ترسم فکر کنن منظور بدی دارم که اینا رو میگم (مث بقیه فامیلای دختر هم سنم) و بخوان باهام مث همونا رفتار کنن. از طرفی شدیدا این نیازمو حس میکنم جوری شده که تقریبا هر شب تا صب (چه تو خواب چه بیداری) سر این موضوع گریه میکنم. تورو خدا کمکم کنید
  پاسخ خرداد 26, 1397 در 11:17 ق.ظ
  • روانشناس کودک
   سلام... ببین اینکه دوست داری با جنس مخالف ارتباط برقرار کنی اصلا چیز غیر هادی برای سن تو نیست... فقط اگر درست راهو نری و صبر نداشته باشی ممکنه اسیب ببینی.... همه هم سن های تو هم این حس رو دارند و کشش عجیبی احساس می کنن و جزوی از فرایند بزرگسالی هست.... اما یادت باشه که نباید عجله کنی... سعی کن با این حس زندگی کنی و کنار بیای... تا وقتی بزرگتر میشی و جامعه خیلی راحت تر بهت اجازه ارتباط با افراد از جنس مخالف رو میده
   پاسخ خرداد 26, 1397 در 12:08 ب.ظ
 129. s
  سلام . من ۱۳ سالمه یکسالی میشه که عاشق پسرعموم هستم. همه چیز عادی بود و من با این حسم کنار اومده بودم تا اینکه به تازگی متوجه رفتار های خاص پسرعموم نسبت به خودم شدم. اون ۱۶ سالشه . خیلی زیاد بهم نگاه میکنه مخصوصا یواشکی . خیلی غیر مستقیم ازم تعریف میکنه. همیشه هم تو جمع و بحثا طرف منو میگیره و ازم حمایت میکنه. میشه بگید باید چیکار کنم؟ علاقمو بروز بدم یا ندم؟
  پاسخ خرداد 29, 1397 در 11:18 ق.ظ
  • wpadmin
   خب دوست عزیز تصور کنید بروز دادید یا ندادید ؟ چه تاثیری میتونه داشته باشه ؟ وقتی شرایط سنی شما اصلا مناسب این رفتارها نیست . چطور انتظار دارید ما تاییدتون کنیم ؟ و راه حل به شما بدیم ؟
   پاسخ مرداد 30, 1397 در 8:41 ق.ظ
 130. محمدحسین
  سلام من ۱۶سالمه و عاشق یه دختر ۱۵ ساله هستم که از فامیلهای دورمونه من سه ساله که عاشقش هستم چرا؟ چونکه حضور اون دختر خانم بهم آرامش میده، چونکه مهربون و با ادبه ، چونکه خودساختست، چونکه وقار و متانتش رو همیشه حفظ میکنه، چونکه با هر نگاهش دیوونه میشم و هزاران دلایل دیگه... ولی بعد از سه سال، عید امسال بود که تو تلگرام بهش پیام ناشناس دادم و گفتم که دوستش دارم، ولی اعتنایی نکرد و گفت که روزی صد نفر میان همینا رو بهم میگن منم بهش گفتم که من با بقیه فرق دارم، من احساست کرده بودم و تو منو میشناختی، چطور درباره‌ی من این فکر رو کردی؟ اونم گفت که اصلا از این چیزا و از این کارا خوشش نمیاد... الان من موندم و یه عالم غصه و یه عالم افسرگی و یه عالم درد که به هیچکس نمیتونم بگم... عشق من الکی نیست... چه کنم؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ خرداد 29, 1397 در 12:49 ب.ظ
  • wpadmin
   توهم عاشقی دوست عزیز این روابط در این سن و سال همگی ازمون و خطاست . پس وقتی توانایی برخورد در شخصی نیست نباید وارد این رابطه های عاطفی بی هدف بشه . عشقی که به وصال نرسه ارزشی نداره و ارمغانش برای شما افسردگیه . پس تا شرایط کار و تحصیل و سربازی رو حل نکردید حتی تصور این روابط رو نکنید .
   پاسخ مرداد 30, 1397 در 8:39 ق.ظ
 131. فاطمه
  سلام من فاطمه هستم۱۳سالمه یه سوال داشتم میخواستم بدونم چطور میتونم به پسزی که دوسش دارم بگم دوسش دارم آخه اون یک سال از من بزرگ تر و همسایه هستیم تو مدرسه ام بود یک بلر خواستم بهش یه برگه بدم و بهش بگم تو چه حسی به من داری چون زنگ آخر به بهونه اب خوردن میومد منو میدید از دور که متوجه نشم اما من متوجه بودم بعد که برگه رو خواستم بهش بدم روم نشد دادم به یکی از دوستام که میشناختش ورفت و بهش داد و گفت اینو دخترهمسایتون داده اومم بهش گفت نمیشناسم بعد فهمید منم شل شد و بعد بهش گفت برو بابا ورفت من موندم چکار کنم دوستم صبا این سایت رو بهم مهعرفی کرد چون از شما کمک گرفته بود به من هم کمک کنین ممنون
  پاسخ خرداد 30, 1397 در 12:47 ب.ظ
  • wpadmin
   ابراز علاقه دوست عزیز شما در سالهای 21 تا 25 سالگی به بلوغ عاطفی میرسید . پس تا اون زمان چنین تصورات کودکانه ای فقط شرایط رو برای شما سخت خواهد کرد . پس از این روزهای خودتون استفاده کنید نه اینکه با روابط عاطفی بی نتیجه افسردگی و نگرانی بدست بیارید .
   پاسخ مرداد 30, 1397 در 8:36 ق.ظ
 132. مهدی
  سلام من پسر 14 ساله هستم عاشق یه دختر تو محلمون شدم دارم دیوونه میشم هی تو چشماش نگاه میکنم تا بفهمه دوسش دارم باید چه کاری کنم تا بدونم اونم دوستم داره یا نه یه چیز دیگه هرکی نگاهش میکنه غیرتی میشم
  پاسخ تیر 11, 1397 در 10:42 ق.ظ
  • wpadmin
   با تاسف نه سن شما و رفتار متعصبانه شما مناسب ازدواج نیست . چون یک رابطه مهم در زندگی رو با رفتارهای کودکانه اشتباه گرفتید .
   پاسخ مرداد 27, 1397 در 9:08 ق.ظ
 133. شهریار
  سلام خوبین من ۱۹ سالم هست میخواستم یه سوال ازتون بکنم من یه دختر عمو دارم تازه داره میشه ۱۳ سالش باهاش همیشه مهربون بودم خیلیم کم میدیدمش اینم بگم کلا بچه مثبتم به قول مامانم پاستوریزهکمکش میکردم تو درس و زبان چیزای دیگه تا چند وقت پیش شروع کرد به چت کردن باهام که چند وقت پیش بهم گفت عاشقم شده من اولش فکرکردم وابستگیه عشق نیست و برا این که دلش نشکنه بهش گفتم منم دوست دارم ولی دیدم قضیه دارع جدی میشه بحث رو داره میکشونه به ازدواج و چیزای دیگ زنگم میزد بهم از طرفی منم برا این کع کنکجاکاو بودم بفهمم واقعا دوسم داره یا نه اشتباه کردم و زیاده روی کردم تو ابراز علاقه بعدش تحقیق گردم‌و فهمیدم یه چیز عادی تو این سنین برا دختراس میترسم تو فامیل هم این قضیه دردسر ساز شه برا همین مزاحمتون شدم گفتم از یک کارشناس مشاوره بگیرم که چه رفتاری با دختر عموم داشته باشم چون نمیخوام آسیب روحی و احساسی ببینه ممنون میشم پاسخگو باشین
  پاسخ تیر 17, 1397 در 12:49 ب.ظ
  • wpadmin
   درخواست های کودکانه دوست عزیز اولا سن طرف مقابلتون بسیار کمه . دوما سن شما برای ازدواج مناسب نیست . چون شرایط ازدواج رو ندارید. وقتی ثبات و درآمد مستقلی ندارید این درخواست ها بیشتر شبیه شوخیه.
   پاسخ مرداد 27, 1397 در 9:00 ق.ظ
 134. نوید
  سلام من عاشق یک دختر 13 ساله هستم چگونه بفهمم اون هم عاشقمه خودم هم 16 سالمه خیلی هم دوستش درام یک بار با هم قهر کردیم ولی دوباره عاشقش هستم ولی نمی دونم اون عاشقمه یا نه لطفا زود بهم جواب بدین ممنونم
  پاسخ تیر 17, 1397 در 8:37 ب.ظ
  • wpadmin
   سن شما برای چنین روابطی بسیار کمه .
   پاسخ مرداد 27, 1397 در 8:58 ق.ظ
 135. حسین
  سلام من حسین ۱۳ سالمه و از یک دختری که ۳ سال از من کوچیکتره خوشم امده و نمیدونم که بهش بگویم یا نه اخه هر موقع من با دوستام حرف زدم اون میومد و جواب من را میداد یا هر جا که بودم به بهانه های الکی پیش من میومد حالا نمیدونم کلا چیکار کنم ممنون میشم اگه کمک کنین
  پاسخ تیر 19, 1397 در 9:53 ب.ظ
  • wpadmin
   سن شما برای چنین روابطی بسیار کمه .
   پاسخ مرداد 27, 1397 در 8:58 ق.ظ
 136. Sadra
  سلام من پسری ۱۵ ساله هستم وقتی داشتم پیام های دیگران رو نگاه میکردم متوجه شدم بیشتر بچها عاشق کسی شدن که تو فامیل شونه یا همسایه شونه یا ... مشکل من اینه که دوست دارم با یه جنس مخالف دوست باشم (به طور معمول) ولی هیچ دختری توی فامیل و همسایگی و .... نداریم همه دوستام (چه نزدیک چه معمولی) دوست جنس مخالف دارند و برام ازشون حرف میزنن واین باعث میشه من بیشتر علاقه مند به دوست جنس مخالف میشم چند وقت پیش آنقدر اعصابم خورد شد که کمرم گرفت لطفا یه راه کاری به من بدین ممنون
  پاسخ تیر 23, 1397 در 11:38 ق.ظ
  • wpadmin
   ارتباط با جنس مخالف دوست عزیز راهکار برای چه موردی میخوایت ؟ راهکار برای رابطه داشتن با جنس مخالف که میتونه افسردگی و ناراحتی برای شما به بار بیاره ؟ این احساس شما طبیعی هست ولی ورود به این محیط چیزی جز نگرانی نخواهد داشت . چون شما در مرحله بلوغ هستید و به جای ورزش کردن قراره درگیر روابط بچگانه دوستی های امروزی بشید . اینکه ما مخالفت کردیم بخاطر این موضوع هست که خیلی از ماها نحوه برخورد با جنس مخالف رو طور دیگه ای تعبیر میکنیم . مشاوره روانشناسي تلگرامي: http://t.me/kanonmoshaveran_bot در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   پاسخ مرداد 25, 1397 در 8:02 ق.ظ
 137. Tanya
  سلام من دختري ١٣ ساله هستم كه از فروردين با يه پسري اشنا شدم كه خيلي هم ديگرو دوس داشتيم و رابطمون هي قط شد و دوباره با بوديم تا خرداد كه مامانم فهميد و مبايلمو آزم گرفت و نزاشت ديگه استفاده كنم و الان خيلي تو فكرشم و نميتونم از ذهنم بيرونش كنم و مادرم در مورد داشتن موبايل بهم اعتماد نداره و ميخوام كه اخر تابستون با مادرم صحبت كنم كه مبايلو بهم ميده يا نه و ميترسم از صحبت كردن باهاش و از اينكه بگه نه حتي حاضرم كه هر هفته مبايلمو چك كنه و اينكه ميدونم براي سنه من خيلي زوده ارتباط داشتن با يه پسر لطفا كمك كنيد ممنون
  پاسخ تیر 30, 1397 در 2:54 ب.ظ
  • wpadmin
   دوست عزیز همه چی به شما بستگی داره . خودتون رو جای مادرتون بگذارید . آیا حاضرید دخترتون رو در این شرایط با پسری تنها بذازید ؟ پس بهتره حساسیت های مادرتون رو درک کنید . و از این دوران خودتون لذت ببرید . و شاید این دوران رو با روابط بیهوده و پوچ از بین نبرید . اگر به همین نحو باشه مسلما مادر شما به شما اعتماد خواهد کرد . البته اگر خود شما بخوایت .
   پاسخ مرداد 25, 1397 در 7:56 ق.ظ
 138. فاطمه
  سلام خسته نباشید من 15 سالمه و داخل یه خانواده زندگی میکنم ک اصلا بهم محبت نمیکنن (مثلا بابام وقتی گوشیش مشکلی پیدا میکنه صدام میزنه دختر عزیزم و تا مشکل بعدی خبری از محبت نیست ) یه دوست دارم ک داخل مدرسه باهاش اشنا شدم و خودم میذونم دختر خیلی خوبیه ولی اجازه نمیدن باهاش ارتباط داشته باشم مدرسه ام رو تغییر دادن و حدود یک ساله فقط 6-7 بار باهاش حرف زدم حالا ک زمان گذشته این موضوع برام کم اهمیت شده ولی حسرت داشتن یه دوست خوب رو دارم در این مورد هم خیلی با پدر و مادرم حرف ردم که یه دلیل بهم بگن چرا نباید ارتباط داشته باشم ولی فقط میگن خوشمون ازش نمیاد...تا این سن برام موبایل نخریدن ولی خواهر(13سالشه و برادرم (5 سالشه )تبلت دارن ...و تاحالا از من چیزی ندیدن ک ب خاطرش برام موبایل نخرن ولی وقتی اسم موبایل و میگم گوش هاشون کر میشن و بهم گوش نمیدن(کلا هروقت میخوام باهاشون حرف بزنم همین طوری ان)نمیزارن از خونه بیرون برم و هیچ کلاسی امسال ک تابستونه ثبت نام نکردم کلا داخل خونه ام...امسال نهم بودم و معدلم 19/79 شدم اما حتی یه افرین هم بهم نگفتن ..خودم کاملا این رو پذیرفتم ک کمبود محبت دارم یه بار هم با یه پسر دوست شدم اما ترکش کردم و ادامه ندادم...از صب تا شب داخل اتاقم میمونم و به یه نقطه خیره میشم و هییچ...چکار کنم خیلی تاحالا تلاش کردم ب هر صورتی در این مورد ها باهاشون حرف بزنم اما اصلا انگار حرفام رو نمیشنون و هیچی جواب نمیدن
  پاسخ مرداد 1, 1397 در 4:30 ب.ظ
  • wpadmin
   احساس تنهایی یکی از مفاهیم پیچیده روان شناختی است. تعریفی که امروزه از آن وجود دارد با مفهومی که این واژه در قدیم الایام داشته متفاوت است. در گذشته این احساس، مفهومی مثبت قلمداد میشد و بیشتر تداعی کننده ریاضت و دوری از اجتماع برای رسیدن به شأن و منزلت بالای انسانی، تعمق، مراقبه و ارتباط با خدا، بود. اما امروزه این واژه بار معنایی منفی دارد و بیشتر بر تجربه ناخوشایندی که در پی عدم وجود همدم در زندگی حس میشود، دلالت دارد. سه نکته در احساس تنهایی اول این که، احساس تنهایی تجربهای ذهنی است و به هیچ وجه نمیتوان آن را با انزوای اجتماعی عینی یکی دانست. زیرا افراد ممکن است هم در هنگامی که تنها هستند و هم هنگامی که در جمع هستند احساس تنهایی کنند. به همین دلیل تنها بودن و احساس تنهایی مفاهیمی یکسان نیستند. دوم، احساس تنهایی ناشی از ضعف فرد در روابط اجتماعی است و زمانی روی میدهد. که بین روابط اجتماعی واقعی فرد و آنچه که او از این روابط انتظار دارد، ناهمخوانی وجود دارد. این کاستی به چند شیوه قابل توصیف است. بعضی محققین، بر این مفهوم تأکید دارند که نیازهای اساسی انسان برای صمیمیت بر آورده نمی شود. سوم، احساس تنهایی، تجربهای تلخ و آزاردهنده است. گرچه احساس تنهایی در برخی موارد ممکن است منجر به رشد شخصی شود. با این وجود تجربهای ناخوشایند و دردناک است. کسانی که احساس تنهایی می کنند، احساساتی از قبیل افسردگی، پوچی، اضطراب، خستگی، درماندگی و استیصال را گزارش میدهند. و احساس تنهایی را با شادی و رضایت توصیف نمی کنند در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-88422495
   پاسخ مرداد 25, 1397 در 7:43 ق.ظ
 139. Armita
  ۱_سلام.من ۱۳ سالمه .دخترم.خجالتی نیستم ، و از خیلی از چیز ها هم با خبر هستم.من خودم از پسر ها خیلی درخواست دوستی گرفتم ولی هیچ وقت قبول نکردم چونکه به خودم این اجازه رو توی این سن نمیدم ، و هیچ کدومشون هم برام مهم نیس. من ی مشکل دیگه ای دارم و این هم اینه که مخصوصا توی این تابستون من مشکل خواب دارم یعنی از خوابیدن میترسمخودم هم از این خجالت میکشم . ترس از خواب؟ لطفا به من کمک کنید...... من خیلی باهوش و زرنگم و همیشه تز یک چیز خجالت کشیدم و این هم این مشکل منه..... ۲-من میخوام مامانم یا بابام از اینکه من اونارو میدونم باخبر بشن و به اونا چی بگم یا چ طور بگم؟ مرسی
  پاسخ مرداد 3, 1397 در 8:08 ب.ظ
  • wpadmin
   ترس از خوابیدن خوابیدن می تواند به راحتی نفس کشیدن باشد اما گاهی چنین نیست. البته بی خوابی برای بسیاری افراد اتفاق می افتد به خصوص افرادی که اشتغال زیادی دارند. خواب کم و یا بی خوابی می تواند اثرات منفی بر روی وزن، خلق و خو و هم چنین عملکرد شما بگذارد. حتی افرادی که مشکلی برای خوابیدن ندارند، ممکن است چندین بار در طول شب از خواب بیدار شوند که موضوع دور از ذهنی به نظر نمی رسد. علت استرس و بی خوابی زمانی که شما مدام به موضوع منفی فکر می کنید، انجام آن کار برای شما سخت تر خواهد شد. در مورد خواب هم همین طور است، زمانی که بیشتر به بی خوابی فکر می کنید. استرس شما لحظه خوابیدن بیشتر خواهد شد در نتیجه همین فکر منفی باعث تشدید بی خوابى در شما می شود. در واقع بدن شما قدرت یادگیری دارد. درمان استرس بی خوابی یکی از راه های جبران بی خوابی های شبانه چرت زدن و یا خواب نیمروزی است که در هر ساعت روز برای افراد امکان پذیر می باشد. و باعث می شود شما شب ها خواب راحت تری داشته باشید(البته توصيه مى گردد بيش از ١ ساعت نباشد).بياد داشته باشيد استرس به ورزش و مدیتیشن پاسخ می دهد، افرادی که در طول هفته و یا در طى روز زمانی را به ورزش کردن اختصاص می دهند، اغلب شب ها مشکلی برای خوابیدن ندارند. استرس و بی خوابی بخش جدا نشدنی زندگی ماست. بهتر است به جای به هم ریختن، به دنبال راه کارهایی باشیم تا علاوه بر کاهش استرس، به خواب مان نیز کمک کنیم. در این مورد حتما با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید دفتر قیطریه: ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه مشاوره روانشناسي تلگرامي: http://t.me/kanonmoshaveran_bot
   پاسخ مرداد 25, 1397 در 7:40 ق.ظ
 140. صبا
  سلام من باز مزاحم شما شدم من صبا هستم از شما یه بار کمک گرفتم من که پسر همسایه امان را دوست دارم به نظر شما اشکالی داره که من شماره پسره رو بگیرم ولی من باهاش حرف نمیزنم اونم همین طور باهام اصلا حرف نمیزنه نمیدونم به نظرم اگه شماره گوشیش رو پیدا کنم خوبه و به سوال به نظر شما من بهش بگم که دوستش دارم من ۱۳ سال دارم بهم کمک کنین ممنونم زودتر جواب بدین
  پاسخ مرداد 4, 1397 در 8:58 ق.ظ
 141. روانشناس کودک
  صبا جان خب همون طور که قبلا گفتم این یه اشتیاقه برای نزدیکی و قرار نیست وقتی باهاش تلفنی صحبت کنی اتفاق خاصی بیفته...... بهت توصیه می کنم این کارو نکنی
  پاسخ مرداد 5, 1397 در 4:32 ب.ظ
 142. Amir
  سلام .میخواستم بگم چرا من به ۱ فرد از جنس مخالف علاقه ای ندارم ؟ولی اکثر هم سن های خودم این علاقه برای ان ها وجود دارد؟
  پاسخ مرداد 24, 1397 در 10:27 ق.ظ
  • wpadmin
   دوست عزیز این مورد رفتار به نوع تربیت خانوادگی و محیطی که در آن رشد کردید برمیگرده . مسلما این جاذبه در وجود همه ما هست . ولی اگر از دیدن یک جنس مخالف احساسی به شما دست نمیده . باید در این مورد مشاوره ای انجام بدید. در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید دفتر قیطریه: ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
   پاسخ مرداد 25, 1397 در 6:46 ق.ظ
 143. mg
  سلام من 14 سالمه. میخواستم ببینم چرا من اینقدر به جنس مخالف علاقه دارم اصلا یه وضعیه خیلی دیگه زیاد شده نمی دونم باید چی کار کنم لطفا کمکم کنید
  پاسخ شهریور 3, 1397 در 11:20 ق.ظ
  • wpadmin
   احساس به جنس مخالف دوست عزیز این حس یک حس طبیعه . پس به جای سرکوب کردن باید درکش کنید. تا سن بلوغ زمان دارید ولی میتونه در شما زودرس باشید. توصیه ای که میکنم حتما وارد ورزش بشید و این انرژی رو برای رسیدن شرایط قدی و وزنی مناسب صرف کنید. در دوره ای هستید که باید با مطالعه و کنترل بتونید از این مسیر عبور کنید. در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید دفتر شریعتی: ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه مشاوره روانشناسي تلگرامي: http://t.me/kanonmoshaveran_bot
   پاسخ شهریور 11, 1397 در 10:38 ق.ظ
 144. مانی
  سلام من پسری ۱۴ ساله هستم که تو همین ۱ سال اخیر عاشق دختری شدم که تو یک شهر دیگه زندگی میکنه. از فامیل های دورمون هستش و هر چند وقت یکبار خانوادگی به اون شهر میرفتیم. همون بار اول که نگاهش کردم عاشقش شدم خیلی زیاد خوابش رو میبینم و هر وقت اسمش رو میشنوم دیوانه میشم. چندین بار به من توجه نکرد ولی حرکاتش نشان میداد که من رو دوست داره مثلا وقتی که داخل ماشین نشسته بودیم تا وقتی که بر میگشتم نگاهش کنم اون به من لبخند میزد و من رو دیوانه میکرد یا وقتی که باهاش حرف میزدم دنبال من میومد یا حتی وقتی که من یه جا می نشستم اون هم کنار من می‌نشست. احساس میکنم اون هم عاشقمه. حالا نمی دونم چکار کنم چند وقتی است که ندیدمش دلم میخاد باز هم برم شهرشون و ببینمش تلگرام هم ندارم و فقط حضوری میبینمش. عکسش تو تبلت خواهرم بود ولی پاکش کرد و هیچوقت نتونستم ببینمش. اصلا هم به ازدواج فکر نمیکنم. فقط دوست دارم بدونه که عاشقشم. چکار کنم؟
  پاسخ شهریور 25, 1397 در 12:38 ب.ظ
  • wpadmin
   دوست عزیز امیدوارم انتظار معجزه نداشته باشید . چون انتظاری که شما از ما دارید یک انتظار بچگانه و غیرممکنه . فقط یک دختر به شما نگاه کرده و هیچ اتفاق خاصی نیفتاده . پس بهتره خودتون رو از همین امروز قوی کنید .
   پاسخ شهریور 25, 1397 در 8:04 ب.ظ
 145. مانی
  سلام مانی هستم قبلا پیام داده بودم. اون دختر هم سن و سال خودمه. من یادم رفت دو تا مثال دیگه هم بزنم: یکبار خانوادگی تو خیابان به سمت خانه میرفتیم که اون دختر با دوستش در گوشی حرف زد و من فهمیدم که راجع به من حرف میزنند یا یکبار تو مهمونی از من پرسید: کیفم قشنگه؟ و من هم چون دیگه قاطی کرده بودم گفتم: انقدر حرف نزن. و اون هم چیزی نگفت. احساس میکنم اون هم متوجه علاقه من شده بود. به هر حال سعی میکنم فکرش من رو دیوانه میکنه. اصلا نمیفهمم چرا تمام انسان ها دوست دارم با فرد مخالفشان صحبت کنن. آخه من کلا دوست دارم با فرد مخالفم صحبت کنم و یکجور احساس آرامش به آدم دست میده مخصوصا تو این سن. شاید هم حق با شما باشه.
  پاسخ شهریور 26, 1397 در 8:10 ق.ظ
 146. مهدی
  سلام من مهدی و 14 سالمه من به یه دختر علاقه دارم اما هیچ وقت بروز نمیدم و به وقتش بهش فکر میکنم. با پدرم خیلی راحتم و مساعل رو راحت براش میگم اونم توضیع میده. از پدر مادرم راضیم چون وقتی گفتم لپ‌تاپ، گوشی، تبلت میخوام نه نگفتن کلی بگم با دختر چیکار کنم. من مشکل خواب دارم تا وقتی از فکر کردن به دختره خسته نشم خوابم نمی‌بره راهنماییم کنین مرسی.
  پاسخ مهر 4, 1397 در 11:32 ب.ظ
  • wpadmin
   عشق دوران نوجوانی دوست عزیز چنین احساساتی در این سن نمیتونه یک احساس پخته باشه . به هر حال احساسات همیشه در حال جنب و جوشه ولی اینکه شما از ایشون خوشتون میاد بحثی نیست . ولی باید در همین حد دوست داشتن باقی بمونید . چون جلو رفتن یعنی وارد ازدواج شدن و در این سن بدون داشتن حداقلهای ازدواج بیشتر شبیه شوخی خواهد بود. چون پدر و مادر شما در واقع دوستان خوبی بودند میتونید در زمانی مناسب با پدرتون مشورت کنید . دلایل ایشون میتونه به شما در این مسیر کمک کنه . مشاوره روانشناسي تلگرامي: http://t.me/kanonmoshaveran_bot در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354282
   پاسخ آبان 5, 1397 در 8:24 ق.ظ
 147. ویکتور
  سلام من محمدم ۱۵ سالمه خیییلی خلاصه میگم من وقتی ۱۲ سالم بود با یه دختر که۱ سال از خودم کوچکتره دوست بودم و خیلی خیلی با هم صمیمی بودیم و تنها مشکل ما این بود که دوستای من و دوستای اون هر دو از رابطه ما باخبر بودند و همیشه مورد تمسخر انها قرار میگرفتیم چون خیلی به هم نزدیک بودیم و با این وجود همه چی خوب پیش میرفت تا این که فهمیدم یک روز بدون انکه به من اطلاح دهد میخواهند اسباب کشی کنند و من وقتی فهمیدم که کار از کار گذشته بود و حدود ۲ سال بود که منزوی شده بودم و با مراجعه به مشاور مدرسه فهمیده بودم که افسرده شده ام ولی بعد از این ۲ سال یک روز به طور خیلی اتفاقی و با پرس و جو بلاخره خانه شان را پیدا کردم و فردای ان روز ازانجایی که ماشین سواری بلدم تصمیم گرفتم به او سر بزنم و فردای ان روز وقتی دیدم کوچه خلوت است و خود او تنهاست با ماشین جلوی او رد شدم ولی او طوری برخورد کرد که انگار مرا نمیشناسد و چند روز بعد فهمیدم او با یکی از دوستانم که حالا بهم زدیم دوست شده و من طی این ۱ سال نتوانستم فراموشش کنم لطفا من را راهنمایی کنید با تشکر از وقتی که گذاشتید
  پاسخ آبان 2, 1397 در 6:56 ب.ظ
  • wpadmin
   دوستی های بی هدف دوست عزیز از همین ابتدای زندگی جوانی خودتون این مطلب رو خوب یاد بگیرید . باید بدونید این روابط همگی بر پایه آزمون و خطاست . پس وقتی کسی توانایی برخورد با این شرایط رو نداره نباید واردش بشه . شما هم باید یاد بگیرید این روابط اونقدر مهم نیست که بخوایت بخاطرش افسردگی بگیرید . زمانی که شما درگیر بیماری و افسردگی بودید ایشون با خیال راحت در حال انتخاب کردن بوده . سعی کنید از این روابط دوری کنید تا درستون تمام بشه و بتونید به چیزی که تمایل دارید برسید .
   پاسخ آبان 3, 1397 در 8:37 ق.ظ
 148. Sadra
  سلام من ۱۶ سالمه و ۳ ساله یه دختر رو میبینم که سر کوچه منتظر سرویسشه منم هروقت میبینمش دلم میریزه و عرق میکنم و تپش قلب میگیرم نمدونم چمه لطفا یه راهنمایی کنید
  پاسخ آبان 3, 1397 در 9:16 ب.ظ
 149. محمد
  سلام من بعضی وقتا احساس میکنم دخترا زیاد بهم نگاه وتوجه میکنند (من خیلی خجالتی ام) دخترا وقتی بهم نگاه میکنند زیاد در گوشی حرف میزنند یا همین چند وقت پیش ی دختر تو مسافرت بهم چشمک زد منم همیشه سرم پایینه راستش من ۱۵ سالمه نمیدونم چکار کنم البته اینو هم بگم که من واقعا پسر قشنگی هستم چون دوستام همیشه بهم میگن تو اشتباهی پسر شدی بعضی از دوستام هم بهم سفید برفی میگن دیگه نمیتونم با دوستای خودم هم بگردم لطفا کمکم کنید
  پاسخ آبان 4, 1397 در 2:10 ب.ظ
  • wpadmin
   اهمیت به رفتار دیگران دوست عزیز به این رفتارها اهمیت نباید داد . و خودتون رو بازیچه دست دوستان و دیگران قرار ندید . تنها توصیه ای که میتونیم به شما داشته باشیم این هست که در کنار افزایش فعالیتهای اجتماعی باید با مطالعه و تمرکز روی ویژگیهای خودتون اونارو تقویت کنید. به هر حال وقتی در جمع باشید و فعالیت گروهی انجام بدید از این خجالت و انزوا رها میشید . و با یک چشمک آرامش خودتون رو زیر سوال نمیبرید . مشاوره روانشناسي تلگرامي: http://t.me/kanonmoshaveran_bot
   پاسخ آبان 5, 1397 در 10:51 ق.ظ
 150. Sadra
  سلام من تا حالا ۳ بار درمورد حسم به اون دختر سوال کردم چرا جواب منو نمیدین لطفا جواب بدید دارم دیوونه میشم
  پاسخ آبان 7, 1397 در 1:02 ب.ظ
 151. امیرمهدی
  سلام،خسته نباشید من ۱۵ سالمه و اخیرا عاشق دختری شدم که از من یک سال کوچک تره میدونید خودمم آگاهم که رابطه عاشقانه در این سن کار اشتباهیه! ولی من از لحاظ عاطفی هییییچ گونه تامین نمیشم انگار هیچ کس در فامیل و آشنا ها کسی به نام امیرمهدی نمیشناسه. خلاصه برای اینکه به زندگیم امید بدم و مثل سابق به افسردگی برنگردم عاشق شدم احساس میکنم که اگر ابراز علاقه بکنم همه چی بهم بریزه چون یکمی در پنهان کاری ساده ام و اگر ابراز علاقه نکنم به هم میریزم و افسردگی و ... الان گیج موندم آیا شما راهی میشناسید تا منو هم از لحاظ عاطفی تامین کنه و هم منو به زندگی امیدوار کنه؟ اکرم نه بهم راهنمایی کنین تا چطوری ابراز علاقه کنم؟
  پاسخ آبان 11, 1397 در 2:17 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز داشتن حس دوست داشتن و جذابیت جنس مخالف در این سن کاملا طبیعی می باشد و قابل احترام است اما آن چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این موضوع است که بدانید گاهی این روابط کوتاه مدت هستند و با تغیر عقاید و باورها و رشد جسمی و عقالانی شما و طرف مقابلتان که سنی نزدیک به شما را دارد ممکن است به مرور زمان تغیر کند . پس دلبستگی بیش از اندازه به این روابط می تواند برای شما خطراتی به همراه داشته باشد . علاقه به یک فرد شاید بتواند به شما در داشتن انگیزه کمک کند اما راحل مناسبی برای از بین بردن افسردگی نمی باشد و در صورتی که شما سرمایه گذاری زیادی بر این روابط کنید و آن را انگیزه خود قرار دهید با رفتن یا ایجاد مشکل هرچند کوچک حال شما بدتر خواهد شد. شاد باشید
   پاسخ آذر 25, 1397 در 3:52 ب.ظ
 152. مریم
  سلام من مریم هستم و 14سال سن دارم راستش میخوام درباره دوستم از شما سوال بپرسم دوستم 16سال سن داره و تمایل زیادی به پسر شدن داره مثل اونا لباس میپوشه مثل اونا رفتار میکنه و به منم علاقه شدید داره علاقه شو مثل بقل کردن و بوسیدن نشون میده و خیلی رو من غیرت نشون میده ک انگار دوست پسر منه دلیل این رفتار چیست؟
  پاسخ آبان 27, 1397 در 5:17 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز این موضوع به بررسی بیشتری نیاز دارد 1. ممکن است تنها یک الگویی رفتاری آموزش دیده یا ثبت شده باشد 2. ممکن است در این سن هنوز بحران هویت را طی نکرده و درگیر جنسیت خود باشد که با افزایش سن و آموزش و کمک هویت درست خود را تشخیص می دهند 3. ممکن است ترنس باشند 4. ممکن است ایشان دوجنسیتی باشند . باید به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنند چون در سن بسیار حساسی نیز می باشند. در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید. 021-88472864 شاد باشید
   پاسخ آذر 25, 1397 در 4:22 ب.ظ
 153. Erfan
  سلام. عرفانم 13 سالمه. راستش من تمام نظرات رو خوندم و جواب های مشاور و اکثر بچه ها در باره عشق و عاشقی حرف زدن. من زیاد علاقه ای به دختر ندارم ولی تو راه مدرسه تا بخوام برسم سرویسم یه دختر هست که تو مسیر منه من وقتی تازه میدیدمش هیچ.اهمیتی نمیدادم ولی بعد ها متوجه شدم سرویس اون نزدیک ایستگاه ماست یه روز سوار سرویس شد و بعدش رفت جلوی جلو نشست بعد منم چشم روش بود با کمال تعجب دیدم به من چشمک زد. از اون روز به بعد هر وقت اون دخترو میبینم تپش قلب، استرس، ترس و ... میگیرم. خب فهمیدم من دوسش دارم ولی جواب همیشه در صحنه مشاورا: سن شما کافی نیست. سوالم اینکه: مگه بچه های امروزی دهه 80 چه فرقی دارند که به جنس مخالف دوس شن؟ جرمه؟ ماهم میخواییم راحت باشیم راستش بگم همونطور سن ما بلوغ نیس معنی عشق و عاشقی بفهمیم ولی ما هم تنهاییم. سوالم جواب بدین مشاورا لطفا نظرم پخش کنید
  پاسخ آذر 19, 1397 در 1:06 ب.ظ
 154. محمد
  سلام من ۱۴ سالمه و دوساله به یک مدرسه آمده ام و عاشق همجنس خودم شده ام او خیلی خوشگل است و رفتار های دیوانه کننده داره حاضرم براش همه کاری کنم و خیلی دوست دارم از اون لب بگیرم به نظر شما چیکار کنم البته یک بار از هم لب گرفتیم خیلی حس خوبی داشت
  پاسخ دی 4, 1397 در 1:02 ب.ظ
 155. محمد
  سلام من ۱۴ سالمه و دوساله به یک مدرسه آمده ام و عاشق همجنس خودم شده ام او خیلی خوشگل است و رفتار های دیوانه کننده داره حاضرم براش همه کاری کنم و خیلی دوست دارم از اون لب بگیرم به نظر شما چیکار کنم البته یک بار از هم لب گرفتیم خیلی حس خوبی داشت
  پاسخ دی 4, 1397 در 1:03 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در این سن ممکن است به دلیلی نمایان شدن نیازهای جنسیتان اگر به آن توجه نکید دچار انحرافاتی شوید که بعد ترک کردن آنها بسیار سخت تر می شود. و در صورت شدید بودن این نوع گرایشتان نیاز به بررسی بیشتر توسط یک متخصص می باشد. آیا از بدن خودتان به عنوان یک پسر راضی هستید؟ آیا به جنس مخالف نیز علاقه دارید؟ شاد باشید این احساس به دوستتان قبلا نیز تجربه شده است؟ دوست دارید نقش زن یا مرد را در رابطه داشته باشید؟
   پاسخ دی 6, 1397 در 4:14 ب.ظ
 156. سحر
  سلام. من ۱۴ سالمه .از دو سال پیش عاشق پسرعموم شدم که ۱۶ سالشه ولی اصلا بروز نمیدادم که کسی بفهمه. اونم رفتارش عادی بود. تا اینکه از چند ماه پیش اون رفتارش تغییر کرد. مثلا خیلی نگاهم میکرد مخصوصا یواشکی. تو بحث طرفمو میگرفت یا ازم تعریف میکرد. تقریبا مطمئن شدم که عاشقمه. ولی من باز توجه نکردم. اما این رفتاراش ادامه دار شد. میشه راهنماییم کنید که آیا باید منم علاقمو بروز بدم یا نه؟ دنبال رابطه و اینا نیستم فقط میگم که اون بدونه بهتره یا اینکه نباید بفهمه؟
  پاسخ دی 5, 1397 در 10:56 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز شما در سنی هستید که تازه شروع به تجربه کردن احساس های جدید کرده اید که یکی از آنها احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن است. و از اینکه مورد توجه باشید برایتان احساس لذت به همراه خواهد آورد . شاید پسر عمویتان نیز به شما حس خاصی داشته باشد اما بهتر است در این مسیر کنترل بیشتری بر احساس خود داشته باشید و تمرکز مداوم بر این موضوع خوداری کنید چون تمرکز زیاد بر آن می تواند انرزی شما را در موارد دیگر کم کند. شاد باشید
   پاسخ دی 6, 1397 در 4:58 ب.ظ
 157. سحر
  ممنونم. فقط منظورتون از تمرکز رو این موضوع چیه؟
  پاسخ دی 7, 1397 در 8:21 ق.ظ
 158. مشاور
  با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز منظور از تمرکز مداوم بر این موضوع این است که به خیال پردازی و یا تفکر زیاد در مورد پسر عمویتان یا احساستان به او بپردازید و از بقیه جوانب زندگی مانند درس ، ورزش و تفریح و ... خوداری کنید و همچنین اینکه ساعت زیادی را صرف توجه به رفتارهای او یا توجهاتش کنید و حتی آنها با توجه زیاد آنها را برای خودتان بزرگ جلو دهید. شاد باشید
  پاسخ دی 8, 1397 در 2:18 ب.ظ
 159. سلین
  سلام. میشه بگید آیا تو دوران نوجوانی عشق واقعی وجود داره؟ و اینکه اگر کسی به ما غیر مستقیم ابراز علاقه کرد باید چه برخوردی باهاش داشته باشیم؟
  پاسخ دی 9, 1397 در 7:18 ق.ظ
 160. مشاور
  با سلام خدمت شما دوست عزیز در این سن احساسات متفاوتی تجربه می شود که بعضی از آنها برای فرد تازگی دارد و ممکن است برداشت فرد از آن احساس به حدی بزرگ و با خیالپردازی همراه باشد که فرد را دچار اشتباه کند . چون فرد در این سن تازه شروع به تجربیات اینگونه احساسات کرده است و شروع به تشکیل هویت داده است بهتر است عجله زیادی برای رسیدن به این عشق نداشته باشد و صبر کند تا از نظر رشد عاطفی به حد کامل رشد کند و بتواند تصمیم درست تری در مورد احساساتش بگیرد . دیدگاه نوجوانان ممکن است به سرعت تغییر کند چون تازه شروع به کشف تجربیات جدید از نظر اجتماعی،عقلی و عاطفی کرده اند. شاد باشید
  پاسخ دی 9, 1397 در 1:00 ب.ظ
 161. مهراس
  سلام من ۱۳ سالمه و احساس میکنم به همجنس خودم خیلی علاقه دارم و در مدرسه یکی از بچه ها را بسیار دوست دارم ولی فاعل دوست دارم باشم. ایا من گی هستم؟ البته به جنس مخالف هم علاقه دارم
  پاسخ دی 10, 1397 در 11:59 ق.ظ
 162. مهراس
  سلام من ۱۳ سالمه و احساس میکنم به همجنس خودم خیلی علاقه دارم و در مدرسه یکی از بچه ها را بسیار دوست دارم ولی فاعل دوست دارم باشم. ایا من گی هستم؟ البته به جنس مخالف هم علاقه دارم.
  پاسخ دی 10, 1397 در 12:01 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز تمایلات جنسی تازه در این سن در شما شروع به نشان داده شدن به شکلی متفاوت با قبل را دارد.افراد از نظر جنسی ممکن است گرایش به هم جنس خودشان داشته باشند که همجنس گرا می باشند یا افرادی که تنها به جنس مخالف تمایل دارند و دگرجنس گرا محسوب میشوند و گروه سوم افرادی هستند که تمایل دارند هم با جنس موافق و هم مخلف خود رابطه داشته باشند. در مورد سوم نیاز به بررسی اساسی تر است سعی کنید تا شناسایی تمایلات جنسی خودتان از رابطه جنسی خوداری کنید چون ممکن است این موارد با مشکلات عاطفی نیز همراه باشد. در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید. 021-88472864 شاد باشید
   پاسخ دی 10, 1397 در 5:27 ب.ظ
 163. ERFAN
  سلام منم مثل بفیه یه پسر 13/14 ساله هستم راستش من عشق واقعی تجربه نکردم و در مورد دختر عموم که خیلی کتاب میخونه حدودا 3 سال بزرگتر از منه از عشق سوالاتی پرسیدم اون سنش برای مشاوره با من کافی نیست ولی به اون اعتماد بیشتری دارم و سعی میکنم مشکلاتم رو به اون که به نفع احسنت راهنمایی میکنه در میون بزارم من در مورد عشق سوال کردم و اون گفت در سن نوجانی عشق معنای خاصی نداره و نوجوان عشق رو نمیتونه درک کنه در واقع منم موافقم... چون عشق واقعی شب و روز باید به فکر جنس مخالف باشی و از درس خوندن عقب میمونی... سوال من اینه... زیاد حرف زدم چرا در سن نوجوانی ما حتی نمیتوانیم یه دوستی ساده و فقط در حد بیرون گردی و نه کارای اضافه با دخترا بکنیم(ازطرف پسر) یا دخترا هم همینطور مشکل چیه؟ جرم نیست که یه دوستی ساده و پاک... ممنون میشم جواب بدید. عرفان
  پاسخ دی 10, 1397 در 1:32 ب.ظ
 164. صدرا
  سلام میخواستم ببینم من که الان ۳ ساله از یک دختر خوشم آمده نمیتونم به عنوان یک دوست ساده با او آشنا شوم
  پاسخ دی 12, 1397 در 7:56 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز اینکه شما بتوانید با اون خانم دوست شوید بسته به دیدگاه شما و اون خانم دارد که این رابطه را پذیرا باشند یا خیر. و اینکه در چه سنی قرار دارید و حساسیت ها و آسیب های سنتون را در نظر بگیرید و بعد اقدام کنید. با توجه به اینکه این سوال را در قسمت نوجوانی پرسیده اید من در نظر می گیرم که شما نوجوان هستید و باید بگویم که اگر در سن نوجوانی هستید شکل گیری این احساسات در شما تازه شروع شده است و با رشد عقلی و اجتماعی و عاطفی ممکن است به مرور زمان دیدگاهتان عوض شود و همچنین این گونه دوستی ها در این سن ممکن است وابستگی های اشتباهی را در فرد شکل دهد که می تواند او را از بقیه اهدافش دور نگه داردپس بهتر ست با توجه بیشتری در این سن وارد اینگونه روابط شوید. شاد باشید شاد باشید
   پاسخ دی 13, 1397 در 7:06 ق.ظ
 165. ERFAN
  بله ممنونم به سوال قبلیم جواب ندادین -_- حداقل به این سوال جواب بدین من چند وقته که خیلی خجالتی شدم حتی وقتی میرم مغازه با پدرم نمیتونم بگم چیزی بخره یا با اینکه اون میگه اینو میخوای من جواب منفی میدم ولی درواقع میخوامش خیلی خجالتی شدم لطفا کمک کنین...
  پاسخ دی 30, 1397 در 2:20 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز با توجه به اینکه شما بیان کردید مدتی است احساس خجالت می کنید یعنی شما قبلا این حالت را نداشته اید و برای به وجود آمدن این احساس به نظر می رسد دلیلی وجود داشته است و بهتر است دقت کنید که از چه زمانی این حالت و احساسات در شما شکل گرفته است تا بتوانید با بررسی آن این مشکل را برطرف کنید. دقت کنید که خجالت یک صفت می باشد که بر اثر اموزش ممکن است به اشتباه در فرد شکل گرفته باشد و صفت مثبتی نیز نمی باشد چون ممکن است فرد را از خواسته های اساس نیز دور نگه دارد و با شرم که مطابق با هنجارها و احترام به حریم خصوصی دیگران می باشد کاملا متفاوت است . سعی کنید با حضور در جمع و حتی صحبت های کوتاه و بیان نیازهای اساسیتان به مرور زمان این ویژگی را در خود تغییر بدهید . در صورتی که دلیل خاصی برای آن وجود دارد می توانید به صورت حضوری با یک روانشناس در این مورد برای بررسی بیشتر صحبت کنید. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 02122354783 شاد باشید
   پاسخ دی 30, 1397 در 7:47 ب.ظ
 166. Shima
  سلام، من ١٢ سالمه ولي كلاس هفتمم، قبلا خيلي كم عصباني ميشدم ولي الان از وقتي كه ١٢ ساله شدم بيشتر وقتها عصباني ام در خصوص شادي در زندگي خيلي شادم و هميشه جلوگيري ميكنم كه افسرده نشم و بخصوص دين هم خيلي حجابيم ولي چادر نميپوشم و تو خيابون هميشه سرم پايينه حتي بيشتر شبها هم نماز شب رو كامل ميخونم ميشه بگين كه چرا اينقدر زود عصباني ميشم؟
  پاسخ بهمن 2, 1397 در 5:53 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز عصبانیت ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد از جمله استرس ، میزان زیاد درس ، درگیری های ذهنی و.... اما این حساسیت ها در دوران بلوغ بیشتر می شود و گاه ممکن است فرد به دلایل تغییر هرمونی و یا حتی برای شما وارد شدن به دوره پریودی دوره های عصبانیت و حساسیت بیشتری را تجربه کنید . بهتر است اگر میزان انها زیاد می باشد به صورت حضوری مراجعه کنید تا آنها را مورد برررسی بیشتر قرار گیرند اما اگر میزان آنها کم می باشد این طبیعی است چون یک انسان عادی می تواند هم خوشحالی و هم ناراحتی و عصبانییت را بسته به موقعیت تجربه کند اما آن چیزی که اهمیت دارد این مورد است که بتواند آنها را کنترل کند. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 02122354783 شاد باشید
   پاسخ بهمن 3, 1397 در 6:51 ق.ظ
 167. GIGN14
  سلام. من 15 سالمه و از پارسال به بعد يه دید ديگه ای نسبت به دخترعموم پیدا کردم فکر میکنم عاشقش شدم. این موضوع رو به خواهرم گفتم و اونم رفت به خواهرش گفت. منم حس میکنم اونم دوستم داره. ميشه راهنمایی کنید؟؟
  پاسخ بهمن 16, 1397 در 7:13 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز شما در سن بلوغ قرار دارید و اینکه به جنس مخالف گرایش داشته باشید کاملا قابل درک است اما بهتر است توجه کنید که شما هنوز از نظر رشد عاطفی به رشد کامل دست نیافته اید و ممکن است با افزایش سن و تا پایان دوره بلوغ احساسات و نظر شما تغییرات زیادی کند و بهتر است فعلا وارد اینگونه روابط نشوید و تمرکز خود را بر اهدافدیگرتان متمرکز کنید در صورتی که بعد از دوران لوغ نیز همین احساس را داشتید می توانید اقدام جدی تری کنید . بهتر است دقت کنید که اینگونه احساسات رد سن شما اگر به سمت درست مدیریت نشوند می تواند باعث شود که شما و هم دختر عمویتان تمرکزتان را بر اهداف دیگرتان از جمله درس از دست بدهید . هرچقد شما از شرایط دوران بلوغ خود آگاهی بیشتری داشته باشید می توانید احساسات و تغییرات خود را تا کسب هویت دائم بیشتر درک کنید و آنها را مدیریت کنید. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 02122354783 شاد باشید
   پاسخ بهمن 17, 1397 در 8:31 ق.ظ
 168. مهدی
  سلام من ۱۵ سال۶ماه هستم عاشق دختری شدم که از من یک سال کوچکتر است خونشون روبروی خونه ماه هست من خیلی دوسش دارم اما اون یکی دیگه رو دوست دار به من نگاه میکن به همه پسرا نگاه میکن دوست ندارم بجز من به کسی نگاه کن و بخند نمیدونم باید چیکار کنم هر روز میبینمش اون نامزد دار منم نامزد دارم اون نامزدشو دوست ندار یکی دیگه رو دوست دار منم نامزدمو دوست ندارم انو دوست دارم اصلا نمیدونم باید چیکارکنم چطوری فراموشش کنم لطفا کمک کنید
  پاسخ بهمن 23, 1397 در 11:31 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز شما در سن حساسی قرار دارید و هنوز به اندازه کافی به رشد عاطفی ، اجتماعی، عقلی ، جنسی و... دست پیدا نکرده اید و ممکن است احساساتتان تغییرات زیادی تا پایان دوران بلوغ کند بهتر است حساسیت های سن خود را بشناسید و از تمرکز بر اینگونه روابط خوداری کنید چون ممکن است باعث شود از اهداف اصلی زندگیتان باز بمانید با توجه به اینکه شما بیان کرده اید که خودتان نامزد دارید بهتر است در کنار یک مشاور خودتان و نامزدتان این پروسه بلوغ را بگذرانید تا از کمترین آسیب در این دوران برخوردار شوید . آن خانم نیز با توجه به سنشان به نظر می رسد دچار انحرافاتی شده اند که بهتر است از تمرکز شما بر مشکلات او خوداری کنید و سعی کنید روابط خود را مدیریت کنید در صورتی که نامزدتان را دوست ندارید بهتر است در این مسیر با خانواده و در کنار آن یک مشاور صحبت کنید و بعد تصمیم گیری کنید در این مورد . در هرصورت حتی با اینکه در سن کمی به سر میبرید با توجه به داشتن یک رابطه رسمی توجه به فردی دیگر خیانت محسوب می شود و ممکن است در روند رابطه خودتان با همسرتان تاثیر گذارد بهتر است اول تکلیف رابطه رسمی خود را مشخص کنید و بعد به رابطه دیگری فکر کنید درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 02122354783 شاد باشید
   پاسخ بهمن 23, 1397 در 12:49 ب.ظ
 169. ماری
  سلام ، من یه خواهر دارم ۱۴ سالشه ، ۴ تا دوناد داریم ک همه باهم راحتیم تا جایی ک دومادامون باهامون روبوسی میکنن ، خواهر ۱۴ سالم بهم زنگ زده ک شوهرت امروز داشت باهام روبوسی میکرد بزور میخواست لبمو ببوسه و نسبت ب من منظور داره ، درصورتی که شوهرم اصلا اینطوری نیست و هیچ کمبودی از لحاظ عاطفی نداره نمیدونم چرا خواهرم اینطوری برداشت کرده لطفا راهنماییم کنیم آیا این خصوصیت ممکنه تو خیلی از هم سنوسالاش وجود داشته باشه ؟
  پاسخ بهمن 29, 1397 در 6:58 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز خواهر شما در سن حساسی قرار دارد و ممکن است توجهات را به شیوه دیگری برداشت کند و فکر کند که به او توجه خاصی صورت گرفته است و با توجه به اینکه سن عاطفی ،جنسی ، اجتماعی و عقلی او هنوز به رشد کامل نرسیده است بهتر است یک سری اصول رعایت شود تا ایجا مشکل نکند . بهتر است در مورد خواهرتان با همسرتان صحبت کنید البته نیازی به بیان گفته های خواهرتان نمی باشد از ایشان بخواهید که بخاطر حساسیت سنی خواهرتان به دست دادن تنها با او کفایت کنند و سعی کنید قضاوتی در مورد هیچ یک از انها نکنید چون ممکن است تنها نوعی خطای فکری رخ داده باشد . درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 02122354783 شاد باشید
   پاسخ بهمن 30, 1397 در 6:08 ق.ظ
 170. سوگند 15
  سلام اسمم سوگند هست.. می خواستم درباره یه پسری بگم که کاراش داره اعصابم رو خراب میکنه کاری میخواد کنه که نزدیکم شه ولی من سعی میکنم ازش فرار کنم نمیخوام نزدیکم شه یا هر بار منو میبینه سعی میکنه کا باهام حرف بزنه ولی من از جواب دادن در میرم یه سعی میکنه هر بار که من میبینه بیا د کنارم اما من این رفتاراشو دوس ندارم اصلا خجالت هم حالیش نیس.... من باید چیزی بگم که ازم دور شه ؟لطفا کمکم کنید .. میخوام ازم فاصله بگیره..
  پاسخ فروردین 31, 1398 در 10:53 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که اگر هردوی شما در سن نوجوانی قرار دارید این رفتار کاملا طبیعی است چون ممکن است توجه به جنس مخالف بیشتر شود و ممکن است ایشان نیز بخواهند توجه شما را جلب کنند بهتر است اگر رفتارهای ایشان را دوست ندارید به صورت مستقیم ولی در احترام این موضوع را به ایشان بگوید و یا نسبت به رفتارهایشان بی توجه باشید . شاد باشید
   پاسخ اردیبهشت 2, 1398 در 6:00 ق.ظ
 171. ه-ه
  سلام من حرفم رو خلاصه میکنم. که واقعا تو یه محدودیتی هستم که فقط میحوام جیغ بکشم بگم ولم کنین تورو خدا.. مامانم داره دیوونم میکنه من اونو کاملا درک میکنم که نگرانم هست اما من طاقت ندارم کامپیوتر رمر گذاشته فک میکنه کار بد میکنم.اول سیم کارت گوشیمو گرفت بعد جیمیل و ایمیلش رو غیر فعال کرد بعد اینترنتش رو بعد کلا گوشی رو گرفت میرم تو اتاق درو میبندم تا درس بخونم و داداشم نیاد تو یهو میبینی مامانم میاد میگه واسه چی درو بستی توضح میدم دعوام میکنه بعد میره دیروز دیدم کلید اتاق رو برداشته میگه حق بستن درو نداری .. از امروز یه قانون جدید گذاشته که حق نداری با دوست صمیمیت تو مدرسه بگردی یا باهاش صحبت کنی اخه مگه میشه مگه داریم؟؟؟ ...کلی حرف دیگه که با نوشتن تموم نمیشه حتی نوک سوزن بهم اعتماد نداره روزا فقط گریه میکنم که چرا... الان دارم با گوشیه داداشم مینویسم. یه چیزی میگم تو رو خدا نخندید. شما تا به حال کجا دیدید بچه ی 5ساله گوشی داشته باشه ولی دختر 15ساله نه ؟تاحدی تو خونه محدود شدم که حتی به یه دیوار دسترسی ندارم سرمو بکوبم بهش.. تو رو خدا بگین چیکار کنم...
  پاسخ اردیبهشت 1, 1398 در 2:55 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک می باشد و همچنین اینکه شما در این سن نیاز دارید که استقلال بیشتری داشته باشید و به حریم های شخصیتان بیشتر احترام گذاشته شود . از طرفی نیز نگرانی های مادرتان قابل درک می باشد اما به نظر می رسد که ایشان یک دیدگاه در ذهنشان دارند که باعث می شود رفتارهایشان بیش از اندازه کنترل کننده باشد و باعث شود که در این مسیر شما احساسات خوبی را تجربه نکنید. بهتر است دقت کنید که اگر رفتارهای مادرتان دائم به همین گونه بود است و با برادرتان نیز این رفتار را دارد ممکن است این به علت سبک شخصیتی باشد که نیاز به بررسی متخصص دارد اما اگر با برادرتان این رفتار را ندارند و نسبت به شما نیز از زمان خاصی این رفتار را انجام می دهند به نظر می رسد که اتفاق خاصی باعث رخ دادن این رفتار کنترل گر شده است. بهتر است در اول سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و در آرامش با مادرتان در مورد اینکه چه چیزی باعث شده است که این رفتار را کنند و دلیل گرفتن گوشی و قطع اینترنت و... چیست صحبت کنید تا دلیل ایشان را متوجه شوید . در صورتی که بتوانید با مشاور به صورت حضوری صحبت کنید تا با کمک ایشان نیز با مادرتان صحبت شود و یک سری راهنمایی ها نیز به ایشان شود می توانید نتایج بهتری کسب کنید. در بهبود روابطتان با ایشان بکوسید هرچه رابطه شما باهم صمیمی تر و در احترام متقابل باشد هم امکان خطا برای شما کاهش می یابد و هم اینکه اعتماد مادرتان بیشتر می شود سعی کنید با ایشان مشورت کنید تا بتوانید در کارها نتایج بهتری کسب کنید. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354282 شاد باشید
   پاسخ اردیبهشت 2, 1398 در 5:30 ق.ظ
 172. George
  سلام من 15 سالمه و با دوست دخترم رابطه جنسی برقرار کردم من با استفاده از کاندوم و رضایت خودش این کاررو انجام دادم الان نمیدونم کار درستیی کردم یا نه؟ راهنمایی کنید چه کار کنم عذاب وجدان گرفتم
  پاسخ اردیبهشت 11, 1398 در 6:47 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام این روابط برای شما در این سن هم از نظر روحی و هم بیماری های جسمی می تواندبرای هردوی شما خطرات زیادی به همراه داشته باشد بهتر است مدیریت بیشتری بر روی روابط و نیازهای خود داشته باشید و تمرکز خود را بر درس و مسائل مهم دیگر مخصوص به سنتان اختصاص بدهید تا بتوانید نتایج بهتری از دوران نوجوانی بدست آورید دقت کنید که هنوز شما از نظر رشدی به رشد کامل نرسیده اید و این روابط برایتان خطر آفرین می باشد. بهتر است با برنامه ریزی برای زندگیتان تمرکزتان را بر نیازهای جنسی کاهش بدهید و از اینگونه روابط خوداری کنید. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354304 شاد باشید
   پاسخ اردیبهشت 12, 1398 در 9:26 ق.ظ
 173. George
  مرسی از پاسخ
  پاسخ اردیبهشت 12, 1398 در 3:45 ب.ظ
 174. I.R.E.G
  سلام من پسر 14 سالمه. من تو کلاس زبان انگلیسی یه دختری رو خیلی دوست دارم... ولی نمیتونم بهش بگم.... نمیخوام بگم عاشقشم من میخوام باهاش یه دوست معمولی باشم. راهنمایی کنید این احساس عادیه؟ چطور میتونم صحبت کنم؟
  پاسخ اردیبهشت 19, 1398 در 7:04 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز احساس شما در این سن و گرایشتان به جنس مخالف قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که اینگونه روابط در سن شما می تواند آسیب های زیادی را برای هردوی شما به همراه داشته باشد پس بهتر است سعی کنید شرایط سنی خود را درک کنید و به احساس خود احترام بگذارید. بدانید در چه سنی قرار دارید و نیاز است که به خودتان فرصت بدهید که از رشد جسمی، عاطفی، عقلی، اجتماعی، جنسی و.. کامل تری برخوردار شوید تا بتوانید در شرایط بهتری و با توجه و بررسی همه جوانب به سمت علایق خود پیش بروید . شما در کلاس زبان نیز به عنوان یک دوست اجتماعی باهم رابطه دارید و یک دوستی معمولی است اما اگر این رابطه به صورت فردی بین شما دو نفر شود دیگر یک رابطه معمولی نمی باشد و در این سن می تواند باعث شود که تمرکز هردوی شما به این سمت هدایت شود و بخاطر شرایط سنی و جذابیت هایی که این روابط برای شما دارد ممکن است ایجاد وابستگی کند و دیگر ما نتوانید یک دوست معمولی باشید که البته این کلمه مفهومی نیز ندارد . و این ایجاد وابستگی باعث می شود که هردوی شما از اهدافتان دور شوید و بخاطر بالا بودن هیجان و خیالپردازی در سن شما این رابطه می تواند برای هردویتان آسیب به همراه داشته باشد. بهتر است به احساسات خود احترام بگذارید اما شرایط سنی خود را نیز درک کنید تا بتوانید در این مواقع بهتر گام بردارید . درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354282 شاد باشید
   پاسخ اردیبهشت 20, 1398 در 7:46 ق.ظ
 175. Amjudigi
  من عاشق دختر همسايه هستم او هم مثل من باید به جلو برم یا نه. توجه داشته باشید این عشق درست است نه عاطفی.
  پاسخ اردیبهشت 29, 1398 در 9:37 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز چند سالتان است ؟ چه چیزی باعث می شود که بدانید این عشق درست است؟ چند مدت است این احساس را تجربه می کنید؟ لطفا به این سوالات پاسخ بدهید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354282 شاد باشید
   پاسخ اردیبهشت 30, 1398 در 5:52 ق.ظ
 176. Amjudigi
  15سال از سن 13.وقتی او را میبینم یجوری سکته قلب میشم قلبم خیلی سریع می تپه
  پاسخ اردیبهشت 30, 1398 در 9:21 ق.ظ
 177. Amjudigi
  اقا لطفا جواب دهید
  پاسخ اردیبهشت 30, 1398 در 5:23 ب.ظ
 178. یه بنده خدا
  سلام و عرض خسته نباشید ممنون برای اطلاعات خوبتون. راستش من ۱۵ سالمه و ۳ ساله هرچی علایق و چیزایی که میخواستم تغییر نکرده. باهرکی هم صحبت میکنم میگه تو درکت از یک موضوغ خیلی بالاس و مثل ۲٠ ساله ها صحبت میکنی. راستش من از سال پیش یه دختر رو دیدم اولش فک کردم عاشق شدم ولی وقتی رسیدم خونه تا دو روز نتونستم لب به غذا بزنم و اصلا نمیتونستم از فکرش در بیام. مذهبی هستم و زیاد به رابطه جنسی هم فک نکردم. الان بعد یسال فهمیدم مشکل روانی داره و خواهرش باهام صحبت کرد و گفت که اصلا با این وارد رابطه نشو که نمیشه. منم دیگه بعد یسال از فکرش دراومدم چون فهمیدم واقعا مشکلاتی داره که نمیشه حلش کرد.. حالا بعد اون من به فکر یه دختر دیگه ای هستم اما دیگه اون نشونه هارو ندارم. درسم هم ضربه نمیخوره مطمئنم چون اگه میخواست بخوره تالا خراب میشد. اصلا به رابطه جنسی فکر نمیکنم و فقط یجورایی بودن رو میخوام. و اینکه کلا تو این چند ساله هم اصلا نه علاقه هام تغییر کرده نه مثل بقیه همسن هام هستم. میشه بگید ایا این عشق واقعی هست یا نه!؟
  پاسخ خرداد 11, 1398 در 5:50 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز شما در سن نوجوانی قرار دارید و تجربه اینگونه احساسات کاملا قابل درک است چون در سن شما با شروع رشد عاطفی، جنسی ، اجتماعی و... گرایش به جنس مخالف نیز بیشتر می شود و فرد به دلیل وجود خیالپردازی های خود این رابطه را برای خودش بزرگ می کند . 1. هدفتان از بیان این احساسات به این خانم چیست؟ 2. این خانم چند سالشان است؟ 3. به نظرتان در شرایط فعلی آمادگی پذیرش مسئولیت فرد دیگری را از نظر عاطفی ، اقتصادی ، اجتماعی و... دارید ؟ 4. چند مدت است گرایش به این خانم جدید در شما ایجاد شده است؟ 6. به نظرتان چند سال دیگر زمان می برد که شما بتوانید مسئولیت یک زندگی مشترک را برعهده بگیرید؟ لطفا به این سوالات پاسخ بدهید تا با یکدیگر بیشتر صحبت کنیم.
   پاسخ خرداد 12, 1398 در 7:39 ق.ظ
 179. رها
  سلام من به تازگی عاشق یک نفر شدم که اون خیلی ازم بزرگتره میشه کمکم کنید؟به دیگران که میگم مورد تمسخر قرار میگیرم
  پاسخ تیر 26, 1398 در 5:48 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز لطفا اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید . 1. هریک از شما چند سال دارید؟ 2. ایشان را از کجا می شناسید؟و چه میزان بر روی ایشان شناخت دارید؟ 3. چه معیارهایی در ایشان توجه شما را جلب کرده است؟ 4. هدف شما از این دوست داشتن چیست؟
   پاسخ تیر 27, 1398 در 5:29 ق.ظ
 180. M
  سلام راستش خیلی خستم و گاهی نا امید من یه دختر 15سالم ولی چند سال کارم گریه هست مامانم سر چیزای کوچیک و بزرگ غر میزنه داد میزنه دیگه استرسی شدم همش خودمو مقصر میدونم از یه طرفم جاهایی که باید از من دفاع کنه انگار هیچی نشده بهش میگم مامان چرا چیزی نگفتی میگه مگه خودت زبون نداشتی؟؟ خب بعضی وقتا باید یکی از آدم دفاع کنه بعد خودش همش میگه چرا به خاله اینو نگفتی چرا به بابا اینو نگفتی و خیلی کارا که نمیشه گفت بعد میگه مامانت فرشتس
  پاسخ مرداد 22, 1398 در 4:42 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز دقت کنید که شما به عنوان یک انسان می توانید احساسات و نیازهای خودتان را داشته باشید و نباید این نیازها و احساسات همیشه هماهنگ و مانند دیگران باشد بهتر است سعی کنید در کنار احترام به هنجارها دیدگاه و نظرت خودتان را بیان کنید. 1. در چه مواقعی با مادرتان بیشتر درگیری دارید و واکنش شما در مقابل ایشان چگونه می باشد؟ 2. رابطه شما با پدرتان به چه نحوی می باشد؟ 3. شما چگونه در مورد نیازها و علایقتان با مادرتان صحبت می کنید؟ 4. بیشترین درگیری های شما شامل چه موضوعاتی می باشد؟
   پاسخ مرداد 22, 1398 در 5:35 ب.ظ
 181. M
  درگیری نداریم من بچه ساکتیم مامانم سر چیزای الکی غر میزنه بعدش خودش میدونه بیخودی عز میزنه میگه ببخشید دیگه غر نمی زنم ولی روز از نو روزی از نو مثلن داداشم 2 سالشه اون یه چیزی و خراب میکنه مامانم سر من غر میزنه بابام یه کاری میکنه سر من غر میزنه یا تقریبا 12سالم بود گفتم مامان من افسردگی دارم گف خاک تو سرت بچه که افسردگی نمی گیره بعد به خالم که نگاه میگه افسردگی دارم یه جوری با لحن تمسخر گفتی انگار دست خودم بود در مورد علایق و نیاز هام خیلی بهش میگم اونم در ظاهر درک میکنه میان تو خانواده ما دختر حق بیرون رفتن نداره سر این خیلی باهاش حرف میزنم اونم میگه عیب نداره ما باهم درگیری و بحث نداریم مامانم غر غریع با مانم راحت ترم ولی مامانم از بچگی منو پس میزنه
  پاسخ مرداد 23, 1398 در 4:49 ب.ظ
 182. M
  بعدش من 15سالمه نمی زارم بزم بیرون اصللاا بحث اعتماد نیستا همه فامیل به من اعتماد دارن بحث فرهنگ و افکار غلطه از نظر اونا پسر آزادی کامل داره دختر محدودیت کامل برای کارای خودشون منو میفرستن بیرون ولی خودم با دوستام میگن ننععع انگار خطر در کمین منه به بابام میگم میگه دختر با پسر فرق داره میگه تو از قوطی حلبی محافظت میکنی یا طلا!!!!!! ای خدااا آخه چه ربطی داره بعد اونوقت بعضیها خیلی راحت میگن بابا و مامانشون گفتن بعد 17سالگی دوس پسر داشته باشن اگه من جابه این آدما بودم از خوشحال بال در میآوردم من فقط خواستم بزم بیرون همین بعد بعضیها چطوری می رن پارتی آخه ؟ حالا پسر خالم هر کار میخواد میکنه دوس دختر داره می ره تهران با دوستش خونه دوستش میخوابه و هزار تا کار دیگه میکنه همه فامیل میدونن بابا و مامانش بهش افتخار می کنن بابا و مامان منم بهش میگن از دوس دخترات چه خبر؟ همسن و سالای خودمو میبینم میگم من اصلا زندگی نمیکنم که چی کنم بنظرتون درست میشن یعنی؟
  پاسخ مرداد 23, 1398 در 5:13 ب.ظ
  • مشاور
   نیاز به استقلال و حضور در جمع دوستانتان قابل درک می باشد اما دقت کنید که هنجارها و سبک تربیتی خودتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید چون سبک تربیتی و هنجارهای خانواده در عملکرد افراد تاثیر زیادی دارد و این موضوع باعث می شود که فرزندان آنها عملکردهای مختلفی داشته باشند . سعی کنید اجازه بدهید به رشد بیشتری برسید چون در سن شما رفتارهای هیجانی زیادی دیده می شود و خانواده به دلیل دیدن این آسیب ها سعی در مراقبت بیشتر از شما دارند . سعی کنید با نشان دادن درک نگرانی و هنجارهای خانوادگی در مورد خواسته ها و نیازهایتان صحبت کنید اما سعی کنید در مقابل خواسته های خودتان به هنجارها و نگرانی انها نیز احترام بگذارید . با افزایش رشد شناختی و سنی شما به مرور آزادی شما بیشتر خواهد شد .
   پاسخ مرداد 23, 1398 در 6:02 ب.ظ
 183. Aapk
  و يه چيز من بعضى وقت ها علاقه ى عجيبى نسبت به دختر ها پيدا ميكنم حتى خجالت ميكشم حتى سلام كنم
  پاسخ مرداد 24, 1398 در 2:44 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز خوب این موضوع در سن شما طبیعی می باشد و گرایش شما به جنس مخالف و احساسات عاطفی و جنسی داشتن به آنها افزایش می یابد و همین باعث می شود که رفتارهای متفاوتی در مقابل انها به نمایش بگذارید . با افزایش سن و رشد بیشتر عقلی ف عاطفی ، جنسی ، اجتماعی شما می توانید شناخت بیشتری نسبت به احساسات خود داشته باشید و در زمان مناسب نسبت به این احساسات تصمیم گیری کنید.
   پاسخ مرداد 24, 1398 در 4:02 ب.ظ
 184. fatemeh
  سلام من یه دختر 14 ساله هستم عاشق یه نفری شدم ولی اون خیلی ازم دوره وشاید تا اخرعمرم نتونم بهش برسم .این احساس خیلی عذابم میده و کل روزروتوخودمم حتی گریه هم می کنم.وهمینطورنمی خوام فراموشش کنم .دوست دارم همیشه باهم باشیم.لطفا یه چیزی یایه حرفی بهم بگین که اروم بشم.پدرومادرم هم هرلحظه سرکوب می کنن و نصیحت میگن منم حوصلم سر میره در مقابل اونا چجوری باید رفتار کنم؟
  پاسخ شهریور 9, 1398 در 11:44 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن گرایش به جنس مخالف و توجه به روابط عاطفی زیاد می باشد اما نیاز است که شما در کنار احترام گذاشتن به احساسی که تجربه می کنید سعی کنید که تصمیم گیری در مورد روابط عاطفی و آینده را به زمانی واگذار کنید که از نظر رشد عاطفی، اجتماعی، عقلی ، جنسی به رشد کامل تری رسیده اید و می توانید مدیریت بیشتری بر روابط داشته باشید . 1.این فرد چند سال دارند؟ 2. چند مدت است ایشان را می شناسید؟ 3. منظور شما از سرکوبی والدین چیست؟ 4. هدف هریک از شما زا این رابطه چیست؟
   پاسخ شهریور 10, 1398 در 10:44 ق.ظ
 185. رز
  با سلام من پسر 16 ساله اي دارم كه جزء دانش اموزان برتر مدرسه است جديدا دچار يك شكست درسي شده و از اون موقع به هم ريخته كارهاي عجيبي انجام ميده بسيار بچه اروم و نجيب و مودبيه ولي پرخاشگر شده و ميره داخل اطاقش درو ميبنده حوصله كسي رو نداره ديروز متوجه شدم كه تمام ديوارهاي اطاقشو با نوشته هايي با ماژيك پركرده و عكس پازل كشيده با پدرش باهاش صحبت كرديم اصلا صحبتي نكرد جوابي به سوالاتمون نميداد و بعضي اوقات اكي از چشمهاش ميريخت خيلي نگرانشم. لطفا منو راهنمايي كنيد يا شماره تماس روانپزشك يا روانشناس بهم بديد.
  پاسخ مهر 10, 1398 در 10:56 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد با توجه به واکنشی که از فرزندتان مشاهده می کنید که نشان دهنده فشار روحی زیادی بر او می باشد بهتر است به صورت حضوری او را به روانشناس مراجعه بدهید تا این مشکل و دلیل این فشارها مشخص شود و بتوانیم در این مسیر به او کمک کنیم . گاهی کودکان نمی توانند در مورد احساسات خود با والدینشان صحبت کنند اما صحبت کردن با روانشناس راحت تر می باشد . با توجه به سن نوجوانی حساسیت نوجوانان در این سنین افزایش می سابد و واکنش های شدیدتری را نسبت به گذشته می توانیم از انها مشاهده کنیم. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354790
   پاسخ مهر 10, 1398 در 12:43 ب.ظ
 186. نگین
  سلام.منم یه دختره ۱۶ سالم.من اینطوریم که میتونم یه نفرو خیلی دوس داشته باشم اما فقط تا وقتی که اون بهم نگه دوسم داره. وقتی بهش میرسم و اونم به من میگه دوسم داره علاقمو بهش از دست میدم و دیگه دوسش ندارم.نمیدونم شاید به خاطر این باشه که فک میکنم دوست دارم گفتنشون الکیه چون وقتی یه نفر هنوز منو نمیشناسه و با شخصیت من آشنا نشده و فقط عکسایه من یا ظاهرمو دیده دلیلی نداره ک بگه دوست دارم و به نظرم این بیشتر هوسه نه دوست داشتن.اگه میشه بگین چیکار کنم
  پاسخ مهر 18, 1398 در 8:56 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن توجه دیگران می تواند برای فرد اهمیت زیادی داشته باشد و در کنار ان نیز فرد سعی می کند که در مرکز توجه قرار داشته باشد اما نیاز است شما در کنار احساساتی که تجربه می کنید شرایط سنی خودتان را نیز مورد توجه قرار بدهید که همانطور که خودتان نیز اشاره کردید بیشتر این توجهات از روی ظاهر می باشد و بدون شناخت صورت می گیرد و فرد فکر می کند احساسی بالاتر از احساس او وجود ندارد و بیشتر هیجانی رفتار می کند و این گرایشات دوام زیادی ندارد . بهتر است سعی کنید شرایط سنی خودتان را شناسید و با احترام نسبت به احساسات خود رفتار کنید اما از تمرکز بر این روابط و احساسات خوداری کنید تا در زمان رشدی مناسب تر در مورد این روابط تصمیم گیری کنید.
   پاسخ مهر 18, 1398 در 9:50 ق.ظ
 187. M.sadra
  سلام من یه پسر ۱۶ ساله هستم و ۲ ساله یکی رو میبینم و بهش فکر میکنم تو کل این دو سال بیشتر اوقات به یادش بودم و حالا فقط ۳ روز وقت دارم بهش بگم وگرنه دیگه معلوم نیست بتونم بهش بگم یا نه و مخواستم نظر شما رو بدونم بهش بگم یا نه؟
  پاسخ مهر 22, 1398 در 11:43 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن گرایش به جنس مخالف و تجربه احساس دوست داشت و دوست داشته شدن قابل درک می باشد اما نیاز است که شما به شرایط سنی و موقعیت اجاتماعی و اقتصادی زمان فعلی خودتان نیز توجه داشته باشید چون بیان احساساتتان به فرد مقابل در حالت خوب از نظر شما می تواند متقابل باشد اما این دوست داشتن در این سن بیشتر بر پایه هیجان و خیالپردازی می باشد و ممکن است سالها هردوی شما را در یک راطه درگیر کند و ایجاد وابستگی کند که بر هدف های دیگرتان تاثیر می گذارد . بهتر است سعی کنید که با احترام به احساسات خودتان در زمان فعلی تمرکز خودتان را به اهداف دیگرتان اختصاص بدهید تا در آینده در شرایط سنی مناسب و در رشد بهتر اقتصادی، اجتماعی ، عقلی ، عاطفی یک رابطه هدفدار را دنبال کنید.
   پاسخ مهر 23, 1398 در 12:32 ب.ظ
 188. فهیمه
  سلام.مقاله رو خوندم.عالی بود.پسرم 13 سالشه.میخواستم با توجه به اینکه توی مفاله فرمودین میل جنسی در آنها افزایش می یابد، پس بهتراست درمورد این وضعیت با او صحبت کنید ،چه صحبتهایی باید در این زمینه با او بکنیم.؟که هم اطلاعات زیادی و بی مورد به او نداده باشیم و هم موارد لازم را گفته باشیم.در مورد خود ارضایی با او صحبت کنم یا خیر؟ممنون از سایت خوبتون
  پاسخ مهر 24, 1398 در 11:19 ق.ظ
 189. وحیده
  سلام مشاوره محترم پسرم ۱۵ ساله هست وحدود یکسال است فیلم های پورن می دیده ومن تازه متوجه شدم چون بسیار مودب وبا حیا خود را نشان می داده از دیشب تا الان که متوجه شدم همان لحظه به بعد واکنش تندی نشان دادم و الان هم مدرسه رفته نمی دونم باید چطور رفتار کنم
  پاسخ آبان 1, 1398 در 8:49 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد دقت کنید که بخاطر استفاده از این فیلم ها کل شخصیت فرزندتان را زیر سوال نبرید و سعی کنید که دقت کنید او در سن نوجوانی قرار دارد و در این سن گرایش جنسی بیشتر می باشد و اگر نوجوان اطلاعات لازم را نداشته باشد ممکن است از مسیر اشتباهی به سمت براورده کردن نیاز های خود برود . بهتر است بدون توهین و سرزنش کردن او اطلاعات صحیح را جایگزین اطلاعات تحریف شده ای کنید که توسط همسالان در اختیار او قرار می گیرد و در کنار آن سعی کنید که به علایق او توجه کنید و سعی کنید امکانات لازم را برای او تهیه کنید که توجه او بر این مسائل کاهش یابد و به سمت دیگر علایقش حرکت کند .
   پاسخ آبان 1, 1398 در 12:31 ب.ظ
 190. مریم
  سلام من ۱۳ سالمه و یه دخترم من از ۶ سالگی به خود ارضایی عادت کردم و نمیتونم ترک کنم و به شدت احساس گناه میکنم چیکار کنم
  پاسخ آبان 3, 1398 در 10:59 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد دقت کنید که این رفتار برای شما به یک عادت تبدیل شده است و این باعث می شود که شما مدام بدون توجه به اسیب های احتمالی آن را تکرار کنید . در اول نیاز است که شما زمان ها و مکان هایی که خودارضایی می کنید را بشناسید و سعی کنید میزان تهایی و بیکاری خود را در آن زمان ها کاهش بدهید و در کنار ان سعی برای زندگی روزانه خودتان برنامه ریزی داشته باشید تا میزان تمرکز شما بر این مسائل کاهش یابد در برنامه روزانه خودتان ورزش و تغذیه سالم را نیز قرار بدهید تا انرزی شما در مسیر بهتری مصرف شود. به مرور زمان با کم شدن میزان خودارضایی و افزایش برنامه های لذت بخش و توجه به علایقتان می توانید انرژی خود را تبدیل کنید و موفقیت بیشتری بدست آورید.
   پاسخ آبان 4, 1398 در 9:53 ق.ظ
 191. باران
  سلام و وقت شما بخیر دختری 15 ساله هستم . رفتار یکی از همکلاسی هایم با من عجیب است (جوری کمر و دست من را می گیرد و من را بغل می کند)احساس بدی دارم ما صمیمی نیستیم و دیگران هم متوجه رفتارش شده اند(فکر کنم ترنس است) . دیگر تحمل ندارم لطفا کمکم کنید
  پاسخ آبان 6, 1398 در 2:49 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد بهتر است در احترام به ایشان بیان کنید که این رفتارها شما را اذیت می کند و مایل نیستید که ایشان این رفتار را داشته باشند . در مورد این فرد بدون بررسی نمی توان قضاوتی انجام داد اما شما می توانید در مورد روابط خودتان تصمیم گیری داشته باشید.
   پاسخ آبان 6, 1398 در 3:53 ب.ظ
 192. باران
  ممنون. راستی دور شدن ازش کار بدیه؟نمی تونم بهش بگم!
  پاسخ آبان 6, 1398 در 9:25 ب.ظ
 193. Mo
  سلام من پسری ۱۵ ساله هستم میخواستم بدونم تو این سن دوست مخالف داشته باشم کار درستی هست یا نه
  پاسخ آبان 9, 1398 در 6:31 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز شما در میانه سن نوجوانی قرار دارید و رد این سن گرایش به جنس مخالف بیشتر می باشد و قابل درک است اما بهتر است دقت کنید که در این سن تصمیم گیری ها بیشتر بر پایه هیجان می باشد و با خیالپردزای و ریسک پذیری بالا همراه می باشد و عموما دوام زیادی ندارد و در صورت حتی داشتن دوام به دلیل وابستگی که ایجاد می شود امکان آسیب به دیگر اهداف و شرایط روحی برای هردو طرف وجود دارد. بهتر است اجازه بدهید از نظر سنی در شرایط بالاتری قرار بگیرید و از نظر رشدی نیز رشد اجتماعی ، اقتصادی، جنسی، عاطفی بالاتری بدست بیاورید تا بتوانید یک رابطه مدیریت شده و هدفمند را تجربه کنید.
   پاسخ آبان 9, 1398 در 8:21 ب.ظ
 194. محمد
  با سلام خدمت مشاور عزیز بنده 23 سال سن دارم و دختری که مورد علاقه من است و به نام هم(خانواده های ما از ارتباط خبر دارند و میدانند که قرار است در آینده ازدواج کنیم ) هستیم 13 سالش است او هرگز این عشق و علاقه ی خود را بروز نمیدهد(بغل کند بوس کند یا ...) با وجود اینکه بارها و بارها به من گفته است که ته دلم دوستت دارم و گاهی باهم بحث کرده ایم سر این موضوع ح سوال1-آیا رفتار او طبیعی به نظر میرسد ؟ 2-آیا از روی حیا اوست؟ 3-آیا دروغ میگوید که مرا دوست دارد ؟ 4- چه کاری انجام دهم که مرا بیشتر دوست بدارد ؟ سپاس فراوان را دارم در خصوص جواب به سوالات بنده (خواهش میکنم حذف نکنید و به سوالاتم جواب بدهید مشاور عزیز)
  پاسخ آبان 10, 1398 در 4:42 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما دارید در مورد یک کودک 13 ساله صحبت می کنید و ایشان شاید تازه وارد دوارن بلوغ شده باشند و اینکه شما توقع دارید ایشان معنای دوست داشتن را از دید شما درک کنند و بتوانند در احساسات شما را همراه کنند موضوعی است که نمی توان از ایشان توقع داشت چون او هنوز از نظر رشدی به رشد کامل عاطفی ، جنسی ، اجتماعی ، و... نرسیده است و نمی تواند با دیدگاه یک فرد بالغ به زندگی مشترک نگاه کند و بیشتر رفتارهای او بر پایه هیجان و خیال پردازی می باشد. بهتر است در این مسیر مشاوره پیش از ازدواج را با این خانم دریافت کنید تا بتوانیم دقیق تر هردوی شما را راهنمایی کنیم.
   پاسخ آبان 11, 1398 در 11:42 ق.ظ
 195. شیما
  سلام.ممنون میشم راهنماییی بفرمایید.دختر من که الان 15 سالشه پارسال که برای اردو رفته بود با یک پسر 17، 18 ساله ای اشنا میشه و شماره تلفن میده بهش. همون اوایل دخترم از کاری که کرده بود منو در جریان گذاشت و من بهش از گذرا بودن روحیات و وابستگی توو این سنین گفتم و خودم زیاد موضوعو جدی نگرفتم و بعدا که دیدم داره باهاش حرف میزنه چند بار دعواش کردن و گوشیشو گرفتم ازش. ولی به باباش در مورد این قضیه چیزی نگفتم چون پسره تویه یه استان دیگه بودش زیاد نگران نبودم. ولی با گذشت بیش از یک سال دخترم که تلفنی باهاش در ارتباط بوده عاشقش شده و الان هم از درسش عقب افتاده و بیشتر موقع ها هم لب به غذا نمی زنه. و تازگیا تهدید کرده که یا اون پسره یا اینکه خودمو میکشم.الان هم نمیدونم چیکار کنم. نمیدونم با شوهرم این مطلبو در میون بذاررم یا نه. اگر شوهرم بدونه نمیدونم برخوردش با دخترم چطور خواهد بود. حتی پسره از طریق دخترم چند بار به گوش من رسونده که من هم عاشقشم و بذارین بیام خواستگاریو ...اخه سنشون خیلی کمه و من از عاقبتش میترسم .ممنون میشم کمکم کنید.
  پاسخ آبان 12, 1398 در 12:02 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز این تصمیات هیجانی در این سن زیاد دیده می شود و فرد بدون توجه به سن خود در مورد شرایط مهمی چون ازدواج تصمیم گیری می کند بهتر است از سرزنش کردن او خوداری کنید و به صورت حضوری او را به مشاور ارجاع بدهید تا در مسیر تصمیم گیری برای ازدواج به او کمک شود . دقت کنید که اگر شما بخواهید با مقاومت بالا در مقابل او ظاهر شوید ممکن است با رفتارهای هیجانی او روبرو شوید . در مورد بیان این موضوع به همسرتان نیز بسته به شناختی که از روحیات همسرتان می توانید در این مورد اقدام کنید. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 02122354783
   پاسخ آبان 12, 1398 در 10:20 ق.ظ
 196. Raha
  سلام.من یه دختر ۱۵ سالم از بچگی همیشه فک میکنم واسه هیچ کسی مهم نیسم شاید دوستای زیادی داشته باشم ولی حس میکنم هیچ کدوم واقعی نیسن از رفتار خودم و کارام خوشم نمیاد حس میکنم در نظر دیگران احمق به نظر میام میخوام بزرگ بشم فکرای مسخره دیگه به ذهنم نیاد لطفا کمکم کنید
  پاسخ آبان 13, 1398 در 10:32 ب.ظ
 197. فهیمه
  سلام.مقاله رو خوندم.بسیار عالی بود.قسمتی از مقاله گفته شده بود " میل جنسی در آنها افزایش می یابد، پس بهتراست درمورد این وضعیت با او صحبت کنید"،من وهمسرم نمیدونیم چه صحبتهایی در این مورد با پسرمون بکنیم تا هم اطلاعات لازم را بش داده باشیم و هم اینکه اطلاعات اضافی بش نداده باشیم؟مثلا در مورد مضرات خود ارضایی باهاش صحبت کنیم؟یا زوده؟در مورد احتلام؟واقعا نمیدونیم چیا بگیم و چگونه بگیم؟؟؟/ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  پاسخ آبان 14, 1398 در 8:34 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مسیر در اول بهتر است اجازه بدهید که اگر فرزند شما پسر هستند پدرشان در زمان مناسبی با او صحبت کند و در اول برای دادن آگاهی به فرزندتان نیاز است که شما ببینید او چه میزان اطلاعات دارد و نسبت به اطلاعات او یک سری اطلاعات بدون اغراق که عموما در سن کودک شما مشاهده می شود و عموما از همسالان دریافت می شود در اختیار او قرار بدهید . در مورد خودارضایی نیز می توانید اگر معنای ان را می داند به او توضیح بدهید و عوارض ان را بیان کنید به او اطمینان بدهید که می تواند سوالات خود را از شما و یا از مشاور جویا شود و شما در این مسیر در کنار او خواهید بود.
   پاسخ آبان 14, 1398 در 9:47 ق.ظ
 198. فاطمه
  من 14سالمه وتاحالا با پسر های زیادی ارتباط داشتم و علاقمند شدم اما الان عاشق یکی شدم که واقعا از ته دل دوسش دارم میخواستم بدونم این عشق واقعی یا گرایش جنس مخالفه و اینکه ممکنه چون 14سالمه معنی عشق زیاد متوجه نشم شاید از نظر شما این فقط چون تو سن بلوغ و نوجوانی هستیم باشع اما من خیلی دوسش دارم ینی وابستش شدم و بخاطر نیاز جنسی هم باهاش رابطه ندارم و بیشتر به شخصیتش و اخلاقش مجذوب شدم یعنی اگه افکارش و رفتارش تغیر کنه هم هنوز دوسش دارم ما بیشتر در مورد کارهایی که تو روز انجام دادیم اتفاقاتی که برامون افتاده باهم حرف می‌زنیم و بهش اعتماد دارم این رابطه گناه داره یا اشتباهه؟
  پاسخ آبان 21, 1398 در 3:13 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما تنها 14 سال دارید و تازه در مرحله نوجوانی قرار دارید و در این سن گرایش به جنس مخالف قابل درک می باشد اما اینکه شما روابط متعددی را رد یان تجربه کنید می تواند احتمال آسیب های زیادی برای شما به وجود آورد . در سن شما بیشتر احساساتی که تجربه می کنید بر پایه هیجان و خیالپردازی می باشد و نمی توان بخاطر شرایط رشدی شما از آن به عنوان یک احساس با منطق و بر اساس معیار نام برد . برای اینکه بتوانید یک رابطه سازنده و با هدف را تجربه کنید نیاز است که در اول از نظر سنی رشد کنید تا بتوانید از نظر رشد عاطفی، عقلی ، اجتماعی، اقتصادی، جنسی و... به رشد کامل تری برسید و تصمیم گیری های با منطق بیشتری داشته باشید. از دوران نوجوانی، احساسات جنسی با تاکید بیشتری نسبت به سنین قبلی افزایش می یابد و نوجوانان میل شدیدی برای برقراری رابطه صمیمی و عموما با غیرهمجنس پیدا می کنند. بهتر است سعی کنید در این سن از اینگونه روابط پر خطر کناره گیری کنید و به احساسات خودتان احترام بگذارید و با داشتن برنامه برای زندگی روزانه خود میزان تمرکزتان را از یان مسائل کاهش بدهید و به دیگر علایقتان نیز توجه کنید تا بتوانید رد آینده درشرایط رشدی بهتر رابطه موفق تری را تجربه کنید.
   پاسخ آبان 21, 1398 در 11:27 ق.ظ
 199. رضا
  سلام من هرچی میخوام بخرم پدر مادرم نمیزارن
  پاسخ آبان 28, 1398 در 3:04 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز اطلاعات بیشتری در مورد واکنش های خانوادیتان و شیوه بیان کردن نیازهایتان به خانواده می باشد ؟
   پاسخ آذر 1, 1398 در 2:56 ب.ظ
 200. اشکان
  چرا پیام های منو حذف میکنید
  پاسخ آذر 3, 1398 در 2:21 ب.ظ
  • مشاور
   سلام پیامی با این نام کاربری ارسال نشده است
   پاسخ آذر 3, 1398 در 4:57 ب.ظ
 201. ErfaN
  سلام، من 15 سالمه همین الان داشتم فیلم پورن میدیدم که مامانم اومد تو و من هرچی زدم اصلا هنگیده بود نرفت :| و دیگه حدس میزنید لو رفتم :| آقا مامان من به روش نیاورد و فقط اینو گفت: نبین بده :| الانم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی خب باز میترسم، لطفا راهنمایی کنید عزاب وجدان دارم
  پاسخ آذر 3, 1398 در 5:16 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز قابل درک می باشد که شما در سن نوجوانی هستید و در این سن گرایشات جنسی شما بیشتر نمایان می شود اما استفاده از فیلم های پورن و خودارضایی می تواند شما را از مسیر اصلی زندگیتان خارج کند و برای تشکیل هویت جنسی شما را دچار انحراف کند و در کنار این موارد مسیر اصلی برای رسیدن به دیگر اهدافتان را دچار مشکل کند . چون نیاز جنسی نیز مانند دیگر نیازها اگر مدیریت نشود و از مسیر درستی به آن پاسخ داده نشود می تواند برای شما آسیب زا باشد . با توجه به جمله ای که مادرتان بیان کرده اند مشخص است که متوجه این موضوع شده اند اما به استقلال و هویت شما احترام گذاشته اند تا خودتان تصمیم گیری داشته باشید . در هرصورت ایشان نیازهای جنسی شما را درک می کنند اما مایل نیستند که با استفاده از این سایت ها و در این سن به خودتان آسیب وارد کنید.
   پاسخ آذر 3, 1398 در 5:41 ب.ظ
 202. ErfaN
  ممنون، خسته نباشید
  پاسخ آذر 3, 1398 در 5:45 ب.ظ
 203. زهرا
  با سلام .
  پاسخ آذر 10, 1398 در 6:07 ب.ظ
  • مشاور
   سلام می توانید سوالتان را رد همین قسمت ارسال کنید
   پاسخ آذر 12, 1398 در 11:06 ق.ظ
 204. سما
  ممنون از مطالب خوبتون دخترم (15) در دوران کودکی با پسر همسایه دوست بودم (صمیمی).در 7 سالگی به که مادرم گفتم دوستش دارم و وقتی بزرگ شدم می خوهم با او ازدواج کنم. در یک مهمانی مادرم این موضوع را در جمع گفت.آن روز خندیدم و به روی خودم نیاوردم او هم خندید.تا چند سال قبل همدیگر را می دیدیم و دوست بودیم اما به مرور زمان حتی دیگر به او سلام هم نمی کنم. من هنوز او را دوست دارم. هر دو درس خوانیم برای همین چند ماهی است او را ندیدم.2 سال از من بزرگتر است.کنجکاوم بدانم آیا آن روز را به خاطر دارد و میداند دوستش دارم و اینکه او هم مرا دوست دارد یا نه.پسر شوخ و مهربانی است. نمی دانم رفتارش با من به خاطر آشنایی و دوستی بود یا از روی علاقه؟
  پاسخ آذر 13, 1398 در 4:32 ب.ظ
 205. سجاد
  سلام. ممنون از راهنمایی هاتون. من ۱۵سالمه،امسال که به سال نهم وارد شدیم یکسری کلاس هفتمی هم وارد شدن،من شیفته یکیشون شدم و خیلی دوسش دارم،اون پسر خجالتی ساکت و با ادب هستش و من خودم هم نه با جنس مخالف ارتباط داشتم نه تو فکر های شهوانی هستم، ایا این اتفاق طبیعیه؟چکار کنم؟
  پاسخ آذر 26, 1398 در 6:04 ب.ظ
 206. انیسا
  سلام دختری ام 17 ساله با کسی دوست شدم که قصدمون ازدواجه حتی خاستگاری ام اومده و عمو و زنعمو و عمه و مادربزرگ ها قبولش دارن اما پدر و مادرم ناراضی ان مادرم ارزوشه من عروسه داداشش بشم برای همین ناراضی هستش .پدرمم جدیدا بهم میگوید که مامانت را راضی کنیم تابستان اگر مشکلی نبود من قبول میکنم .پدر و مادرم فکر میکنند ما باهم ازدواج کنیم من طلاق میگیرم چون شغل پسره ازاده نمیتواند با خرج زندگی کنار بیاید و من که تو ناز و نعمت بزرگ شدم شاید سختی را نتونم تحمل کنم ...اما من از پول و زندگی ای که پول هست داخلش بدم میاد چون تو پول زندگی کردم اما فکر میکنم حرف های پدرم فقط برای دلخوش کرده من هستش و تابستون سال بعد قبول نمیکند. وقتی چنددفه ای که خاستگاری اومدند پدرم جواب رد نداد میگفتش که دخترم درسشو بخواند الان زنعمو و عمو و پسره ازم میخواهند که با پدر و مادرم حرف بزنم بتونم راضیشون کنم قانعشون کنم بگم که من میتونم باهاش خوشبخت بشوم کمک من از شما این هستش که بهم بگویید چیکار کنم راضیه راضیشون کنم چه چیز هایی بهشون بگویم ممنون میشوم که کمکم کنید
  پاسخ آذر 27, 1398 در 5:59 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز در این مورد نیا زاست که شما برای تصمیم گیری همه جوانب را مد نظر قرار بدهید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید و در پروسه شناخت و مشاوره پیش از ازدواج در این مورد تصمیم گیری کنید . بهتر است در این مورد از تصمیمات هیجانی خوداری کنید و شرایط این اقا را نیز مد نظر قرار بدهید همسانی اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی از اهمیت زیادی برخورداری می باشد و اینکه شما بیان کنید زمان فعلی در شرایط اقتصادی خوبی بزرگ شده اید به این معنا نمی باشد که می توانید از این به بعد بعد از ازدواج نیز به خانوادیتان تکیه کنید و نیاز است شرایط اقتصادی این آقا را نیز مد نظر قرار بدهید و تصمیم گیری داشته باشید . بهتر است در این مورد با خانوادیتان صحبت کنید و اجازه بخواهید که بعد از مشاوره پیش از ازدواج و شناخت بیشتر با مشورت با آنها در این زمینه تصمیم گیری داشته باشید . درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-88422495
   پاسخ آذر 28, 1398 در 3:57 ب.ظ
 207. انیسا
  من پسره رو خیلی دوست دارم حتی فکر کردن به اینکه از دستش بدم اذیتم میکنه همه دنیامه بخدا دیگه دلم گیره جاش همه زندگیم شده فقط دنبال ی راه حلم که مامانو بابامو راضی کنم شماام فقط راه حل بدید بهم ممنون
  پاسخ آذر 27, 1398 در 6:27 ب.ظ
 208. آنیسا
  و اینکه اره من تو سن بولغم و تصمیمم احساسیه ن اصلا من سن بلوغو رد کردم دبیر مشاورمم تایید کرد بغیر این ها من فقط نمیگم پسره خوبه ببلکه عمو و زنعمو و عمه اینا تایید میکنند که پسر بدی نیست
  پاسخ آذر 27, 1398 در 6:32 ب.ظ
 209. Benjamin
  سلام من بنیامین 15 سالمه. امروز بعد از تموم شدن امتحان تو حیاط منتظر سرویس بودم و دوست صمیمیم اومد. یزره حرف زدیم و رسید به جای حساس، اون گفتش: میای روز فلانی بریم سیگار بکشیم؟ منم که بسیاری ضرر توی سیگار دیدمو شنیدم گفتم نه اون در جواب گفتش:خب بیا حداقل لایتش(ضعیفش)رو بکشیم، منم گفتم فکر میکنم. من تودلم گفتم:پسر به چی فکر میکنی، تو که این همه ضرر توی سیگار دیدی. خلاصه که جوابم منفی بود بهش نگفتم تا با شما مشورت کنم، گرچه میدونم شمام در مورد قدرت نه گفتن میگین ولی بدونین من جوابم منفی ولی میخوام یه کار کنم که دوستیمون بهم نخوره. چی باید در جواب بگم که بر نخوره.
  پاسخ دی 3, 1398 در 10:30 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز اینکه شما هیجانی تصمیم گیری نکردید یک عملکرد بسیار مفید می باشد که می تواند به رشد بیشتر شما کمک کند . بهتر است در کنار احترامی که برای روابط دوستی خود قائل هستید قدرت نه گفتن را در برابر درخواست های آسیب زایی که می بینید داشته باشید تا از خطرات احتمالی برای شما جلوگیری شود . تجربه اینگونه رفتارها ممکن است جذابیت داشته باشد اما می تواند شما را از مسیر اصلی خارج کند بهتر است سعی کنید مسیر دوستی خود را در مسیر سازندگی رشد بدهید تا هردو نفر و یا گروه بتوانند شرایط بهتری را تجربه کنند . گاهی ممکن است شما فکر کنید اگر رفتاری را انجام ندهید مورد تایید دوست و یا گروه قرار نمی گیرید اما بهتر است اعتماد به نفس لازم را داشته باشید و در کمال احترام نظر خودتان را بیان کنید .
   پاسخ دی 3, 1398 در 10:46 ق.ظ
 210. Benjamin
  باتشکر از راهنمایی شما
  پاسخ دی 3, 1398 در 2:47 ب.ظ
 211. امیر
  با سلام ببخشید میشه یک شماره بهم بدین من با شما خصوصی صحبت کنم
  پاسخ دی 6, 1398 در 7:24 ب.ظ
  • مشاور
   درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354790
   پاسخ دی 6, 1398 در 8:04 ب.ظ
 212. یاسین
  سلام من دوست دختر دارم . چکار کنم مخواهم باهاش قطع رابطه کنم اما نمی توانم؟
  پاسخ دی 11, 1398 در 11:17 ق.ظ
  • مشاور
   سلام خدمت شما دوست عزیز اطلاعات بیشتری در مورد شرایط سنی و دلیل شما برای اینکه نمی توانید این رابطه را قطع کنید چیست؟
   پاسخ دی 11, 1398 در 12:11 ب.ظ
 213. مهرداد
  ببخید وارد جمع بزرگتر ها شدم ولی به کمک نیاز دارم
  پاسخ دی 12, 1398 در 11:06 ب.ظ
  • مشاور
   سلام سوالتان را در همین قسمت ارسال کنید
   پاسخ دی 14, 1398 در 8:45 ق.ظ
 214. Anna_LSD
  سلام من لازم دارم خیلی سریع و خصوصی باهاتون صحبت کنم اگه میشه یه راهی بدین من بتونم بحرفم باهاتون
  پاسخ دی 15, 1398 در 1:57 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام برای مشاوره خصوصی می توانید از مشاوره در تلگرام یا تلفنی و حضوری استفاده کنید. https://t.me/kanonmoshaveran_bot درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354304
   پاسخ دی 16, 1398 در 10:53 ق.ظ
 215. ارغوان
  سلام ببخشید تو خانواده ما نمره من اهمیت زیادی داره من دانش اموز سال هشتمم و نمرم این ترم پایین اومده ولی نمی دونم به مامان و بابام وقتی اومدکارنامم چی بگم اونا اگه بفهمن نمرم پاینه خیلی عصبانی میشن من هم اصلا دوست ندارم اینطور شه ...تو رو خدا یه راهی بگین تا پدر و مادرمو قانع کنم که منو ببخشن یا یه راهی بگین که عصبانی نشن چون اصلا دلم نمیخواد عصبانیتشونو ببینم من واقعا به کمک احتیاج دارم خواهش میکنم جوابمو بدین خواهش.....تو رو خدا یه راهی بگین مامان و بابام عصبانی نشن خواهش میکنم جواب بدین
  پاسخ دی 15, 1398 در 10:02 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز بهتر است دقت کنید که نگرانی و نرااحتی آنها بخاطر موفقیت خودتان می باشد اما زا سرزنش کردن خودتان خوداری کنید و سعی کنید که در آرامش به آنها بیان کنید که خودتان متوجه اشتباه بودن مسیر درس خواندنتان شده اید و اگر مشکلات دیگری برای کاهش این نمرات نیز وجود دارد که نیاز است آنها بدانند در این مورد با آنها صحبت کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . اگر آنها متوجه شوند که شما نگرانی آنها را درک می کنید و از اشتباه بودن مسیرتان نیز آگاهی دارید امکان اینکه برخورد مناسب تری داشته باشند را افزایش می دهد .
   پاسخ دی 16, 1398 در 12:44 ب.ظ
 216. Anna_LSD
  سلام خوبین. من همینجا سوالمو میپرسم چون واقعا نمیتونم درموردش حرف بزنم یا حضوری حرف بزنم لطفا همینجا سریع جواب بدین بعد سوالمو پاک کنین 15 سالمه سال اخر دوره اولم (نهم).پارسال من رو یه دختری که همکلاسم بود کراش خیلییی شدییید زدم جوری که تو کلاس فقط به اون نگاه میکردم کل کتاب و دفترم پر شده بود از طرح های چهره اش........ یعنی زندگی من جوری شده بود که صبح ها فقط ب امید دیدنش به بیدار میشدم به امید شنیدن صداش ب امید دیدن نگاه هاش........ اصلا نمیتونستم رو هیچی تمرکز کنم....... تابستون ک شد دیگه ندیدمش افسردگی و استرس شدید گرفتم جوری که کارم به دارو کشید و اصلا نمیتونستم هیچ کاری بکنم کارم فقط شده بود گریه. امسال دوباره تو یه کلاس افتادیم انگار دنیا رو بهم داده بودن دوباره همون جورشده بود فقط به اون نگاه میکردم فقط اونو میدیدم ولی هیچجور نذاشتم بفهمه.حدودا دو ماه پیش دختره تو کلاس جاشو عوض کرد اومد پیش من نشست و فهمیدم میخواد خودشو به من نزدیک کنه ولی من بازم هیچی از کراشم بهش نگفتم تا اینکه یه روز یه نامه واسم نوشت و گفت خیلی دوستم داره و اونم از پارسال شدید روی من کراش زده...... دیگه رل زدیم با هم...... اهان یه چیزیم بگم من بایسکشوالم تست گرایش دادم خانواده ام هم میدونن مشکلی هم باهاش ندارن....... و من هم حس خیلییی شدید عاطفی بهش داشتم هم جنسی یعنی بعضی وقتا تو مدرسه که مانتوشو در میورد نگاه من قفل بدنش میشد......... بعد یه روز یهویی بهم گفت من بایم منم گفتم منم بایم چ باحال بعد گفت تا حالا ب رابطه با هم جنست فکر کردی؟ من گفتم خیلی تا حالا بهش فکر کردم ولی کسی نبوده..... گفت منم فکر کردم و واقعا بهش نیاز دارم بیا انجامش بدیم منم گفتم اوکیه.... یه چیز دیگه اینکه جفتمون رابطه جنسی داشتیم با پسر ( میدونم خیلیییی زود بوده میدونم اشتباه بوده ولی......) داشتیم ولی جفتمون خیلی لذت نبردیم و اعتراف کردیم ک رابطه با هم جنسمونو بیشتر دوست داریم وبیشتر و بهتر ارضا میشیم........ دیروز بعد مدرسه اومد خونمون( ما خونمون همیشه خالیه مامان بابام تا شب بیرونن) رابطه داشتیم ولی من بعد ارضا شدن یهو حالم وحشتناااک خراب شد بدنم خیلی بد میلرزید و بالا میوردم حدود نیم ساعت اینجوری بودم بعدش کم کم اروم شدم تا وقتی ک رفت حدودا خوب بودم ولی حالت تهوع و لرزش (لرزش یکم) هنوز مونده بود الان دوباره وحشتناک بالا اوردم و لرزش خیلی شدید دارم جوری ک اصن نمیتونم درست تایپ کنم من اصن همچین حالتی نداشتم تا حالا..... ربطی ب دختره داره یعنی؟ چ اتفاقی داره واسم میوفته؟ ترو خداااااا زود جوابمو بدین میترسم چیزیم شده باشه خودمو میکشم الان هم تیغ دارم هم قرص.....
  پاسخ دی 16, 1398 در 1:23 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز این موضوع ارتباطی با این این خانم ندارد و بیشتر می تواند به دلیل شرایط روحی شما ایجاد شده باشد اینکه در زمان فعلی شما تیغ بر دست دارید و قرص و... به این معنا می باشد که شرایط روحی شما حاد است و نیاز است که به صورت حضوری به روانشناس مراجعه داشته باشید تا هم گرایشات جنسی شما مورد بررسی قرار گیرد و هم شرایط روحیتان این موارد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و نیاز به پروسه مشاوره می باشد بهتر است در این مسیر یا با اورژانس اجتماعی همین حالا تماس بگیرید و یا اینکه سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید و به صورت حضوری زمان مشاوره دریافت کنید و مراجعه حضوری داشته باشید . از رفتارهای هیجانی خوداری کنید تا آسیبی به خودتان وارد نکنید که گاهی قابل جبران نباشد . اورژانس اجتماعی شماره 123 درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22685895
   پاسخ دی 16, 1398 در 2:57 ب.ظ
 217. Anna_LSD
  سلام. حالم خوب شد امروز.کاریم نکردم. ولی شرایط روحی من مشکلی نداره گرایشمم فکر نکنم مشکلی باشه. تنها دلیل حال بدم این بود ک فکر کردم بلایی سرم اومده یا چیزیم شده ک الانم خوب شدم (اخرشم نفهمیدم چی شده بود). گفتم که پارسال بخاطر عشقم به این دختر افسردگی گرفتم خون بازی هم کردم خیلی. رو دست و پاهام پر جای تیغه الان ولی بخاطر شرایط روحی بدم نبود بخاطر علاقه سرکوب شده ام بود........ بعضی وقتا هم مثل دیروز دیوونه میشم یهو ذهنم میره تو خودکشی دیروز حتی تیغ و قرص اماده گذاشته بودم کنارم ک جواب دادین......... ولی بازم فکر نکنم بخاطر شرایط روحی باشه چون من واقعا هیچ مشکلی ندارم تو زندگیم..... ولی خب علاقه ب همجنس چیز خیلی عجیبی ک نیس من خودم خیلی دوست لزبین دارم. حتی دو تا پسر گی هم میشناسم ک با هم تو رابطه ان و شاید چون خیلی دیدم بنظرم چیز نادرستی نمیاد. چیز درستی نیس عایاااا؟
  پاسخ دی 17, 1398 در 9:54 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام مجدد دوست عزیز دقت کنید اینکه شما برای علایقه و یا جواب دریافت نکردن تصمیم به خودزنی و خودکشی می گیرید یک زنگ خطر برای شما محسوب می شود و نشان دهنده شرایط نامناسب روحی شما می باشد و می تواند این راحل های هیجانی برای شما آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد و نیاز است که شما راحل های حل مسئله بیشتری را آموزش ببینید تا جایگزین این انتخاب ها شود . شما در سنی قرار دارید که اگر گرایات جنسیتان رد مسیر مناسب هدایت نشود در آینده با مشکلات بیشتری روبرو خواهید شود و اینکه افراد دیگری نیز وجود دارند که رفتارهای مشابه شما را دارند به معنای تایید و درست بودن مسیر نمی باشد . درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354790
   پاسخ دی 17, 1398 در 10:35 ق.ظ
 218. محمد
  سلام.من 18 سالمه وقتی که کلاس پنج وشیش بودم خیلی زور میشنیدم.بدن اینکه کاری کنم چونکه آدم ضعیفی بودم و کم جرئت بودم...یه باند بودن همش بی دلیل به من فحش مادر میدادن و من هیچی نمیگفتم ...الان که دارم اینو میگم از شدت عصبانیت دما بدنم بالا رفته .گاهی اوقات کتک میخوردم و بازم هیچ کاری نمیکردم...الان خیلی شخصیتم مقتدر شده و خیلیییی عوض شدم .چونکه اونموقع تحت تربیت خانواده بودم و خیلی ضعیف و مودب و تمیزو و همیشه امتحانا رو بیست میبردم...الان که کنکوریم و گاهی اوقات این موضوع برای دوروز کامل تمرکزم رو یگیره...بعضی موقع ها با خودم فکر میکنم برم پیداشون کنم و عین فیلما ازشون انتقام بگیرم.فکر به این موضوع نه تنها باعث بیتمرکزیم میشه بلکه بشدت عصبیم میکنه و من رو از درسم دور میکنه...خداروشکر رو شخصیت خودم کار کردم و خودمو ساختم اما این فکرا خیلیییی اذیتم میکنه و راحت نیستم...ازتون خواهش میکنم که پاسخی بدین که روم تاثیر بذار و هرموقع بهش فکر میکنم آروم شم و یه لبخند بزنم...اصلا چطور بدی های گذشته رو فراموش کنیم؟؟؟؟ چرا یه چیزی میچشبه به ذهنم یگه جدا نمیشه؟؟ ممنون میشم سریع پاسخ بدین
  پاسخ دی 17, 1398 در 11:19 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز احساساتی که تجربه می کنید قابل احترام می باشد اما سرزنش کردن خودتان بخاطر رفتارهای اشتباه گروه دیگری که ممکن است به دلیل مشکلاتی که داشته اند بجای تعامل از این رفتارها استفاده می کرده اند می تواند در روند شرایط روحی شما تاثیر بگذارد . افراد زمانی از فحش و ناسزا و کتک کاری و .. استفاده می کنند که راحل های حله مسئله پایین تری داشته باشند و بخواهند از این طریق که مسیر اشتباهی می باشد به ناراحتی و مشکلات خود پاسخ بدهند . اینکه دیگران از فحش استفاده کنند جایگاه شما را زیر سوال نمی برد بلکه نشان دهنده میزان رشد این افراد یا کودکان می باشد و بهتر است شما نیز برای زندگی خودتان با استفاده از تجربیاتی که بدست آورده اید برنامه ریزی کنید و سعی کنید از رفتارهای آنها به عنوان یک تجربه برای انتخاب مسیر بهتر برای در زمان بروز مشکلات استفاده کنید
   پاسخ دی 17, 1398 در 12:39 ب.ظ
 219. زهرا
  با سلام من دختری ۱۶ ساله هستم.رشته ام تجربی و در مدرسه نمونه دولتی تحصیل میکنم. چند ماهی هست که با پسری در فضای مجازی اشنا شدم و ارتباطمون درحد چت و تماس تلفنی هست. ایشون چند سالی از من بزرگتر هستن و از لحاظ اخلاق و رفتار پسر خوبی هست و تا الان با هم خوبیم سوال من این است که ایا ادامه دادن این رابطه به درسم صدمه ای وارد نمیکند؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  پاسخ دی 17, 1398 در 11:53 ق.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز دقت کنید که شما در سن نوجوانی قرار دارید و رد این سن گرایش به جنس مخالف بیشتر می باشد و این موضوع می تواند باعث شود که شما به سمت این روابط گرایش بیشتر داشته باشید اما دقت کنید که در اول اینکه این روابط می تواند رد این سن وابستگی و تمرکز شما را به خود جلب کند و باعث شود که میزان تمرکز شما بر دورس و دیگر اهدافتان کاهش یابد و در کنار این مورد اینکه روابط مجازی یک روابط رویایی می باشد و افراد بیشتر بر مینای خیالپردازی های خود در این سمیر گام بر می دارند و شناخت کاملی نسبت به فرد مقابل به شما نمی دهد و این موضوع می تواند آسیب زا باشد و بدون شناخت لازم در شما و این فرد ایجاد وابستگی کند که بر روند کاری شما تاثیر گذار باشد . بهتر است در کنار احترام به احساسات خودتان شرایط سنی و برنامه خود را برای زندگتان مد نظر قرار بدهید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید .
   پاسخ دی 17, 1398 در 12:26 ب.ظ
 220. محمد
  ممنونم خیلی جوابتون منطقی بود... خدا اجرتون بده... یا علی...
  پاسخ دی 17, 1398 در 7:40 ب.ظ
 221. فاطمه
  با سلام من مادر پسری ۱۵ ساله هستم ،پسرم از درس فراریه و دوست داره یا بخوابه یا با دوستش بگرده و من هر تلاشی میکنم که به درس علاقمند بشه متاسفانه به در بسته میخورم دوست داره رو دستش خالکوبی کنه .یا میگه من میخوام برم سر کار نمیدونم چیکار کنم
  پاسخ دی 18, 1398 در 1:47 ق.ظ
 222. مهدی
  سلام من 5یا6 سال است که همسایی داریم که دختره من 14 سن دارم امااون13 سال من دیروز بهش کفتم که دوسش دارم اما اون نداشت من بعضی موقه که دنبالش میکردم اصلا نمیدیدم که باکسی حرفی بزنه باهیچ پسری حرف نمیزد من دیروز بهش کفتم که من دوست دارم امااون کفت که من دوست ندارم ومن کفتم چرا امااون کفت من یک نفر دیگه رو دارم -من اماندیدم -که باکسی حرف بزنه -بعد از یک ساعت کفت که اون سابت کرده که دوستم داره اما من سابت نکردم اون بعد از چند دقیقه کفت که توهم سابت کن من بعد الان موندم چگونه سابت کنم
  پاسخ دی 20, 1398 در 12:43 ب.ظ
  • مشاور
   با سلام خدمت شما دوست عزیز احساسات شما قابل احترام می باشد اما بهتر است دقت کنید که هردوی شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن گرایش به جنس مخالف بیشتر دیده می شود و نیاز است که شما در کنار اینکه به این احساس خود احترام می گذارید سعی کنید که اجازه بدهید در سن بالاتر و با رشد اجتماعی، اقتصادی، عقلی، عاطفی و.. در مورد این موضوعات تصمیم گیری کنید تا از آسیب های احتمالی برای خودتان و این خانم جلوگیری شود .
   پاسخ دی 20, 1398 در 4:37 ب.ظ
 223. سهیل
  بازم منم ترو خدا پاک نکنید...جوابم بدید.
  پاسخ دی 26, 1398 در 2:13 ب.ظ
  • مشاور
   سلام دوست عزیز سوالی با این نام ارسال نشده است
   پاسخ دی 26, 1398 در 3:11 ب.ظ
 224. زهرا
  سلام ببخشید سوال منو جواب نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ دی 28, 1398 در 4:30 ب.ظ
  • مشاور
   سلام سوالی با این نام ارسال نشده است
   پاسخ دی 28, 1398 در 7:48 ب.ظ
 225. سهیل
  بازم مینویسم چون گفتید پیامی با نام من نبوده.من 15 سالمه و مشکلم اینه که بعضی وقتا شدیدا احساس های عجیب غریبی بهم دست میده...انگار که اصلا یکی دیگم...نمیدونم افکار عجیب غریبی برام پیش میاد...اصلا بعضی موقع ها هم حس می کنم که مال این خانواده نیستم....و اینکه به نظرم میاد که انگار دارم با خودم میجنگم که بد نباشم....یا اینکه بعضی مواقع همش احساس کمبود دارم با اینکه پدرومادرم چیزی برام کم نزاشتن....نمیدونم....انگار تحت فشارم....یه راه حل بگید که به افکارم سرو سامون بدم
  پاسخ بهمن 2, 1398 در 2:19 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز اطلاعات بیشتر در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم 1. چند مدت است این علایم را دارید؟ 2. منظور شما از افکار عجیب و غریب چه افکاری می باشد با مثال توضیح بدهید؟ 3. برنامه روانه شما چگونه می باشد؟ 4. روابط شما با دوستان و خانواده چگونه است؟ منظور شما زا جنگیدن با خودتان چیست شده است که به خودتان آسیبی بزنید؟
   پاسخ بهمن 2, 1398 در 5:29 ب.ظ
 226. Amirreza15
  سلام میخواستم بدونم دلیل اینکه سوال منو ح «ف کردید و جواب ندادید چیه؟
  پاسخ بهمن 4, 1398 در 9:12 ب.ظ
  • مشاور
   دوست عزیز سوالی حذف نمی شود سری قبل نیز بیان کردم خدمتتون که سوالی دریافت نشده است مجدد ارسال کنید و اگر متنتان طولانی می باشد ان را کوتاه کنید
   پاسخ بهمن 5, 1398 در 9:45 ق.ظ
 227. سهیل
  سلامی دوباره.. راستش با بهترین دوستم راجب این موضوع حرف زدم و اون گفت که این جور چیزا برای سن ما طبیعیه و ممکنه...برای همین یکم آروم تر شدم.همونطور که گفتم من هیچ وقت احساس کمبود نداشتم و توی روابطم با خانواده و فامیل و دوستان هم مشکلی ندارم که به احساساتم لطمه وارد کنه.این علائم هم مال وقتیه که خیلی تنهام یا به علت موضوعی با کسی دعوا می‌کنم.برای مثال توی جمع همه دارن راجب موضوعی حرف می‌زنن و می‌خندن ولی تا من یه نظر میدم همه مسخره‌م می‌کنن یا مثلا گاهی اوقات وقتی نمی‌تونم منظورم درست برسونم و طرف مقابل فکر دیگه‌ای می‌کنه واقعا خیلی برام دردناکه.... از لحاظ آسیب که فقط بعضی اوقات فکر می‌کنم که مثلا برم یه کوچواو دستم ببرم که مورد توجه قرار بگیرم و اون خصومتی که بوده رو از این راه حل کنم...ولی تا حالا فقط به عنوان یه فکر باقی‌مونده.خودم فکر می‌کنم مشکل اصلیم اینه که نمی‌تونم چیزی رو که می‌خوام درست بیان کنم....
  پاسخ بهمن 5, 1398 در 11:25 ق.ظ
 228. سهیل
  ۱.فکر می‌کنم از کلاس پنجم ۲.برای مثال احساس اینکه همیشه تنهام و هیچکس منو درک نمی‌کنه. ۳.به جز مدرسه رفتن و خونه موندن کار خاصی نیست. ۴.مشکلی نیست باهمه خوب و صمیمی هستم مخصوصا با یکی از دوستام. بعضی مواقع وقتی کاری رو می‌کنم و در جواب چیزی رو که انتظار داشتم نمی‌بینم واقعا ناراحت می‌شم.آسیب زدن که نه ولی بعضی مواقع شده که فکر کنم که اگر مثلا بلایی سرم بیاد ممکنه برای بقیه مهم تر بشم.ولی دلیل اصلی این تفکراتم اینه که نمی‌تونم هیچوقت منظورمو درست بیان کنم یا حتی وقتی دارم با تمام صداقتم حرف می‌زنم بقیه فکر می‌کنن که دارم دروغ می‌گم.به غیر از بهترین دوستم بقیه به نظرم خیلی خوب نمیان.
  پاسخ بهمن 5, 1398 در 11:36 ق.ظ
  • مشاور
   دوست عزیز شما در سن حساسی قرار دارید که توجه دیگران برایتان از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد و همین موضوع باعث می شود که که بخواهید توجه دیگران را داشته باشید اما دقت کنید که با آسیب زدن به خودتان ممکن است مدتی این توجه را بدست بیاورید اما دیدگاه اشتباهی را نیز از خودتان در ذهن دیگران ایجاد می کنید و این مسیر برای تعامل سازنده نمی باشد و امکان آسیب جدی به خودتان نیز وجود دارد . شما با افزایش سن و توجه بیشتر به خودتان و افراد مقابلتان می توانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید و در شرایط سنی بالاتر ارتباطات گسترده تری را تجربه خواهید کرد . سعی کنید که در کنار احترام به احساسات خودتان و درک احساسات افراد مقابل در احترام نظر خودتان را بیان کنید و توقع نداشته باشید دیگران حتما کاری را کنند که شما دوست دارید چون انها براساس دیدگاه و سبک شخصیتی خودشان رفتار می کنند و شما تنها مسئول رفتارهای خودتان می باشید و نه دیگران در کنار این موراد شما بهتر است با شناخت بیشتر علایقتان و رفتن به کلاس هایی که دوست دارید روابط اجتماعی خود را گسترش بدهید و شرایط سنیتان را نیز مد نظر داشته باشید تا به مرور بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . در صورت ادامه دار بودن این افکار خودزنی بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا افراد و احساسات شما بررسی دقیق شود و به شما در شناخت بهتر احساسات و راحل های بهتر برای بیان آنها کمک کنیم . شما زمانی می توانید از دیگران توقع رفتاری را داشته باشید که قبل از آن نیازها و احساسات خودتان را با آنها در میان گذاشته باشید و در صورت مورد پذیریش بودن از سمت انها و در صحبت می توانید این توقع و انتظار را داشته باشید اگر بخواهید دیگران بدون بیان کردن شما این نیازها و احساسات را حدس بزنند امکان کمی برای دستیابی به آن خواهید داشت . درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22354790
   پاسخ بهمن 5, 1398 در 1:27 ب.ظ
 229. سام اردکانی
  سلام من سیزده سالمه و اسمم سام است پدر و مادرم خیلی در خانه دعوا میکنند و من دوست دارم با درختری دوست بشم واحساساتم را به او بگم باید چیکار کنم
  پاسخ بهمن 5, 1398 در 7:52 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما سام دقت کن که تو در سنی قرار داری که گرایش به جنس مخالف بیشتر می باشد و ممکن است نیازهایی را تجربه کنی از جمله نیاز جنسی که قبلا با اون مواجهه نبودی اما نیاز است که به شرایط سنی خودت نیز توجه داشته باشید تا بتونی نتیجه گیری بهتری داشته باشید در این سن رابطه دوستی هم برای خودت و هم فرد مقابل می تواند آسیب زا باشد و اینگونه روابط کمکی به بهبود مشکلات تو نخواهد کرد بهتر است بحث و تصمیم گیری در مورد زندگی مشترک را به خود مادر و پدرتان واگذار کنید و از وارد شدن به بحث های انها خوداری کنید اما می توانید احساسات خود را از بحث های آنها در زمان مناسبی به آنها بیان کنید تا آنها نسبت به این موضوع آگاه شوند و تصمیم گیری بهتری داشته باشند .
   پاسخ بهمن 6, 1398 در 11:44 ق.ظ
 230. سهیل
  خیلی ممنونم احساس می‌کنم کم کم دارم متوجه بعضی چیزا می‌شم.ممنون که کمک کردید
  پاسخ بهمن 7, 1398 در 8:01 ب.ظ
 231. ارغوان
  سلام میخواستم بودنم سن واقعی برا عاشق شدن چنده یا تو چه سنی عاشق شدن طبیعیه
  پاسخ بهمن 20, 1398 در 6:34 ب.ظ
 232. Ava
  سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم و خیلی مواقع در اصل همیشه کلافه ام همش خودم رو سرزنش میکنم توی مغزم شدم یه ادم چند شکلی هی یه چیز میگم دوباره تکزیبش میکنم با خودم خیلی دعوا میکنم سر چیزایی که میدونم الکیه حتی خیلی وقتا به خودم میگم ازت متنفرم حس میکنم هر کاری میکنم اشتباه گاهی وقتا دوست دارم خودم رو بزنم یا برم یه جایی گم و گور شم دیگه اصلا نباشم
  پاسخ بهمن 22, 1398 در 11:36 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز شما در سنی قرار داری که تمرکز بر رفتارهای شخصی و دیدگاها و توجهات دیگران زیاد می باشد و به همین دلیل ممکن است سرزنش کردن خودتان را بیشتر انجام بدهید اما نیاز است اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم . 1. چند مدت است این رفتار را دارید؟ 2. در چه مکان و زمان هایی خودتان را سرزنش می کنید؟ 3. تا به حال به خودتان آسیب زده اید؟ 4. روابط شما با دوستان و خانواده چگونه می باشد؟
   پاسخ بهمن 23, 1398 در 10:37 ق.ظ
 233. ارغوان
  سلامم ببخشید سوال منو جواب نمیدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  پاسخ بهمن 23, 1398 در 11:55 ق.ظ
  • مشاور
   سلام سوالی با این نام کاربری ارسال نشده است مجدد ارسال کنید
   پاسخ بهمن 23, 1398 در 5:34 ب.ظ
 234. ناشناس
  سوال من رو جواب بدید لطفا
  پاسخ اسفند 15, 1398 در 2:22 ب.ظ
  • مشاور
   سلام سوالی با این نام کاربری ارسال نشده است مجدد ارسال کنید
   پاسخ اسفند 15, 1398 در 4:27 ب.ظ
 235. mahsa
  سلام. من 18 سالمه و داداشم 12 سال. دیشب بهم گفت که خیلی اتفاقی یه سری فیلمای مستهجن توی هارد بابام پیدا کرده و گفت حس چندش و مضخرفی بهش دست داده. به نظرتون چه جوری باید این موضوع به مامانم اطلاع بدم؟ و اینکه مامانم باید دقیقا چه براوردی باهاش داشته باشه؟ قبلا هم تو تاریخچه سرچ تبلتش دیده بودم که معنی یه سری فحش مثبت 18 سرچ کرده بود و البته که میدونم (واقعا معذرت میخوام که اینو میگم) معنی فاک یا همون انگشت وسط میدونه
  پاسخ اسفند 17, 1398 در 4:27 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما مهسا جان بهتر است در این مورد با مادرتان صحبت کنید چون بردارتان در آستانه نوجوانی می باشد نیاز است با توجه به اینکه هم از سمت همسالان و هم در زمان فعلی از طریق این فیلم ها با سوالات زیادی مواجهه شده است در زمان مناسبی در مورد این موضوعات با او صحبت شود و به سوال های ذهنی او به میزان مطلوب و نسبت به آگاهی خودش پاسخ داده شود و محیطی برای او ایجاد شود که به علایقش توجه شود تا از تمرکز بر این مواد دور شود و در کنار این موضوعات بهتر است ایمن فیلم ها از هارد پاک شود تا از کنجکاوی مجدد او جلوگیری شود و بتواند مسیر بهتری را طی کند. بهتر است از سرزنش و توهین ، تحقیر و... خوداری کنید تا او بتواند به مادرتان اعتماد کند .
   پاسخ اسفند 17, 1398 در 1:17 ب.ظ
 236. ارغوان
  سلام ببخشید من چند روزی تو فضای مجازی با یه دختری اشنا شدم که 18 سالشه و منم هشتم میخونم ولی دروغ گفتم بهش و گفتم 19 سالمه چون اون موقع ها بهش اعتماد نداشتم الانم برای پیام فرستاده بود که میخوام تو کنکور یه جا باشیم و از این چیزا ..چون فهمیدم خانواده مسلمون و محجبه ای هستن باهاش دوست شدم و اونم بخاطر همین باهام رفیق شد الان من چطور بهش واقعیت رو بگم چون همیشه میاد و با من درد و دل میکنه و میگه میخوام با هم تو کنکور یه جا باشیم و من نمیتونم سن واقعیمو بهش بگم و حتی بعضی وقتا به این فک میکنم پایه ها رو جهشی بخونم ولی نمیشه که نمیشه چون دیگه نمیتونم واقعیتو پنهون کمنم و اگه بهش بگم فک میکنه دروغ گفتم و اعتماد نمیکنه بهم و ناراحت میشه چیکا کنم ناراحت نشه تو روخدا بگین
  پاسخ اسفند 18, 1398 در 3:11 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز احساسات شما قابل درک هست اما دقت کنید که شناخت در فضای مجازی شناخت کافی نمی باشد و اینکه هردوی شما در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن امکان وابستگی و خیالپردزای زیاد می باشد بهتر است سعی کنید شرایط سنی خودتان را مد نظر داشته باشید تا بتوانید در مورد این روابط تصمیم گیری بهتری داشته باشید این روابط در سن برای هردوی شما آسیب زا می باشد چون نیاز است که هردویتان به شرایط درسی خود تمرکز داشته باشید و بتوانید نتیجه گیری مناسبی داشته باشید . در کنار این موراد بهتر است سعی کنید بر مبنای حقیقت جلو بروید چون این پنهان کاری هم می تواند دیدگاه اشتباهی را در مورد شما ایجاد کند و هم اینکه تمرکز بیشتری را از شما بگیرد که بر دیگر عملکردهایتان تاثیر منفی داشته باشید .
   پاسخ اسفند 19, 1398 در 3:39 ب.ظ
 237. س.توکلی
  باسلام خدمت شما من مادر پسر ۱۴ ساله هستم که خیلی نگران پسرم هستم حمام های طولانی مدت میره چند بار حین حمام کردن میرم صداش میزنم چون می دونم سن بلوغ میترسم به خودش اسیب بزنه ذهنش درگیر بشه .الان دیگه مطمئنم که پسرم به اینجور مسائل و رابطه ها خیلی کنجکاو میشه احتمالم میدم حتی مرتکب چنین احساس شده باشه .ولی نمی دونم چجوری اگاهش کنم درمورد خطرات این رابطه که بهش اسیب نزنه .چون همه چیز مخفی می کنه خیلی توداره اگه بخوام چیزی ازش بدونم خیلی باید سوال کنم ونحوه سوال کردنم مطمئنم اشتباه است چون اگاهی لازم ندارم .ازطرفیم خیلی حواس پرت وسر به هوا شده سراغ درس وکتابشم نمیره هرچی هم بهش میگم گوش شنوا نداره خیلی تو درساش افت کرده همش ذهنش درگیر. طوری که وسط درس خوندن میاد میگه مامان من برم حموم ؟اولش میگفتم اره برو ولی به دلیل طولانی شدن حمومش نگران میشدم میرفتم پشت در حموم گوش وامیستادم که ی وقت بلایی سرش نیاد متوجه شدم که خود ارضایی شروع کرده اونم از سن کم تو ۱۳ سالگی دیگه بعدش برای اینکه اسیب به خودش نزنه پسر کوچکم باهاش می فرستادم حموم بهشون می گفتم لباس زیر در نیارین برین حموم کنید بیاید ی مدت خوب بود میرفتن زود میومدن بیرون ولی بعد ی مدت پرخاشگر شد که من دوست ندارم داداش باهم بفرستی حموم دوست دارم خودم تنها برم حموم نتونستم اصرار کنم ترسیدم این رفتارم بهش اسیب بیشتری بزنه دیگه پسر کوچکم نفرستادم باهاش حموم تنها میره حموم ولی همش میرم صداش میزنم که زود بیاد بیرون .حالام جدیدا متوجه شدم که گرایش به سمت جنس مخالف داره .موندم واقعا چجوری باهاش رفنار کنم چی بهش بگم که بتونم متقاعدش کنم که به خودش اسیب نزنه چون سنی ندارن که ازالان خودشونو درگیر مسائل جنسی کنن خلاصه اینکه خیلی نگرانم لطفا راهنمایی بکنید منتظر جوابتون هستم
  پاسخ اسفند 19, 1398 در 12:32 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز نگرانی های شما قابل درک می باشد دقت کنید که در اول بهتر است حریم خصوصی فرزندتان را حفظ کنید و از مداوم چک کردن او در حمام و اتاق خوداری کنید و دوم اینکه بهتر است او به تنهایی حمام برود چون حمام دو نفره حتی با برادرش می تواند برای هر دوی آنها آسیب زا باشد و حریم های خصوصی ا نتوانند حفظ کنند و.. بهتر است سعی کنید در کنار توجه به این موارد دقت کنید که چک کردن مداوم شما می تواند با پنهان کاری بیشتر او همراه باشد بهتر است از مداوم سوال کردن و چک کردن او خوداری کنید . اینکه او در این سن گرایش به جنس مخالف داشته باشد کاملا طبیعی می باشد همچنین اینکه او نیازهای جنسی را تحربه کند . بهتر است در این مورد از پدرش بخواهید که با او صحبت کند و در غیر این صورت خودتان با او صحبت کنید البته بدون سرزنش ، توهین و یا بیان اینکه می دانید او خودارضایی می کند و.. سعی کنید در مورد شرایط سنی که وارد آن شده است با او صحبت کنید و بیان کنید که چه میزان در مورد آن می داند و می داند که چه احساساتی را ممکن است تجربه کند و... در کنار آگاهی یافتن از اطلاعات او سعی کنید که اطلاعات درست را در اختیار او قرار بدهید . در کنار این مورد بهتر است سعی کنید علایق دیگر او از جمله ورزش ، موسیقی و... را بشناسید و سعی کنید محیط مناسبی را برای پاسخ به این علایق ایجاد کنید تا تمرکز او از روابط جنسی و... کاهش یابد و می تواند باعث شود که او بتواند نیازهای خود را در زمان و بهتر پاسخ بدهد .
   پاسخ اسفند 19, 1398 در 1:00 ب.ظ
 238. ارغوان
  ممنون ازتون واقعا بهترین جایی که میتونیم ما نوجوونا احساساتمون رو درمیون بزاریم
  پاسخ اسفند 19, 1398 در 5:32 ب.ظ
 239. رضا
  سلام، الان که نزدیکه عیده باید لباس نو خرید. خونواده من کسایی هستند که باید خودشون لباس انتخاب کنن که من به شدت از این بدم میاد، به سلیقه من احترام نمیزارن، اسراف میکنن. من یه لباس نو از قبل دارم سالمه سالم، ولی پدرومادر من میگن زشته با لباس قدیمی، این یعنی گناه، این یعنی حرام، منم که دوست ندارم شریک جرمشون بشم مقاومت میکنم، ولی اونا هر طور شده نو میخرن و منو مجبور میکنن بپوشم. حالا این به کنار رفتن یه شلوار خریدن که به شدددددددت گشاده، میگن تو سن رشدی :|، یعنی من 10 روزه میشم چاق، بله دیگه. اصلا به سلیقه ادم احترام نمیزارن چیکار کنم نمیخوام بپوشک اون شلوارو هم اسراف محسوب میشه ه گشاده خجالت میکشم بقیه منو با اون شلوار ببینن.
  پاسخ اسفند 20, 1398 در 11:44 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز در این مورد عقاید شما قابل احترام می باشد اما بهتر است سعی کنید که در صورتی که می خواهند برای شما خرید کنند با انها همراه شوید تا بتوانید لباسی را تهیه کنید که خودتان به ان تمایل بیشتری دارید . اگر شما به انها بیان کنید که توجه انها را درک می کنید و برای آنها احترام قائل هستید اما دوست دارید لباسی بپوشید که به علایق و سلایق خودتان نزدیک تر باشد می توانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . در این مسیر بهتر است سعی کنید با صحبت و تعامل به یک توافق دوطرفه برسید تا بتوانید از میزان رضایت بیشتری برخودار باشید .
   پاسخ اسفند 20, 1398 در 1:50 ب.ظ
 240. رضا
  آقای مشاور ممنون از راهنمایی، این راه رو هم رفتم و انتخاب هم داشتم اما گوش نمیدن، میخوان نظرمو عوض کنن
  پاسخ اسفند 21, 1398 در 3:59 ب.ظ
  • مشاور
   در این مسیر تعامل می تواند در بلند مدت و با افزایش سن برای شما استقلال بیشتری را به همراه داشته باشد .
   پاسخ اسفند 21, 1398 در 4:17 ب.ظ
 241. مهدی
  سلام من یک پسر هستم که سه ماهه دیگه 16 سالم می شه پدر و مادرم اصلا راجب بلوغ و نوجوانی و ... را به من توضیح ندادن درصورتی که باید وسایل که نوجوانان نیاز دارن رو در اختیار من بزارن و روش کار ان را بگویند متاسفا به هیچ عنوان به من رو نگفتن و الان من گیر گناهی افتادم که اکثر نوجوانان برای رفع نیاز جنسی خود استفاده می کنند الان من چیکارکنم افت تحصیلی که نگم و بی حوصلگی می شه راهنمایی کنید
  پاسخ اسفند 21, 1398 در 11:37 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز گاهی والدین بخاطر ترس از روبرو شدن با همین رفتارهای نوجوان و یا نداشتن آگاهی لازم ممکن است اطلاعاتی در مورد شرایطی که نوجوان در سن بلوغ تجربه کند ممکن است نتوانند در اختیار نوجوان قرار بدهند . بهتر است به دنبال مقصر در این زمینه نباشید و سعی کنید که از امکاناتی که دارید استفاده کنید تا خودتان بتوانید به شناخت بیشتری نسبت به شرایط سنی خودتان برسید . در سن شما یک سری نیازهای جنسی شروع به تجربه شدن می کند که ممکن است قبلا وجود نداشته است و در کنار ان یک سری اطلاعات نیز ممکن است از همسالان خود بگیرید که با اغراق و بزرگنمایی زیادی همراه می باشد و در کنار آن با دیدن عکس و فیلم های پورن نیز با صحنه هایی مواجهه می شوید که واقعی نیستند و با اغراق زیادی همراه می باشند و... همه این موارد می تواند برای شما ایجاد تمایلات جنسی بیشتری کند و حساسیت بیشتری را نسبت به این موضوع ایجاد کند و شما را به سمت خودارضایی برای برطرف کردن نیازتان بکشاند . این خودارضایی می تواند برای شما با عوارض زیادی همراه باشد از جمله چون این رفتار نیاز به تمرکز زیادی دارد و مشغولیت ذهنی زیادی را برای شما ایجاد می کند می تواند باعث شود که تمرکز شما از دیگر مسائل مهم زندگی مانند درس خواندن کاهش یابد و در کنار آن با مشکلات دیگری از نظر روحی و جسمی نیز مواجهه شوید از جمله : احساس گناه ، افسرئگی ، اضطراب ، کاهش سیستم ایمنی بدن، زودانزالی و یا دیر انزالی ، گرایشات جنسی نامتعارف و... بهتر است با توجه به اینکه خودتان به نادرست بودن مسیر آگاه هستید در کنار اینکه به تجربه این نیاز مانند دیگر نیازها احترام بگذارید و در کنار آن سعی کنید که برای زندگی روزانه خود برنامه ریزی کنید و در این برنامه علایق دیگرتان را نیز قرار بدهید از جمله علایق ورزشی هنری ، و... تا لذت را در شرایط دیگری نیز تجربه کنید و در کنار این موضوع میزان تنهایی و بیکاری شما که می تواند باعث شود که شما بیشتر به سمت خودارضایی بروید کاهش یابد . در این مسیر عوامل تحریک کنندو زمان و مکان خودارضایتان را بشنساید تا بتوانید کنترل بیشتری داشته باشید و بتوانید آن را مدیریت کنید تا میزان تنهایی شما در این زمان و مکان ها کاهش یابد . به مرور می تواندی با کاهش یک هفته ای و بعد دو هفته و.... به نتیجه گیری بهتری برسید برای خودارضایی می توانید زمان مشخصی را در هفته در برنامه خود در اول قرار بدهید و بعد این زمان را بیشتر کنید تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
   پاسخ اسفند 22, 1398 در 11:49 ق.ظ
 242. مهدی
  می شه جوابمو بدید
  پاسخ اسفند 22, 1398 در 2:12 ب.ظ
  • مشاور
   سلام سوالی با این نام کاربری ارسال نشده است
   پاسخ اسفند 22, 1398 در 3:40 ب.ظ
 243. ارغوان
  سلام ببخشید من باز مزاحم شدم ببخشید فردا قراره 14 ساله بشم و مشکل من این خانوادم اصلا بهم توجه نمیکنن و فقط روی داداشم که 7 سالشه توجه میکنن همیشه هم اشکالات و ایرادات اونو میندازن گردن من و من رو مقصر اصلی میدونن حالا این بماند روز تولد داداشم همه نوع کاری کردن ولی به من اصلا توجه نمیکنن به درسم توجه نمیکنن و من واقعا موندم چیکار کنم اصلا به فکر سلامتی من نیستن و فقط مراقب داداشمن مخصوصا تو این شرایط ینی این بیماری......بابا دیروز منو فرستادن میوه بردارم و بیارمم بخوریم و داداشم هم همراه من اومد اما من قبول نکردم و اخر سر منو فرستادن و من گفتم که چرا داداش رو نمیفرستین گفت مریض میشه دستشو به میوه های نشسته میزنه و مریض میشه ایا این وسط فقط من اضافی ام؟هزار بار هم باهاشون حرف زدم در مورد این مسایل ولی گوش نمیدن تو رو خدا یه راه حل بگین چون واقعا خسته شدم ......وقتی هم داداشم میگه یه اسباب بازی بخر مامان و بابام سریع قبول میکنن ولی وقتی من نیاز درسی دارم بهم توجه نمیکنن من موندم چی کیر کنم باز هم میگم من چند بار باهاشون حرف زدم ولی گوش نکردن
  پاسخ اسفند 24, 1398 در 10:35 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما ارغوان جان در اول اینکه تولدتون مبارک و دوم اینکه دقت کن بهتره از مقایسه کردن خودت با هر فرد دیگری و مخصوصا برادرت خوداری کنید در هر صورت او 7 سال دارد و نسبت به شما آگاهی پایین تری دارد به عنوان مثال دقت کن اگر شما به میوه و چیز کثیفی در شرایط فعلی دست بزنی اینکه بری دستت را بشوری و ضد عفونی کنید احتمال بیشتری دارد تا او که در سن پایینی قرار دارد و شرایط فعلی را نمی تواند درک کند و اینکه والدین از شما کار بیشتری می خواهند به این دلیل می باشد که به عاقل بودن شما اطمینان بیشتری دارند و بهتر است خود را با فردی که از هیچ جهت به تو شباهتی ندارد خوداری کنی هریک از شما دو فرد متفاوت با ویژگی های شخصی متفاوت می باشید . بهتر است مسیر خودت را داشته باشی و زندگی برادرت را به خودش واگذار کنید و در صورتی که می توانی به او کمک کن در غیر این صورت مسیر رشدی خود را طی کن تا بتوانی نتیجه گیری بهتری داشته باشید .
   پاسخ اسفند 24, 1398 در 11:22 ق.ظ
 244. ارغوان
  ممنون از اینکه تولدمو تبریک گفتین و دوم اینکه واقعا راهنمایی خوبی کردین دستتون درد نکنه ممنون به دردم خورد قانع شدم واقعا
  پاسخ اسفند 24, 1398 در 12:47 ب.ظ
  • مشاور
   موفق باشی
   پاسخ اسفند 24, 1398 در 2:21 ب.ظ
 245. معصومه
  سلام ببخشید من ۱۵ سالمه دوس دارم گریه کنم ،احساس میکنم سبک میشم ،نمیدونم حس و حالم چجوریه؟ زود عصبانی میشم! نسبت ب کوچیکترین حرف واکنش نشون میدم ،واقعن خسته شدم ،این موقع ها ی فکرای غم انگیزی سراغم میاد ولی سعی میکنم با طراحی کردن و خیاطی برطرفش کنم ولی وقتی سمت نقاشی میرم همه چی دوباره تو ذهنم تشکیل میشه ،بیشتر وقتم رو داخل اتاقم هستم ،و همونطور ک گفتم طراحی و خیاطی وقتم رو پر میکنه،ی روز پر انرژیم و چن روز خسته ،اصن برای خستگی دلیلی هم ندارم ...نمیدونم چمه فقط یدفعه دلم میگیره احساس خفگی میکنم ،دلم میخواد اینجاها گریه کنم با کوچیکترین حرفی ناراحت میشم ،با بهترین رفیقم ،بهترین همدمم ک خیلی کمکم میکنه در تمام شرایط حرف میزنم وقتی ک گریه میکنم با گریم گریه میکنه مادرش روانشناس بود ،از طریق ایشون کمی بهم کمک کرده و احساس میکنم افسردگی گرفتم، ی روز خوبم ی روز بد،با افکارم کلنجار میرم و اینکه هرکاری بخوام انجام بدم حتمن باید موسیقی باشه و شاد و غمگینش زیاد مهم نیست ، نمیدونم باید چیکار کنم؟ واقعن خسته‌م خسته شدم دیگه از قوی بودن خسته ام ،همیشه در برابر حرفای طعنه دارشون خودمو کنترل کردم و تو خودم ریختم خسته‌م !:(
  پاسخ فروردین 10, 1399 در 4:14 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز انچه قابل مشاهده می باشد شرایط روحی نامناسب شما می باشد که می تواند علایک افسردگی را نیز در آن مشاهده کرد بهتر است در این زمینه برای بررسی افکار ، احساسات و شرایط خانوادگی و معناهایی که با ان روبرو هستید به صورت حضوری یا تلفنی با روانشناس وارد پروسه مشاوره شوید تا بتوانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22685741
   پاسخ فروردین 10, 1399 در 6:11 ب.ظ
 246. بهناز
  دختری 15 ساله دارم . مدام پای گوشی و اینترنت است و شبها تا دیر وقت بیدار است . متاسفانه من چون کارمند هستم حواسم نبود سیم کارت مخصوص نوجوان را برایش بگیرم تا اینترنت محدود داشته باشه (دخترم متاسفانه خیلی تحت تاثیر موبایل قرار گرفته )چکار کنم می ترسم لطمه به درسهایش بزند الان چکار کنم به موقع بخوابد و کمتر با موبایل ارتباط بگیرد .
  پاسخ فروردین 16, 1399 در 1:46 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما بهناز جان نگرانی شما قابل درک می باشد اما بهتر است سعی کنید که در کنار احترام به استقلال و برخورد در احترام با او سعی کنید در زمان مناسبی در مورد شرایط سنی و اسیب های احتمالی و برنامه او برای آیندش صحبت کنید و اجازه بدهید او در مورد اطلاعاتی که دارد با شما بیشتر صحبت کند تا بتوانید بر اساس اطلاعات او به دخترتان کمک کنید و اطلاعات بدون اغراق تری را در اختیار او قرار بدهید . سعی کنید از روبرو شدن با نیازهای جنسی و یا عاطفی او نترسید و اجازه بدهید که او در مورد این موضوعات صحبت کند تا بتوانید در این مسیر رشدی در کنار او باشید و در مورد استفاده از گوشی نیز بهتر است با کمک خود او برای زندگی روزانه اش برنامه ریزی کنید و علایق او را بشناسید و سعی کنید جز برنامه های او قرار بدهید تا او تایم کمتری را در این مسیر طی کند و لذت را در کلاس های دیگری چون موسیقی ، هنر ، زبان و.... نیز بدست بیاورد .
   پاسخ فروردین 16, 1399 در 4:45 ب.ظ
 247. jack.temperton
  سلام من دوباره یه سوالی داشتم من وقتی میرم پیش دوستام اونا پسر هستن وقتی میرم باهاشون بازی میکنم یه دختری هی منو اذیت میکنه مسخرم میکنه چند بار بهش میگم دست از سرم بردار ولی هی اذیتم میکنه تقریبا هم سن خودم هست ولی من از اینجور کار ها بخدا بدم میاد و من نگران ایندم هستم خواهش میکنم بگید من با این چیکار کنم دست از سرم برداره به خانوادش میگم اونا میگن بزار هر کاری میکنه بکنه دیگه خسته شدم
  پاسخ فروردین 17, 1399 در 8:06 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز در این مورد اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدهید تا باهم بیشتر صحبت کنیم. 1. شما چند سال دارید؟ 2. جنسیت خودتان چیست؟ 3. منظور شما از اذیت کردن شما چیست؟ 4. چه احساسی را تجربه می کنید در زمان اذیت های این فرد؟
   پاسخ فروردین 18, 1399 در 11:42 ق.ظ
 248. Amir
  سلام من ۱۵ سالمه چندوقتیه همش تو گوشیم گاهی بی دلیل گریه میکنم گوشه گیرم پدر و مادرم ادمای منفی بافین و تقریبا نمیزارن من با دوستام مثلا برم پارک یا بیرون از جامعه ترس دارم جوری که برام تعریف کردن و تقریبا هیچ میلی به جتس مخالفم ندارم که بنظرم غیر طبیعیه از ایندم ترس دارم درسم خیلی قوی بوده یهو حتی با درسم بی تفاوت شدم فکر ترک تحصیلم چند بار به فکرم زده کلا حس میکنم فقط زندم که تو خونه باشم و با گوشیم ور برم چیکار باید بکنم
  پاسخ فروردین 19, 1399 در 7:10 ق.ظ
  • مشاور
   سلام به شما دوست عزیز قابل درک می باشد که گاهی نگرانی های بیش از اندازه خانواده می تواند برای شما با محدودیت بیشتری روبرو شود و احساسات ناخوشایندی را به شما انتقال بدهد اما دقت کنید که این موارد با توجه به حساسیت هایی که شرایط سنی شما دارد هم از سمت خانواده بیشتر می شود و هم خودتان بهتر است شرایط سنیتان را بهتر درک کنید تا بتوانید از آسیب های احتمالی در کنار احترام و پاسخ به نیازهایتان در زمان و شرایط مناسب جلوگیری کنید . این علایمی که شما بیان می کنید که شامل کاهش انگیزه ، کاهش عمکرد درسی و اجتماعی، احساسات ناخوشایندی که با آن مواجهه هستید ، کناره گیری و گوشه گیری ، کاهش گرایشات و... می تواند نشان از افسردگی باشد اگر دو هفته می باشد که این علایم را دارید که شرایط خانوادگی و تربیتی می تواند در ایجاد آن تاثیر داشته باشد اما دیدگاها و برداشت های شما نیز از اهمیت برخوردار می باشد . با توجه به اینکه شرایط روحی شما بر عملکرد درسی نیز تاثیر گذاشته است بهتر است به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا بتوانیم شرایط روحی و افکار و احساساتی را که با آن مواجهه هستید را بررسی کنیم تا بتوانید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید 021-22685741
   پاسخ فروردین 19, 1399 در 10:44 ق.ظ
 249. زهرا
  سلام ...من 14 سالمه ...مناز پدر و مادرم گوشی میخوام ولی نمیگیرن اونم تو این وضعیت کرونا و اینا...یه گروه تشکیل دادیم واسه درسامون همه بچه ها عکس میگیرن میفرستند از امتحان و ...من هم هر وقت ازشون گوشیشونو میخوام که به درسام برسم با منت میگیرم یا با دعوا...الان من چی کار کنم چون به گوشی نیاز دارم هر وقتم بهشون گفتم داد میکشن سرم...وقتی میفهمم همه بچه های کلاسمون گوشی دارن و تنها کسی هستم که تو کلاس گوشی نداره دیوونه میشم ..اونا فک میکنن اگه گوشی میخوام بخاطر اینه که اینستا و تلگرام برم ولی اینطور نیست من سیم کارتم نمیخوام حتی اگه تلگرام هم برم با شماره اونا میرم...وضعیت مالی هم که خدارو شکر خوبه و خانواده پولداریم ولی نمیدونم دلیل این همه رفتار چیه واقعا..منو راهنمایی کنین خواهشا ..ممنون میشم راه حل بگین درضمن میخواستم بدونم الان اگه گوشی بخرن تو این سن برام زوده یا نه
  پاسخ فروردین 19, 1399 در 3:26 ب.ظ
  • مشاور
   سلام به شما زهرا جان احساسات تو قابل احترام هست اما دقت کنید که شما در سن حساسی قرار دارید که داشتن گوشی می تواند میزان این حساسیت ها را بیشتر کند و به همین دلیل نگرانی مادر و پدر شما بیشتر است بهتر است سعی کنید که اجازه بدهید که در سنین بالاتر از این امکانات استفاده کامل داشته باشید و در کنار آن در احترام و بدون توهین شرایط درسی خودت را برا انها توضیح بده تا بتونی با آگاهی آنها و بیان شرایط خودت نتیجه گیری بهتری داشته باشی . در سنی قرار داری که ممکن است از سمت همسالان نداشتن گوشی ، یا سبک لباس خاصی و.. با تمسخر همراه شود اما دقت داشته باش که این موارد کمکی به مسیر رشدی تو نمی کند اگر بتوانی آنها را داشته باشی در زمان مناسب و استفاده سازنده می تواند برای تو رشد را به همراه داشته باشد اما اگر تنها بخواهی با داشتن این لوازم خودت را به دیگران معرفی کنی نشان می دهی که از نظر شخصیتی چیزی نداری که قابل احترام باشد. روابط دوستی نیز بهتر است در احترام متقابل بدون توهین به شرایط یکدیگر باشد تا سازندگی لازم را داشته باشد پس بهتر است از سرزنش کردن خودت برای نداشتن گوشی خوداری کنی و در احترام در مورد شرایط و نیازهایت با خانواده صحبت کنی تا در تعامل بتونید نتیجه گیری بهتری داشته باشید . دختری در سن شما که برای مشاوره اقدام می کند و می خواهد در کنار نظرات خودش نظرات تخصص را نیز بداند می تواند مسیر رشدی مناسبی را طی کند و بهتر است سعی کنید در این مسیر برای رشد بهتر همین سبک تفکر که در کنار احساسات و نیازهای خودت به خانواده و دیگران نیز توجه داری را ادامه بدهی تا بتوانی نتیجه گیری بهتری داشته باشی .
   پاسخ فروردین 19, 1399 در 5:03 ب.ظ
نظر دهید